0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1000 -: Февруари 04, 2011, 15:52:35 pm »
nunu ,този спрей е за деца над 3 годинки.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1001 -: Февруари 04, 2011, 21:51:19 pm »
Ами, аз не съм го купила още. Но щях да погледна, разбира се :D
Благодаря ти, Фани.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1002 -: Февруари 05, 2011, 11:15:26 am »
момичета, някой има ли пресен спомен от варицела? дъщеря ми е цялата в пъпки, но вече загарят, от вчера едното оче е доста червено. може ли да е от шарката? да избива и там? аз карах варицела доста тежко, в ранния пубертет, имах пъпки навсякъде, но за окото не помня ...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1003 -: Февруари 05, 2011, 11:27:42 am »
ето това е спрея
http://apteka.framar.bg/30014906/%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B4%D0%B6%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%8A%D1%80-25-%D0%BC%D0%BB-
не е аерозолен, при впръскване струята няма силата на Стеримар например, така че не виждам как може да е опасен. Все едно УНГ прави промивка, но с доста по-малко количество течност. За мен това е по-безопасно от всякакви клечки.
Промивам веднъж на 2 седмици (като започнат да не ме чуват  :lol: )

Искам да те попитам този спрей подходящ ли е за новородени? Аз ползвам същия спрей за своите уши /версията за възрастни де/, понеже ми е адски неприятно да си навирам клечки за уши до гърлото... А и според УНГ-специалистите, класическият метод за чистине на уши, по-скоро набива ушната кал и прави "тапа", отколкото да "почиства" реално ухото. Ако и за бебето става да чистя ушите със спрей - ще съм много доволна, хич не ми се ще да му ръчкам ушетата "на максимална дълбочина", било и с клечките с ограничител.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1004 -: Февруари 05, 2011, 12:50:30 pm »
10 дни след ваксиниране на 1,5годишно здраво дете/извън България/ се появяват кръвоизливчета по кожата, които потъмняват. Силно понижени Тромбоцити. След пункция се отхвърля Левкемия. Лекарите смятат, че е инфекция но не знаят каква. Лекарствата за повишаване на кръвосъсирването дават няколкочасов резултат. Детето изглежда здраво, игриво и по принцип си е постоянно гладно. Няма температура. Някой може ли да ми нахвърли причините за това състояние?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1005 -: Февруари 06, 2011, 11:38:52 am »
Lelia_P, докато се включи Доктора, може би е добре да изясниш каква точно е била ваксината, имало ли е реакция в първите часове след поставянето, в какво здравословно състояние е било бебето при ваксинирането, какви точно изследвания са правени и евентуално да дадеш стойностите, какво е назначеното лечение...
Стискам палци бързо да се изясни причината и детето да се излекува!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1006 -: Февруари 06, 2011, 13:33:17 pm »
момичета, някой има ли пресен спомен от варицела? дъщеря ми е цялата в пъпки, но вече загарят, от вчера едното оче е доста червено. може ли да е от шарката? да избива и там? аз карах варицела доста тежко, в ранния пубертет, имах пъпки навсякъде, но за окото не помня ...
Калина имаше пъпки и на едното оченце. Едната от вътрешната страна на долния клепач, а другата в самия ъгъл на клепачите към нослето. Окото изглеждаше подпухнало и зачервено.

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1007 -: Февруари 06, 2011, 14:47:51 pm »
ето това е спрея
http://apteka.framar.bg/30014906/%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B4%D0%B6%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%8A%D1%80-25-%D0%BC%D0%BB-
не е аерозолен, при впръскване струята няма силата на Стеримар например, така че не виждам как може да е опасен. Все едно УНГ прави промивка, но с доста по-малко количество течност. За мен това е по-безопасно от всякакви клечки.
Промивам веднъж на 2 седмици (като започнат да не ме чуват  :lol: )
Спрея започнах да го ползвам преди около 4 месеца. Досега не съм чистила ушетата с клечки. Просто след баня много внимателно изсмуквах с уста и забърсвах отвън с тензухче (знам го от майка ми).

Искам да те попитам този спрей подходящ ли е за новородени? Аз ползвам същия спрей за своите уши /версията за възрастни де/, понеже ми е адски неприятно да си навирам клечки за уши до гърлото... А и според УНГ-специалистите, класическият метод за чистине на уши, по-скоро набива ушната кал и прави "тапа", отколкото да "почиства" реално ухото. Ако и за бебето става да чистя ушите със спрей - ще съм много доволна, хич не ми се ще да му ръчкам ушетата "на максимална дълбочина", било и с клечките с ограничител.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1008 -: Февруари 07, 2011, 13:29:00 pm »
EVIQ, благодаря за успокоението. бях почнала да се тревожа, че е развила и конюнктивит от болестта. нейното зачервяване е в самото бяло на очето откъм нослето, за щастие започна да се оправя, явно е пъпка от шарката.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1009 -: Февруари 07, 2011, 22:07:13 pm »
Момичета, при варицела ли препоръчваше д-р Бърди шампоан с трици? Каква марка ползвате?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1010 -: Февруари 07, 2011, 22:44:17 pm »
Момичета, при варицела ли препоръчваше д-р Бърди шампоан с трици? Каква марка ползвате?
Аз й варих трици, прецеждах и слагах във водичката. Къпах с А-дерма имат шампоан с трици. Къпех по 4-5 пъти дневно. Няма нито един белег, не се е чесала. Да жив и здрав д-р Бърди, че ме светна по въпроса с къпането.

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1011 -: Февруари 08, 2011, 07:04:31 am »
ЕVIQ, благодаря ти! Козметични трици от аптека ли?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1012 -: Февруари 08, 2011, 07:21:48 am »
ЕVIQ, благодаря ти! Козметични трици от аптека ли?
Обикновени от магазина, такива имах във шкафа. :lol: Запарените трици ги прецеждах.
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 07:25:56 am от ЕVIQ »

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1013 -: Февруари 08, 2011, 10:01:21 am »
Благодаря! Обрива ни се оказа алергичен.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1014 -: Февруари 09, 2011, 21:32:16 pm »
Здравейте Д-р Бърди,

След двумесечна кашлица и секреция от носа, Клацид, Гентамицин, Аугментин (последното по Ваша препоръка 12 дена, 3х2,5мл) контролната микробиология на носен и гърлен секрет отново показа наличието на пневмококи при синът ми (1,3г). Симптомите изчезнаха, но бактерията все още я има. Преди първия антибиотик изследвахме цялото семейство, носител беше само синът ми, сега вече и дъщеря ми. От 2-3 седмици тя е с влажна кашлица. Този път включихме и баби и дядовци към изследванията. Само при единия от дядовците също са открити пневмококи, но държа да отбележа, че той най-рядко контактува с децата (при гостуванията ни почти винаги си седи на дивана :) ).

Изследванията бяха направени едновременно на две места, като в едната лаборатория бяха изолирани и стафилококи ауреус.

Чувстителността на пневмокока при синът ми и дядо му е различна:

Син:

Ампицилин сулбактам - S
Цефокситин          - S
Пеницилин           - J
Еритромицин         - S
Оксацилин           - R
Клиндамицин         - S
Бисептол            - J

Дядо:
Ампицилин сулбактам - S
Ванкомицин          - S
Бисептол            - S
Цефокситин          - R
Пеницилин           - S
Еритромицин         - R
Оксацилин           - R
Клиндамицин         - R

А това са резултатите от втората лаборатория (изследвани са само двете деца, резултатите им се припокриват):

Оксацилин       - R
Аугментин       - R
Цефалотин       - R
Цефуроксин      - R
Цефлазидим      - R
Азитромици      - S
Клиндамицин     - S
Гентамици       - R
Амикацин        - R
Бисептол        - R

Не знам дали има някакво значение, но АБиограмата в лаборатория N2 преди Аугментинта показа чувствителност към първите антибиотици, и резистентност към Азитромицин и Клиндамицин, а сега - точно обратното.

Моля Ви за мнение - да продължаваме ли с четвърти антибиотик и резултатите на коя лабораторя е по-вероятно да  са точни?

П.П Завеждащата микробиология N1 препоръча Ампицилин, тъй като напоследък рядко се изписва от лекарите, поради което бактериите са чувствителни към него.
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 21:35:43 pm от ani4ka »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1015 -: Февруари 11, 2011, 00:33:58 am »
Здравейте, д-р Бърди. Детето ми в момента е на антибиотично лечение, заради отит на средното ухо след прекаран грип (това е 3-ти отит за последните 3-4 месеца). Първите 3 дни имаше висока температура и болки и в двете уши, след това се стабилизира, но продължава да поддържа през деня температура от порядъка на 36.9-37.2. АБ приема вече 1 седмица (Аугментин 312, 3х2.5 мл).

При контролен преглед от УНГ - ушичките се подобряват и не се налага перфорация, каквато искаха в началото да направят. Изследвахме и стерилна урина - чиста, въпреки, че определено доста често пишка. Не мога да си обясня защо продължава да поддържа тази ниска постоянна температура през деня, вечер като заспи я сваля под 36.5.
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 00:43:53 am от Medea »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1016 -: Февруари 17, 2011, 15:41:15 pm »
Здравейте д-р Бърди след рутинно изследване в урината (обикновена) на дъщеря ми 2г. се откриват кристали на пикочната киселина. Педиатърката ни каза, че това не е проблем Вие какво ще ми кажете?  :)
Благодаря
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1017 -: Февруари 19, 2011, 21:24:42 pm »
Здравейте! За първи път се включвам във форума и вероятно е обсъждано вече, но да питам. Детето ми е на 1 година и 9 месеца. От няколко месеца поддържа ниска температура 37,1-37,5 градуса. На няколко пъти се влошаваше /2 пневмонии и рино-фарингит/ и пиеше антибиотици, но скоро след тях температурата се връщаше. Общото му състояние е добро, но от гърлен секрет се появиха стафилококи ауреус масово. Междувременно започнаха един по един да му се развалят ноктите на ръцете и при посявката изолираха кандида. Бихте ли ме насочили към подходящо лечение или специалист, някой от вас сблъсквал ли се е с подобни проблеми? В момента се лекува с хомеопатия, но не виждам особен ефект.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1018 -: Февруари 21, 2011, 17:51:03 pm »
 Здравейте!!! Да ви споделя и помоля за мнение по нашия проблем!!! Синът ни започна преди месец с кашлица и малка температура, която беше само за ден!!! От тогава пихме какво ли не предписано ни след множество прегледи при педиатърката ни и частен педиатър, но все още продължава три четири пъти на ден да покашля!!! Пихме първо проспан, после синекод, ериус, вигантол капахме, вентолин, мукосолван, сега ни смениха противоалергичния с ксизал и пръскаме назик кидс, последователно съм изредила какво сме пили и капали в нослето!!! Не е имал секрет изтичащ от нослето, но похърква нослето, гърдите са му чисти и не е със зачервено гърло или уши!!! Педиатърката твърди, че има секрет, който му се стича в гърлото и това го кара да покашля и последното, което ни каза е да пием три месеца ксизал!!! Не ни е пращала на изследвания, а аз се притеснявам вече много от положението ни!!! Какви изследвания мога да пусна и в коя изпитана лаборатория, какво ще се установи с тях? Моля ако някоя мама е преминала през това и има опит да сподели!!! Благодаря!!!


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #1019 -: Февруари 21, 2011, 19:40:22 pm »
Здравейте и от мен,наложи се и аз да прибегна до вашата помощ.Дъщеря ми е на 6 години и често има продължителна хрема.Капали сме в нослето мукосептонекс,виброцил и от онези правените кафеви капки.Резултата в общи линии винаги е бил сходен - временно затишие и пак наново.Притеснява ни обаче последния път,заради който и ви пиша - започна да чува много тежко,почти не чуваше дори.След преглед от личния,взехме направление за специалист УНГ.Диагнозата беше - хлътнало тъпънче на едното ухо и никаква видимост на другото - направихме промивка.Пуснаха и аудиограма и се оказа,че има отклонения леки и на двете ушета.Последната диагноза беше вътрешен отит и предписаното лечение беше Ксизал 2х3капки,Ердомед 2х5мл и правени капки,които така и не мога да прочета какво точно съдържат - едното е адреналин - 3х3капки.Започнахме да правим 10-дневно продухване на нослето.Хремата не намаля,продухванията стигнаха до петото и след като ни се накараха,че още има секрет,прекъснахме и ни предписаха антибиотик Аугментин.
Още в началото бяхме "успокоени",че ако не подейства лечението има решение - макарички в ушите.
Може и да не сме прави,но със съпруга ми решихме,че антибиотик няма да дадем и при този специалист приключваме посещенията.Забравих да спомена,че детето започна да чува след промивката дори и най-тихото шепнене.Освен това,от бебе не сме имали проблеми с ушите й - нито се е оплаквала от болки,нито е имала температура свързана с тях. А сега обаче на къде?От всичко прочетено по форуми и т.н. като информация,оставам с впечатление,че трябва да наблегнем на профилактика на хремата.Но с какво?Ще съм благодарна,ако ни дадете съвет,защото вече не знам към кого да се обърна.Ужасявам се при мисълта,че може да изтърва нещо важно и детето ми да загуби слуха си ,а в същото време не искам да се поддавам на такива бързи лечения - макарички и т.н.Детето ни мога да кажа,че е здраво и не боледува - хремата ни е единствената болест.Благодаря предварително!