0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1020 -: Февруари 24, 2011, 10:56:53 am »
Д-р Бърди и момичета,

В детската градина на дъщеря ми има случай на свински грип. Тя е ваксинирана.
Въпроса ми е, може ли да бъде преносител, без да е болна, т. е. има ли опасност да зарази бебето?
Обадих се в кабинета на педиатъра, отговриха ми, че само ако тя самата се разболее, може да го зарази, ама знам ли... стегнало ми е под лъжичката.
Аман от тяхната ДГ, варицела, сега пък свински грип, непрекъснато мъкне някакви вируси от там...

Някой ако знае, моля да ми отговори.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1021 -: Февруари 24, 2011, 11:07:04 am »
Бени, те са ти отговорили. И аз мисля, че може да зарази бебето само, ако тя е болна.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1022 -: Февруари 28, 2011, 18:04:16 pm »
Здравейте, Д-р Бърди!

Ще съм Ви изключително благодарна, ако изкажете мнение относно провеждането на лечението на дъщерия ми /2год и 3 месеца/.
Ще започна от самото начало.
В петък следобяд я взех от яслата с висока т-ра /твърдяха че била 39,4/ и веднага я заведох на лекар. Там бяха категорични, че детето е с гнойна ангина и изписаха Аугментин. Започнахме го същата вечер. Температурата беше висока вечерта /39,5/, през нощта също - около 38.5-39 градуса. В събота започна и една кашлица - дълбока и влажна. До неделя сутринта температурата вече беше под 37. Постепенно кашлицата се засили, но стана сякаш по-суха. Днес вече нослето тече много, а детето не спира да кашля.
Преди малко се връщаме от преглед. Антибиотика се сменя с Панцеф, тъй като се чуват двустранно хрипове.
Не е правена антибиограма, нито снимка.
Вие какво смятате?
Можете ли да дадете в случая дистанционно съвет :(

Благодаря предварително!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1023 -: Март 09, 2011, 14:43:18 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Искам да Ви попитам кога е подходящата възраст за очен преглед.
Дъщеря ми, която е на 2г4м от известно време се оплаква от болка в очите често сълзене, и понякога от главоболие. Записах час за преглед, който е чак след две седмици, макар и платен :(. Достатъчно ли е голяма за да се проведе нормален преглед и най вече резултатен?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1024 -: Март 09, 2011, 16:06:00 pm »
Ние почти на същата възраст ходихме на очен лекар! разшириха и зениците и я прегледаха. Не искаше да стои на апарата, уплаши я нещо  :( 
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1025 -: Март 11, 2011, 16:46:44 pm »
Момичета, дайте съвет, от вчера Вероника е със запушен нос и зачервено гърло. За първи път ми се оплака, че ушенцето я боли и я заведох на лекар. Оказа, се че е леко зачервено и ни изписаха Дипросалик ( http://apteka.framar.bg/05001608/%D0%B4%D0%B8%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BA-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD-0-05-30-%D0%BC%D0%BB-schering-plough ). Понеже досега не сме имали подобен проблем и не съм запозната с медикаментите за лечението му, не знаех, че това е силен кортикостероид, при това употребата му е при гъбички. Лекарката каза, че много УНГ специалисти го изписвали, но в аптеката доста се дърпаха да ми го дадат за 3 годишно дете.
След малко ще пращам Вероника при баба и за събота и неделя, и не знам дали да и дам и Дипросалика  :?
А се страхувам преди събота и неделя съвсем да оставя проблема без лечение, за да не се влоши...

Някакви мнения и съвети?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1026 -: Март 11, 2011, 16:55:05 pm »
Аничка, от това което прочетох, не мисля че това лекарство е за ухо. Най-добре заведи детето на друг лекар, или използвай нещо друго за ухо, но не и това.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1027 -: Март 11, 2011, 17:09:52 pm »
Петък сме, при кога да я заведа по това време. Че и не сме имали подобен проблем, да знам какво ще е пдоходящо като заместител, до понеделник... Ах, как ми липсва съвета на Бърди :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1028 -: Март 11, 2011, 18:33:09 pm »
Ами освен малко по-късно в спешното и да се надяваш да попаднеш на кадърен лекар...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1029 -: Март 11, 2011, 18:38:03 pm »
Петък сме, при кога да я заведа по това време. Че и не сме имали подобен проблем, да знам какво ще е пдоходящо като заместител, до понеделник... Ах, как ми липсва съвета на Бърди :(
Д-р Бърди не може да Ви помогне- трябва да заведете детето на преглед и да се види няма ли отит.
Дипросалик? къде? в ухото? това е препарат за кожно приложение, за Бога! с кератолитични свойства. Не сме наред... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1030 -: Март 11, 2011, 18:39:28 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Искам да Ви попитам кога е подходящата възраст за очен преглед.
Дъщеря ми, която е на 2г4м от известно време се оплаква от болка в очите често сълзене, и понякога от главоболие. Записах час за преглед, който е чак след две седмици, макар и платен :(. Достатъчно ли е голяма за да се проведе нормален преглед и най вече резултатен?
Децата от 1г възраст водим на офталмолог. При нужда- и от по-рано. НО НЕ за запушени слъзни каналчета, които се отварят след 7-8 месец сами.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1031 -: Март 11, 2011, 18:41:00 pm »
Аничка, заведи я при Радиева- зад Аскента й е кабинета
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1032 -: Март 11, 2011, 18:57:02 pm »
Ама ние бяхме на преглед при педиатърката днес - "леко зачервено ушенце" каза. Иначе кадърни УНГ има в града, но е петък... Всичко е със запазване на часове.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1033 -: Март 14, 2011, 15:23:24 pm »
Здравейте д-р Бърди, обръщам се към Вас с молба за съвет. Синът ми е на 1г и 4м. От около месец на едното краче се появи бенка. При консултация с личния лекар не беше обърнато внимание на бенката. Днес забелязах две нови бенки на лицето. Нормална ли е появата на бенки? Необходимо ли е нещо да се направи?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1034 -: Март 14, 2011, 18:33:24 pm »
:( и аз отново с молба за съвет д-р Бърди
Стефания изкара отново тежък вирус- температура, кашлица, пи 10 дена Зинат от 250 /3 пъти по 3,5 мл/, като последният прием беше четвъртък. Днес след градина поиска да се изпишка, преди да приключи леко се надигна, все едно я притеснява нещо и като я избърсах урината беше леко оцветена /много бледо розово-кафеникаво/. След около час отново пожела да пишка и отново имаше оцветяване, питах боли ли я, казва че не, по-скоро й щипело. Възможно ли е да е цистит това, или ... Утре сутрин ще пусна обикновена и стерилна урина, според Вас трябва ли да я заведа и на нефролог да огледаме бъбреците, предвид това че преди два месеца отново имаше подобен проблем /тогава мина от само себе си, без лекарства, нямаше замърсяване, бактерии, само повишени еритроцити в урината/. Благодаря Ви предварително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1035 -: Март 14, 2011, 18:37:21 pm »
Да, направете тези изследвания... след резултатите ще видим.
Изследвали ли сте за Г6ФДХ недостатъчност?
При аденовирусни заболявания често има хеморагичен цистит... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1036 -: Март 14, 2011, 18:46:26 pm »
не, нищо не ми говори това  :(
не съм сигурна изследва ли се тук, бихте ли обяснили как точно и какво се изследва
в момента е на два пъти впръскване с флексотид /по Ваши предишни препоръки го оставям малко след разболяване, да изчисти дробовете/
ох, пак хиляди неща й изписаха с предходното разболяване, направо вече не зная къде да отидем- три сиропа /проспан, флудитек,еуреспал/, инхалации с разтрвор с урбазон и вентолин, спорихме дали да е зинат Аб като почна да вдига Т, много държаха да включат Азатрил, на 7ми ден имала още хрипове да съм го включвала този втория, включих Флексотида и след два дена на контролата- о, чудо- азитромицина я бил излекувал, била в отчайващо състояние преди два дена/дете без Т, с 2-3 изкашляния дневно и на антибиотик Зинат/
в крайна сметка лекувах по Вашите препоръки- еднократно дадох от солдесанила, защото ме притесни  :(, няколко дена инхалации 2 пъти с Вентолин, Флексотид, Зинат и толкова
тъжно, жалко ...
« Последна редакция: Март 14, 2011, 18:48:08 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1037 -: Март 14, 2011, 20:56:35 pm »
Те се объркват при преслушването, и вземат хрипчета от бронхоспазъм за "пневмония". Това е много характерно за нашата школа- на мен ми трябваше доста време за да се обуча на правилната интерпретация на тези неща. Може би е било аденовирусна инфекция всичко това... .
Ако обаче детето упорито има Еритроцити над нормата в урина, ще е нужно "търсене".

http://en.wikipedia.org/wiki/Glucose-6-phosphate_dehydrogenase_deficiency    << Има и на Бг статия.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1038 -: Март 14, 2011, 20:57:19 pm »
Здравейте д-р Бърди, обръщам се към Вас с молба за съвет. Синът ми е на 1г и 4м. От около месец на едното краче се появи бенка. При консултация с личния лекар не беше обърнато внимание на бенката. Днес забелязах две нови бенки на лицето. Нормална ли е появата на бенки? Необходимо ли е нещо да се направи?
Нищо не мога да кажа по това без снимка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1039 -: Март 15, 2011, 00:23:08 am »
Благодаря Ви д-р Бърди! Ще се опитам да направя.