0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #940 -: Януари 22, 2011, 01:14:36 am »
Едва ли. Това са или рецидивиращи вирусни или носителство на нещо в нос/фарингс.
4-5 дена след като свършите АБ е добре посявки да направите- носни и фарингеални. Но в добра лаборатория.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #941 -: Януари 22, 2011, 09:41:49 am »
Благодаря ви, ще го направим. Дано лабораторията наистина е добра, за да имам повече яснота.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #942 -: Януари 22, 2011, 14:42:07 pm »
Dr Birdie,  много Ви моля да ми помогнете.Ако може да ми обясните какво означава относително тегло на урината .Пуснахме изследване на детето/3г. на урината.Всичко е в норма, обаче относителното тегло е 10,30  при норма 1.001 - 1.028 .Звъннах на доктора на детето ,каза че нямала страшно.Само че ,мен ме притеснява тази разлика.Не знам къде да попитам.А и да кажа , че в момента детето пие антибиотик Азатрил , защото е с ангина.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #943 -: Януари 22, 2011, 15:03:26 pm »
според мен е техническа грешка, сложили са запетайката една цифра по напред :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #944 -: Януари 22, 2011, 15:12:56 pm »
Ами не знам,надявам се да е грешка , но ще откача от притеснение.Чакам с нетърпение Birdie да се включи и да каже мнението си  :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #945 -: Януари 22, 2011, 16:16:31 pm »
Не мога да кажа. Трябва да попитате лабораторията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #946 -: Януари 22, 2011, 19:06:43 pm »
Моля за съвет. Моят син е на година и 7 месеца.От есента ходи на ясла.Миналата седмица вдигнал температура 37,8 - 37,9,постоя няколко дена в къщи,но нито Т вдигна пак, нито се появиха други симптоми, може би само лека хрема за един ден.След една седмица-пак вдига температура и пак нищо друго.Кръвните изследвания са в норма.педиатърът го прегледа преди три дни и всичко беше наред.Днес пак вдигна 38 градуса.Според лекаря му, температурата е от зъбки ( предстои никнене на кучешките зъби),но каза да го наблюдаваме.Притесненията ми са, че това продължава вече трета седмица,а зъб не се появява, а и тази грипна епидемия...Може ли друга да е причината за тази температура?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #947 -: Януари 22, 2011, 20:36:04 pm »
В крайна сметка при Стефи не се изолира Кандида или бактериална инфекция в стерилната урина. Позивите за често пишкане ги няма, а днес забелязвам че пишкането е по рядко, но количествено доста повече, като и цвета доста се избистри. Предполагам това означава, че отшумява цистита :)
Да не казвам голяма дума, но и иначе е добре, отшумяха и кожните проблеми, съня се подобри, детето е спокойно, абе дано така да сме вече.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #948 -: Януари 24, 2011, 23:53:18 pm »
Здравейте Докторе,
МБ на носен секрет на 3-годишната ми /13кг/ ми дъщеря изолира пневмокок, започнахме лечение по антибиограма - Зинат 2х2,5мл. Утре ще е 7 ден от началото на приема. Посявката беше назначена заради упорит зеленикав секрет и зачервено гърло в момента на прегледа. Секрет сега не изтича, когато успее да издуха виждам че вече не е оцветен. Но ме притеснява хъркането в нослето, то днес като че ли дори се усили. Прохърква и нощем и през деня, докато си играе например. Според Вас ок ли са АБ и дозата му и дали хъркането е показателно за неуспешно лечение? Благодаря!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #949 -: Януари 25, 2011, 09:31:35 am »
Здравейте, майчета!
Записах час за д-р Куфарджиева в Закрила, но на рецепцията ми казаха, че е педиатър, а не пулмолог. Четох много добри отзиви за нея тук и в бгмама, но сега се чудя за един и същи доктор ли става дума - д-р Анни Куфарджиева от Закрила ли е пулмолога при който ходите?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #950 -: Януари 25, 2011, 09:38:43 am »
Да, това е д-р Куфарджиева, педиатър и пулмолог, няма грешка!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #951 -: Януари 25, 2011, 11:00:45 am »
Миники, какво става с тези пневмококи! При нас положението беше същото, като Ники все още похърква от време на време, но секрети и кашлица вече няма (чук чук чук). Правим 5-дневна пауза за контролна микробиология по съвет на Д-р Бърди.
АБ - задължително  мин. 10 дена, до 12.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #952 -: Януари 25, 2011, 13:27:15 pm »
Къде мислите да пускате контролата, изобщо има ли лаборатория в София, на която може да се довери човек??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #953 -: Януари 25, 2011, 14:12:01 pm »
Мирка, в една доста по-стара тема бях чела, че Лейди_11 проучва лабораториите, които правят достоверни микробиологични изследвания и бе коментирала това с д-р Бърди. Мнението на Бърди беше, че може да се довери на лаборатории, работещи с тестова система API strips. Не знам кои са тези лаборатории, дано Лейди се включи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #954 -: Януари 25, 2011, 15:53:35 pm »
В момента сме в Ст.Загора и тук положението с лабораториите е още по-зле, затова винаги пускам на 2 места. Като сме си в София - Кандиларов ползваме, а и имат опция за проверка на резултатите онлайн. Но не твърдя, че са най-добрите, просто при тях бяхме почнали още от самото начало...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #955 -: Януари 25, 2011, 16:23:23 pm »
по повод лабораториите, Аничка ходила ли си в http://www.novalab.bg/index.html тази
днес видях брошурка, ама дали са надеждни, че все ме глождят съмнения като даваме проби  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #956 -: Януари 25, 2011, 16:38:42 pm »
Здравейте Докторе,
 напоследък е много модерно да се изписват имуностимулатори.Какво е вашето мнение за тях, след цитросепта, сега ни изписаха изопринозин, има ли смисъл да се ползват? Искам да попитам и още нещо- синът ми е 2,5г. и много често страда от задна хрема, казаха, че сливиците са му уголемени, ако закупя инхалатор, дали ще помогне за облекчаване на дишането?
Благодаря ви предварително !
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 19:33:38 pm от Birdie »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #957 -: Януари 25, 2011, 19:12:31 pm »
Здравейте д-р Бърди,

преди седмица Ви писах по повод температура, която подържа дъщеря ми, след две боледувания ( вирусна пневмония и инфекциозна диария) от 37 - 37. 4. Изследванията на кръв, урина, анален секрет са нормални. Вие ми писахте, че температурата би трябвало да падне до 3-4 дни (след боледуването).
Вече минаха 2 седмици от както дъщеря ми е здрава, но вечер след 19 часа до към 23 е с температура. Последните 4 дни не е вдигала повече от 37.2. Какво мислите вие има ли нещо обезпокоително или тази температура вероятно е нормалана...?

Благодаря предварително!
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #958 -: Януари 25, 2011, 19:32:34 pm »
Ако смятате че детето попада в категорията FUO:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fever_of_unknown_origin

ще са нужни изследвания по протокол.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #959 -: Януари 25, 2011, 19:35:08 pm »
Здравейте Докторе,
 напоследък е много модерно да се изписват имуностимулатори.Какво е вашето мнение за тях, след цитросепта, сега ни изписаха изопринозин, има ли смисъл да се ползват? Искам да попитам и още нещо- синът ми е 2,5г. и много често страда от задна хрема, казаха, че сливиците са му уголемени, ако закупя инхалатор, дали ще помогне за облекчаване на дишането?
Благодаря ви предварително !
"Имуностимулатори"? никога не съм ползвал, или препоръчвал.
Инхалации за уголемени сливици?  едва ли това ще има ефект. А и инхалациите не са за това.
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 19:39:03 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.