0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Благодаря ви, момичета, мислех да питам и аз към края на месеца.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
rtfrtf, разглеждат се приоритетно молбите на жени навършили 42 г. към датата на подаване на документите.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Здравейте ,момичета, всеки ден следя какво става с одобрените и днес съм малко обнадеждена вече има хора на които се обаждат да се надяваме, че ще тръгнат нещата по - борзо особено след като започне новата година!Искрено пожелавам на всички сбъдване на мечтата за дете!
*
Здравейте,
тъй като и на мен започна да ми прави впечатление, че номерата вървят доста непоследователно и неритмично, се разрових и открих имейла на една дама, за която на сайта на МЗ пише, че е контакт за въпроси, свързани с ФАР. Имам намерение да задам въпросите си към нея. Например, отговорите във форума защо във Варна се получават заповеди с 1100 номера по-напред, т.е.номера около 8100 /от жени, които са доста далече от 43 г./, за мен са крайно незадоволителни. Може да има разлика от 10-20 номера, но 1100 е прекалено. И, за да си получат заповедите тези жени, те трябва да са били изготвени, т.е. и заповедта на номер 7800, например, също трябва да е готова. И никой не може да ме убеди, че на ФАР са му необходими още 3-4 месеца, за да се обади на номер 7800/съдейки по темповете, с които се движат номерата/.
Искам да се презастраховам като отбележа, че нямам нищо против момичетата от Варна или начина на организация на някоя от клиниките там. Имам против това, в крайна сметка, някой да се ползва с предимство пред друг /независимо от причините, довели до това/.
Някое момиче случайно да е писала на следния имейл и да е получила отговор?:
mbgeorgieva@mh.government.bg
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 11:48:50 am от Lary75 »
Август месец беше обявено, че са разгледани 8500 молби, оттогава досега пак са работили. Т.е. ние сме си одобрени, най-вероятно и с изготвени заповеди, но чакаме новия бюджет.
 А относно Варна - май и с номер около 9000 са се сдобили, някой беше писал, но да не ви излъжа.
*
Всички,които писаха и се възмущаваха от реда в клиника Олимед вече могат да си отдъхнат!!! Момичета вече можете да сте доволни- и ние ще ходим до Сф за заповеди! Знаете ли кое е жалкото??? Че вместо да подобрите собственото си положение влошавате това на други хора ,които нямат никаква вина!  :ask:  osi_7
Моята стимулация трябваше да започне в понеделник,но заради това,че От СФ не ми връщат заповедта с изведен номер ще трябва да отида да си я взема сама и така пропускам 1 МЦ. Остава ми да се моля другият месец изследванията ми да са в норма за да можем да започнем и да намеря някой да ми финансира и изследванията!
Идете да се почерпите по този повод!
Вече не мога да разбера до кой номер са стигнали. Защо получават заповеди жени, които са с 9.... номер?
Някоя от вас звъняла ли е да провери до къде са стигнали от фонда?
Всички,които писаха и се възмущаваха от реда в клиника Олимед вече могат да си отдъхнат!!! Момичета вече можете да сте доволни- и ние ще ходим до Сф за заповеди! Знаете ли кое е жалкото??? Че вместо да подобрите собственото си положение влошавате това на други хора ,които нямат никаква вина!  :ask:  osi_7
Моята стимулация трябваше да започне в понеделник,но заради това,че От СФ не ми връщат заповедта с изведен номер ще трябва да отида да си я взема сама и така пропускам 1 МЦ. Остава ми да се моля другият месец изследванията ми да са в норма за да можем да започнем и да намеря някой да ми финансира и изследванията!
Идете да се почерпите по този повод!
A ти не се ли замисляш ,че не е нормално 1 единствена клиника да усвоява максимално бързо пари от Фонда, независимо от факта ,че всички други пациенти си чакат пореден номер. Не е много редно принципно, правилата важат за всички. Няма лошо да си взимате заповедите от клиниката , но би трябвало да спазват общия ред, а не да са 2000 номера напред
Правилата трябва да са еднакви за всички! Искренно се надявам да е вярно това с прекратяването на тази практика в "Олимед"
Подкрепям Криси,не е редно някоя клиника да има привилегии.Нали за това са тези номера ,първия път имаше разминаване от 200-300номера.Но сега вече не се търпи 8O
*
BlackG, присъединявам се към отговора на krisi1812 и искам да добавя, че въпросите, които си задаваме /жените, които не са пациентки на Олимед/, не са насочени като упрек към теб или някое друго момиче. Не го приемай по този начин.
Съжалявам, че при теб нещата не са се развили добре. Едва ли някоя от нас е имала желание да ти навреди по някакъв начин.
Моля те, както ние се опитваме да се поставим на твое място, ти също се постави на наше. Ти самата си написала, че си чакала за одобрение само 4 месеца и 25 дни. А има момичета, които са само 5-6 номера след твоя и вече 7-ми месец не са получили обаждане /да не говорим за заповед, започване на стимулация и т.н./.
Желая ти успех.
*
Моят въпрос към всички вас е :
Защо вместо всички заедно да направим така,че и другите клиники да вземат заповедите си накуп и всичко да се движи по-бързо правим обратното- забавяме нещата?

Знам че в написаното няма нищо лично! Знам че и на никой не му се чака!

Чували ли сте приказката "На мен може да не ми е добре,ама и на Вуте трябва да му е зле!"
Според мен тя описва много добре ситуацията!!!
Моят въпрос към всички вас е :
Защо вместо всички заедно да направим така,че и другите клиники да вземат заповедите си накуп и всичко да се движи по-бързо правим обратното- забавяме нещата?

Знам че в написаното няма нищо лично! Знам че и на никой не му се чака!

Чували ли сте приказката "На мен може да не ми е добре,ама и на Вуте трябва да му е зле!"
Според мен тя описва много добре ситуацията!!!

Няма начин да се раздадат всички заповеди до номер 9000 през 2010, защото просто няма да има пари за никой през 2011, аритметиката е ясна, причината за бързането на Олимед също
*
Ами да бързат и другите клиники!!! Кой ги е спрял!!!
Попитай те ги ? Защо не се позабързат малко???
Защо е необходимо Олимед да забавят темпото?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Защото Олимед най вероятно няма достатъчно пациентки, и по този начин привлича към себе си пациенти като им връчва Заповеди по навреме, но не мисля, че това е начин да печелиш пациенти и пари!
Ами да бързат и другите клиники!!! Кой ги е спрял!!!
Попитай те ги ? Защо не се позабързат малко???
Защо е необходимо Олимед да забавят темпото?
Ако има 100 лева , които трябва да се раздадат по 1 лв. на 100 човека, но вместо това, този който е първи по ред вземе 50 лева, пак ли ще има 99 лева за останалите 99 души, едва ли. Нека помислим преди да пишем и да не гледаме само от своята камбанария. Не става въпрос за бързане или завабяне от страна на клиниките, а за привилегии с които Олимед се ползваше, според мен неправомерно и нечестно, за сметка на всички останали чакащи двойки. Има и други клиники от Варна, Пловдив, Плевен, но те ен взимат заповеди с 2000 номера напред,само защото не са от София
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Ами да бързат и другите клиники!!! Кой ги е спрял!!!
Попитай те ги ? Защо не се позабързат малко???
Защо е необходимо Олимед да забавят темпото?
Разбирам раздразнението ти, но не си права.
Има правила, всички трябва да се съобразяват с тях. Не може за едни по-бързо, за други по-бавно. Този разговор нямаше въобще да се води ако имаше пари за всички номера. ПАРИ НЯМА ЗА ВСИЧКИ! Това е положението. И тук вече е проблем ако правилата за раздаване не се спазват и 1 или "н" клиники се ползват с привилегии. По този начин излиза, че 2 съседни номера не са равнопоставени и единият ще прави инвитро днес, а другия живот и здраве на пролет.
*
Както и да е!

Дано изхода за всички нас е един  :bori_007: :bori_004:!

Успех момичета!!!
*
Момичета, както казва и Мира, проблемът много вероятно е, че пари просто няма за всички желаещи и одобрени и за това е бавенето и цялата информационна мъгла :( Не е за пъври път и не е само за ФАР, да излезе по медиите някой "отговорен фактор", да заяви, че за еди какво си парите са осигурени, или даже преведени, а всъщност - такова нещо просто да няма и да се печели време, като се хвърлят димки в пространството. Не мога да го твърдя естествено, просто го подозирам... Например точно тази година, майка ми и цялата болница не получаваха заплатите си три месеца, а всяка вечер като гледах новини, някой чиновник бодро уверяваше, че такова нещо няма и парите са преведени и получени, ама...друг път. Просто пример.

Ето и сега ситуацията - настройвате се една срещу друга, срещу клиниката в която не сте примерно, а там ставало по-бързо по незнайни причини, срещу жените наближаващи 43, които се ползват с предимство и пр... Естествено че не е редно и справедливо да е така и редът трябва да е еднакъв за всички. Само че не се търси проблемът на правилното място според мен :? А тези, които трябва да отговорят защо се получава така, или мълчат, или просто лъжат.

Дано като приемат бюджета за 2011г. и всичко да си дойде на мястото и повече да няма такива забавяния, неясноти и нерви. На всички пожелавам успех в процедурите и то възможно най-скоро  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Здравейте,
тъй като и на мен започна да ми прави впечатление, че номерата вървят доста непоследователно и неритмично, се разрових и открих имейла на една дама, за която на сайта на МЗ пише, че е контакт за въпроси, свързани с ФАР. Имам намерение да задам въпросите си към нея. Например, отговорите във форума защо във Варна се получават заповеди с 1100 номера по-напред, т.е.номера около 8100 /от жени, които са доста далече от 43 г./, за мен са крайно незадоволителни. Може да има разлика от 10-20 номера, но 1100 е прекалено. И, за да си получат заповедите тези жени, те трябва да са били изготвени, т.е. и заповедта на номер 7800, например, също трябва да е готова. И никой не може да ме убеди, че на ФАР са му необходими още 3-4 месеца, за да се обади на номер 7800/съдейки по темповете, с които се движат номерата/.
Искам да се презастраховам като отбележа, че нямам нищо против момичетата от Варна или начина на организация на някоя от клиниките там. Имам против това, в крайна сметка, някой да се ползва с предимство пред друг /независимо от причините, довели до това/.
Някое момиче случайно да е писала на следния имейл и да е получила отговор?:
mbgeorgieva@mh.government.bg 
 
« Последна редакция: Днес в 11:48:50 от Lary75 »   
 
Здравейте аз току що писах на тази жена дано само ми отговори ,защото и аз съм съгласна с всички момичета тук неможе аджеба да има такова разминаване с  тия заповеди  нее правилно само една клиника да се ползва с преференции ще пиша ако имам отговор
:* :* :*