0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #880 -: Януари 14, 2011, 22:23:49 pm »
Благодаря за отговора!
А медрол-а го изписаха отново за кашлицата.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #881 -: Януари 14, 2011, 22:38:04 pm »
Здравейте, Докторе!
Посетихме нефролог, прегледа го на ехограф и заключи, че всичко е наред с бъбреци и пикочни пътища, а резултата(клебсиела спп) е от фимоза и секрет. Каза, че колкото и урокултури да пуснем винаги ще има бактерии от това. Не ми изглежда сериозно просто да забравя за случая и да си зарова главата в пясъка. Какво ще ме посъветвате? Нова стерилна урина ще пусна, но нещо друго мога ли да направя?

По повод вирус, който борим в момента. Педиатърката ни ме посъветва да ползвам Назик кидс, вместо Олинт. До колкото разбрах е олинт + декспантенол. Кое е по-добре чист олинт или назик?
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 22:47:41 pm от midge »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #882 -: Януари 15, 2011, 19:09:43 pm »
Здравейте, докторе! В групата на дъщеря ми /1,9 години/ има варицела. Има много голяма вероятност да я изкара. Тъй като не сме правили реимунизация с пентаксим поради една или друга причина мисля другата седмица да я заведа да я направим. Та въпросът ми е има ли проблем да я ваксинирам при условие, че подозирам, че може да е инфектирана вече с вируса на варицелата, или да изчакам да мине инкубационният период?
Благодаря предварително!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #883 -: Януари 17, 2011, 16:44:08 pm »
Докторе, вчера Стефи при ходене по малка нужда се оплака, че й "щипе" като пишка. Следях урината след това- цвета й е сламеножълт, но може би не съвсем бистър. Няма видимо зачервяване или нещо притеснително, няколко пъти й слагаме памперс гащи, защото от последното разболяване започна да се изтърва нощем и после много трудно се успокоява от факта, че е напишкана. Като тръгнах да я бърша след въпросното пишкане имаше малко бял секрет на парцали. По бельото й няма секрет.
Днес пуснахме сутринта обикновена урина /не можах да я хвана за стерилна/ с 5 показателя, посочва 3-4 левкоцита и масово Er /така разчитам/. Прегледах стари мнения от които следва да пуснем и стерилна, което ще направя утре сутрин. Възможно ли е от слагането на памперс да сме й докарали някоя гъбична инфекция, на която да се дължи това, или да търсим и друга причина, естетсвено след като излезе стерилната урина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #884 -: Януари 17, 2011, 17:45:40 pm »
Вероятно е цистит това.
Изчакайте и стерилната урина, освен ако симптомите не налагат лечение преди нея.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #885 -: Януари 17, 2011, 18:53:12 pm »
мда, вероятно сте прав
преди малко се изпишка уж и точно две минути след това поиска отново да пишка
седи на гърнето, и като я питам готова ли е, отговаря че още чака и не можело да излезе "пишкото"
нещо мога ли да правя докато чакаме стерилната урина, по-често миене, или използване на специален козметичен продукт
да уточня, че повече от месец вече я къпем само със сапунчето на Еусерин
предполагам да избягваме нощния памперс, освен всичко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #886 -: Януари 17, 2011, 20:06:20 pm »
Мини, повечко течности мисля биха помогнали малко. Аз давах на Дара чай от царевична коса, пише, че е при бъбречни проблеми и бактерии в урината. Но нека все пак доктора се включи с мнение...Милата Стефи, дано се оправи бързо, че е много неприятно това :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #887 -: Януари 17, 2011, 20:16:49 pm »
мда, вероятно сте прав
преди малко се изпишка уж и точно две минути след това поиска отново да пишка
седи на гърнето, и като я питам готова ли е, отговаря че още чака и не можело да излезе "пишкото"
нещо мога ли да правя докато чакаме стерилната урина, по-често миене, или използване на специален козметичен продукт
да уточня, че повече от месец вече я къпем само със сапунчето на Еусерин
предполагам да избягваме нощния памперс, освен всичко

Може да дадете повече течности, но ако нещата продължават с тези дизурични оплаквания, ще е нужно да дадете АБ.
Моля, с оглед тези повишени еритроцити:

* да изследваме за хиперкалциурия ( повишено калциево ниво в урината).
* да обсъдите да не би циститът да е в рамките на аденовирусно заболяване ,и да няма нужда от АБ. Някои вирусни заболявания причиняват цистити, но са преходни.
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 22:36:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #888 -: Януари 17, 2011, 20:34:41 pm »
Мини, моят опит показва, че освен отвара от царевична коса, която е много приятна на вкус и не виждам причина да не е подходяща за дете, много бързо помага чай от дръжки от череши. Първото може да намериш във Вандата, второто по-вероятно да го има само в спец.билкова аптека.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #889 -: Януари 18, 2011, 01:20:44 am »
Здравейте д-р Бърди,

съвсем наскоро дъщеря ми 2, 4 год. изкара вирусна пневмония и веднага след това инфекциозна диария. След първото лечение - 10 дни Клацид, тя продължи да подържа температура, късния следобяд и вечер м/у 37 - 37. 4, два дни след като спря антибиотика се разболя от инфекциозната диария, пи 7 дни Сумамед. След като свали високата температура и докато пиеше антибиотика нямаше температура. Но 2-3 дни след спирането му отново по същото време е с температура до 37.4. Видимо тя вече е здрава.
По повод тази температура м/у двете заболявания направихме кръвна картина и тя беше с добри резултати. Докторката каза , че при утайка 5 мм. няма нужда да се пуска стерилна урина и че вероятно това е реакция на организма вследствие на боледуването, и е нормална....От една седмица и повече тя е възтановена, но продължава да подържа температура. Моля ви за съвет? Трябва ли да направим и др. изследвания?
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #890 -: Януари 18, 2011, 01:30:17 am »
Може би наистина ще е нужна посявка и урокултури... .
Иначе е въпрос на оценка откъде е т-та. Уроинфекция е една от възможните причини.
Отит-също.
"Диария"? "инфекциозна"? от? причинител?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #891 -: Януари 18, 2011, 09:05:49 am »
лабораторията, в която занесох урината не правят изследване за нивата на Калций в урината  :(
утре мога да се обадя да ми кажат дали има растеж някакъв, иначе в четвъртък резултата
като прекарала цистит, зная че облекчава топлото, правихме топли душове, напарвам крачетата в гореща вода със морска сол /навремето така съм си правила/, повече чай и вода
Определено пишкането не е на често /от вчера следобед не повече от 5-6 пъти до тази сутрин/, но след като се изпишка винаги има втори позив, все едно не се е доизпишкала, а не може повече нищо да изкара.
Ще пиша отново и ще търся лаборатория, която изследва калций
Хубав ден
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #892 -: Януари 18, 2011, 09:44:34 am »
Mini, виж дали не се стиска, защото и щипе и затова ходенето по малка нужда да е по-разредено.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #893 -: Януари 18, 2011, 23:50:11 pm »

Здравейте, д-ре. Искам да ви попитам има ли определена възраст, на която да се докаже наличие на страгмизъм/астигматизъм (дано не бъркам термините)?



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #894 -: Януари 18, 2011, 23:52:04 pm »
Не. Правят се профилактични прегледи на около 16-18м възраст, освен ако няма показания за повишен риск.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #895 -: Януари 19, 2011, 00:03:33 am »

Не знам какви са показанията за повишен риск.
Просто имам съмнения.
Заведох детето на офталмолог. Светна му с фенерче и попита "и кой ви каза, че детето е кривогледо"? Показа ми някакви картинки, и каза, че когато говори добре и може да разпознае какво вижда - тогава да го заведем пак - след около година. Обясни, че основата на носа му била по-широка и кожната гънка му пречела - това било "лъжливо кривогледство". Нещо не ми се стори сериозно всичко това... Притеснявам се да не закъснеем, ако наистина има проблем.



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #896 -: Януари 19, 2011, 00:19:15 am »
Рискови фактори:

*недоносеност,асфиксия ( анамнестично и обективно)
*продължителна кислородотерапия в недоносено отделение
*Вит А дефицит
*Налични или явни признаци за генетични малформации.

Има и редица други неща свързани с обменни заболявания... .

Псевдострабизмът се отличава от истинският, и има начин това да стане обективно >> със светкавица (или подобно, освен че офталмолозите имат и апаратни методи за диагноза, доколкото знам). Отпечатъците трябва да са на едно и също място.
Но тук- не са, като се вижда- бялата точка на  дясното око е долу, в дясно, а на лявото- в центъра.
Мисля, пак са наговорили нонсенси- не че епикант-а ( кожната гънка) не може да е причина за псевдострабизъм, а по отношение на това, че има начин да се разграничат двете състояния едно от друго.

Доколкото виждам от малката снимка ( ако е Ваша) детето с  дясното око ли има отклонение?
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 00:28:38 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #897 -: Януари 19, 2011, 00:35:28 am »
Така изброените рискови фактори липсват.
И на мен точно това, което описвате вие ми направи впечатление, и то основно от снимки. После започнах да го заглеждам по-внимателно, и ми се стори, че когато фокусира предмет, който му е по-близо, някак се изкривява точното дясното око.

http://media.snimka.bg/7939/022134010.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/7939/022134013.jpg?r=0

А кога изчезва "физиологичното кривогледство"?



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #898 -: Януари 19, 2011, 00:41:50 am »
Не е физиологично това. Няма епикант ( толкова изразен) и това не е обяснение в случая.
Трябва да обсъдите с опитен офталмолог и може би да започнете на затваряте едното око ( това правят като първа стъпка).
Освен това, да прегледа детето И за астигматизъм и/или други рефрактерни аномалии.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #899 -: Януари 19, 2011, 00:48:43 am »

Благодаря!
А ходихме при един от най-известните столични детски офталмолози...