0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте на всички който чакат и успех.на никай ли тези дни не са се обаждали да няма нещо.защото много мълчание не е на хубаво. :(
Вижте какво намерих в нета. Дали не ни готвят някоя груба изненада. Как да разбирам казаното от новия министър. Може би инвитро да се разрешава само под 30 години.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=673896
*
maya_the_bee, виж тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=40512.300 - jam е цитирала от друго място пълния текст. При твоята препратка е част от текста и могат да се получат недоразумения.
 
Цитат:
"Константинов, ще ви помоля, когато вземате тези решения, да слушате повече жените!... Подредете си министерството, подредете фонда, подредете списъците, подредете дейността, създайте ред, ние пари сме осигурили и ще осигурим и допълнителни, ако са необходими, но вие създайте ред."
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
rtfrtf, прочетох цялата статия. Дано това, което казва Бойко наистина е така. Всичко звучи добре ако е истина. Но изказването на министъра ми звучи така-над 35 шансовете намаляват, дай да видим дали си струва да даваме държавни пари за тези хора. Това ми звучи абсурдно. Биха могли за тежко болните с онкологични или други заболявания да кажат същото. Те така и така ще си умрат защо държавата да дава пари за лечението им. Я, да се оправят сами. Сума пари ще спестят от държавния бюджет. Това страшно ме възмути. Никой човек на тази земя не може да казва кой има и кой няма шанс да живее и създава деца. Иначе каквото и да решат ние ще намерим начините да опитваме и ще се борим докрай, защото имаме това право, но самия факт, че някой се изказва така ме поразява. Дано всичко се разреши добре.
Здравейте момичета, това е интересна новина. Въпроса е тия след 7100 поне да им се обадят да кажат всичко наред ли е и да чакат спокойно.
Това за януари месец кой го казва?
nsunny, поне сигурно ли е това, което си писала за номерата до 7100 до края на годината. Може да е бавно, но поне е нещо. пищи моля те.
Здравейте и от мен преди малко говорих с фонда и ми казаха,че до края на тази година ще се раздават заповеди на номерата до 7060,а ние другите да чакаме обаждане след нова година.
На един са казали 7100, а на друг 7060. Къде ли е истината?
М...да нямаше пари не равотеха.Има пари пак не работят.....
М...да нямаше Фонд, мрънкахме. Има Фонд, пак мрънкаме.....

Кажете ми, кое друго в държавата ни е проработило така бързо и така успешно? Та точно от този фонд да сме недоволни....
Да, знам, че ви се иска да става много по-бързо. Знам, че чакането е кофти. Но помислете само. Колко чакаха момичетата, подали първи заявления? И предполагам, че много болни, чакащи пари от ЗК, могат само да мечтаят за такива срокове и условия.
Ами малко търпение в крайна сметка!

О.к., ако сте помогнали за създаването на този фонд, имате право да изисквате. Но аз май не виждам при оплакващите се тези, за които знам, че са участвали в създаването на фонда?! Или греша?
Ако нямате личен принос, имайте поне малко търпение... и уважение!
_____

Да, казали са веднъж 7100, веднъж 7060. И двете са приблизителни цифри, защото колко бройки е разликата? От къде могат да знаят, на колко номера ще дадат отказ или колко жени ще се появят, наближаващи 43? Какво ако кажат 7100, а стигнат до 7099? :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Плумерия, напразно се хабиш. Аз вече се отказах....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Плумерия, напразно се хабиш. Аз вече се отказах....

Подобни изказвания звучат доста високомерно.
Тази тема беше създадена с цел всеки да може да сподели нещата, които му тежат. И не е необходимо периодично да се появява някой, който да изтъква какво е направил и да обвинява всички останали в неуважение и неблагодарност. Ако искате, може да бъде създадена и още една тема – единствено за възхвала.
Изключително благодарни сме за нещата, които сте постигнали, но това не означава, че нямаме право на мнение, само защото първоначално не сме участвали в реализирането на идеята за ФАР. И не можете да бъдете убедени кой какво прави в момента, за да се промени сегашното положение. Всяка от нас води своята борба, по своите си начини.
Не знам защо приемате толкова лично всички упреци към Фонда. Ако вие отпускате средствата или одобрявате заповедите – имате право да се чувствате засегнати. Но, ако не зависи нищо от вас – изказвания като горепосочения цитат /и всички подобни/ са напълно излишни.
И това, че първоначално дадена идея и реализацията й са били добри, не означава, че тя непременно продължава да работи безупречно и не трябва да търпи никакво развитие. Явно в момента дейността на Фонда е забавена. И всички се опитваме да се разберем каква е причината за това. В което считам, че няма нищо кой знае колко неблагодарно и неуважително.

*
Плумерия, напразно се хабиш. Аз вече се отказах....

Подобни изказвания звучат доста високомерно.
Тази тема беше създадена с цел всеки да може да сподели нещата, които му тежат. И не е необходимо периодично да се появява някой, който да изтъква какво е направил и да обвинява всички останали в неуважение и неблагодарност. Ако искате, може да бъде създадена и още една тема – единствено за възхвала.
Изключително благодарни сме за нещата, които сте постигнали, но това не означава, че нямаме право на мнение, само защото първоначално не сме участвали в реализирането на идеята за ФАР. И не можете да бъдете убедени кой какво прави в момента, за да се промени сегашното положение. Всяка от нас води своята борба, по своите си начини.
Не знам защо приемате толкова лично всички упреци към Фонда. Ако вие отпускате средствата или одобрявате заповедите – имате право да се чувствате засегнати. Но, ако не зависи нищо от вас – изказвания като горепосочения цитат /и всички подобни/ са напълно излишни.
И това, че първоначално дадена идея и реализацията й са били добри, не означава, че тя непременно продължава да работи безупречно и не трябва да търпи никакво развитие. Явно в момента дейността на Фонда е забавена. И всички се опитваме да се разберем каква е причината за това. В което считам, че няма нищо кой знае колко неблагодарно и неуважително.


:good_post:
Здравейте, аз съм № 708.. края на месец октомври звънях във фонда и ми казаха да не чакам обаждане тази година. Преди 2 сед. звъннах отново и ми казаха, че скоро ще ми се обадят. Днес звъннах отново и ми отговориха, че до края на тази година ще търсят само до  № 7060. Нали се гледаха по 400 молби месечно и то по ред на входящия номер, какво става????
Ами малко търпение в крайна сметка!
малко търпение... :D подала съм документи през април, ако е вярно това, което се пише, че тази година заповеди ще вземат номера до 7100 се очертава аз да взема заповед около февруари. За 10 месеца чакане е нужно съвсеееем малко търпение наистина. За никъде не бързам, но такива изказвания са ми изключително неприятни!!!

Благодарна съм, че го има фонда и на хората ,които са спомогнали за това!
и аз съм подала документи април, но би трябвало поне да кажат до къде са стигнали - защо всеки път отговарят различно ?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Плумерия, напразно се хабиш. Аз вече се отказах....

Подобни изказвания звучат доста високомерно.
Тази тема беше създадена с цел всеки да може да сподели нещата, които му тежат. И не е необходимо периодично да се появява някой, който да изтъква какво е направил и да обвинява всички останали в неуважение и неблагодарност. Ако искате, може да бъде създадена и още една тема – единствено за възхвала.
Изключително благодарни сме за нещата, които сте постигнали, но това не означава, че нямаме право на мнение, само защото първоначално не сме участвали в реализирането на идеята за ФАР. И не можете да бъдете убедени кой какво прави в момента, за да се промени сегашното положение. Всяка от нас води своята борба, по своите си начини.
Не знам защо приемате толкова лично всички упреци към Фонда. Ако вие отпускате средствата или одобрявате заповедите – имате право да се чувствате засегнати. Но, ако не зависи нищо от вас – изказвания като горепосочения цитат /и всички подобни/ са напълно излишни.
И това, че първоначално дадена идея и реализацията й са били добри, не означава, че тя непременно продължава да работи безупречно и не трябва да търпи никакво развитие. Явно в момента дейността на Фонда е забавена. И всички се опитваме да се разберем каква е причината за това. В което считам, че няма нищо кой знае колко неблагодарно и неуважително.


Напълно те подкрепям Zlatina_21, аз също се опитах да кажа това което коментираш ти!Много е лошо да няма информация и да излиза така сякаш искаш нещо което не ти се полага и нямаш никакви права!
*
Причината за забавянето може да бъде само една дами:ЛИПСА НА СРЕДСТВА.Дори и отпуснатите 5 мил.вероятно не покриват вече раздадените заповеди и извършени процедури.Да не говорим за нови.Дори и да си вземете заповедите да не мислите че само вас чакат в клиниките за да започнете.Повярвайте именно тогава започва ходенето по мъките,отлагане удължаване и т.н.Всички ще получите обаждане но колкото по късно толкова по вероятно е да се стабилизират плащанията към клиниките.
Аз съм си взела заповедта през април и още не съм започнала дори.Умирам от страх че няма да се вместя в сроковете и ще си изтърва финансирането.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Да така е, но според мен клиниките отлагат процедурите точно заради това, че не им изплащат парите!Явно нещата са тръгнали на зле още от самото начало , за няма и две години откакто съществува фонда как можа толкова да се забатачи всичко!
Никого не обвинявам конкретно, защото и във фонда съм видяла, че има желание да помогнат на хората, и в клиниката също не съм видяла нищо лошо, но просто да чакаш толкова време като например 10 или 12 месеца също не е вариянт защото има много жени които са около 40 и всеки месец за тях е ценен!
Аз НЕ СЪМ от хората, допринесли за създаването на фонда. Затова мога да си говоря съвсем спокойно по темата, без опасност да решите, че изисквам вашите благодарности. :D

Да, темата е за споделяне на проблеми и тревоги. Четях ви и споделях проблемите и тревогите ви. Знам, колко мъчително е да се чака. Знам, как споделянето помага в дългите периоди на чакане.... Е, обаче не се сдържах, когато споделянето се превърна в тягосно мрънкане :(
Може би името на темата ме подведе? Трябваше модераторите да я кръстят "Мрън-мрън - всякакви оплаквания, колко лошо е, че има Фонд". :wink: Щом той така и така според вас не работи, нали...?

Моля, разберете ме добре!! Пишете, споделяйте, коментирайте! Нали за това е темата? Само този мрънкащ тон (ако може!?) да избегнете. Като казвам "търпение" имам предвид това.


малко търпение... :D подала съм документи през април, ако е вярно това, което се пише, че тази година заповеди ще вземат номера до 7100 се очертава аз да взема заповед около февруари. За 10 месеца чакане е нужно съвсеееем малко търпение наистина. За никъде не бързам, но такива изказвания са ми изключително неприятни!!!

Повярвай ми, знам цялото мъчение на думата "чакам". Чакала съм без да стигна до процедура точно толкова време, като теб (и при това не чаках за финансиране, плащах си сама :wink:). Мога да разбера думи на тревога и безпокойство, защото чувствам проблема като свой.... Само че с това тръшкане... какво всъщност искаш да постигнеш? :(  Разбиране... или някаква конкретна промяна... кое точно?


Дори и да си вземете заповедите да не мислите че само вас чакат в клиниките за да започнете.Повярвайте именно тогава започва ходенето по мъките,отлагане удължаване и т.н.

Да, за съжаление това е положението в най-"тиражните" клиники. Не исках да захващам тази тема, но DESI го е казала точно. Зависи към коя клиника сте се упътили, чакането може въобще да не свърши с получаването на заповедта...


Да така е, но според мен клиниките отлагат процедурите точно заради това, че не им изплащат парите!Явно нещата са тръгнали на зле още от самото начало , за няма и две години откакто съществува фонда как можа толкова да се забатачи всичко!

Не е само заради забавени плащания. Клиниките в БГ са с малък капацитет, а всички се бутаме да сме в няколко от тях. Нормално е да ги "задръстим" :) Тези от вас, които са правили процедури преди 2 години (има ли такива тук?!), могат да направят разликата. Сега пациентите са десеторно повече и клиниките се задъхват. Естествено, не отказват да приемат нови пациенти, за да не изпуснат парите, които идват с тях. После започва размотаването и удължаването на заповеди, което пък обратно бави фонда... и така....


Нещата като цяло са много далече от идеалните, но пък какво в крайна сметка очакваме за година-две? Парите във фонда не могат да са безкрайно число и няма как, клиниките да си увеличат производителността 5-10 пъти отведнъж.
Носим си късмета, да сме в началото на една новосъздадена система, и за добро, и за лошо. Просто трябва да сме реалисти... :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.