0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тъй като темата "Има ли вече одобрени 4" непрекъснато се разводнява от странични коментари /независимо от апелите на модераторите и част от участниците/, откривам нова тема, в която всеки може да сподели вълненията и притесненията си, свързани с проблемите с одобренията от Фонда, раздаването на заповедите и всичко подобно.
Успех и нека другата тема да остане само за проследяване на номерата:)
« Последна редакция: Октомври 28, 2010, 16:12:52 pm от Lary75 »
Здравейте!Мен ме вълнуват въпроси относно удължаването на заповеди.Подала съм молба за удължаване на 25.10.,казаха ми че ще ми се обадят до месец.Трябва ли да се притеснявам ,че може да ми откажат ?Въобще моля някой с удължена заповед да сподели!Благодаря ви!
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
Браво за темата! Дано вече започнат да се пишат тук коментарите, а не в другата тема, където следим номерата!




My first, my last, my everything!
Момичета, аз не зная какви номера следим като то почти няма движение. В бг мама са писали, че на номер 74.. са казали да очаква обаждане януари -февруари.  Чудя се какво ще правят тия от фонда през ноември и декември. Ще се почесват. Имало празници. Ами не е лошо да попразнуват. Пък ние защо да не си преживеем още едни самотни празници. За съжаление колкото и да съм била благодарна за фонда, вече излиза че на него ще разчитат, тези които са по-млади и могат да чакат. Всяка седмица се дава различна информация. Миналата седмица казали на едно момиче с номер около 74... да очаква съвсем скоро обаждане. На мен ми казаха тази седмица, че няма да получа заповед до НГ, а на трето момиче-да очаква януари-февруари обаждане. И всички сме с номера около 7400-7500.  Малоумници.
мерси за темата, тук вече мога да си "хвърлям боба" на спокойствие, за да видя кога да чакам обаждане, явно никой не може да ми каже.
как пък нищо, което направиха в тая държави не проработи като хората :x все нещо куца, все нещо не е наред и все данъкоплатеца е виновен, че няма търпение, или не е достатъчно благодарен, е хайде нема нужда, на мен някой да ми е благодарил за плащането към държавата всеки месец, и всяка година?????
За всичко си плащам, накрая пък да съм супер благодарна и търпелива.
Сега нека да вземат и 13 заплата тия от фонда, че се преработиха тая година, еле пък последните й месеци, а ние - ще им я платим естествено, нали трябва да сме благодарни, и търпеливи, какво пък толкова да почакаме още 2-3-15-20 години, то време има  :BangHead: :BangHead: :BangHead:
От както са преведени допьлн.пари има няма се иэтеглиха май 3 номера..Може би эадълженията на клиниките са били повече от 3млн.И как се следят отпусканите пари от фонда като не само те дават эаповеди?Как има отчетност :balk_173:
От както са преведени допьлн.пари има няма се иэтеглиха май 3 номера..Може би эадълженията на клиниките са били повече от 3млн.И как се следят отпусканите пари от фонда като не само те дават эаповеди?Как има отчетност :balk_173:

Молбите се раздават само от фонда, клиниката от Варна /май беше/, която си взима сама заповедите, ги взима пак от фонда след разглеждането им, разглеждат се бързо, след това идва забавянето, после е най-трудната част явно - да наберат въпросния телефон и да се обадят...
Е случаите с Олимед наистина дразнят. То по-добре тея жени да не пишат и да не наливат масло в огъня...
Жената по своята същност е ангел, отрежеш ли и крилата ще полети на метла:)))
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Здравейте, настина темата е добра, защото хората се вълнуват, което е нормално!
А относно чакането и аз мисля, че е неправилно да е толкова дълго, особено след като вече веднъж са те одобрили и след това да чакаш още една година за следващия опит, да не говорим, че след процедура инвитро организма известно време се възстановява, но този срок е около три месеца, след това е хубаво да се пробва отново защото от самите хормони които ни слагат явно се засилва функцията и на яйчниците и на матката, поне при мен е така и ако се пробва в по кратък срок може би ще има по голям шанс за положителен резултат!!!А чакайки толкова време след поредния опит на мен ми се струва, че точно това води до отрицателен резултат защото организма особено при по възрастните жени явно се изхабява в един момент след като мине време и се изчерпи ефекта от хормоните! :(
chipolita защо да ни дразнят жените който са в Олимед.Просто оправията ни е такава в нашата Държава няма нищо което да е наред. :bighug:Не можем да се сърдим на никой само КЪСМЕТ

Жените не са виновни. Просто казвам,че всички са изнервени и стават дразги. Просто мисля,че тази практика не е правилна. Нека Олимед взима заповедите,но до номера, който са стигнали във Фонда. Нали казват,че около 9000 са разгледани и одобрени, ако всички клиники започнат да си взимат заповедите какъв хаос ще настъпи.Все пак за това са тези номера и ред. Не ми се струва правилно едни да чакат 3 месеца, а други по 6-7. Просто не е справедливо, а може и да греша, но това е моето мнение.
Жената по своята същност е ангел, отрежеш ли и крилата ще полети на метла:)))
*
Значи..задавам си въпроса тук,тъй като ми беше изтрит от другата тема,без да получа адекватен отговор...
Обръщам се към някой който е в състояние да ми отговори на един въпрос..
Защо аджеба клиника Олимед има възможността да изпрати човек,който да вземе накуп заповеди ,след като получаването става ЛИЧНО от д-р Лалев и защо другите клиники НЯМАТ ПРАВО на такава привилегия??

Не искам да обидя никоя жена,която се лекува в Олимед...Примирила съм се и че ще се чака дълго,защото нямам друг шанс за процедура.....НО....Смятам,че това положение е меко казано обидно за останалите чакащи...не мислите ли..
Това разбира се е лично мое мнение..


Момичета наистина е малко дразнещ факта, че Олимев взимат заповедите вместо пациентите, но това явно си е някакво споразумение мужду тях и фонда. А пък поже и самите пациенти да дават писмено съгласие да им ги взимат. Можем само да гадаем. Пожелавам на всички само без напрежение и много :bfp:, а после едни такива бонбончета :bori_002: :bori_012:

*
Защо аджеба клиника Олимед има възможността да изпрати човек,който да вземе накуп заповеди ,след като получаването става ЛИЧНО от д-р Лалев и защо другите клиники НЯМАТ ПРАВО на такава привилегия??
dgina, би ли споделила на какъв факт се опира твърдението ти, че другите клиники нямат такова право?
*
Защо аджеба клиника Олимед има възможността да изпрати човек,който да вземе накуп заповеди ,след като получаването става ЛИЧНО от д-р Лалев и защо другите клиники НЯМАТ ПРАВО на такава привилегия??
dgina, би ли споделила на какъв факт се опира твърдението ти, че другите клиники нямат такова право?
Да,ще споделя :D Клиниката,която ми оформи документите,няма това право да взема заповеди от фонда и да ги раздава на място/проверила съм/..Отнася се за КИРМ Плевен.
За другите клиники незнам,но както чета ...май и при тях е така..
Здравейте, включвам се да следя темата. УСПЕХ И КЪСМЕТ на всички, чакащи!!! :balk_602:
Здравейте момичета дано утре да има движение с обажданията.Все пак е началото на месец  ноември.Немога да си обясня какво стана с този фонд уж се намериха пари а резултата нещо куца много лошо. :ask:

*
И аз не разбирам защо след като сме биле удобрени веднъж трябва да се нареждам отново на опашката,нима ще има промяна в състоянието ми,та нали ако можеше това да се случи нямаше да ме одобрят от фонда
Другото,което ме дразни и съм постоянно нападана във форума е заради предимството на жените в „пределна възраст„,пак казвам ,че съм за това всички да имат щастието да прегърнат своето бебе,но това чакане убива и аз докато чакам ще мина и аз в тази възраст,а също съм с изчерпан лимит от банките,заради многобройни изследвания,операции и т.н
Желая успех на всички момичета,дано успеем!!!!!
Днес няма ли одобрени?Много бавно вървят тези номера. :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Сега нека да вземат и 13 заплата тия от фонда, че се преработиха тая година, еле пък последните й месеци, а ние - ще им я платим естествено, нали трябва да сме благодарни, и търпеливи, какво пък толкова да почакаме още 2-3-15-20 години, то време има  :BangHead: :BangHead: :BangHead:

разбирам изключително добре нервността и нетърпението ви. но... човек, преди да плюе, трябва да знае накъде да се обърне и да насочи плюнката. информирайте се, дами!

"тия от фонда" не са виновни за това, че заповедите ви се бавят. не са виновни и за това, че няма пари.

напротив, "тия от фонда" - където, ако не знаете, участват представители на 2-те пациентски организации - са длъжни да одобряват постоянно молби в законово определен срок, дори и когато парите са свършили. това е дефект на нормативната уредба и проблем с недостига на пари в държавата по принцип.

тези неща се знаят, писани са многократно и е елементарно да се сетиш, че когато в пощата бавят пенсиите, не плюеш по пощальонката, нали? същото и тука, morgancheto!

фондът като структура и като личен състав, по мое мнение работи прекрасно. проблемите са на съвсем друго място.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!