0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #920 -: Януари 19, 2011, 23:08:00 pm »
 :( :( Е, това не го бях чела  :? Изпуснала съм седмичната тема. Бях чела в тази само, че не одобрявате и не подозирах, че причината е такава, честно.
Връщам се на стеримара, тогава. Благодаря Ви!
Иначе обсъдихме десет дневен курс на зината.
Не знам  какво да правя вече, смлях го от антибиотици това дете, за два месеца това му е четвърти. За да го спра от градина аз трябва да спра да ходя на работа.
Не знам, наистина не знам  :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #921 -: Януари 19, 2011, 23:16:27 pm »
Дълго носителство  на пневмокок... хората десетилетие се бориха да има ваксина, и толкова още време за да се прави 2,4,6м и 4-та доза 12-15м възраст.. .
При Вас Пиогенес, мисля. Ваксина няма за него, но пък дългото не лекувано носителство е риск. Мисля за този синузит 20 дневен курс с два различни антибиотика ще е добър избор за лечение. Но само при положение че в ДГ са взети мерки. Иначе?може като втори АБ да помислите за Пеницилин, ако АБ показва чувствителност, и детето НЕ Е алергично към Пеницилин.

Не  знам какво да кажа, и как ще го пуснете после пак на ДГ... .
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 00:05:59 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #922 -: Януари 19, 2011, 23:38:23 pm »
Не  знам какво да кажа, и как ще го пуснете после пак на ДГ... .
И аз не знам  :(
Без да го използвам като оправдание изобщо, детето обожава да ходи на градина. Пие си лекарствата и изтърпява всичко само и само да оздравее и да ходи.
На всичко от горе финансовото ни състояние не позволява да си стоя вкъщи.
Това, че не съм сложила ваксината е изцяло моя грешка, още дълго ще се обвинявам за това.
Простете за размислите.
Искрено Ви благодаря за помощта, която ни оказвате и за мненията, които споделяте.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #923 -: Януари 19, 2011, 23:57:00 pm »
Важното за Пневмокок-а е:

* РАННО започване на сериите. Ваксинацията не предпазва от заразяване, но улеснява лечението  изобщо поведението при инфектиране.
* Агресивно лечение на всеки изолиран Пневмокок, Стрептокок с клинично значение- Вириданс, пиогенес, Пневмококи, Стр. агалактие. Този Str.агалактие между впрочем:
http://en.wikipedia.org/wiki/Streptococcus_agalactiae
е особен рисков фактор при бременни жени с оглед хронично вагинално носителство през време на бременността и възможност за ранен неонатален сепсис. Има даже протокол за поведение при бременни с хронично Стрептококово вагинално носителство.

При Вас ставаше въпрос за Str. Пиогенес?  За него ваксина няма, но пак агресивното лечение и саниране в ДГ е от значение. Мисля е добре да вдигнете скандал в ДГ, да намесите различни държавни органи и институции с цел:

* да се изследват всички деца, посещаващи тази ДГ и персонала- който е (+) да се лекува с 10 дневен курс. Все пак Пиогенес ( група А, бета-хемолитичен) = Ревматизъм, скарлатина, еризипел.
* да се пуснат вътре отново САМО деца представящи (-) посявки за Стрептокок  и  Мораксела. Поне... . Назални и фарингеални посявки.
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 00:06:35 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #924 -: Януари 20, 2011, 10:58:09 am »
Каква рентгенография? Та аз им се моля да я преслушат като я заведа, а не само да й гледат гърлото, камо ли да се сетят да ни пратят на рентген! Нито джипито ни, нито предишния пулмолог, нито сегашния, нито който и да е друг ни е предлагал това.. Гледали са я поне половин дузина доктори до момента..  Явно трябва да отида да си направят на детето рентген и да търся пак с връзки доктор, който да го разчете! Писна ми докторе, писна ми!
Виж, предложиха ми кръвен тест за алергии, а сега и този рентген с констраст, обаче никой нищо не е споменал за обикновена рентгенография на дробовете..
Аз отдавах до скоро всичко на ринита, но има моменти, в които кашля сухо без да има сериозен секрет..
п.п. Да не говорим колко виновна ме карат да се чувствам за това, че детето ми е все болно..  :?
Рефлуксът играе роля. Може да мимикрира и Астма.
Но симптомите в реда и по типа, по който ги описвате, не водят до заключение че ТОЧНО рефлуксът е първото нещо за лекуване сега.
Кашлицата при усилие ( тичане, бягане) или сутришната, след ставане от сън и раздвижване не са свързани с рефлукс. Може наличен рефлукс да обостри картината на една Астма, или да объркате сътоянието ГЕР с астма, но не с водещи симптоми, за които пишете.
Чудесно! Тогава този Демефан, който приемаме може да е противопоказен за детето, а не да му помага. В листовката изрично пише, че не се препоръчва при астматични прояви... Добре, че поне кашля мокро и отхрачва, въпреки, че вечер преди лягане кашля с голямо мъчение и се оплаква, че нещо й дразни на гърлото и се опитва да го изкашля, но не може... Вечер сме най-зле!
Мъчно ми е за тази малка душичка и съм бясна на "докторите", които не могат да й помогнат!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #925 -: Януари 20, 2011, 14:17:23 pm »
Говорих с пулмолога и му казах, че детето е започнало да отхрачва и вече не се чува лаещата кашлица. Спря ни Демефана!
Продължаваме със Сингюлера, Вентолина (7 дни) и Нексиума..
Благодаря на palikarova.br за включването - ще изчета всичко и ще пиша на ЛС поне да ми споделите специалистите, при които сте ходили, защото се оказа, че истински специалисти тук трудно се намират!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #926 -: Януари 20, 2011, 16:42:49 pm »
Цитат
съвсем наскоро дъщеря ми 2, 4 год. изкара вирусна пневмония и веднага след това инфекциозна диария. След първото лечение - 10 дни Клацид, тя продължи да подържа температура, късния следобяд и вечер м/у 37 - 37. 4, два дни след като спря антибиотика се разболя от инфекциозната диария, пи 7 дни Сумамед. След като свали високата температура и докато пиеше антибиотика нямаше температура. Но 2-3 дни след спирането му отново по същото време е с температура до 37.4. Видимо тя вече е здрава.
По повод тази температура м/у двете заболявания направихме кръвна картина и тя беше с добри резултати. Докторката каза , че при утайка 5 мм. няма нужда да се пуска стерилна урина и че вероятно това е реакция на организма вследствие на боледуването, и е нормална....От една седмица и повече тя е възтановена, но продължава да подържа температура. Моля ви за съвет? Трябва ли да направим и др. изследвания?
Цитат
Може би наистина ще е нужна посявка и урокултури... .
Иначе е въпрос на оценка откъде е т-та. Уроинфекция е една от възможните причини.
Отит-също.
"Диария"? "инфекциозна"? от? причинител?,

Здравейте д-р Бърди,
пуснахме урина, кръвна картина и анален секрет. Резултатите от урината: белтък, уробилиноген, билирубин, седимент - няма нищо и само 1-2 левкоцита.
Кръвна картина: CYE - 17 mm, WBC - 8.6,    RBC - 4.36, HGB - 120, HCT - 0.374, MCV - 85.8, MCH - 27.5, MCHC - 321, PLT - 335.
Аналният секрет ще стане в понеделник. Педиатърката, каза, че няма нищо обезпокоително според нея, температурата и леко завишената утайка в кръвта се дължат на продължителното, и тежко боледуване. Ако аналния секрет е отрицателен, тя предложи, за сега да оставим нещата така....

Вие предполагате евентуално отит, но няма оплакване и болка в ушите.Като цяло дъщеря ми изглежда весела, храни се, както обикновено и спи спокойно.
Възможно ли е температурата наистина да е от дългото боледуване? Необходими ли са др. изследвания?
А за диарията, така ни казаха, че е инфекциозна, поради високата температура 39.7. Иначе изследване по време на болеста не сме правили...
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #927 -: Януари 20, 2011, 20:20:02 pm »
Здравейте Докторе,
Миналата седмица приключихме 7-дневен курс с ЗИНАТ, след диагноза отит. Сега от 2 дена, отново има сериозна хрема и кашлица. Бяхме при педиатъра,която я преслуша и според нея кашлицата е от стичащия се секрет в гърлото. Изписа ни сироп ЕРДОМЕД и капки за нос Макситрол.
Капките за сега не ги капя, защото капах Олинт докато пиеше АБ, и ми се струва, че се събират прекалено много капки за кратък период от време. За сега единствено почиствам с физиологичен разтвор и помпичка.
Нормално ли е няколко дни след антибиотик, отново да сме в изходна позиция и отново болни?
Според Вас, редно ли е да капя толкова време капки за нос?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #928 -: Януари 20, 2011, 20:24:38 pm »
Здравейте Докторе,
Миналата седмица приключихме 7-дневен курс с ЗИНАТ, след диагноза отит. Сега от 2 дена, отново има сериозна хрема и кашлица. Бяхме при педиатъра,която я преслуша и според нея кашлицата е от стичащия се секрет в гърлото. Изписа ни сироп ЕРДОМЕД и капки за нос Макситрол.
Капките за сега не ги капя, защото капах Олинт докато пиеше АБ, и ми се струва, че се събират прекалено много капки за кратък период от време. За сега единствено почиствам с физиологичен разтвор и помпичка.
Нормално ли е няколко дни след антибиотик, отново да сме в изходна позиция и отново болни?
Според Вас, редно ли е да капя толкова време капки за нос?
Направете посявки на носен и фарингеален секрет.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #929 -: Януари 20, 2011, 20:25:26 pm »
Цитат
съвсем наскоро дъщеря ми 2, 4 год. изкара вирусна пневмония и веднага след това инфекциозна диария. След първото лечение - 10 дни Клацид, тя продължи да подържа температура, късния следобяд и вечер м/у 37 - 37. 4, два дни след като спря антибиотика се разболя от инфекциозната диария, пи 7 дни Сумамед. След като свали високата температура и докато пиеше антибиотика нямаше температура. Но 2-3 дни след спирането му отново по същото време е с температура до 37.4. Видимо тя вече е здрава.
По повод тази температура м/у двете заболявания направихме кръвна картина и тя беше с добри резултати. Докторката каза , че при утайка 5 мм. няма нужда да се пуска стерилна урина и че вероятно това е реакция на организма вследствие на боледуването, и е нормална....От една седмица и повече тя е възтановена, но продължава да подържа температура. Моля ви за съвет? Трябва ли да направим и др. изследвания?
Цитат
Може би наистина ще е нужна посявка и урокултури... .
Иначе е въпрос на оценка откъде е т-та. Уроинфекция е една от възможните причини.
Отит-също.
"Диария"? "инфекциозна"? от? причинител?,

Здравейте д-р Бърди,
пуснахме урина, кръвна картина и анален секрет. Резултатите от урината: белтък, уробилиноген, билирубин, седимент - няма нищо и само 1-2 левкоцита.
Кръвна картина: CYE - 17 mm, WBC - 8.6,    RBC - 4.36, HGB - 120, HCT - 0.374, MCV - 85.8, MCH - 27.5, MCHC - 321, PLT - 335.
Аналният секрет ще стане в понеделник. Педиатърката, каза, че няма нищо обезпокоително според нея, температурата и леко завишената утайка в кръвта се дължат на продължителното, и тежко боледуване. Ако аналния секрет е отрицателен, тя предложи, за сега да оставим нещата така....

Вие предполагате евентуално отит, но няма оплакване и болка в ушите.Като цяло дъщеря ми изглежда весела, храни се, както обикновено и спи спокойно.
Възможно ли е температурата наистина да е от дългото боледуване? Необходими ли са др. изследвания?
А за диарията, така ни казаха, че е инфекциозна, поради високата температура 39.7. Иначе изследване по време на болеста не сме правили...
Т-та би трябвало да спре след 3-4 дена... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #930 -: Януари 20, 2011, 21:37:12 pm »
Благодаря Ви, и лека вечер.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #931 -: Януари 21, 2011, 09:42:55 am »
Добър ден, доктор Бърди!
Дъщеря ми е на 3 години, и забелязвам, че много често има слуз в акото. Имам спомен от преди време, че вие сте коментирали като една от причините за това непоносимостта към млечни храни. Необходими ли са изследвания, или диета? От млечните храни, тя приема кисело мляко и малко сирене.
Благодаря Ви. Приятен ден.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #932 -: Януари 21, 2011, 11:26:34 am »
Здравейте, Докторе!
Чета редовно темата и се възползвам от Вашите съвети.Сега обаче искам Вашето мнение, защото се чувствам в безисходица. Сина ми е на 5,5 години и сега съм го спряла от градина близо 2 месеца. Проблема е чести ринити /воднисти оскъдни секрети от носа/ със суха кашлица основно сутрин, като се оплаква сутрин от сухота в гърлото.Предишните пъти се оправяше за около 10 дни, но сега вече 2 седмица и тази ужасна сутришна кашлица.През ноща диша през носа, но се случва и през устата. УНГ видя алергизирана лигавица на носа без секрет отзад няма проблем с 3 сливица и предписа Ериус отново, както и предишния път. Педиатъра го преслуша и каза чисти гърди.Пием Ериуса от 2 дни, но тази кашлица сутрин не спира. Става от сън и след малко се започва около 1 час кашляне после разрежда и от обяд вече спира кашлицата.Не кашля при бягане и усилие.
Пускала съм секрет - чист. Моля, за Вашето мнение.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #933 -: Януари 21, 2011, 15:06:08 pm »
Здравейте д-р Бърди. След контрола на повторна стерилна урина (пихме аугментин заради ешерихия коли), сега изолираха друга бактерия: Pseudomonas aeruginosa. Според педиатърката ни обаче, може да е грешка и препоръча да повторим изследването, за да не пие излишно друг антибиотик. Още повече, че сега детето се чувства много добре и урината е бистра и наглед нормална. Вие как мислите?
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #934 -: Януари 21, 2011, 15:17:32 pm »
Здравейте, Докторе!
Чета редовно темата и се възползвам от Вашите съвети.Сега обаче искам Вашето мнение, защото се чувствам в безисходица. Сина ми е на 5,5 години и сега съм го спряла от градина близо 2 месеца. Проблема е чести ринити /воднисти оскъдни секрети от носа/ със суха кашлица основно сутрин, като се оплаква сутрин от сухота в гърлото.Предишните пъти се оправяше за около 10 дни, но сега вече 2 седмица и тази ужасна сутришна кашлица.През ноща диша през носа, но се случва и през устата. УНГ видя алергизирана лигавица на носа без секрет отзад няма проблем с 3 сливица и предписа Ериус отново, както и предишния път. Педиатъра го преслуша и каза чисти гърди.Пием Ериуса от 2 дни, но тази кашлица сутрин не спира. Става от сън и след малко се започва около 1 час кашляне после разрежда и от обяд вече спира кашлицата.Не кашля при бягане и усилие.
Пускала съм секрет - чист. Моля, за Вашето мнение.
Слагали сте силни капки за нос в нослето ( Макситрол,Коларгол Улевинов "микстури"), вероятно и сте поизгорили лигавицата. ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #935 -: Януари 21, 2011, 16:14:46 pm »
Мешко, къде правихте изследването?
Аз доста често съм се бъркала с фалшиви резултати от кварталните поликлиники.
От известно време пускам посявки тук:
http://www.ncipd.org
по препоръка на момичетата от форума и съм много доволна. За съжаление не работят със здравната каса. :( Но е добре наистина да повторите пробата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #936 -: Януари 21, 2011, 17:21:38 pm »
Да, прав сте  :? слагах някакви правени капки предписани от педиатъра още при първата хрема, която беше много упорита и аз накрая се предадох. Сега слагам само низита гел, но как да оправя нещата? А тази кашлица? Страхувам се да не слезне надолу и да стане по-голям проблем. Благодаря Ви за отделеното време.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #937 -: Януари 21, 2011, 17:57:44 pm »
*направете носни и фарингеални посявки в добра лаборатория, щом проблема е от дълго време.
* може да ползвате само Низита и Олинт за де,два,три докато излязат посявките. Вариант също така е и за двa, три дена, да сложите Назонекс, назално. Ще успокои лигавицата сигурно.
*имайте пред вид възможността за синузит ( хроничен?) и погледнете и обсъдете нещата И в този план- може би се иска дълго АБ лечение?
« Последна редакция: Януари 21, 2011, 19:37:43 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #938 -: Януари 21, 2011, 19:34:24 pm »
Здравейте д-р Бърди.
Няма да Ви връщам много назад, искам само да Ви кажа, че ме съветвахте по повод продължителна, 3 месечна кашлица на моята Кристина. Обсъдихме с доктор Масларски и Вшите предложения и преположения и в крайна сметка правим това, което и Вие ме посъветвахте.
Терапия инхалации с Бейбихалер с Флексотид и Вентолин и капки за нос Flixonase.
Докторът обстойно прегледа, предположи, че може да се касае за алергия. В градината изключително много ползват белина и то в огромни количества.
За сега я спирам от градина, още повече, че върлува и грип.

Искам да Ви благодаря отново за насоките и да Ви кажа, че за нас сте безценен!!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #939 -: Януари 22, 2011, 01:07:13 am »
Здравейте Д-р Бърди,от доста време не съм писала тук, но ето, че пак търся съвета ви.
Дъщеричката ми е на 2 г и 2 м. Притеснението ми е следното - в края на декември беше със сополи, в последствие кашлица и АБ разбира се. Сега преди две седмици пак същото, тъкмо се излекува и след един ден отново, само дето сега започна с кашлица и сополите в последствие. Кашлицата беше суха, сега отхрачваща, но вечер се буди и повръща храчки- явно сополите се стичат. Предния път бяхме на Суметролин, а сега на Биодроксил. Страхувам се че АБ става много и изтръпвам при мисълта да не се потрети. Като цяло често се разболява - всеки месец не пропуска или кашлица или хрема, най-често и двете. Много рядко се разминаваме с билкови сиропчета.
От вчера взеха да и плачат очичките като погледа повече от пет минути телевизия, и като,че ли леко и подпухва лицето,което никога до сега не се се случвало.
Възможно ли е да става дума и за някаква алергия според вас. Ще съм ви благодарна за съвети.