0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #60 -: Февруари 09, 2011, 13:11:46 pm »
Парси,това ще да е.И ние сме на 10,знам за какво говориш.

Вени,едно е да се разбираш с тийновете,когато не са ти в къщата,друго е да се разбираш с тях,когато трябва ти да ги възпитаваш и да носиш отговорност.
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #61 -: Февруари 09, 2011, 14:20:46 pm »
Моите деца пък са мноооого добрички :lol: :lol: :lol:

Оф, аз съм възмутена, меко казано, живеем в 21 век, в европейска столица, а е кал, мизерия, мръсотия... просто нямам думи. Омръзна ми да мия обувки по 3 пъти на ден и да пера кални дрехи всеки ден :( Направо не ми се излиза, честно ви казвам. В кварталните градинки е ужасно, в парка също. Вчера съм возила двете една в друга седнали в количката, за да стигнем до плочките в парка, защото не ми се мислеше как ще прегазят калта. Ако мога да измисля къде ми се емигрира си стягаме куфарите още утре, защото тези битувизми ме съсипват :?
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #62 -: Февруари 09, 2011, 15:45:06 pm »
 
Парси,това ще да е.И ние сме на 10,знам за какво говориш.

Вени,едно е да се разбираш с тийновете,когато не са ти в къщата,друго е да се разбираш с тях,когато трябва ти да ги възпитаваш и да носиш отговорност.
:)

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #63 -: Февруари 09, 2011, 17:40:04 pm »
Стефи, много си права! И аз вече откачих - цялата ми къща е пълна с кал, дрехите и обувките и те. Хайде да емигрираме заедно вкупом.


*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #64 -: Февруари 09, 2011, 18:09:07 pm »
Стефи, много си права! И аз вече откачих - цялата ми къща е пълна с кал, дрехите и обувките и те. Хайде да емигрираме заедно вкупом.

Към Китай предлагам да е :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #65 -: Февруари 09, 2011, 18:17:42 pm »
Момичета,
вижте на каква статия попаднах относно нездравословното хранене на децата до 3 години.
На мен това със здравословното хранене ми е болна тема.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3602911


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #66 -: Февруари 09, 2011, 18:25:57 pm »
Ох, момичета тази кал и кучешките л--на са ми една от причините да дойдем тук.Буквално не можех да издържам повече да живея в кочина.Съжалявам, че нищо не се е променило за 13 години.
Но и емиграцията  е нещо трудно и не за всеки.Семейството и близките наистина липсват прекалено много понякога :(
Такива работи
А тази нова програма- държавна целодневна детска градина, е една прекрасна идея.В началото ми се струваше,че им е рано на децата на 4 години да стоят в редица при влизане в училище, да пеят химн, да учат/вярно под форма на игра, но все пак/ да се качват на автобусче.За мен са си още бебета....
Но наистина вчера бях възхитена от идеите, които са вложени в програмата/защото все пак има програма и тя се изготвя от...регионалния съвет или каквото и да се нарича там/.Направи ми впечатление, че учат буквите като звуци - наприме М е мъ/не ем/,което съм чувала, че е залегнато в Монтесори обучението.
Ето пак се отпуснах в писането, но какво да правя, като децата са ми такава слабост
 :D

Кажете с какво най-много се занимават наборчетата - 4 годишните.Искам да запиша моите на футбол лятото, дали не им рано още :?

Поздрави на всички от една ужасно студена, снежна и красива Канада


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #67 -: Февруари 09, 2011, 18:42:28 pm »
Момичета,
вижте на каква статия попаднах относно нездравословното хранене на децата до 3 години.
На мен това със здравословното хранене ми е болна тема.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3602911



с аз съм чувствителна на тази тема. От сега се чудя как ще се крия да ям сладко.
А за пицата...ми домашната фигурира в менюто ни поне веднъж месечно..верно, че домашна, ама и тя ли толкова вредна :(
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #68 -: Февруари 09, 2011, 18:53:13 pm »
Стефи, и аз като теб  :P
Стефания вече готви, Преслава простира, а аз си вися по цял ден на компютъра, защото мъжа ми изкарва купища пари и няма нужда да ходя на работа
така да я нареди човек  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #69 -: Февруари 09, 2011, 18:55:40 pm »
Не съм мн съгласна с тази статия. Не мисля, че нездравословното хранене оказва влияние върху умственото развитие на децата. По-скоро си мисля, че родители които не обръщат внимание на начина на хранене на децата си не държат и на други неща  :lol: от там и крайния резултат.

Стефи, и аз като теб  :P
Стефания вече готви, Преслава простира, а аз си вися по цял ден на компютъра, защото мъжа ми изкарва купища пари и няма нужда да ходя на работа
така да я нареди човек  8)

Ехххх Мини да ти завиди човек  :lol:
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #70 -: Февруари 09, 2011, 19:08:11 pm »
Кокиче,и на нас вкъщи ни е болна темата със здравословното хранене особено на мъжа ми,който се храни вече с 5 неща на кръст.Не можеш изцяло да се ограничиш,но това което може не се дава.Навсякъде всичко е бъкано със глюкозо-фруктозен сироп от който най много се затлъстява.А детето като иска сладко,най-вече като види хрупащите вафли деца на площадката става още по трудно.Избягваме такива контакти и докато мога и аз ще отлагам консумирането на такива храни.
Стефи, и аз като теб  :P
Стефания вече готви, Преслава простира, а аз си вися по цял ден на компютъра, защото мъжа ми изкарва купища пари и няма нужда да ходя на работа
така да я нареди човек  8)

Ей на такива снахи да попадна-друго не ми трябва :D.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #71 -: Февруари 09, 2011, 19:26:50 pm »
Ползвайте моя патент, че има микроби в тези неща :lol:
Деси беше на 3г., когато видя в градинката едно дете да яде кубети и каза - и аз искам такова, на въпроса знаеш ли какво е това - не разбира се, но искам. Е, купих, да не стават циркове, отворихме ги, хапна 2-3 и каза - ама това е гадно, а на мен сърцето ми подскочи от радост :lol: Използвах момента и започнах да й обяснявам, че вътре има много оцветители, консерванти, химии, естествено детето не разбра нито една дума и аз простичко заключих - има микроби мамо, чук и пук живеят вътре :lol:
Та, така. Чипс никога не съм купувала, вафли също. Купувала съм няколко пъти зрънчо "Зайо байо" и това е. Навика е голяма работа. Искат си солетки децата, ако им се дояде нещо такова.  Лятото на село една баба черпи Деси с вафла, детето погледна и каза - аз вафли не ям :lol:
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2011, 19:42:15 pm »
Лятото на село една баба черпи Деси с вафла, детето погледна и каза - аз вафли не ям :lol:

Това ми е мечтата да чуя от Никича.
а имам въпрос за тези солети....като съм захранила с глутен какъв е проблемът да давам да хрупа?Нали е същото като сухарче?
[/url][/url]
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #73 -: Февруари 09, 2011, 20:17:25 pm »
Колко много и интересни теми сте започнали, да се чудиш по коя да вземеш отношение най-напред!

За "ужасните две" - Да, всичко си е индивидуално! Аз не мога да се оплача, Ема е сговорчива и послушна,  отстъпва лесно, но възрастта и си има някои екстри.  :D Кризите и истериите - тогава е нещастна без причина, все едно всичките и хормони са се разпилели да си търсят инструкциите и временно висят във въздуха неподредени. Обаче въпреки нещастието, с едното око все ме гледа какво правя и как реагирам. Не мога да и се карам, че полудява повече; за бой дума да не става; не мога да се отдалеча в другия край на стаята за две-три секунди да си гледам живота - изпада в ярост, че и пренебрегвам нещастието. Седя като вярно куче наблизо, кимам разбиращо, понякога пускам по някоя сълза театрално, понякога спира, както е започнала. Направо все едно гледам себе си отстрани понякога - как да не проявиш разбиране?! :D

Най мразя -  По едно време се беше специализирала да ме шамаросва без предупреждение, при което започва веднага да казва механично "Сори, сори, мами" (на този език ги е запомнила); обаче си личи, че не съжалява грам. Обяснявам, че боли и т.н.,  а тя ехидно се подсмихва и усвоява умението "оцеляване в дива среда с подръчни средства". След това реши да се разнообразява и да опитва друг вид изкуство - щипене по лицето с малките пръстчета, като и харесваше да ме изненада, да е бързо и да има резултат. И пак след това механичното "Сори, сори, мами". Сутрин съм излизала с белези по лицето, които си стоят там дълго време.

За детската градина - И нас ни пускат вътре до стаята сутрин и вечер. Всеки ден им правят индивидуални дневници за деня - какво и колко са яли, от колко до колко са спали (спят на матрачета на пода), колко памперси са сменени, ако са забелязали нещо по нея ни го казват. До 2 годинки ни я даваха всеки ден тази иформация на един лист като формуляр. Дават им и стикери -за разни похвали, добър по математика (тя знае до десет числата), за добри маниери - знаем доста "вълшебни" думички и т.н. На първата и родителска среща и бяха подготвили цяла папка досие с наблюдения за нея, описани ситуации как е реагирала, какво по-интересно за деня са забелязали по развитието и. Имам чувството, че по цял ден и пишат тези "лелки-каки-млади баби". Иначе училище почват на 5 навършени.

За здравословното хранене - не съм маниачка на 100 %. Опитала е от всичко по малко, шоколад яде заедно с нас, но пък в градината отказва десерта и  и дават плод. Вкъщи ядем и плодове много, но ние с баща и можем да омахаме и цял чийзкейк от магазина,  а тя не го поглежда. Не купуваме много сладки  неща обаче. Мисля, че е добре да ги познава, но да преобладават плодовете и зеленчуците и да се обработва, че другото не е полезно. Освен вода тя друго не пие. На периоди е и бързо и омръзват нещата. Връзката с килограмите някой ден и другите проблеми - сигурно и тя е индивидуална за всеки.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2011, 21:56:06 pm »
А пък се прибирам само през лятото заради пушенето по заведенията.  :x Иначе кучешки л...а има навсякъде. Особено ако живеете в по-голям град. Не знам дали сте били в Брюксел например, но в центъра е страшна мръсотия.

Жасмин, преди седмица бяхме на детски рд. Тортата беше шоколадова. Само аз се скрих като мишка и си изядох парчето сама. Всички други дадоха на децата. Най-малкото беше на около 11 месеца. Аз не съдя другите, но и за моето дете не бързам. Има цял живот да яде такива работи.

мини, недей да разправяш, че си почиваш! Ти си правиш блога.  :wink:

Стеф, за калта нямате ли нещо подобно? Гледах, че доста деца ги обличат в такива "скафандри". Моят син има само яке, но като се запролети и панталон ще му купя, че тук все вали и колкото и да е чисто, все намира къде да се изкаля.




*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #75 -: Февруари 09, 2011, 21:57:34 pm »
Стефи, и аз като теб  :P
Стефания вече готви, Преслава простира, а аз си вися по цял ден на компютъра, защото мъжа ми изкарва купища пари и няма нужда да ходя на работа
така да я нареди човек  8)

Ей на такива снахи да попадна-друго не ми трябва :D.
Ааа, тез са мойте, там няма да бараш  :lol:
Браво, свате, както сме се разбрали ги учиш, пък като дойдеш лятото, аз ще те черпя  :wink:
Розичке, Ема, невероятни неща пишете за градините. Дано след някой век и при нас се случат  :(
За храната - моите още не знаят вкуса на чипса, царевичните, шоколади, вафли. Явно съм лоша майка. При нас засега минава желанието с "Това е само за мами и татковци, не е за деца, има много сол" и те се съгласяват. Дори само ако кажа не е за вас и те "Тото има много сол". Пият вода, сокове много, много рядко и то предимно домашен компот или чай с мед. Иначе си хрупат солети или бисквитки котешко езиче като се приберем (естествено не всеки ден). Единственото по-сладичко нещо, което са яли 2-3 пъти е зърнена закуска (медени кръгчета или царевични листенца) с малко домашно сладко от череши (баба ми го направила за тях със захарин), не включвам кексове, мъфини, защото и тях ги правя с малко захар. Понякога се чудя дали пък не прекалявам в старанието си да им давам малко сладко...
Розичке, Дани ме удари преди 3-4 дни. Попитах го "коя ръка ме удари" той посочи едната. Казах му, знаеш че мама не се удря. Отиди накажи непослушната ръка, вдигната нависоко, докато се научи да не бие мама. Отиде, вдигна ръката, постоя 5 мин и каза "Аз вече не удрям мама, ръката не лоша". Това му беше първия и последния път (дано завинаги). Криси стоя до него и му мърмори "Послушните деца не бият мама, Дядо Коледа няма носи даръци"  :lol:
П.С. Поулях се май, мъжа ми ме пита дали пиша роман  :oops:
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #76 -: Февруари 09, 2011, 22:07:32 pm »
мими, на мен личната в Бг, която е диабетичка, ми беше казвала, че захаринът бил канцерогенен. Все му опявам на моя мъж за него, ама немска му работа - много го консумират. Фруктозата била подходящ заместител.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #77 -: Февруари 09, 2011, 22:14:47 pm »
Деска, има ги такива екипи и тук, но то все едно, дали ще пера панталони или ще мия тези гумените :)
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #78 -: Февруари 09, 2011, 22:17:27 pm »
На мен по-лесно ми се видя с тези гумени истории. Ама може и да греша, де.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #79 -: Февруари 09, 2011, 22:21:24 pm »
Ами, Деси, понеже и баба ми е диабетичка, затова ползва захарин, а не захар.