0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #20 -: Февруари 07, 2011, 17:48:21 pm »
Мими страхотна идея, благодаря!
Стълбички, ако има, точно такива кубче/шкафчета харесах и аз!
Стават идеално за прибиране на книжки и играчки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #21 -: Февруари 07, 2011, 18:02:00 pm »
И мен много ме вълнува въпроса с храненето.Милен яде на 2,5-3ч и храненето му продължава някой път 10 мин, а някой път и по половин час.Храня го и с кърма(цедя се) и с АМ.Кажете ми нормално ли е всеки път да изяжда различно количество?Нощем яде по 40-50мл на хранене,а през деня си хапва по 70-80мл.
Ти винаги еднакво количество храна ли поемаш?  :D

С течение на времето забелязах, че Бобо си прави 3 по-стабилни хранения през деня и 3-4 "похапвания". Сам си ги нагласи така нещата. Най-сериозното му ядене си остава закуската, но това е нормално, тъй като той прави големи нощни паузи от много рано.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2011, 18:19:41 pm »
Пауърче, нормално е детето да не наддава равномерно, спокойно.

Момичета, кога да купя обувки на Никол според вас? Когато я сложа в лятна количка, тя няма да е проходила, но не трябва ли да е с обувки/сандали? Сега и слагам буйки и отгоре е с одеало. Но, лятото, като е без одеало, как да я обувам? пО чорапки ли само, или с обувки?  :) Да си имам и дилемата  :oops:


Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #23 -: Февруари 07, 2011, 18:31:07 pm »
Раши лятото по боси крачета в жегите :lol:Ако е в количката де :)
Иначе Ники ще бъде със сандали лятото като проходи.
Браво на адашката, че прави опити за седеж :) Докато се обърнеш и ще пълзи вече :)
Мими, много сладки стаи :)

Мънки - не давам капки изобщо. Преди да даваш прочети за опастността от предозиране на вит. Д,още повече че сте на АМ.

А моя Ники се опитва да ми бяга :? Като залази на някъде извън стаята и ме води, че хуквам след него и ми се изхилва и тръгва да "бяга" по-бързо :lol:
[/url][/url]
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2011, 18:49:56 pm »
Мънки ако не се лъжа Фризовома е по-гъсто мляко,да не би затова детето да суче бавно? Пробвай с друга биба.
Деавита давам сутрин на гладно, директо капвам.
Колкото до спането, колкото повече растат, толкова по-малко спинкат.[/i]  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2011, 19:49:51 pm »
И аз вит. Д не давам . В Лактаната има.

Маймунке,  Дара почти не спи през деня. Има няколко задремвания за по 30 мин, но по-голямо спане - не. Само ако сме навън с количката спи повече...Днес спа 3 часа навън ! Не можх да повярвам  :D Само първия месец спеше повечко, но от тогава сме така...будува си .
Но ми се струва много дълго време това хранене...щом е от шише. Аз не си спомням да съм хранила с шише повече от 15 мин, никога. Ако млякото е по-гъсто...или дупката е много малка...не знам.

Бебе на 22 дни си е много голямо даже  :P ! Времето е хубаво, спокойно можете да излизате на разходки...Аз изнесох Дара за пръв път на терасата, беше на 8 дни. На 11 дни вече бяхме на разходка.
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2011, 20:42:22 pm »
Да ви кажа аз ние как сме с разходките.
Излизаме и малката заспива за около час. Събуди ли се става страшно. Почва да пищи и иска на ръце   8O така че гледам да съм на разходка винаги близо до колата и като се събуди по най-бързия начин се прибираме  :lol: Голям цирк. Днес една приятелка ми вика продай количката и си купи кенгуро  :lol: Не знам какво ще го правя това дете, някой ако има идеи да дава.
Раиска ти не кърмиш ли малката?
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2011, 21:17:13 pm »
Илейни, забелязала ли си твоята Никол защо пищи, какво иска. Моята като сме у дома доста си помрънква. Навън само спи, а когато се е събуждала ако не карам количката понякога се размрънква. Като тръгна да я возя веднага млъква. Според мен моята Никол просто си е с характер и си мисля, че това реване ще го израстнат в един момент.


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #28 -: Февруари 07, 2011, 22:14:16 pm »
Беба като сме навън и се съубди или си зяпа или започва да мрънка. Ако се разкрибуца или раздрусвам количката или забързвам темпото - и тя заспива.

Илейни, вече почти нямам мляко. Давам и сутрин и вечер, но после я храня...и ако съдя по това което изяжда ( цяла порция...) мляко почти няма .
Но аз от самото начало съм с малко мляко, какви ли хапчета не изпих, какви ли чайове не бърках- пак не успях да докарам на чисто кърмене след 2рия месец. Все дохранвам от тогава, а сега хептен.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2011, 23:14:27 pm »
Ами тя дупката е доста голяма, взела съм 2 - ка,и ако му дам 3 - ка ще се задави,той и с тая чат пат се дави....обаче като го заболи корема докато яде и става мазалоо,единствено го отешава сешуара,ама той като се пусне диването заспиваа,после се будим охх абеее на мама калпазанина е той ама...честно казано малко се поизморих.А иначе не ми пречи да е буден ,но той ако се събуди преди да е дошло време за ядене почва да реве и след малко се сеща че може да ядее,и ставааа луницааа,дори сега да си е изцокал 120 мл. мляко не заспи ли решава че иска да ядее,без да е гладен реално.....и аз не давам,,а той крещии  :lol: :lol: :lol:.
 И аз така давам капките за рахит...но ще се позамисля че с тва предозиранее,утре ще прочета че днеска бяхме на черешата от писъци...
 Майки също понякога не яде едно и също количество,а също така си има дни като днешния в който си яде по малко,но после става едно наваксване..мисля че е нормално това.

 Лошото за вечерното хранене е че той се разсънва и ставаа лудница,аз спа ой ме гледа  :lol:.А няма как да не се разсъни ,той е свикнал преди ядене дасе изаква ,да го сменя и така да яде и после да спи,ама.... това си отнема време ии той се оцъкля с тея очички и край  :? :lol:.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #30 -: Февруари 08, 2011, 10:14:50 am »
Охххх ужасните две ..... наистина не знам как ще се справя  :(. Колко ли продължава този период .... здрава и успешна седмица на всички  :D
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2011, 10:44:29 am »
При нас ужасните две още продължават, а сме на 5, така че се надявам скоро да влезем в друга фаза, по-спокойна :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2011, 11:36:50 am »
При нас ужасните две още продължават, а сме на 5, така че се надявам скоро да влезем в друга фаза, по-спокойна :D
В пубертета  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2011, 11:46:04 am »
Маймун, аз четох че не е добра идея вечер да се сменя памперса - да не се разсънва детето...да не му се разваля съня и т.н. Аз съм сменяла вечер 2-3 пъти, само ако усетя че положението е замирисало яко...И тя беба някак така си направи режима, че вечер не върши такива неща, евентуално сутрин като се излежава. Дефакто, сутрин или има напикан памперс или с прясно ако.
Ама много съм обяснителна и пояснителна  :lol:

За шишетата, аз не съм ползвала на тази фирма и не знам как вървят бибероните...Ползвам на Авент и там 3ката наистина е голяма, Дария свикна скоро да се храни с нея.
С времето ще ти става все по-лесно  :bighug:

« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 11:48:14 am от Raissa777 »
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2011, 11:52:50 am »
Раши знам аз защо плаче - иска на ръце  :lol:
По-късно пак ще излизаме,че времето е страхотно!
Вечер и аз не сменям памперс, че иначе отиват 2-3часа да я преспя наново, пък и тя не ги пълни де.
Рая какви са тия хапчета за кърма? Иначе чайчета имам всякакви пия х1л. на ден.
Мънки моята бамбина се успокоява като пусна прахосмукачката  :D Почти моментално заспива.
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 11:54:27 am от ileini »
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2011, 12:00:34 pm »
илейни, не че ще те успокои, но и с моя голямо разнасяне падаше, като беше толкова малък. Носех го доста в слинга. И обичаше да е навън, но и това беше до време. После гледах да съм близо до някоя спирка, че като писне, да си хвана бързо рейса и да се прибера.  :lol:  Когато почна да пълзи, стана точно обратното, та и до днес - и минута не може да се задържи на ръце. Все иска да се движи.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2011, 12:03:10 pm »
blue_sky мн се надявам да е така! Всеки ми казва, че е още малка и ще надрасне това. Времето ще покаже  :D
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2011, 12:25:05 pm »
И мен много ме вълнува въпроса с храненето.Милен яде на 2,5-3ч и храненето му продължава някой път 10 мин, а някой път и по половин час.Храня го и с кърма(цедя се) и с АМ.Кажете ми нормално ли е всеки път да изяжда различно количество?Нощем яде по 40-50мл на хранене,а през деня си хапва по 70-80мл.
Ти винаги еднакво количество храна ли поемаш?  :D

Абе то е така, вярно че не се храним еднакво по всяко време,ама на мен като ми казаха от болницата,че яде по 80 мл на яденне и аз почнах да се шашкам,че неще да яде. И всичко ,което бях чела по книгите за хранене на бебето изведнъж ми изчезна от главата и само бяло петно.  :? :oops:
07.10.2009
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2011, 12:54:33 pm »
И аз гледам да не го бутам бебо за смяна на памперс нощно време че се разсънва и става страшно. Дори и през деня, като спи гледам същата схема, дори и поуплют си седи . :wink:

Все си мислех как децата на 2 години са вече големи, но явно тогава е малкия пубертет  :lol:.

И друго мъжът ми си е в София и сутринта тъкмо станал от леглото, излезнал от стаята и... ПАДНАЛА МАЗИЛКАТА НА ТАВАНА!!! Добре че не е било там бебето. Това е ново строителство, имам чувството че всичко се руши, отделно на един съсед му тече в банята. Паянтова му работа. Нямам думи просто...






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #39 -: Февруари 08, 2011, 13:04:48 pm »
При нас ужасните две още продължават, а сме на 5, така че се надявам скоро да влезем в друга фаза, по-спокойна :D
В пубертета  :lol:

А тогава каква фаза започва просто не е истина!Аз леко-полека започвам да я усещам и повярвайте ужасните две са за предпочитане :D