0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Само че с това тръшкане... какво всъщност искаш да постигнеш? :(  Разбиране... или някаква конкретна промяна... кое точно?

Кое от поста ми по-точно те навежда на мисълта, че се "тръшкам" за нещо??? Достатъчно ясно съм написала, че за никъде не бързам.....

П.С. Що се отнася до конкретни промени имам някои идеи ;)
« Последна редакция: Ноември 16, 2010, 15:08:45 pm от ина »
Здравейте.
Искам да питам следното-в момента съм в процедура по ЗЕТ (от платено от нас инвитро), а същевременно си получихме заповедта от фонда. Дали веднага трябва да се занесе в клиниката, или може и да се изчака резултата от теста?
Благодаря ви  :)

П.С. Що се отнася до конкретни промени имам някои идеи ;)

Е, добре, това вече си заслужава да обсъждаме. osi_9  Ако искаш, сподели какви са ти идеите. Вярвам, че има смисъл в това! Когато има конкретна идея и повече хора застанат зад нея, може да се работи за промяна.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Момичета, аз мисля, че основния ни проблем е следния-Дезинформация!
Ние нищо не знаем за това, какво става. По медиите се бият в гърдите колко пари са превели. Б.Борисов казва, че всяко родено българче е ценно за него и ще подкрепя ФАР,
а от фонда един път ни казват едно, после друго и т.н. Според мен трябва някак да накараме някой (не зная кой и как) да не каже точно какво е положението.
1. До кой номер ще стигнат до края на годината(но това да го кажат официално, а не на този и онзи, които са звъннали)
2. По колко номера приблизително ще се раздават на месец и колко ще са парите за другата година. Така ще знаем колко хора могат да минат за 1 година.
Смятам, че всички сме наясно колко ни е объркан живота около този проблем и всичко се върти около него. Редно е поне мъничко да сме наясно-ще дойде редът ми след 3 месеца, например или след 5 или след 6, но да знаем. Ще се заредим с търпение и ще чакаме. Който не му се чака, ще търси други начини. НО проблемът е, че просто не знаем какво да правим. С какви темпове ще се движат след Нова година? Ако одобряват по 50 човека на месец, колко време ще се чака? Аз искам само да зная. Ще си преценя-ако имам време ще чакам, ако нямам ще действам. Но аз съм 7519 и се чудя какво да правя. Дайте да помислим как да си изискваме информацията. Ясно е, че парите са свършили и това не е бездънна каца. Ясно е, че са много пациентите. Ако някой се сеща начин да потърсим информация, да дава идеи. От бг-мама са писали до бтв, господари на ефира. Не зная кой е правилния начин.
*
asita75, пожелавам ти да не ти се налага да си ползваш заповедта. За да няма недоразумения, по-добре питай в клиниката си какво да правиш.

По въпроса за информацията, подкрепям maya_the_bee. Принципно в Правилника на Фонда е записано, че се разглеждат от 200 до 400 молби на месец. Но липсата на информация допълнително всява смут. Не че може да се говори за кой знае какви планове занапред, но все пак ориентировъчно. Постоянно нагласяме манипулации, отпуски, заплитаме се в какво ли не от притеснение, че може да изгубим работата си, не смеем да си планираме няколко дена релакс за след два месеца, защото точно тогава може да ни се обадят и да започнем процедура. Аз съм наясно, че не може всичко да се контролира до последната секунда, но все пак ми се иска да сложа минимален ред в моя хаос. И може и да има жени, които за никъде не бързат, но мен лично ме притиска възрастовото ограничение, то чука на вратата ми съвсем сигурно. Надявам се, че ще го отменят. Но все пак трябва да стане, за да повярвам. Толкова много загуби, че човек понякога не смее да се зарадва.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Абсолютно по същия начин се чувствам. Нищо в живота си не мога да планирам. Искам мъничко сигурност. Все се чудя кога какви изследвания се налага да правя и как да ги съобразя. Като питам и моя Док и той не знае какъв съвет да ми даде. Давайте идеи за начин да получим информация.
Момичета и аз съм в същото положение.Дори работа не започнах(а ми е нужна) при мисълта,че ще се обадят.Аз дори писах на имейла на Шоуто на Слави.Не знам какво можем да направим.Освен да поканим Бойко Борисов и Д-Р Лалев в някое предаване по БиТиВи да ни дадат нужната информация :ask:

Преди време  звъняхме с една приятелка до Министерство на здравеопазването относно това,че няма никаква яснота с номерата и най-вече за Олимед.Казаха,че може да се направят проверка,но трябва да има изпратено до тях писмо.Да напишем едно писмо и да поискаме да накарат фонда за повече яснота,и нека наистина имат един сайт в който по всяко време да виждаме какво става.
Момичета, с риск да се повторя, но... Клиниките имат достатъчно възможности да ви съдействат и могат да ви предоставят доста точна информация, стига да искат.
Обърнете се към тях. Попитайте ги, кои номера обслужват в момента, има ли забавяне/спиране на приема на документи при тях, какви са очакванията им за вашия номер - след колко време очакват да излезе и т.н.
Може да го направите с писмо и след това, при нужда, да използвате отговора пред МЗ или Фонда, както е предложила tan4i4.
Клиниките трябва да са лоялни към вас, щом сте избрали те да получат вашите пари. :) Искайте съдействието им!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Добре, за оставащото до края на годината може би знаят, но има ли информация какви пари ще се отпускат от бюджета за следващата година. И клиниките имат ли информация по колко човека приблизително ще получават заповеди на месец от следващата година. Нещата както всички видяхме много се промениха през годината. Ясно е защо.
Нали се прие бюджета на държавата за 2011. От там не е ли ясно колко са парите за инвитро? Тези пари от бюджета на Министерството на здравеопазването ли идват? Не зная дали наистина клиниките също са наясно, но дано е така. Ще пробваме и по този начин да разберем.

Добре, за оставащото до края на годината може би знаят, но има ли информация какви пари ще се отпускат от бюджета за следващата година.

Мисля, че е ясна сумата, обаче не съм сигурна в познанията си и по-добре да не се изказвам неподготвена... :)
Стефи е човекът, който може да отговори най-точно на този въпрос. Надявам се, че чете тук!

И клиниките имат ли информация по колко човека приблизително ще получават заповеди на месец от следващата година.
Едва ли някой ще се ангажира да каже цифра, дори и приблизителна.
Но си мисля, че като ориентир можем да ползваме тази година. През следващата, нещата ще се случват по същия начин. Нито много по-бързо, нито по-бавно. Предполагам, че е така, защото нищо в схемата не е променяно и няма причини да е много различно...

Колкото до парите... Мисля, че клиниките са доста наясно по този въпрос. :wink: Още преди Фонда да спре плащанията, в клиниките вече цареше лек смут и бяха започнали "совалки"... Явно разполагат със своевременна информация. То си е нормално, да е така. :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Дано някой наистина да знае и да ни каже сумата. Ако темповете са както бяха преди есента на тази година, всичко ще е ок. Мисля, че притесненията на всички идват от мисълта, че може да продължат и другата година да пъплят с по 50 заповеди на месец.
А и клиниките сигурно не искат много да говорят, за да не всяват паника. Дано всичко се нареди.
*
Здравейте, днес се обадих във фонда и ми казаха, че са стигнали до номар 7060. Казаха ,че до тези номера са изготвени заповедите. Аз съм номер 9040 казаха ми да очаквам обаждане март. Попитах защо се забавят толкова нещата и ми отговориха, защото имали проблем със финансирането. Това е полужението! А какво стана с тези 5 милиона, явно не достигнаха даже и за дълговете!
*
Средствата залегнали в бюджет 2011 г. за Фонд ин витро са 15 млн.
Едва ли парите пак ще стигнат, но предвид това че тази година бяха 10 млн. и лятото свършиха искрено се надявам догодина ако се получи отново такава дупка, тя е да поне в края на годината.
Stefi, страшно благодаря, че сподели с нас тази информация. Новината е чудесна. Това означава, че би трябвало да има пари за около 3000 двойки. Дай Боже повече бебета.
*
Здравейте, днес се обадих във фонда и ми казаха, че са стигнали до номар 7060. Казаха ,че до тези номера са изготвени заповедите. Аз съм номер 9040 казаха ми да очаквам обаждане март. Попитах защо се забавят толкова нещата и ми отговориха, защото имали проблем със финансирането. Това е полужението! А какво стана с тези 5 милиона, явно не достигнаха даже и за дълговете!
Stefi, страшно благодаря, че сподели с нас тази информация. Новината е чудесна. Това означава, че би трябвало да има пари за около 3000 двойки. Дай Боже повече бебета.
и какво ще раздадат първите 2000 до март и после останалите 1000 ще чакат 9 месеца ли  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
и какво ще раздадат първите 2000 до март и после останалите 1000 ще чакат 9 месеца ли  :?

ако си сред първите 2000 - ще си доволна или недоволна?  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

и какво ще раздадат първите 2000 до март и после останалите 1000 ще чакат 9 месеца ли  :?

ако си сред първите 2000 - ще си доволна или недоволна?  :?

Точно! :D :D
Но и да си, и да не си сред първите, не се коси. Тази комбинация практически няма как да стане...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Ами все е лошо - толкова хора изведнъж няма пък как да поемат клиниките  :? няма да съм сред първите 2000  :?
*
ами като няма как, да не им подготвят документите, елементарно. клиниките бълват безброй документи на пациенти, а след това се чудят как да връщат хората или да измислят причини за удължаване.
не знам защо винаги търсим причината във фонда, държавата, парите и т.н. кръгът е затворен мили момичета, фонда не може да спре да разглежда молби защото няма пари, а в същото време клиниките бълват към него стотици документи....