0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #100 -: Февруари 10, 2011, 13:41:38 pm »
но вчера Румен получи предложение за друг континент и двойна запалата на сегашната, та сме в размисъл...

а, вървете, вървете! ний и там ще ви намерим  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #101 -: Февруари 10, 2011, 13:58:03 pm »
Ултра, благодаря за коментара.:)
Моите ходят на плуване, тази зима малко боледувахме и от януари не сме ходили, но сега като се оправим, пак сме на линия.При нас  парите за спорт са отстъпка от данъците - така го направиха от миналата година и много хора се възползват от това и записват децата на спорт.Колебая се просто дали ще им е интересно, но то лятото навън, с дечица, няма как да не им хареса.А и те знаят, че големият им брат е играл футбол и има купи и  са доста пристрастни към този спорт.

За храненето- децата ще ядат това, което виждат у дома, че има на масата.Аз не съм маниачка, но чипс, и др подобни неща няма у нас.В България като бяхме, всеки им носеше вафли и сухи пасти, но те не познават този деликатес и не ги ядаха.Шоколад хапваме заедно понякога.Виж обичат бонбони - понякога им купувам, както и пица.При нас едни българи държат Пица-Пица и от тях поръчвам понякога - да речем веднъж на месец.Иначе, ако слушаме лекарите, не трябва да се яде нищо от бяло брашно, бял ориз...картофи - за мен това е малко прекалено.

То това с килограмите има и генетичен нюанс де...
 :D
Ултра, хубаво е, че имате възможност да поживеете на различни места, в България винаги може да се върнете
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #102 -: Февруари 10, 2011, 13:59:20 pm »
Няма да го гледам, че ми става лошо като видя затлъстяло дете. И без това се притеснявам, че обявиха Ники за дебел на консултацията и майка ми също :(

Жасмин, децата се променят. Особено като започне да тича, ще видиш, че много ще отслабне. Моят син също беше на горна граница между 3 и 6-7 месеца, но на 8 започна да пълзи, а сега търчи по цял ден и е със средностатистическо тегло за момче на неговата възраст. Все пак не трябва да се забравя и колко се е родило детето. Моят син и досега е по-дребен от детето на една моя приятелка, което се роди 5 кг. А всъщност ние сме по-големи на възраст с цял месец и половина.  :D

Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #103 -: Февруари 10, 2011, 14:02:01 pm »
Ми аз не го намирам дебел, само бузест. Като боксер. 8500гр. е 71 см. това ми изглежда добре.
Ултра, а на по-топъл континент ли може да идете?
[/url][/url]
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #104 -: Февруари 10, 2011, 14:06:25 pm »
Ми аз не го намирам дебел, само бузест. Като боксер. 8500гр. е 71 см. това ми изглежда добре.
Ултра, а на по-топъл континент ли може да идете?


Според кривата с перцентилите, детето ти попада точно в 50 %, които тежат толкова или по-малко. Педиатърката ти се е изказала абсолютно неточно в случая.
Моят е бил в 90 % на 6 месеца, сега е под 50.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #105 -: Февруари 10, 2011, 14:13:26 pm »
но вчера Румен получи предложение за друг континент и двойна запалата на сегашната, та сме в размисъл...

а, вървете, вървете! ний и там ще ви намерим  :lol:

Винаги сте добре дошли, особено ако ви се ходи зимата на плаж :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #106 -: Февруари 10, 2011, 14:29:11 pm »
но вчера Румен получи предложение за друг континент и двойна запалата на сегашната, та сме в размисъл...

а, вървете, вървете! ний и там ще ви намерим  :lol:

Винаги сте добре дошли, особено ако ви се ходи зимата на плаж :)

Ти това на жена влюбена в морето не бива да го казваш, че Симеон ще се сдобие с един Ники за игрите :lol:
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #107 -: Февруари 10, 2011, 14:46:35 pm »
и за Стефания от "лошите" храни й излизат пъпки и започва да се чеше и да я боли, за това не трябва да ги яде  :)
даже наскоро й взех едно малко шоколадче и тя учудена, ама ти даваш ли ми шоколад да ям /бях го спряла категорично декември, когато се появиха екземите, които ви показвах на скоро/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #108 -: Февруари 10, 2011, 14:52:01 pm »
Ани, какво има да му мислите - веднъж се живее, човек трябва да граби с пълни шепи от живота и да види максимално от всички прекрасни кътчета по земата, а и ти сама си си дала допълнителен + в списъка "ЗА", като си споменала заплатата :) Вярно, за детето е малко по-трудна ситуацията с адаптация и другарчета, та това може да е единствената тема на размисъл. Иначе пътят към БГ си го знаете :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #109 -: Февруари 10, 2011, 15:40:19 pm »
Ани  yahoo_17 късмет каквото и да решите!
Аз мисля, че децата са щастливи навсякъде, където са щастливи родителите им!

За храненето, ми внимавам, готвя без да пържа, плодовете са на достъпно място,
ядем ги заедно, личния пример е най-важен.
Нещата които не позволявам, ако някой иска, яде, но не в присъствието на децата!
Митака много обича шоколад, говорим, обяснявам,
но е в състояние да направи чудеса от храброст за едно блокче с кравичка!
Знае обаче колко разрешавам и не настоява за повече...
Другия месец ни предстои среща с г-жа Зъболекар и от сега говорим кое/как!
Това за мен самата е болна тема, дано не се сбъднат очакванията ми за първото му посещение!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #110 -: Февруари 10, 2011, 15:55:03 pm »
Мише, не е задължително при първата среща да пристъпите към действие ако се налага. Може да направите две три посещения само с отваряне на уста за преглед. Пусни му Търсенето на Немо няколко дни преди посещението. Ще му хареса кабинетът. И подарък ще получи. И ще иска пак да отиде. Алекс още помни последния подарък който е получила от д-р Маркова и вече пита кога пак ще ходим  :lol: Вече си сяда сама в стола и без да я поканят си отваря устата. :D
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #111 -: Февруари 10, 2011, 16:13:37 pm »
Здравейте момичета. Права е Сия. Много е важен подходът към детето, когато ходи на зъболекар. Съпругът ми е зъболекар и лекува деца. Той е изключително внимателен с тях и много усмихнат, но им говори като на големи хора. Това някак си им действа добре. С някои от тях му отиват доста нерви, защото ги е страх и пищят, но няма как. Важен е крайният резултат. Казвал ми е, че ако майката не я е страх, обикновено и детето не се страхува.

За храните, не зная как ще се справим. Ние не ядем особено зравословно, та ще трябва да сменим режима. Може пък и мама да отслабне покрай детето един ден :)  :D

Коя таблица за наддаване на детето гледате? Намерих няколко различни в нета и в тях има различни критерии за наддаване



Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #112 -: Февруари 10, 2011, 16:18:45 pm »
Съпругът ми е зъболекар и лекува деца. Той е изключително внимателен с тях и много усмихнат, но им говори като на големи хора.
Абе, за всяко нещо си е важен подходът. На Бобо като му взимаха кръв в Токуда заради мистериозната кашлица  :lol: и лаборантът беше изключително внимателен, а една сестра стоеше до него и приказваше на бебето. Не се разрева - опита на 2-3 пъти, но и двамата бяха достатъчно опитни и внимателни, да го разсеят и да предотвратят писъците. Утре пак ще му взимат кръв, вече знам и ще съм подготвена с играчки, да го разсейвам.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #113 -: Февруари 10, 2011, 16:23:12 pm »
Раши, заповядай:





*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #114 -: Февруари 10, 2011, 16:24:54 pm »
Сия, ще последвам съветите ти, дано има ефект!
Разчитам много на разговорите ни  и на д-р Маркова да го предразположим.
Казах му аз, че ще има подарък, ама не се впечатли, страх го е от неизвестното
усещам го, независимо, че не е ходил.
Разказвам му какво става аз като ходя, как зъбките ми стават бели и здрави!
Как всеки човек ходи, за да му бъдат преброени!
Замених доктор с госпожа...

Опитвам се да си отговоря, защо за мен ходенето като дете на зъболекар е
оставило такава травма в съзнанието ми!
Вечни проблеми, извадени още в най-ранна детска възраст няколко постоянни зъба
и трагичното положение в момента.Не искам при тях да е така...

Раши, мен не ме е страх, изпитвам ужас от зъболекари,
но и за миг не съм го показала пред него, а напротив такова театро играя!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #115 -: Февруари 10, 2011, 16:27:15 pm »
Подкрепя Сия, заведох Вероника за първи път когато беше около годинка, да е имала максимум два зъба (или два зъба на ред  :lol: ) просто за да свиква. Зъболекарят беше с детенце около нейната възраст и се получи много добре. Второто и ходене беше миналата пролет, около втората годинка, също мина без проблеми, а и подарък получи - 2 бр мини пасти за зъби :) Тази пролет ще отидем пак семейно, този път за да дава пример на братчето, че и то вече си има рехаво оборудване на двата реда  :lol:  

Мише, избий го на образец за подражание от страна на Калина спрямо Митаче, как той трябва да и покаже как правят големите, хем ще му даде на него самочувствие, хем ще му е кеф като отиде :)

Може и да има нещо вярно в родителския пример, защото аз не се страхувам да ходя на зъболекар, гледам да спазвам правилото за максимално бързо посещение при най-малки съмненияи оплаквания,но и не съм имала сериозни причини, като при някои от вас (чук чук чук).  

cambozzola, какво е това кръвно изследване за мистериозна кашлица? :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 16:29:15 pm от ani4ka »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #116 -: Февруари 10, 2011, 16:37:42 pm »
И аз много исках Мони да не се страхува от зъболекари, затова за първия преглед избрах по-весел кабинет:
http://www.eo-dent.com/childrens_dentistry.php?lang=bg
два пъти сме ходили там, доволни сме и подаръци получихме. Последно го водих при мойта си квартална в София и той беше много спокоен и щастлив от похвалите, че си личи колко добре си мие зъбите :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #117 -: Февруари 10, 2011, 17:08:20 pm »
аничка, диагнозата "мистериозна кашлица" си е моя, щото дребният се покашлюваше многозначително, но аз не съм запозната с видовете кашлици и реших да го заведа на лекар, да кажат кашлица ли е или превземка. Тъй като не чуха нищо (освен сърдечен шум) при прегледа, ни пратиха да даде кръв, за да видят дали не пропускат нещо ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #118 -: Февруари 10, 2011, 17:47:09 pm »
И аз много исках Мони да не се страхува от зъболекари, затова за първия преглед избрах по-весел кабинет:
http://www.eo-dent.com/childrens_dentistry.php?lang=bg
два пъти сме ходили там, доволни сме и подаръци получихме. Последно го водих при мойта си квартална в София и той беше много спокоен и щастлив от похвалите, че си личи колко добре си мие зъбите :lol:

Ани, колко струваше прегледа в тоя Еодент?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #119 -: Февруари 10, 2011, 18:28:05 pm »
И аз много исках Мони да не се страхува от зъболекари, затова за първия преглед избрах по-весел кабинет:
http://www.eo-dent.com/childrens_dentistry.php?lang=bg
два пъти сме ходили там, доволни сме и подаръци получихме. Последно го водих при мойта си квартална в София и той беше много спокоен и щастлив от похвалите, че си личи колко добре си мие зъбите :lol:

Ани, колко струваше прегледа в тоя Еодент?


Пише че работи със здравната каса, а за децата трябва да са безплатно грижите по здравна каса, нали?
[/url][/url]