0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #820 -: Януари 11, 2011, 00:50:17 am »
Коремните болки са сериозен симптом. Никакви "външни" мнения от разстояние не могат да се дадат, поради рисковете, което това носи.
Трябва да обсъдите с Педиатъра Ви... едно УЗ на коремче и посявка на урина са от първите неща.
Оценка за пневмония ( ии) в базови участъци е втората мисъл - все пак СУЕ е 26мм... .
След това следват другите възможни неща.

Може да се обадите на Педиатъра, уведомите, обсъдите.
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 01:06:21 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #821 -: Януари 11, 2011, 04:02:00 am »
Докторе,

Резултатите от лабораторията излезнаха след работното време на педиатъра. Днес ще направим консултация. Тъй като ще пътуваме ще се опитаме да направим консултация и с друг педиатър (за съжаление нашият няма УЗ).
До момента не е изразено никакво съмнение за пневмония (ии). Това е след преслушване на гърдичките.
Ще направим посявка на урината.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #822 -: Януари 11, 2011, 08:34:02 am »
Здравейте, докторе! Винаги досега сте ми помагал с изключително адекватни и професионални мнения. Отново се нуждая от насоката ви.

Дъщеря ми е на 4 години, от бебе й излизаха сухи зачервени участаци по кожата. С кремове препоръчани от вас всичко се оправяще бързо. От 2 години сме извън София и всякакви зачервявания изчезнаха. Само по-суха кожа и сърбеж понякога. Мажа с хидратиращи кремове за атопична кожа. Зачестиха обаче ларингитите. Понеже ходи на градина, кашлиците се появяват през 2, 3 седмци. Справяме се с инхалатор и противоалергични или синекод. Понякога и антибиотик. Последната лекарка, която я преглежда ( на 01.01. кашляше много и отидохме в спешния) категорично заяви, че трябва да я заведа в София в клиниката по алергология, за да я прегледат, изпишат лекарства, за да не развие астма. Според нея атопични дерматит е терен и с тези чести ларингити може да се влошат нещата.

Точно това ли са специалистите, които е разумно да посетя? И какво биха могли да направят? Лекарства по схема дори и когато е здрава? Не ми се разкарва напразно. Още по-малко ми се слуша за диетични режими при положение, че тя започва с кашлиците единствено при контакт с вируси. Яде си всичко без проблем.

Много ви благодаря!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #823 -: Януари 11, 2011, 14:21:56 pm »
Здравейте и от мен!
Не знам даже как да започна, но ми писна от некадърщината на повечето лекари, на които попадам и заради това искам да се обърна към вас за незнам кой път вече..
Няма да се впускам в много подробности, но преди време бях ви писала за това, че дъщеря ми има едновременно пневмококи в нослето и салмонела. Борихме двете неща успоредно и успяхме да ги преборим със Суметролим само според антибиограмата на двете диагнози.
В интерес на истината направихме само една контролна посявка да пневмокока и веднага щом дойде отрицателния резултат ваксинирахме детето с Превенар. Това се случи някъде към края на месец октомври м.г. И след това тръгна на градина..  :?
От месец ноември насам е почти постоянно с хрема (в момента задна, жилава) и страхотна кашлица заради секрета. Гърдите са чисти. Снощи примерно не е спала от кашлица и се чува как отхрачва поетия през деня секрет.
Бих ви помолила да влезете в профила ми, за да прочетете назад нашите заболявания, защото надълго сме си писали и не ми се иска да го извеждам сега тук под формата на цитати, но послединя път, когато при нас нещата бяха сериозни пак разговаряхме и по ваша препоръка аз правих инхалации с Вентолин, приемахме АЦЦ и честно казано малко на своя глава не дадох изписаното АБ. Към момента, вече втори месец пие Сингулер, но нямаме потвърдена диагноза астма, взимаме го превантивно заради честите бронхити, които правим..
Жалкото е, че и при наличие на инхалатор детето е почти постоянно с хрема и кашлица. Това не се издържа вече!
Имаме няколко поставяни диагнози - алергичен ринит, астма с алергичен компонент, 3 прекарани миналата година бронхиолита..
Не мога да смогна на доктори, лекарства и разнопосочни мнения!
Общото й състояние, след като излекувахме предходните двустранни хрипове (с инхалации Вентолин и АЦЦ) от средата на месец декември насам е хрема, която мина през всички видове цветове, консистенция и място (предна, задна и в момента само задна), слагахме последователно Максинтрол, Ксилометазолин, Виброцил, към момента капя само сребърна вода и физиологичен разтвор. Кашлицата обаче е много по-притеснителна и се влошава вечер, докато спи се съдира от нея, не спи спокойно, повръща понякога от кашляне..
Сега пред мен има няколко възможности и се чудя какво да правя, но нито имам достатъчно време, нито достатъчно средства, за да обиколя всичките тези места, доктори и да направя съответните неща - да я заведа на алерголог (въпреки, че е на 3 годинки и освен кръвен тест друго не можем да направим), да я заведа на УНГ, за да провери третата сливица, да я заведа на пулмолог, за да диагностицираме със сигурност наличието или липсата на астма, да й взема носен секрет отново (евентуално почнах да се съмнявам, че пневмокока не е изчистен) или да я заведа на рентген евентуално за синузит..  :?
Искам да поясня, че детето кашля много като си играе, тича и вдига прахоляк (това съм забелязала), кашля при рязка промяна в температурни разлики (от топла стая навън на студено и обратно), госпожите в градината твърдят, че започва да киха и подкашля като се мие с препарат в нейно присъствие, обикновено ринита й се обостря в градинска среда, кашля сутрин като се събуди много и ми се оплаква, че гърлото й е сухо (на климатици сме) и пр. Общото й влошаване съвпада с тръгването на градина, пускането на климатиците вкъщи и слагането на дебелите килими у нас (въпреки, че тя е гледана по този начин от раждането й).. Ако това е от значение..
Помогнете ми! :oops:
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 14:40:43 pm от scorpia »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #824 -: Януари 11, 2011, 18:06:02 pm »
Здравейте, докторе! Винаги досега сте ми помагал с изключително адекватни и професионални мнения. Отново се нуждая от насоката ви.

Дъщеря ми е на 4 години, от бебе й излизаха сухи зачервени участаци по кожата. С кремове препоръчани от вас всичко се оправяще бързо. От 2 години сме извън София и всякакви зачервявания изчезнаха. Само по-суха кожа и сърбеж понякога. Мажа с хидратиращи кремове за атопична кожа. Зачестиха обаче ларингитите. Понеже ходи на градина, кашлиците се появяват през 2, 3 седмци. Справяме се с инхалатор и противоалергични или синекод. Понякога и антибиотик. Последната лекарка, която я преглежда ( на 01.01. кашляше много и отидохме в спешния) категорично заяви, че трябва да я заведа в София в клиниката по алергология, за да я прегледат, изпишат лекарства, за да не развие астма. Според нея атопични дерматит е терен и с тези чести ларингити може да се влошат нещата.

Точно това ли са специалистите, които е разумно да посетя? И какво биха могли да направят? Лекарства по схема дори и когато е здрава? Не ми се разкарва напразно. Още по-малко ми се слуша за диетични режими при положение, че тя започва с кашлиците единствено при контакт с вируси. Яде си всичко без проблем.

Много ви благодаря!
И защо вирусните ларингити ще се интерпретират в "алергични" насоки? Естествено за никакви "диети" в тази връзка не може и реч да става... .
Нищо не може да направите ако не спрете детето от ДГ.
Иначе ще боледува 1,2 години, после ще спре... както всички други деца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #825 -: Януари 11, 2011, 18:07:50 pm »
@scorpia

Може да повторите посявките.
Детето има вероятно нужда от инхалаторен КС и оценка дали не е нужен добър АБ курс успоредно, или преди АБ. Също така може би ще е нужна рентгенография първо, ако от прегледа се оцени че има нужда от това.
Това,което описвате, са симптоми на "астматичен" бронхит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #826 -: Януари 11, 2011, 19:30:30 pm »
Докторе, ние вече спряхме всички лекарства- кожни, всякакви. В събота сутринта Стефи се събуди и започна гадното кихане, сигурно 20-на пъти, започнах веднага да промивам носа, направих й инхалации с морска сол във вряла вода /малко по "бабешки" този път, но видимо се успокои/. Кихането спря, остана бистрия сопол. НИщо не съм давала, само постоянни промивки на нослето и спряхме и секрета, кожата й се успокои от всякакви дразнения, екземата също е неактивна. От два дена обаче като спи започна да хърка, в началото като заспива и по някое време през нощта, като смени позата, слушам гърдичките- дишането й е добро, няма хрипове или свиркане като при спазъм, точно от горе от носа се чува хъркането, или поне аз до толкова разбирам. Кашлица няма, или е пренебрежимо рядко, да речем като се заиграе и започне да си променя гласа,може би от натоварване на гласовия апарат или не зная как да го нарека. Какво ще препоръчате в случая, или промивките на нослето са напълно достатъчни, като заспива намазвам с Низита мас. Не сме я водили на УНГ, не сме правили снимка на синусите, а като че ли на нея от там идват проблемите. Секрет дали не е добре да изследваме, макар че в момента онзи обилния "алергичен" бистър секрет го няма. Мерси предварително.
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 19:32:49 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #827 -: Януари 11, 2011, 19:34:11 pm »
Здравейте, докторе! Винаги досега сте ми помагал с изключително адекватни и професионални мнения. Отново се нуждая от насоката ви.

Дъщеря ми е на 4 години, от бебе й излизаха сухи зачервени участаци по кожата. С кремове препоръчани от вас всичко се оправяще бързо. От 2 години сме извън София и всякакви зачервявания изчезнаха. Само по-суха кожа и сърбеж понякога. Мажа с хидратиращи кремове за атопична кожа. Зачестиха обаче ларингитите. Понеже ходи на градина, кашлиците се появяват през 2, 3 седмци. Справяме се с инхалатор и противоалергични или синекод. Понякога и антибиотик. Последната лекарка, която я преглежда ( на 01.01. кашляше много и отидохме в спешния) категорично заяви, че трябва да я заведа в София в клиниката по алергология, за да я прегледат, изпишат лекарства, за да не развие астма. Според нея атопични дерматит е терен и с тези чести ларингити може да се влошат нещата.

Точно това ли са специалистите, които е разумно да посетя? И какво биха могли да направят? Лекарства по схема дори и когато е здрава? Не ми се разкарва напразно. Още по-малко ми се слуша за диетични режими при положение, че тя започва с кашлиците единствено при контакт с вируси. Яде си всичко без проблем.

Много ви благодаря!
И защо вирусните ларингити ще се интерпретират в "алергични" насоки? Естествено за никакви "диети" в тази връзка не може и реч да става... .
Нищо не може да направите ако не спрете детето от ДГ.
Иначе ще боледува 1,2 години, после ще спре... както всички други деца.

Според нея риска да отключи астма е голям, защото има в известан степен атопичен дерматит и е явно "алергично " дете. Големият син караше същите ларингити, дори правеше бронхити и пневмонии...сега е на 11 и боледува един, два пъти в годината, не тежко при това.

Има ли изобщо нужда от допълнителни консултации и изследвания или просто лекуваме и чакаме да израстне.....:).....

Много ви благодаря!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #828 -: Януари 11, 2011, 19:53:52 pm »
Докторе, ние вече спряхме всички лекарства- кожни, всякакви. В събота сутринта Стефи се събуди и започна гадното кихане, сигурно 20-на пъти, започнах веднага да промивам носа, направих й инхалации с морска сол във вряла вода /малко по "бабешки" този път, но видимо се успокои/. Кихането спря, остана бистрия сопол. НИщо не съм давала, само постоянни промивки на нослето и спряхме и секрета, кожата й се успокои от всякакви дразнения, екземата също е неактивна. От два дена обаче като спи започна да хърка, в началото като заспива и по някое време през нощта, като смени позата, слушам гърдичките- дишането й е добро, няма хрипове или свиркане като при спазъм, точно от горе от носа се чува хъркането, или поне аз до толкова разбирам. Кашлица няма, или е пренебрежимо рядко, да речем като се заиграе и започне да си променя гласа,може би от натоварване на гласовия апарат или не зная как да го нарека. Какво ще препоръчате в случая, или промивките на нослето са напълно достатъчни, като заспива намазвам с Низита мас. Не сме я водили на УНГ, не сме правили снимка на синусите, а като че ли на нея от там идват проблемите. Секрет дали не е добре да изследваме, макар че в момента онзи обилния "алергичен" бистър секрет го няма. Мерси предварително.
Посещава ДГ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #829 -: Януари 11, 2011, 19:58:58 pm »
Здравейте, докторе! Винаги досега сте ми помагал с изключително адекватни и професионални мнения. Отново се нуждая от насоката ви.

Дъщеря ми е на 4 години, от бебе й излизаха сухи зачервени участаци по кожата. С кремове препоръчани от вас всичко се оправяще бързо. От 2 години сме извън София и всякакви зачервявания изчезнаха. Само по-суха кожа и сърбеж понякога. Мажа с хидратиращи кремове за атопична кожа. Зачестиха обаче ларингитите. Понеже ходи на градина, кашлиците се появяват през 2, 3 седмци. Справяме се с инхалатор и противоалергични или синекод. Понякога и антибиотик. Последната лекарка, която я преглежда ( на 01.01. кашляше много и отидохме в спешния) категорично заяви, че трябва да я заведа в София в клиниката по алергология, за да я прегледат, изпишат лекарства, за да не развие астма. Според нея атопични дерматит е терен и с тези чести ларингити може да се влошат нещата.

Точно това ли са специалистите, които е разумно да посетя? И какво биха могли да направят? Лекарства по схема дори и когато е здрава? Не ми се разкарва напразно. Още по-малко ми се слуша за диетични режими при положение, че тя започва с кашлиците единствено при контакт с вируси. Яде си всичко без проблем.

Много ви благодаря!
И защо вирусните ларингити ще се интерпретират в "алергични" насоки? Естествено за никакви "диети" в тази връзка не може и реч да става... .
Нищо не може да направите ако не спрете детето от ДГ.
Иначе ще боледува 1,2 години, после ще спре... както всички други деца.

Според нея риска да отключи астма е голям, защото има в известан степен атопичен дерматит и е явно "алергично " дете. Големият син караше същите ларингити, дори правеше бронхити и пневмонии...сега е на 11 и боледува един, два пъти в годината, не тежко при това.

Има ли изобщо нужда от допълнителни консултации и изследвания или просто лекуваме и чакаме да израстне.....:).....

Много ви благодаря!
Принципът е да действате според развитието на нещата. Няма данни че диетите спират такова развитие.
Най-добре е адекватно да лекувате всеки епизод и в зависимост от ХОДА на нещата да "обогатявате" лечението, или да вземате допълнителни мерки.

От моят личен опит, най-добре децата "вървят" когато лекувате епизод след епизод възможно най-пълно. Например, ако оставяте една остатъчна кашлица с месеци без да дадете нужния  инхалаторен КС, никакви "диети" няма да Ви помогнат. Тази остатъчна кашлица може да е повод за допълнителни, непредвидено чести, инфекции. Каква е ползата от Сингюлер, щом даденият епизод не може да овладеете резултатно и без остатъчни симптоми... . В този аспект, инхалаторните КС са "крайъгълен камък" на всяко лечение!

mini ще Ви напише мисля че, именно този подход им помогна най-вече.

« Последна редакция: Януари 11, 2011, 20:00:36 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #830 -: Януари 11, 2011, 20:01:34 pm »
да, пуснахме я миналата седмица и вчера ходи
всъщност секретите и кихането са след ДГ
подозирам прекаленото хлориране на детските заведения, заради истериите около Хепатита, като се прибере от ДГ дрешката е пропита от миризма на дезинфектант, който съм усещала като ходим там

да, потвърждавам иначе  :D
сингулер Стефи никога не е пила
най-доброто което е приемала е български Кетотифен и при нея имаше страхотно положително действие, беше на Флексотид първо два месеца плътно миналата пролет, един с разреждане, след това отново се наложи да правим месец вдишване, половин разреждане
дозите й никога не са били 3х2 или 2х2 както тук обичат да изписват, само когато го въведохме около 10на дена беше на три пъти по едно и след това 2х1
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 20:11:45 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #831 -: Януари 11, 2011, 20:05:17 pm »
Промивайте само нослето засега... може да се наложи да започнете Фликсотайд в една само доза/вечер... с оглед ДГ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #832 -: Януари 11, 2011, 20:21:13 pm »
ех, тази ДГ ...
а колко е щастлива като ходи, миналата седмица първите два дни направо хвърчеше от радост като се прибереше, не я бях виждала толкова изпълнена с позитивно и ведро настроение скоро  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #833 -: Януари 11, 2011, 21:00:31 pm »
Добре, Аугментин, но в три дневни дози и не ЕС формата - сироп- 312,5/5мл, например или 457/5мл... каквото има достъпно.
10 дневен курс, с контролни посявки на 2-3 ден от началото на лечението.

Това всичко ако посявките са коректни, и АБиограмите са коректни като резултат също.

намерихме формата 312,5. УНГ беше изписал 2 х 4 мл, ще следвам Вашата схема ( 3 х )и исках да питам колко милилитра да давам, при положение, че детето е към 9-9,5 кг.? В петък ще пусна контролно изследване, какви трябва да са резултатите от него на 2-3 ден от лечебния курс?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #834 -: Януари 11, 2011, 21:34:47 pm »
Добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #835 -: Януари 11, 2011, 21:44:50 pm »
:( докато пиша и кашлицата позачести, от одеве 5-6 пъти става кашля
две ли да направя дозите на Флексотид
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #836 -: Януари 11, 2011, 22:08:24 pm »
Промийте нослето и сложете Олинт най-добре и засега.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #837 -: Януари 11, 2011, 23:00:09 pm »
Здравейте д-р Бърди. За много години! Бъдете здрав, много успехи и спокойствие.

Искам да споделя нещо с Вас и евентуално да прочета и Вашето мнение.

Дъщеричката ми Кристина е на 3.5 годинки. От 3 месеца ходи на детска градина. Преди това много рядко е боледувала.Като тръгна на градина и веднага започна да кашля. Още след първата седмица. От тогава до сега кашлицата е почти без прекъсване, като може да се каже, че е с периоди на затихване и възобновяване, като както се досещате, възобновяването е няколко дни след като е ходила на градина. Ходенето е с големи прекъсвания.
През цялото време детето е в отлична кондиция, без температура, има апетит, няма отклонение в поведението. Единствено кашлицата и хрема. През този период е пила АЦЦ КИДС, Вентолин /само при едно от трите пъти с възобновяване на кашлицата, когато беше с пристъпи/,а само в=един път е имала гъсти зелени сополи, в началото като тръгна на детска градина, в последствие хремата е лека и с бистри секрети.
Преглежда я д-р Масларски, направихме дори рентгенова снимка. Нищо. Гърдите чисти.
Това, което си мисля аз е, че детето може да е алергично към белината /препаратите/, с която почистват помещенията в детската градина. Понеже по кожичката и се появиха и екземи, точно в областта на слабините, вътрешната част на бедрата. Дали мисля в правилна насока? Алергия? Като я спра от детска градина и кашлицата намалява....
Бихте ли ме посъветвали нещо?

Благодаря!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #838 -: Януари 12, 2011, 07:32:57 am »
Докторе, и аз имам нужда от съвет във връзка с градинските сополи, но преди това ще разкажа случка от вчера сутринта:
Засичам се с майка, която обяснява на госпожата , че дедето е алергично, наследствено обременено, тъй като и майката е алергична и да не му се дават шоколад, яйчен пастет и прочие алергични по дефаут неща. За да се обоснове по-добре бухайки детето си в групата, поясни, че дъщеря й е един месец без ефект на противоалергични и със непрекъснати зелени сополи. Намесих се и попитах въпросната госпожа дали е правила МБ и отговора беше "Ми не, то сега търгваме по изследвания".

Конкретното ми питане е: Ако в групата на детето ми има дете, което има бактериална инфекция би могло ли да се зарази моето /почти съм сигурна в отговора/? Втория ми въпрос е какво мога да направя като превенция?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #839 -: Януари 12, 2011, 13:14:13 pm »
Разбрах ви и благодаря.

Бих искала да Ви попитам при ларингит, който не преминава в бронхит (никога не се е случвало), но много мъчителна кашлица от трахеята - катар май каза докторката - инхалаторни Кс добре ли е да се включат? Това беше последния ни случай, никакви хрипове, никаква температура. Една седмица ларингит и после кашлица от трахеята.