0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #40 -: Януари 18, 2011, 16:27:47 pm »
mishanta аз ползвам Хепароид Зентива, за Арниката не знаех, но ще се заредя, че с наш'то перпето мобиле си трябва :lol:
[/url][/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #41 -: Януари 18, 2011, 22:41:54 pm »
прекрасна и здрава седмица и от нас!
Червена боровинка има и в Уринала .Жоро веднъж имаше уроинфекция - оправи се много бързо с Уринал и Неоренал.

От Хепароида съм много доволна и аз.
Вие каква арника ползвате - аз се чудя за тези немските кремчета с арника.

Аз нещо го завъсвам с кръвното и ще трябва да вземам мерки.Преди да забременея не съм имала проблеми ,после взех през бременността да вдигам ,като родих отвреме на време,но сега откак работя - все по-често,Меря в нас и е 115-75 и като отида на работа и поработя час -два и става 150-100 и направо едва седя.А при нас е адската лудница всеки ден,нямам време да отида до тоалетна,един след друг опашки.Да не говорим за ежедневните скандали ,направо съм се отчаяла -народа толкова се е озлобил,направо не знам на къде вървим.Едната колежка се майтапи,че не ми понася работата  :D,а аз и викам -ми освен да зарежа всичко и ...... да стана принцеса. :lol:То майтап ,майтам ,ама ще трябва да си обърна внимание,че на моменти имам  чувстото ,че ще падна и ще съм до там.

 Жоржи иначе си е добре ,пу пу здравичък е.Обаче сигурно бием рекордите по рев преди ясла ,станаха година и 5 месеца ясла и още е реев сутрин,рядко пропуска.
« Последна редакция: Януари 18, 2011, 22:46:39 pm от z22 »
<br />
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #42 -: Януари 18, 2011, 22:48:30 pm »
Зори, ако знаеш как ме изплаши само. А аз се надявам моят да спре скоро да реве сутрин.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #43 -: Януари 18, 2011, 23:01:03 pm »
Някъде по-назад в мненията си, Д-р Бърди препоръча един инхалатор, модел " Клейни" ( или " Клийни " или нещо подобно...).

Знаете ли къде мога да го намеря?

Ако никой не сеща за кой модел става въпрос ще потърся мнението и снимка...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #44 -: Януари 18, 2011, 23:14:15 pm »
Зори :( съжалявам да прочета, че Жори още страда сутрин!

За Арниката аз ползвам ТОЗИ
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #45 -: Януари 18, 2011, 23:22:39 pm »
Зори, защо не пиеш зелен чай?Много добре действа птри високо кръвно.
Майка ми си вареше, изстудяваше, добавяше лимон и сипваше в шише за работаа. И там си изпиваше 500мл. през деня.
[/url][/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #46 -: Януари 18, 2011, 23:27:47 pm »
Мише,точно за този мислех и аз.Много са доволни хората от всичките им мазила,аз ползвам за мен си този за уморени крака.

За кръвното - днес моят шеф ,дето се занимава с хомеопатия ,ми даде едно такова чудо и да видим ще стане ли работата :D,ако не и чаят ще пробвам.
<br />
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #47 -: Януари 19, 2011, 00:50:20 am »
Някъде по-назад в мненията си, Д-р Бърди препоръча един инхалатор, модел " Клейни" ( или " Клийни " или нещо подобно...).

Знаете ли къде мога да го намеря?

Ако никой не сеща за кой модел става въпрос ще потърся мнението и снимка...

Medel, Clenny

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #48 -: Януари 19, 2011, 00:57:30 am »
Аничка, давай бе човек
и Стеф не е карала шарки /не, че горя от желание де/


Всякакви пръскания със спринцовки под налягане в детските нослета е абсолютно забранено.
Г-н Масларски е нужно да бъде по-осведомен, мисля.
Збранени са също - Коларгол, Улевинови глупости, Адреналин в нослето, разни съмнителни микстури от алергозан и КС.

Впръскванията са забранени защото:

* предизвиква тежки дсифункции на Евст. тръба с чести рецидивиращи отити. Или е рисков фактор да започнат такива.
*предизвиква тежки синузити, най-вече максиларни и етмоидални. Максиларните Синуси се дренират в нослето, като се отварят с нещо подобно на еднопосочна "клапа", не позволяваща секрети от носа да попадат в синусите.


Всякакви "инжектирания" със спринцовка и под високи налягания отварят тази клапа и пълнят синусите с гнойно носно съдържание. От което се отваря "Кутията на Пандоора" за месеци. Да споменем ли всички "екстри"? хронична кашлица вечер, тежки синузити много трудни за лечение, чести АБ курсове, които създават резистентна флора, бронхоспазъм от непрестанната суха, дразнеща кашлица.
* дренажа на нослето е навън. А не навътре. Всякакви промивки "под налягане" избутват всичко назад, към фарингса, и създават условия за тежки гнойни фарингити и/или хронични такива. Последици- суха, дразнеща кашклица с бронхоспазъм. Мимикрира "астма" 1:1. От там до "сингюлер" е "една ръка разстояние". Не говорим даже за любимите Аериус/Зиртек за 6 месеца.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 01:04:30 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #49 -: Януари 19, 2011, 02:42:26 am »
:D а защо мен цитирахте, Докторе
аз съм най-малко човека, правил нещо подобно, даже никога
до сега Стефания е обслужвана предимно по начина, по който вие препоръчвате
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #50 -: Януари 19, 2011, 09:48:48 am »
Простете... не е свързано с Вас.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #51 -: Януари 19, 2011, 09:50:22 am »
И аз ползвам Арника-та показана от Мишето.Наистина помага много. :)

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #52 -: Януари 19, 2011, 11:05:29 am »
Д-ре, благодаря Ви за приложената снимка.

Та, някой знае ли от къде мога да закупя въпросният инхалатор ?
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #53 -: Януари 19, 2011, 11:07:29 am »
И добре,как се промива нослето? Капки + помпичка ли? А като са гъсти секрети?
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #54 -: Януари 19, 2011, 11:10:44 am »
Помпичка и Олинт.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #55 -: Януари 19, 2011, 11:13:43 am »
И аз да се "похваля", че вече изпихме първия си АБ :(. Как точно и го давах, не искам да си спомням. Миналата седмица я заведох в ИСУЛ, защото се държеше за ушите, и не знам дали се презастраховаха, но ни изписаха ЗИНАТ. Сега няколко дни след свършване на антибиотика, Кристина е с ужасна кашлица, дрезгав глас, сополи и т.н.
Онзи ден, отидох за безумната бележка, че не е контактувала със заразно болни, и половината висящи бабички ми наскочиха, че си имало ред, а бях с малката :x, и колкото и да се опитвах да им обясня, че не съм за преглед, файда никаква ... Накрая, вече ми прикипя и ги наврях на кучето в г--а.  Както  и да е, след половин час висене в чакалнята, със кашлящи, кихащи хора ми издадоха заветния документ, че малката е нямала контакт с болни 8O.
Няма как и да викна ГП-то на домашно посещение, щото имала много пациенти. :?
Довечера, ще я водя при друг лекар, и се надявам да не пием пак АБ.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #56 -: Януари 19, 2011, 11:27:49 am »
Докторе, да разбирам ли, че сте против и пръскалки като НИЗИТА например?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #57 -: Януари 19, 2011, 11:29:41 am »
Не. Там  такова налягане няма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #58 -: Януари 19, 2011, 11:37:27 am »
Благодаря Ви.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #59 -: Януари 19, 2011, 11:43:40 am »
Доктор Бърди, нещо подобно ми обясни и моята докторка.Не точно така, но основно мисля е схванала идеята. Затова като бебе съм ползвала няколко пъти Тонимер и Стеримар когато порасна, но опитите да и пръсна се броят на пръсти. Исках да ви попитам нещо за прословутите капки за очи Тобрадекс. Когато тръгна на ясла, Моника започна често да боледува. Ушите ни бяха голям проблем. За 5 месеца изпихме какви ли не АБ. Разбирайте 7-10 дни на АБ, 4-5 дни здрави. Предписваха ни и капки като Макситрол, Тобрадекс и т.н. заедно с този който пиеше. Капехме от тях в носа и в ушите, защото Отипакс изчезна от аптеките точно в този момент. Най-накрая започнах да я усещам в момента в който тръгне да се разболява, преди да има каквито и да е симптоми. Капвах Тобрадекс сутрин и вечер по една капка за два дни и така боледуването просто приключи. Тобрадекс го ползвам (като изключим годината в която боледува и ни изписваха какво ли не)в годината два пъти за по два дни. Понеже казвате, че не одобрявате се чудя с какво мога да го заменя. Нещо с което локално да третирам носа още щом усетя по дъха и, че ще се разболее. Попитах моята лекарка и тя категорично се съгласи, че това е правилният метод щом не боледува, обаче аз не съм много убедена. Знам, че  10 капки на година не са болка за умиране, но ако мога да заменя това с нещо безобидно, би било по добре. Благодаря, че се включихте.

фиФа какво е Низита?
Мони снощи вдигна 37и4, сутринта пак. Сега я чувам, че започва хрема и кашлица. Моят вирус я покоси. Всички около нас са болни. Аптеките и чакалните са пълни. Кошмар.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 11:47:23 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0