0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #960 -: Януари 25, 2011, 19:52:36 pm »

"Имуностимулатори"? никога не съм ползвал, или препоръчвал.
Инхалации за уголемени сливици?  едва ли това ще има ефект. А и инхалациите не са за това.
[/quote]

Благодаря д-р Бърди, на едно мнение сме и за двете.Казаха ми, че  постоянната задна хрема е от големите сливици и инхалации могат да облекчат дишането, освен изопринозина, задължително да давам и противоалергичен сироп поне 2-а месеца .....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #961 -: Януари 25, 2011, 19:54:45 pm »
Е, естествено че не се дават "противоалергични" два месеца, ако имате пред вид антихистаминови препрати. Те и нямат профилактична роля.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #962 -: Януари 25, 2011, 20:03:38 pm »
Сироп "Ериус", две шишета едно след друго, по мои изчисления, това означава да го пием 2-а месеца. Какво препоръчвате вие за облекчаване на положението?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #963 -: Януари 25, 2011, 20:05:32 pm »
Как е детето в момента?
Какво "положение" имате пред вид? честото боледуване? уголемени сливици?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #964 -: Януари 25, 2011, 20:14:38 pm »
Диша предимно с устата, за последните три месеца се е разболиавал по веднъж, вдига температура за 2-3 дни, гърлото е червено- по някога се оправя със сиропи и капки за нос, ако не стане- антибиотик.След като мине всичко друго  хремата си остава.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #965 -: Януари 25, 2011, 20:16:10 pm »
Посявките са?
Детето е на възраст?
Посещава ДГ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #966 -: Януари 25, 2011, 20:17:30 pm »
Забравих да кажа- обяснението- доста големи сливици + трета.Лечение противоалергичен сироп и препарати за имунната система..
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #967 -: Януари 25, 2011, 20:19:13 pm »
На 2.5 г. сме, гледаме се в къщи.Не е ходил на градина досега, ще изчакаме до есента.За посявки никой не ме е насочил досега.Какво точно трябва да се направи?
Благодаря !
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #968 -: Януари 25, 2011, 20:35:16 pm »
Направете носни и фарингеални посявки в добра лаборатория.
После ще обсъдим пак... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #969 -: Януари 25, 2011, 20:39:52 pm »
Още веднъж БЛАГОДАРЯ !
Лека вечер !
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #970 -: Януари 26, 2011, 15:59:51 pm »
Мини,
тази лаборатория ни е последното откритие, именно там последно пусках микробиологията на Ники. Моя приятелка твърди, че собственичката ( с която се познава лично) е много съвестна и резултатите точни. Дано е така!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #971 -: Януари 28, 2011, 16:19:12 pm »
Здравейте д-р Бърди,
След като писах в другата тема преди няколко дни за малкия, който е на 9 месеца, сега баткото 2г. и 7 месеца се подриска от 24-ти. Дадох смекта тогава и си ходи нормално, но на 25 вечерта имаше 3 изхождания и през нощта до 3 часа още 4, от които последните 2 бяха воднисти. От онзи ден давам хидрасек на баткото по 2 прахчета. Днес вече не давам нищо. Сутринта обаче ми вдигна темп. 37,9. Като беше с разстройство му я мерих/той не обича и е малко трудно меренето/, но нямаше темп. Не изключвам да е имал темп, но той е доста активен и буен и не е кротувал тези дни. Единствено нямаше апетит. От 2 дни ходи нормално, но днес тази темп. ме притесни много. Гледах гърлото-не е червено, няма и хрема/пипа се за носа/. Като заспа на обяд има леко подсвиркване на носа. Въпросът ми е това възможно ли е да е от разстройството или при положение, че от 2 дни няма такова, няма общо. Обадих се на личната и ми каза да давам панадол и нурофен, ако вдигне по-висока темп. Няма кашлица. Ако продължи вдигането на температура какви изследвания мога да пусна. Искам също да обясня, че до 12-ти сутринта този месец бяха и двамата на Аугментин-бяха няколко дни с температура и после имаха хрема и кашлица. Аугментина го давах 10 дни. Баткото кашляше лошо с повръщане вечер.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #972 -: Януари 30, 2011, 10:54:13 am »
Д-р Бърди, вчера пуснахме изследвания -ПКК и обикновена урина
Детето вдига сутрин темп. около 9,30- 10 часа 37,4-37,6
Снощи вдигна 38,2.От петък е така и като вдигне над 37,5 давам панадол или нурофен, сваля я. Обадих се на пеиатърката и по тел. и казах изследванията. Каза, че е вирус. Притеснявам се да не е от предишното боледуване, въпреки че няма кашлица и хрема..
Ето изследванията:
   
   ПКК-22 показателя   *   Профил   Виж по-долу

   WBC (левкоцити)   5.82   x10^9/L   3.5 - 10.5

   LY% (лимфоцити - %)   54.500   %   20-48(50 - 70за деца до 4г)

   MO% (моноцити - %)   14.200   %   1.00-11.0

   EOS%(еозинофили - %)   1.390   %   0-6

   BASO%(базофили - %)   1.330   %   0-2

   GR% (гранулоцити - %)   28.600   %   40 -70(20- 50 за деца до 4г)

   LY# (лимфоцити - бр.)   3.170   x10^9/L   1.100 - 3.800 (1.300 - 7.400 за деца до 4г)

   MO# (моноцити - бр.)   0.825   x10^9/L   0.070 - 0.80

   EOS#(еозинофили - бр)   0.081   x10^9/L   0.000 - 0.500

   BASO#(базофили - бр)   0.078   x10^9/L   0.000- 0.140

   GR# (гранулоцити - бр.)   1.660   x10^9/L   2.100 - 6.400 (0.900 - 5.300 за деца до 4г)

   RBC (еритроцити - бр.)   4.480   x10^12/L   M(4.4 - 5.9) Ж(3.7 - 5.3)

   Hgb (хемоглобин)   115   g/L   М(135 - 180) Ж(120 - 160)

   Hct (хематокрит)   0.333   L/L   М(0.40-0.53) Ж(0.36-0.48)

   MCV (ср. обем на еритроцита)   74.30   fL   82.0 - 96.0

   MCH (ср. Hbg съдърж. в еритр. )   25.70   pg   27.0 - 33.0

   MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.)   346   g/ L   300-360

   RDW (девиация на ерит. р-ие)   15.60   %   11.5 - 14.5

   Plt (трoмбоцити)   247   x10^9/L   130 - 420

   MPV (ср обем на тромбоцита)   6.93   fL   7.5 - 11.0

   Pct (тр обем/ общ обем)   1.71   ml/L   1.0 - 4.5

   PDW (ширина на тр р-ие)   17.30   %   15.5 - 22.5

   Урина-pH   6.0      4.0 до 9.0

   Урина - Относително тегло   1.020      от 1.001 до 1.035

   Урина - белтък   0 (Отрицателен)   g/L   до 0.10

   Урина - глюкоза   Отрицателен   mmol/L   <<1.0 (отрицателен)

   Урина - еритроцити   Отрицателен   cells/µL   до 8

   Урина - левкоцити   Oтрицателен   cells/µL   до 15

   Урина - билирубин   Oтрицателен      

   Урина - уробилиноген   17   µmol/L   неувеличен до 22 ;леко увеличен до35

   Урина - Нитрити   Oтрицателен      

   Урина - кетони   Отрицателен   mmol/L   <<1.0 (отрицателен)

   Микроалбумин в урина - скрининг   Положителен >150      

   Урина - седимент   виж забележка*      

Притеснена съм от това вдигане на температура. Какви други изследвания бихме могли да пуснем, ако продължвава така?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #973 -: Февруари 01, 2011, 15:44:05 pm »
Докторе, става въпрос за детенцето /3,5г/ на моя близка. Момиченцето е с много обострен АД, лоша поносимост към КС, в момента се борят с отворени рани, детето е ужасно неспокойно, изпитва почти постоянен дискомфорт. Днес ми хрумна да поговоря с майката за евентуални изследвания, оказа се че досега никой не ги е насочил да изследват каквото и да било. Чудим се, дали този АД /диагнозата е сигурна/ би могло да е външна проява на някако друго заболяване. Бихте ли посъветвали, какво евентуално би могло да се изследва? Благодаря Ви!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #974 -: Февруари 01, 2011, 23:52:33 pm »
Добър вечер, доктор Бърди.
Моля ви за съвет.
Децата ми са на година и два месеца. Преди 5 дни Алекс започна да кашля нощем (след като си изпие млякото към 2ч.). Първите 2 дни беше съвсем малко но от 2 дни кашля поне по 1 час при заспиване и толкова след храненето през ноща. От вчера започна да кашля по малко и през деня а снощи в 23.00ч. го водих в неотложна помощ за да го прегледат, защото кашлицата от суха се промени и се притесних. Сега се дави и му се повдига от секрети в носа, които немога да изкарам с помпичката защото са назад(навътре).
Не ми се пише дори за съветите, които получих от доктора но като ми каза, да оставя детето да спи с голи гърди и корем и когато кашлицата се успокои да закрия гърдите и да оставя само коремчето голо, ми беше ясно, че не съм където трябва. На въпросът ми, цяла нощ детето отвито ли да спи ми се отговори "Нали искате да спре да кашля":). Пита ме и какво е Синекод.
Не купих сиропа, който ни изписа, но купих Вентолин по препоръка на приятелка и му дадох. Успокои се и спа до сутринта. Днес се прибрахме във Варна и отидохме при педиатърката ни. Гърдичките му са чисти, гърлото е малко зачервено.
Детето е игриво, няма температура, няма хрема.  
Лекарката ни каза да давам вентолин (2,5 мл.) преди заспиване и синекод 3 пъти по 10-15 капки. Изписа ни и Ериус-1 път по 2,5 мл., който днес не успях да купя.
Тази вечер, дори и след вентолина, кашля час и 20 минути. Сега е спокоен, спи и дишането е спокойно (чисто, без да хърка нослето).

Моля за мнението ви.
Спокойна вечер.
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 09:43:03 am от Lisko »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #975 -: Февруари 02, 2011, 08:19:27 am »

Не купих сиропа, който ни изписа, но купих Вигантол по препоръка на приятелка и му дадох.

Лис, Вигантол не е ли витамин Д  :oops:?

Нацелувай ги малките лисета и стискам палци Алекс бързо да оздравява  :bighug:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #976 -: Февруари 02, 2011, 09:41:23 am »

Не купих сиропа, който ни изписа, но купих Вигантол по препоръка на приятелка и му дадох.

Лис, Вигантол не е ли витамин Д  :oops:?

Нацелувай ги малките лисета и стискам палци Алекс бързо да оздравява  :bighug:

 :oops:Ох Ани, добре, че си видяла:) Имала съм предвид вентолин ама да питаш къде ми е бил умът:) Ще поправя:)
Благодаря ти:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #977 -: Февруари 02, 2011, 10:12:35 am »

Не ми се пише дори за съветите, които получих от доктора но като ми каза, да оставя детето да спи с голи гърди и корем и когато кашлицата се успокои да закрия гърдите и да оставя само коремчето голо, ми беше ясно, че не съм където трябва. На въпросът ми, цяла нощ детето отвито ли да спи ми се отговори "Нали искате да спре да кашля":). Пита ме и какво е Синекод.


Боже мой!!! 8O
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #978 -: Февруари 02, 2011, 10:47:04 am »
Само в крайни случаи тук  оперират трета сливица... .

Ами какво правят тогава с третите сливици? Имат ефикасно лечение и го прилагат, докато започне да атрофира? Как изобщо се справят със затрудненото дишане, задушаващите задни секрети, не дай си Боже с отслабването на слуха и изобщо, струва ли си риска да я оставим? Дали Ви се пише за това нещо :oops:

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #979 -: Февруари 02, 2011, 11:30:17 am »
абе Лисицо!

не очаквах от теб да си толкова безотговорна. :( Вентолин не е витаминче или "сиропче за кашлица", което се купува и дава без рецепта, "по съвет на приятелка"! Вентолин не е безобидно лекарство, дава се при показания и се приема по предписана схема! приятелката ти ли ти предписа схемата за прием на Вентолина?

моля те, консултирай се с педиатъра на децата за тоя Вентолин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!