0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #980 -: Февруари 02, 2011, 12:35:28 pm »
абе Лисицо!

не очаквах от теб да си толкова безотговорна. :( Вентолин не е витаминче или "сиропче за кашлица", което се купува и дава без рецепта, "по съвет на приятелка"! Вентолин не е безобидно лекарство, дава се при показания и се приема по предписана схема! приятелката ти ли ти предписа схемата за прием на Вентолина?

моля те, консултирай се с педиатъра на децата за тоя Вентолин.

Джам, тя се е консултирала вече- 2,5 мл преди лягане.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #981 -: Февруари 02, 2011, 17:14:04 pm »
абе Лисицо!

не очаквах от теб да си толкова безотговорна. :( Вентолин не е витаминче или "сиропче за кашлица", което се купува и дава без рецепта, "по съвет на приятелка"! Вентолин не е безобидно лекарство, дава се при показания и се приема по предписана схема! приятелката ти ли ти предписа схемата за прием на Вентолина?

моля те, консултирай се с педиатъра на децата за тоя Вентолин.

Джам, тя се е консултирала вече- 2,5 мл преди лягане.
схемата е ясна:)

Първата вечер го дадох на своя глава защото от 21.30 до 23.00ч не спря да кашля. заведох го в спешен кабинет и след "консултацията" там реших, че е по-добре да дам вентолин отколкото да го оставя да спи с голи гърди и корем. Никол го пи когато направи бронхиолит и зная, че не е безобидно.

Писано ли е някъде за алергии? И възможно ли е едва сега да прави алергия към Бари?
Не ги пускам при него и нищо в ежедневието ни не е променено относно кучето.
Днес Алекс е с подути очи а преди час и носът му потече.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #982 -: Февруари 02, 2011, 23:31:27 pm »
Лисо, аз 25 години не съм имала никакви симптоми,
или поне такива който се случиха след като заживяхме с котарака ни.
Даже аз си мисля, че той отключи всичко  :( , а сега е страшно.
Цяло лято нямам глас, липа дърво да не видя,
а пръскане с препарат за каквито и да е гадини или мухъл у нас е строго забранено.
Ларинкса ми се поддува и е чудо някакво, веднага губя глас и се задушавам.

Знам колко обичате Бари и се моля да не е това...
 :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #983 -: Февруари 02, 2011, 23:43:06 pm »
Всичко е възможно, Лис
Стефания започна да прави спазми на 2,3 години от нищото, последно я набедиха че е с АД, вече на почти 4
диагнозата й е астма неуточнена с алергичен компонент
което не означава, че малкия има алергия
тази кашлица може да е остатъчна от недоизлекувано предишно заболяване, а си спомням че и тримата скоро боледуваха
но пък подутите очи и течащ нос си е алергична реакция от където и да го погледнеш  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #984 -: Февруари 02, 2011, 23:59:19 pm »
Мише, и аз се надявам да не е Бари.

Мини, много се съмнявам, че е алергична реакция към нещо, защото днес слетобяд като ми донесоха противоалергичния сироп (така пише в листовката на ериус) и му дадох, 30 мин. след това спря да кашля, очите му се оправиха и носът му спря да тече.
Утре ще го заведа отново на лекар и ще искам да му пуснем каквото е необходимо за да разбера дали е алергия и към какво. нямам представа къде и какво се прави.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #985 -: Февруари 03, 2011, 00:25:53 am »
mini, моля те, разкажи в общи линии какво точно изследваха, за да диагностицират астмата (на ЛС може). Чета сега, че трябва функционално изследване на дишането - това какъв специалист го прави и що за процедура е?
Моето чудо от около седмица е с гадна суха кашлица през нощта, а няма хрема или проблем с гърлото, здраво дете си е. Въздухът в стаята не е сух. Кашля и като сме в МОЛ, ама направо въздух едва си поема. Та ме подгони параноята и ще ходим на лекар във вторник. Правим инхалации с физиологичен разтвор през нощта, има ефект, но призори пак почва да кашля. Какво освен инхалации да правя?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #986 -: Февруари 03, 2011, 07:06:43 am »
Подутите очи и течащия нос го пропуснах...При мен не е кашлица, а кихане...
Първия път когато получих такова неразположение бяхме на гости на едни приятели до Сандански.
Отидохме да се разходим в града и щом стъпихме на централната улица се почна.
Нищо не виждах очите ми се подуха, сълзене, секрет от носа, кихане без спир.
Пролетта беше, цъфнали дървета - липа вероятно, щом влязохме в колата реакцията
намаля и до няколко часа отшумя напълно.
Години след това преди пункцията анестезиолога ме изпрати при проф. Милева
за тест и взимах противоалергични таблетки няколко дни преди манипулацията.
След това и при подготовката за ражданията носех епикризата от теста.
Друг е въпроса, че Митака избърза и с него не пих.

Сега винаги в чантата имам един шпрей за нос и таблетките които проф.Милева ми предписа,
не пиша имена на лекарства защото според мен тези състояния са много сериозни
и изискват лекарско становище.

Пиша всичко това не за да ви плаша, а да потърсите адекватна лекарска помощ,
но за съжаление и аз съм чела, че деца до 4-5 г не се изследват,
а само се облекчават симптомите.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #987 -: Февруари 03, 2011, 07:46:51 am »
абсолютно нищо не са изследвали
След петия спазъм за една година поставиха диагнозата, издадоха рецептурна книжка и предписаха Сингулер и Флексотид
проявява се само при вирус, казват ще го израсте, имала алергична реакция към вируси
При Стефания няма типичният кашличен елемент на астмата, дори напротив
ПОявават се подутите очи, теква бистър секрет и от него след това става спазъма /бронхообструкцията/, кашлицата се появява след като включим вентолин
ПО съвети на д-р Бърди тук провеждам лечение, далеч от тукашните разбирания за овладяване на тези симтопи, за миналата година с минимален прием на КС и без Сингулер Стеф има 3 спазъма
Изключително се надявам тази година да ги редуцираме още
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #988 -: Февруари 03, 2011, 08:27:12 am »
Лиско, на моите правихме изследване за алергия към прах, храна, плесени (това е единия панел - не съм сигурна дали и животните влизаха в него, има 4 доколкото си спомням). Взима се венозна кръв. Имам координати на лекарката от отделението по алергология. Струваше 46лв изследването (1 панел). Другото е с проби директно на кожата, но то не се прави на малки деца. Преди години Иво също прави кръвното изследване. Преди около половин година забелязах, че като ходим при сестра ми (имат куче и котки) и двамата започват да кашлят. До годинката това не се е случвало.
Във връзка с астмата, ще помоля д-р Бърди да ми даде съвет как да намаля приема на Флексотид. Два месеца правим инхалации сутрин и вечер, доста добре се повлияха децата, спазми не сме имали, дори при боледуването, прескачаме редовната кашлица.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #989 -: Февруари 03, 2011, 11:38:29 am »

Здравейте отново!
След прекаран вирус (овладяхме само с лекарства за сваляне на Т и сироп за кашлица) снощи забелязах по корема и гърдичките ситни червени пъпчици. Днес вече има и по лицето. От последния прием на лекарства са минали повече от 2 денонощия. Според личната ни педиатърка след консултация по тел., защото не сме в София, е възможно да е закъсняла алергична реакция към лекарство. Дали да давам нещо противоалергично, или да изчакам?

Ето и снимки :
http://media.snimka.bg/8023/022300536.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/8023/022300535.jpg?r=0

Ще съм благодарна, ако изразите мнение!



*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #990 -: Февруари 03, 2011, 12:54:25 pm »
При Вики след температура се появяваха обриви по крачетата и гърба, на корема и лицето нямаше! Според моята педиатърка са възпалени потни жлези от температурата. Не съм сигурна при вас какво е, но ако го сърби мисля, че можеш да намажеш с фенистил гел и да дадеш няколко капки фенистил.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #991 -: Февруари 03, 2011, 18:07:39 pm »
Здравейте,
от известно време имам едно притеснение - детето все си слага показалчетата в ушичките. Няма температура, жизнен е, весел, не изглежда болен. По Коледа прекара един лек вирус с повръщане, но това с ушичките е от около седмица, не повече.
Възможно ли е да има някаква връзка с никнене на кътници или да го водя на УНГ?
Поздрави  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #992 -: Февруари 03, 2011, 18:11:57 pm »
Грейси :) Веднага се намъкнах тук, в тая тема, дето още не ми е мястото, като ти видях ника.

Точно на тоя разговор присъствах при последната детска консултация - лекарката твърдеше, че е възможно да е от зъбите или от това, че твърде често се чистят ушите на детето с клечка, вследствие на което жлезите там се стимулират и се произвежда твърде много ушна кал, която дразни.

Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #993 -: Февруари 03, 2011, 18:16:11 pm »
Мерси за включването  :D
Гледам да не прекалявам с клечките, защото знам, че не е много желателно.
Мисля си за зъбите, защото сме точно в такъв период сега.

Надявам се, че вие с малкия мъж сте добре  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #994 -: Февруари 03, 2011, 18:23:01 pm »
А аз от лекар УНГ и от нашата педиатърка знам, че на малки деца въобще не се чистят ушите с клечки, защото са с много тесни канали и освен да с вкара по-навътре ушната кал, друго не се постига. Ако има мръсотия сама изтича след къпане, при съмнения за много натрупана ушна кал - лекар може да направи промивка. Аз вече ползвам спрей за промиване за деца.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #995 -: Февруари 03, 2011, 21:39:31 pm »
Eййй, Мими, я пиши какъв е тоя спрей? Аз също си мислех за нещо подобно, но не знаех, че има и детски такива. :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #996 -: Февруари 03, 2011, 21:47:17 pm »
Eййй, Мими, я пиши какъв е тоя спрей? Аз също си мислех за нещо подобно, но не знаех, че има и детски такива. :wink:
Audispray Junior - струва около 9-10лв.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #997 -: Февруари 03, 2011, 21:50:16 pm »
Eййй, Мими, я пиши какъв е тоя спрей? Аз също си мислех за нещо подобно, но не знаех, че има и детски такива. :wink:
Audispray Junior - струва около 9-10лв.
Мерси, ще го пробвам! :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #998 -: Февруари 03, 2011, 21:58:32 pm »
Аз само да помитам, пръскаше в ухото на детето ли?
ако е така, не мисля че е по-безопасно от колкото да се почисти с клечка и памуче, не говоря за готовите тампони за уши.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #999 -: Февруари 04, 2011, 08:39:32 am »
ето това е спрея
http://apteka.framar.bg/30014906/%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B4%D0%B6%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%8A%D1%80-25-%D0%BC%D0%BB-
не е аерозолен, при впръскване струята няма силата на Стеримар например, така че не виждам как може да е опасен. Все едно УНГ прави промивка, но с доста по-малко количество течност. За мен това е по-безопасно от всякакви клечки.
Промивам веднъж на 2 седмици (като започнат да не ме чуват  :lol: )