0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мисля, че има някакво недоразумение.

Аз също съм пациентка на Олимед и имам подадени документи към ФАР.
Заповедта ми излезе точно така както си вървяха и номерата във форума.

Вярно, че заповедта момичетата я подписват в клиниката (лично аз моята все още не съм я подписала, въпреки, че е там от м. Март). Заповеди вземат на куп, но не и абсолютно всички подадени през тяхната клиника до дадения момент , а само тези които са одобрени (което спестява извество време на пациентите, но не кой знае колко).
Това за мен не може да се нарече бързане или напревара с другите клиники, друг е въпроса че не смятам за редно заповедитете да се подписват в клиниката след като другите клиники явно нямат право на това.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
radosttinka , това което притеснява е не че си вземат заповедите в клиниката, а много по-големите номера.
Обаждат се на номера около 7000-7050, а в олимед разписват номера дори над 8000.
radosttinka , това което притеснява е не че си вземат заповедите в клиниката, а много по-големите номера.
Обаждат се на номера около 7000-7050, а в олимед разписват номера дори над 8000.
Наистина е фрапантна и неприятно голяма разликата.
Все ми се струва, че има недоразумение, има хора разбрали и недоразбрали...кога подписват заповед, кога подават документи, в чакалнята съм се наслушала...
След като излезе моята заповед не съм следила обстойно нещата, но тогава нямаше такова нещо, но ако наистина е така, не им прави чест.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Здравеите моят ном е 8173 и мин седмица излезе,след мен имасхе ном 9000 и някои си които сащто бе излязал.Успех на всички
извинявай,но какво означава излязъл,това оваждане за одобрение ли е?
Да обаждане имам в предвид и когато отидох в клиниката защтото ние там подписваме,не ходим до сф имаше жена с 9000 инакои ном.  и тя подписа след мен
Toва са цитати от темата"Одобрени от ФАР"
Вярвайте ми, има хора, които не правят разлика между "подписване на заповед" и "подаване на документи за кандидатстване".

Също така не правят разлика между "излязал ми е входящия номер под който ще чакам" и "излязла ми е одобрената заповед, а съм с номер".

Не искам да излезе, че адвокатствам на клиниката, защото съм тяхна пациентка, достатъчно зрял човек и реалист съм, за да преценявам нещата, но съм била свидетел на подобни разговори и подробни обяснения. От клиниката също се обаждат (при мен беше след повече от месец) да ми кажат кой ми е входящия номер, вярвайте отстрани сигуно прозвуча като че да съм одобрена.
Затова на мен на подбни постове като цитираните ми е трудно да повярвам.

nsunny с интерес ще следя кога ще започнете процедура.


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
nsunny има точно 4 поста, лесно се проследяват. Подала е документи юни, тия дни явно е подписала заповедта. Но може би и тя ще си дочака реда, както BlackG.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Вярвайте ми, има хора, които не правят разлика между "подписване на заповед" и "подаване на документи за кандидатстване".

Също така не правят разлика между "излязал ми е входящия номер под който ще чакам" и "излязла ми е одобрената заповед, а съм с номер".
Трудно е да си го представи човек, но наистина е така  :lol: В моята клиника ме заговори една жена, беше тотално  :o неинформирана какво е подала и какво чака.
nsunny има точно 4 поста, лесно се проследяват. Подала е документи юни, тия дни явно е подписала заповедта. Но може би и тя ще си дочака реда, както BlackG.
Тук си права :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
rtfrtf, разглеждат се приоритетно молбите на жени навършили 42 г. към датата на подаване на документите.
Стефи, благодаря ти. При това положение няма да притеснявам служителите на Фонда.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
това с номер 9000 явно е за олимед те нали са с предимство защо незнам,ако някои ми обесни ще съм благодарна.
*
Жените не са виновни. Просто казвам,че всички са изнервени и стават дразги. Просто мисля,че тази практика не е правилна. Нека Олимед взима заповедите,но до номера, който са стигнали във Фонда. Нали казват,че около 9000 са разгледани и одобрени, ако всички клиники започнат да си взимат заповедите какъв хаос ще настъпи.Все пак за това са тези номера и ред. Не ми се струва правилно едни да чакат 3 месеца, а други по 6-7. Просто не е справедливо, а може и да греша, но това е моето мнение.

подкрепям те,меко казано е несправедливо....невиждам с какво са по различни от нас.
подала съм документи за втори опит юли месец и съм номер 8474. ще чакам още 2 мсеца поне,а номер 9000 който съсъ сигурнос е подал документи след мен ще си направи опита след 3 месеца чакане а аз след и много други които не са в олимед след 6-7 месеца,за мен това е престъпление.
*
Здравейте мили момичета!Аз съм №8809.Подадохме документите края на юли и ни казаха декември да чакаме обаждане.Да ама не,така като гледам с това забавяне и с това прескачане на номерата към март може и да се обадят.Трябва да има ред,иначе не схващам защо са ни тези номера!Моето лично мнение ,че с предимство трябва да бъдат само момичетата на 42-43год.Пожелавам на всички скорошно одобряване! :wink:
Няма начин да няма начин!
*
Аз съм с номер 9258 и когато попитах за кога да очаквам обаждане ми отговориха че не могат да ми кажат защото чакащите са много.Въобще не ме баламосваха с някакви си месеци.Точен и ясен отговор.И винаги са били много любезни по тел.Незнам как някои все недоволстват от жените във фонда.Другото което искам да споделя и ще заинтересува момичетата които наближават 42-43.Една съседка в рамките на може би 1 месец си подаде док.получи заповед веднага и започна процедурите.Най-странното обаче е че 6или7 дена преди трансфера дори и направиха някаква лека хирургична интервенция без да отлагат понататъшните етапи.За съжаление опита и приключи с неуспех.В деня на трансфера навърши 43 год.Незнам как и по какъв начин си взе веднага заповедта но явно има начини.Затова питайте и ако можете вземайте.Да не ме разберат неправилно младите но докато не се промени закона това е последният им шанс.Да им влезем в положение.Ако съм ги засегнала им се извинявам но не искам да влизам в спор с никого.
Днес няма нито един похвалил се,че е одобрен.Така както вървят ще чакаме по една година може би......... :ask: osi_7

Здравейте!Вече две седмици под ред звъня във фонда и никой не ми се обажда.Минаха 6 месеца от както си подадох документите,номерът ми е 7081.Някой говорил ли е с тях?Тук също голямо затишие настана
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Здравейте, явно вече нещата вървят към преключване за тази година, щом никой не се  обадил да каже, че продължават да раздават заповеди, май до към 7050 са стигнали!Живот и здраве догодина както се казва отначало!Може и по бързо да вървят тогава нещата с новия бюджет!Успешни процедури  на всички! :bfp:


разбирам изключително добре нервността и нетърпението ви. но... човек, преди да плюе, трябва да знае накъде да се обърне и да насочи плюнката. информирайте се, дами!

"тия от фонда" не са виновни за това, че заповедите ви се бавят. не са виновни и за това, че няма пари.

напротив, "тия от фонда" - където, ако не знаете, участват представители на 2-те пациентски организации - са длъжни да одобряват постоянно молби в законово определен срок, дори и когато парите са свършили. това е дефект на нормативната уредба и проблем с недостига на пари в държавата по принцип.

тези неща се знаят, писани са многократно и е елементарно да се сетиш, че когато в пощата бавят пенсиите, не плюеш по пощальонката, нали? същото и тука, morgancheto!

фондът като структура и като личен състав, по мое мнение работи прекрасно. проблемите са на съвсем друго място.

Здравей,
разбирам, че адвокатстваш на фонда - няма нищо лошо в това, проблема не е в личния състав, не е в структурата, не е в ръководството, но проблем има - видно е.
Когато за пореден път се говори в медийното пространство как пари има за всичко и за всеки, как всеки обещава, а накрая се оказва, че обещанието е празно, а пари няма, тогава идваме до този проблем.
Независимо къде е той - има го, беше по-голям проблема, когато нямаше фонд - така е, но след като не са сигурни за кого и колко ще стигнат парите - можеше да кажат на хората, парите няма да стигнат, ще продължим от новия бюджет, напразните надежди са по-лошия вариант в този случай според мен.
Пак ще повторя, че само това което ви изнася цитирате от мойте постове - благодарна съм, че фонда го има, но когато има грешки в него, или когато не работи правилно, имам право да се възмущавам, тоя фонд се финансира от данъкоплатеца, не от служителките там, д-р Лалев, и бат` Бойко.....
От цял свят само ние сме с това мислене - ще благодарим и ще се прекланяме, защото за създали нещо, което е необходимо, за мен не е правилно това мислене, няма да критикуваме, няма да се сърдим, няма да се обаждаме - защото на фонда му трябва спокойствие, аз когато си издавам списанието, или когато имам срок за изпълнението му - го правя - затова взимам заплата всеки месец, както аз държа на датата за заплата, на която съм се подписала под договора ми, така и клиента държи на срока, който съм попълнила в офертата му. Тези хора във фонда не са благотворително там - те получават заплата, когато са подписвали договорите си, там е било написано каква им е длъжността, заплатата и какво се иска от тях.
Няма сайт, не се вдигат телефоните, ако се вдигнат информацията е не оскъдна, ами никаква, от къде да се информирам аз? От сутрешния блок, където беше боя в гърдите, че пари има, и че всичко е наред......

п.п. нетърпението ми не е фактор - аз сега започвам процедура с лични средства, фактора е половинчатата работа и наглостта на управниците, и това, че нищо не проработи като хората, независимо къде е проблема, факт е, че проблем винаги има....
Е само като си плащам чинно данъците тогава няма проблем.
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 13:37:03 pm от morgancheto »
morgancheto, напълно те подкрепям!!!Няма от къде да се информираме, телефоните не се вдигат, а по медиите дават грешна информация.Едниствено като попитаме Стефи и тя ни отговаря на всички въпроси.Обадиха се до около 7050 и сега какво?От два три месеца затишие...Ще продължат ли да раздават заповеди до края на годината или не?Благодарна съм на фонда, ако реша мога да намеря пари за опит, но нали и аз плащам данъци на таз държава, да ми помогне и тя на мен сега.Да излязат и да разеснят малко въпроса, пари няма, до тук беше!И ние да не чудим всеки ден дали ще ни се обадят или не..
Вече не знам какво става,раздават ли се заповеди или не?Няма обаждане на никой от две седмици?Дали не са свършили парите за тази година и за това няма раздвижване?
*
Мили момичета мисля,че е време да се разбушаваме!Всеки ден влизаме тук с надеждата да видим нови одобрения,да видим,че нещата вървят,но ови!Седим пред компютъра бършем тайно сълзи и казваме"ще стане все някога"Идва друг ден и ние с нови надежди и мечти отново чакаме пред компютъра но отново разочарование,болка,тъга,гняв и пак бършем сълзи.Хората които обещаха,че пари ще има винаги и за всички и ще ни помогнат да станем майки сега ни казват"не очаквах ме толкова кандидатки!имайте търпение!"обръщат се и ни забравят.А ние отново през сълзи си казваме "някой ден ще се сетят и за нас
".А може би трябва да ги подсетим,че ние искаме едно единственно нещо-да родим дечица които ще бъдат граждани на държавата която управляват!
Няма начин да няма начин!