0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #900 -: Януари 19, 2011, 01:05:48 am »
Мдааа.
 :balk_132:
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 01:07:22 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #901 -: Януари 19, 2011, 15:17:32 pm »
@scorpia

Може да повторите посявките.
Детето има вероятно нужда от инхалаторен КС и оценка дали не е нужен добър АБ курс успоредно, или преди АБ. Също така може би ще е нужна рентгенография първо, ако от прегледа се оцени че има нужда от това.
Това,което описвате, са симптоми на "астматичен" бронхит.
Благодаря ви докторе!
Записах час за преглед при доктор пулмолог-алерголог и евентуално ще го види и УНГ специалист. За сега се въздържам от посявки, но и тях имам предвид!
Днес сутринта вдигна много ниска температура (37,03 градуса) и ще видя как ще се развият нещата в следващите дни. Мога да кажа само, че секретът в носа понамаля драстично, но кашлицата остана (особено сутрешната).
Може ли да инхалирам с физиологичен разтвор до посещението следващата седмица (ако не се влоши междувременно)?
Докторе, здравейте!
В понеделник се срещнахме с пулмолог, алерголог и УНГ и като гръм от ясно небе се чу диагнозата ГЕР (само с преслушване на гърдичките на детето и съответно проведения УНГ преглед на уши, нос, гърло), ларингит, алергичен ринит...  :o
Тъй като детето през уикенда кашляше страшно много и никой от "докторите" не си позволи лукса да вдигне телефона аз, на своя глава дадох 2 пъти сироп Тусавит и през 6 часа правихме инхалации с Вентолин. Детето се раздра от кашлица!
В понеделник, на прегледа ми се скараха, че съм инхалирала с Вентолин - Вентолин за инхалации се препопъчвал само при проблеми в долната част на дихателния тракт (дробовете) като свиркания, хрипове и прочие, а Вентолин сироп се давал при проблеми с горни дихателни пътища..  :?
Та!
Изписаха ни Ериус (за кой ли път вече), който продължаваме да примаме със Сингюлера, сироп Демефан, Вентолин сироп, прахчета Нексиум..
Обясниха ми, че детето кашля заради рефлукса (при все, че кашлиците й са доста различни понякога), но изобщо не схаванх защо този ГЕР се свърза и с алергичен ринит. Моля, обяснете ми съвсем простичко как така от ГЕР кашляме и точим километрични сополи?
п.п. Назначена ни е и диета - забранени храни: чипс, солети, ядки, сушени плодове, цитруси, грах, боб, течната храна за вечеря, вода и всякакви течности след 18 часа, домати, казаха ни да махнем килими, одеала, китеници, да проветряваме често, да повдигнем дюшека в леглото на детето на 35-40 градуса...
Очаквам с нетърпение вашия отговор, защото съм много объркана (още повече, при положеине, че вече няколко месеца друг пулмолог ни поставяше диагноза астма и ни лекуваше за нея)..  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #902 -: Януари 19, 2011, 15:32:05 pm »
Детето продължава да кашля много?
Има хрема?

Рфелуксът може да е причина, но картината, както я описвате, нещо не се съчетава.
Не знам, все пак от преслушването зависи всичко... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #903 -: Януари 19, 2011, 16:24:00 pm »
Детето в момента има страхотна хрема, първоначално (събота и неделя) кашляше лаещо и сухо, но от понеделник насам започна да отхрачва. Кашля много като се събуди.
Докторът каза, че "чува" ГЕР-а от ляво..  8O Каквото и да означава това. Миналата седмица ходи на градина и почти не кашляше, имаше малко сополки, които сама успяваше да издуха с кърпичка.. До петък вечер..
Сега се питам дали не е необходимо да направим някакви по-сериозни и задълбочени прегледи, които да докажат ГЕР-а, защото само с едно слушане на гърдите и преглед на носа и гърлото.. Не знам...
Единят доктор слуша детето със слушалка, но УНГ-то не я слуша изобщо, а и той каза - ГЕР!
Сега разбира се аз освен да се чудя ГЕР ли имаме или астма, друго не ми остава..
Какво бихте ме посъветвали?

п.п. Само искам да уточня, че детето за сега се повлиява добре от предписаните медикаменти, освен секрета в носа - той не спира!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #904 -: Януари 19, 2011, 16:25:09 pm »
Защо според вас този ГЕР нещо не се вписва добре към описаното от мен?  :oops:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #905 -: Януари 19, 2011, 16:35:49 pm »
Здравейте д-р Birdie! С огромна надежда се обръщам към Вас не за първи път.Днес излязохме от болницата,така и не разбрах точната диагноза и Ви моля за напътствие,защото се лутаме по доктори от 2-3 месеца.
Имаме атоп.дерм.-лека форма,сега кожата на коремчето е леко грапава,не е тестван.Отпреди два месеца детето/2,6г./ започна да кашля,спец.УНГ каза "трета сливица уголемена"и така ще понакашля и докато изникнат зъбките.Ползвахме кетотифен,тобрадекс,макситрол,хомеопатия.Кашлицата започна да става влажна,с храчки,темп.-37,2 и личната д-р ни изписа панцеф,проспан,цитросепт при условие,че не се чува нищо на слушалка, а гърлото е леко червено.На 4-ия ден от приема на тези лекарства темп-37,7 и кашлицата стана неспирна,детето не правеше пауза дори от 10-15 мин.,не можеше да спи,нямаше апетит,кашляше безспирно.Приеха ни в детско отд.,поставиха ни салботамол/дано не бъркам-противоалерг./и кашлицата се поуспокои-на около 2 часа кашляше,започнаха вечерта венозно амикацин,който ще продължи до този петък+фенистил+синекод.Кръв и урина били нормални,рент.снимка показвала леки затъмнения,но не било пневмония/можело и от алергията да е/,в гърлото стрептокок,който след амикацина ще лекуваме с друг антибиотик.Сега детето няма темп.,жизнено е,с леко намален апетит,рядко понакашля-пак като че ли има секрети,със сополки.
Извинете ме много за дългото писане, но моля Ви за мнение,към какъв специалист да се насоча за второ мнение,струва ли Ви се адекватно това лечение и мислите ли,че това е алерг.реакция или инфекция?
Благодаря много за помощта,която винаги сте ми оказвали.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #906 -: Януари 19, 2011, 17:38:58 pm »
Детето в момента има страхотна хрема, първоначално (събота и неделя) кашляше лаещо и сухо, но от понеделник насам започна да отхрачва. Кашля много като се събуди.
Докторът каза, че "чува" ГЕР-а от ляво..  8O Каквото и да означава това. Миналата седмица ходи на градина и почти не кашляше, имаше малко сополки, които сама успяваше да издуха с кърпичка.. До петък вечер..
Сега се питам дали не е необходимо да направим някакви по-сериозни и задълбочени прегледи, които да докажат ГЕР-а, защото само с едно слушане на гърдите и преглед на носа и гърлото.. Не знам...
Единят доктор слуша детето със слушалка, но УНГ-то не я слуша изобщо, а и той каза - ГЕР!
Сега разбира се аз освен да се чудя ГЕР ли имаме или астма, друго не ми остава..
Какво бихте ме посъветвали?

п.п. Само искам да уточня, че детето за сега се повлиява добре от предписаните медикаменти, освен секрета в носа - той не спира!
От кое точно се повлиява?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #907 -: Януари 19, 2011, 17:47:19 pm »
От кое точно се повлиява - ами в момента приемаме Сингюлер, сироп Демефан, сироп Вентолин, Ериус и в нослето слагаме солени капки с Гентамицин. Правим 3-5 инхалации дневно само с физиологичен разтвор и сме диета заради ГЕР-а. Секретът се посгъсти и намаля малко, кашлицата се разреди и започна да отхрачва.. Това от понеделник насам, след като ни изписаха тези медикаменти.
Иначе в събота се събуди с лаеща, суха кашлица и аз й дадох Тусавит, кашлицата не само, че не се повлия, а започна да кашля почти през 2-3 минути.. Не стига това, ами започнахме инхалации с Вентолин и картинката беше плачевна в събота вечер - детето се захласваше от кашлица и не можа да заспи до 1 часа през нощта. В неделя положението беше горе-долу същото, но аз й спрях инхалацията с Вентолин и поне можа да спи спокойно неделя срещу понеделник..
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #908 -: Януари 19, 2011, 17:49:41 pm »
Понеже съм "нетърпелива" днес сутринта звънях да проверя как върви посявката и ми отговориха, че нямало бактериална инфекция, окончателния резултат от стерилната урина ще е готов утре обаче
Възможно ли е "еритроцитите" в урината да са лабораторна грешка  :( :(
занесох стерилната урина в лаборатория, различна от първата
детето повече не се е оплаквало от "щипене" при урирниране
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #909 -: Януари 19, 2011, 17:50:48 pm »
@scorpia
Демефан е подтискащ кашлицата препарат. На него и на капките в нослето вероятно се дължи подобрението.
Не мога друго да Ви напиша без пряк поглед. Не знам дали няма нужда от АБ и дали след спирането на Демефан няма нещата пак да се влошат.

Това са оплаквания от дълго време. Кашлицата при тичане и игра едва ли се дължи на ГЕР.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 17:53:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #910 -: Януари 19, 2011, 17:51:59 pm »
Понеже съм "нетърпелива" днес сутринта звънях да проверя как върви посявката и ми отговориха, че нямало бактериална инфекция, окончателния резултат от стерилната урина ще е готов утре обаче
Възможно ли е "еритроцитите" в урината да са лабораторна грешка  :( :(
занесох стерилната урина в лаборатория, различна от първата
детето повече не се е оплаквало от "щипене" при урирниране

Грешка, не.
Но може да се дължат на много неща - от замърсяване с кръв, до цистит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #911 -: Януари 19, 2011, 18:10:28 pm »
@scorpia
Демефан е подтискащ кашлицата препарат. На него и на капките в нослето вероятно се дължи подобрението.
Не мога друго да Ви напиша без пряк поглед. Не знам дали няма нужда от АБ и дали след спирането на Демефан няма нещата пак да се влошат.

Това са оплаквания от дълго време. Кашлицата при тичане и игра едва ли се дължи на ГЕР.
Докторе, а как гледате на рентген с контрастно вещество? Предлагат ми го като средство да установим дали детето има ГЕР на 75%?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #912 -: Януари 19, 2011, 18:14:02 pm »
По добре обикновена рентгенография на бял дроб да направите... .
Тези хора там ме убиват направо... не знам къде живеете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #913 -: Януари 19, 2011, 18:18:47 pm »
По добре обикновена рентгенография на бял дроб да направите... .
Тези хора там ме убиват направо... не знам къде живеете.
Ами казаха ми, че това е класическото изследване или трябвало 24-часово изследване на рН (киселинност) на хранопровода, сцинтиграфия или гастроскопия. Явно обикновен рентген на бял дроб няма кой да го разчете..  Вече ми иде да се гръмна! osi_7
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 18:20:33 pm от scorpia »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #914 -: Януари 19, 2011, 18:20:53 pm »
Може за момент да овладеете вероятен ГЕР с Алмагел или подобно. Но не вярвам от това кашлицата Ви, във вида в който е сега, да изчезне.
Следователно?
Толкова време с кашлица но без рентгенография на бял дроб?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #915 -: Януари 19, 2011, 18:30:04 pm »
Каква рентгенография? Та аз им се моля да я преслушат като я заведа, а не само да й гледат гърлото, камо ли да се сетят да ни пратят на рентген! Нито джипито ни, нито предишния пулмолог, нито сегашния, нито който и да е друг ни е предлагал това.. Гледали са я поне половин дузина доктори до момента..  Явно трябва да отида да си направят на детето рентген и да търся пак с връзки доктор, който да го разчете! Писна ми докторе, писна ми!
Виж, предложиха ми кръвен тест за алергии, а сега и този рентген с констраст, обаче никой нищо не е споменал за обикновена рентгенография на дробовете..
Аз отдавах до скоро всичко на ринита, но има моменти, в които кашля сухо без да има сериозен секрет..
п.п. Да не говорим колко виновна ме карат да се чувствам за това, че детето ми е все болно..  :?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #916 -: Януари 19, 2011, 19:20:22 pm »
Аз имам дете с доказан ГЕР.МОЖЕ МНЕНИЕТО МИ ДА ВИ Е ОТ ПОЛЗА :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #917 -: Януари 19, 2011, 19:34:59 pm »
Каква рентгенография? Та аз им се моля да я преслушат като я заведа, а не само да й гледат гърлото, камо ли да се сетят да ни пратят на рентген! Нито джипито ни, нито предишния пулмолог, нито сегашния, нито който и да е друг ни е предлагал това.. Гледали са я поне половин дузина доктори до момента..  Явно трябва да отида да си направят на детето рентген и да търся пак с връзки доктор, който да го разчете! Писна ми докторе, писна ми!
Виж, предложиха ми кръвен тест за алергии, а сега и този рентген с констраст, обаче никой нищо не е споменал за обикновена рентгенография на дробовете..
Аз отдавах до скоро всичко на ринита, но има моменти, в които кашля сухо без да има сериозен секрет..
п.п. Да не говорим колко виновна ме карат да се чувствам за това, че детето ми е все болно..  :?
Рефлуксът играе роля. Може да мимикрира и Астма.
Но симптомите в реда и по типа, по който ги описвате, не водят до заключение че ТОЧНО рефлуксът е първото нещо за лекуване сега.
Кашлицата при усилие ( тичане, бягане) или сутришната, след ставане от сън и раздвижване не са свързани с рефлукс. Може наличен рефлукс да обостри картината на една Астма, или да объркате сътоянието ГЕР с астма, но не с водещи симптоми, за които пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #918 -: Януари 19, 2011, 22:41:48 pm »
Бърди, пак аз  :?
При Боби нещата се повториха /за кой ли път вече/ Хрема и кашлица без никакви други оплаквания. Заведох на частен педиатър и след разказ за последните пъти със същите симптоми го изпратиха на снимка на синусите. Заключението е двустранен максиларен синуит. Сега е отново на антибиотик, този път Зинат, геломиртол, вентолин и амбрекс. Правя промивки с физиологичен разтвор на носа /четох за неодобрението Ви, ама.../
Направо ме е страх да Ви попитам за мнението Ви  :?
От педиатърката на Боби съм чувала нещо от рода на това, че на тази възраст синусите не са оформени. Попитах Кирязов, той каза че това е твърдение от преди много години. Прочетох само, че максиларните и етмоидалните синуси са си оформени на тази възраст.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.