0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


разбирам изключително добре нервността и нетърпението ви. но... човек, преди да плюе, трябва да знае накъде да се обърне и да насочи плюнката. информирайте се, дами!

"тия от фонда" не са виновни за това, че заповедите ви се бавят. не са виновни и за това, че няма пари.

Здравей,
разбирам, че адвокатстваш на фонда - няма нищо лошо в това, проблема не е в личния състав, не е в структурата, не е в ръководството, но проблем има - видно е.
Когато за пореден път се говори в медийното пространство как пари има за всичко и за всеки, как всеки обещава, а накрая се оказва, че обещанието е празно, а пари няма, тогава идваме до този проблем.
Независимо къде е той - има го, беше по-голям проблема, когато нямаше фонд - така е, но след като не са сигурни за кого и колко ще стигнат парите - можеше да кажат на хората, парите няма да стигнат, ще продължим от новия бюджет, напразните надежди са по-лошия вариант в този случай според мен.
Пак ще повторя, че само това което ви изнася цитирате от мойте постове - благодарна съм, че фонда го има, но когато има грешки в него, или когато не работи правилно, имам право да се възмущавам, тоя фонд се финансира от данъкоплатеца, не от служителките там, д-р Лалев, и бат` Бойко.....
От цял свят само ние сме с това мислене - ще благодарим и ще се прекланяме, защото за създали нещо, което е необходимо, за мен не е правилно това мислене, няма да критикуваме, няма да се сърдим, няма да се обаждаме - защото на фонда му трябва спокойствие, аз когато си издавам списанието, или когато имам срок за изпълнението му - го правя - затова взимам заплата всеки месец, както аз държа на датата за заплата, на която съм се подписала под договора ми, така и клиента държи на срока, който съм попълнила в офертата му. Тези хора във фонда не са благотворително там - те получават заплата, когато са подписвали договорите си, там е било написано каква им е длъжността, заплатата и какво се иска от тях.
Няма сайт, не се вдигат телефоните, ако се вдигнат информацията е не оскъдна, ами никаква, от къде да се информирам аз? От сутрешния блок, където беше боя в гърдите, че пари има, и че всичко е наред......

п.п. нетърпението ми не е фактор - аз сега започвам процедура с лични средства, фактора е половинчатата работа и наглостта на управниците, и това, че нищо не проработи като хората, независимо къде е проблема, факт е, че проблем винаги има....
Е само като си плащам чинно данъците тогава няма проблем.

а, ти смени плочата с обвинението - това е добре.

да, съгласна съм, че не трябваше Лалев да подвежда обществото през август, като се бие в гърдите пред всички медии, че пари ще има и няма страшно, а то страшното вече беше започнало.
да, съгласна съм, че е лошо, дето няма сайт и не си вдигат телефоните от 1 седмица във фонда.

всички останали обвинения, които отправяш, не са с адресат фонда, а Министерство на здравеопазването, Министерски съвет, Министерство на финансите и т.н.

не адвокатствам на фонда, а на истината.

аз също си плащам данъците, но не смятам, че като си "изокам" недоволството в някой форум и съм си решила проблемите. като изискващ данъкоплатец, пусни една жалба до до ЦФАР, до МЗ. оплачи се, че не можеш да получиш информация. пусни едно писмо до медиите поне, да се оплачеш, как фонда няма пари... направи нещо... полемиките с мен не ти помагат да си решиш проблема.

Честито на всички, получили заповедите си и късмет на тези , които очакват обаждане! :crossfingers:

а, ти смени плочата с обвинението - това е добре.

да, съгласна съм, че не трябваше Лалев да подвежда обществото през август, като се бие в гърдите пред всички медии, че пари ще има и няма страшно, а то страшното вече беше започнало.
да, съгласна съм, че е лошо, дето няма сайт и не си вдигат телефоните от 1 седмица във фонда.

всички останали обвинения, които отправяш, не са с адресат фонда, а Министерство на здравеопазването, Министерски съвет, Министерство на финансите и т.н.

не адвокатствам на фонда, а на истината.

аз също си плащам данъците, но не смятам, че като си "изокам" недоволството в някой форум и съм си решила проблемите. като изискващ данъкоплатец, пусни една жалба до до ЦФАР, до МЗ. оплачи се, че не можеш да получиш информация. пусни едно писмо до медиите поне, да се оплачеш, как фонда няма пари... направи нещо... полемиките с мен не ти помагат да си решиш проблема.


Плочата не съм я сменяла, същата си е, фонда е добро решение - ако работи /това съм го казала не веднъж, затова и казах, че цитирате мненията ми избирателно/,
да добър довод - да се оплача, но къде ли да го направя????
Да имат сайт, в който да си изкажа болката или радостта?
За жалбите - пускала съм, и това промени ли нещо? В медиите също, какво стана - поканиха Лалев да каже, че пари има - има, но не достатъчно - това последното май пропусна да го спомене в речта си....
Като цяло фонда е под опеката на Министерствата, които си изброила, разликата е, че когато звъннеш в някое от тях, те ти казват - обадете се във фонда - даааа, но там няма кой да вдигне телефона......
И какво става в този омагьосан кръг, истината къде е? Това ли е начина - форумите? Не мисля, да не си търся стари постове, но бях споменала, че форума не е място за разискване, питане или информиране за неща свързани с фонда, но се оказва, че няма къде другаде да се извършват тези действия.
Ако ме обвиняваш, че се "жалвам" във форума ви, извинявам се  - ще се жалвам във фонда, ако някой някога благоволи да си направи труда да вдигне телефонната слушалка....
Аз също не съм виновна, че няма пари /но си патя ежедневно от това, не само с фонда, а като цяло/, моята лепта към държавата се дава редовно, редно е да си питам, жалвам, късам ризата или както искаш така го наречи. Правя го във форума, понеже ми се стори, че името на темата е подходяща за това, и защото въпросния фонд няма сайт.
Мдаммм, явно трябва да се чувствам виновна, за това, че не мога да имам дете по естествен начин, и че харча парите на държавата и на фонда толкова нагло, даже за втори път съм се наредила там.....
Полемика не водя с теб, просто си изказвам моята гледна точка за фонда, но тя не изнася на всеки - това е ясно, променете поне заглавието на темата от рода на
"Благодарствени пожелания, поклон и отдаване на чест към фонда" - така няма да се бъркам и да нарушавам спокойствието.
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 14:14:07 pm от morgancheto »
 
 
сряда, 10 ноември 2010

София

Още 5 млн.лв за бебетата ин витро до края на годината отпусна кабинетът на заседанието си днес. Първоначалният бюджет на "Фонд за асистирана репродукция", чрез който става отпускането на средствата на бъдещите майки имаше бюджет от 10 млн. лв.

Допълнителните средства се отпускат заради неразплатени задължения към болници и отказа им да приемат жени за ин витро процедури. Фондът дори е получил предупредителни писма, с които болниците предупреждават за преустановяване на работата по ин витро процедурите.

За първите осем месеца на годината фондът е изразходвал 9.452 млн. лв. Неразплатените му задължения към края на септември възлизат на 2.656 млн. лв., е посочено в съобщението.

В края на септември стана ясно, че парите във фонда за ин витро процедурите са свършили. Тогава кабинетът и премиерът Бойко Борисов обещаха на шефа на фонда Николай Лалев да намерят финансиране.

АСН
http://www.standartnews.com/news/details/id/85415/%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5-%D0%BE%D1%89%D0%B5-5-%D0%BC%D0%BB%D0%BD.-%D0%BB%D0%B2.-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE-
Момичета, какво става? Пак запецнахме май. От началото на новата седмица никой не е писал. До кога ще е този ужас и моткане?
Това е реалността.Просто няма какво да направим.Ужас е това за нас самите.Нямам думи за нашата ДЪРЖАВА
Моля да ме извините за спама osi_1

*
Да, какво ставар защо никой не пише за одобрение?! Нали се отпуснаха средства? Утре ще звъня във фонда и ще ви пиша ако науча до кой номир са стигнали!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Момичета, какво става? Пак запецнахме май. От началото на новата седмица никой не е писал. До кога ще е този ужас и моткане?

Това е реалността.Просто няма какво да направим.Ужас е това за нас самите.Нямам думи за нашата ДЪРЖАВА
Моля да ме извините за спама osi_1

Да, какво ставар защо никой не пише за одобрение?! Нали се отпуснаха средства? Утре ще звъня във фонда и ще ви пиша ако науча до кой номир са стигнали!

Момичета, случайно да допускате, че не всички кандидатствали по фонда пишат в Зачатие или във форуми?
Може ли да ви задам един въпрос?
Спомняте ли си къде бяхте на 05.12.2008г?
*
Това затишие ме плаши!Момичета някъква информаця?Нещо ново?
Няма начин да няма начин!
Моля ви кажете ми телефон ,на който мога да се свържа с фонда.Знаете ли дали ще работи декември месец?Заповедта ми изтича на 21.12.2010г.все още не сме правили процедурата и се налага удължаване на заповедта,знаете ли кога трябва да  представя молбата за удължаване във фонда?
*
Май наистина нещо става, стигнахме до 7050 преди седмица и дотам..... :(
Здравеите момичета,май наистина има застой тази седмица така както вървиат нештата щте ни се обадиат след нова година поне аз така си мислия,№7771 съм за втори опит,но какво да се прави ште чакаме, УСПЕХ И КЪСМЕТ на всички, чакащи като мен !!!!! :balk_102: :balk_602:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
coldice, оригинала е само един, копията нямат стойност!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Днес звънях във фонда,но не ми вдигна никой! Това е положението.....и никой не пише...... :?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Здравейте, според мен също в момента не се обаждат, колкото и много хора да не пишат по форумите все някой щеше да напише, че е одобрен ако продължаваха да се обаждат, ясно е че в момента не звънят на хората, но не е ясно поради каква причина!???Дано някой разбере нещо!
Преди малко се свързах с фонда  -стигнали са до 7060 това беше отговора.Питах кога да очаквам обаждане за заповед ,но не можа да ми отговори.
Момичета,

Аз съм нова във форума, но не разбирам - аз сам с номер 7125, а по-надолу чета че номер над 8000 е излязъл. Моя не е....
Как е възможно?
ralitza, както bisko е написала, стигнали са до около 7060-ти номер, затова още не са ти се обадили. Относно питането ти как може да е излязъл номер над 8000, причините биха могли да бъдат различни: от наближаване на 43години на жената, получила обаждане до недобронамерени провокации.




My first, my last, my everything!
От 4 ноември до сега никой ли не е получил обаждане :ask: Фонда да не излезна в Коледна ваканция? Дано скоро има добри новини, защото на нас чакащите това ни е утехата - да виждаме, че все пак има одобрени жени! Успех!!!!
на мен ли ми се струва или никой не пише че е одобрен   :balk_134: