0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #60 -: Януари 19, 2011, 13:33:42 pm »
Понеже и ние сме на вълна почистване на нослета, моля, споделете мнението си за продуктите които намираме в тукашните аптеки:
РИНОМЕР бейби : http://apteka.framar.bg/30011375/%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80-%D0%B1%D0%B5%D0%B9%D0%B1%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-115-%D0%BC%D0%BB
МУКОПЛАНТ спрей за нос с морска вода
http://apteka.framar.bg/30017062/%D0%BC%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D1%81-%D1%81-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-20-%D0%BC%D0%BB-
МУКОПЛАНТ спрей за нос с ехинацея и евкалипт
http://apteka.framar.bg/30017055/%D0%BC%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D1%81-%D1%81-%D0%B5%D1%85%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B5%D1%8F-%D0%B8-%D0%B5%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D1%82-20-%D0%BC%D0%BB
ПРОПОЛИС + НЕВЕН капки за нос
http://apteka.framar.bg/30062990/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81-%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D1%81
УРИАЖ ISOPHY SPRAY NASAL - спрей за нос за бебе
http://apteka.framar.bg/30015587/%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%B6-isophy-spray-nasal-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D1%81-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5
Низита спрей
http://apteka.framar.bg/30000853/%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-20-%D0%BC%D0%BB-

Олинт-а го пропускам, понеже пише, че е за деца в училищна възраст.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #61 -: Януари 19, 2011, 13:37:19 pm »
Може спокойно да ползвате Олинт от 0.05%.
Така или иначе е най-доброто.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #62 -: Януари 19, 2011, 13:51:14 pm »
Абе момичета, защо сами се вкарвате във филми, какви са тези 10 вида капки, които слагате на децата. Признавам си че за първи път ги чувам, а все пак имам над 4г. стаж като родител :lol: Доктора ви казва, а и практиката го доказва, че физ.разтвор и олинта са на пълно достатъчни. Прополис + невен е такова чудо и не бих сложила в носа на децата, честно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #63 -: Януари 19, 2011, 14:01:38 pm »
Имат някаква фанатична "привързаност" към тези нослета.
Не може да се разбере следното:

*ринита е самоограничаващо се заболяване, минаващо от само себе си за 3-4-5 дена.
*ако не минава, или е тежък- или има някакво микробно носителство, или е синузит, или е за АБ лечение.
*колкото повече "си играете" с тези нослета, толкова повече бели стават. Например- капете Коларгол ( препарат на сребърна основа) , той изгаря всичко и всички. Хремата като "по чудо спира". Защото всичко е изгорено. При следващите ринити, или седмица след това, се отварят такива хреми, които с месеци не можете да овладеете.
*децата могат да имат синузит от много ранна възраст. И под годинка. Касае се за етмоидалните и максиларни синуси, КОИТО СА ОТВОРЕНИ в тази възраст. В Бг пренебрежително игнорират тази възможност, но тя Е реалност в практиката. Лекува се с 10-12 дневен АБ курс, ако е остър синузита и 20 дневен, с два различни АБ, ако е хроничен.
*дете, посещаващо ДГ ,където няма никакъв добър лекарски контрол, е обречено на ринити целия зимен сезон. Същото важи и ако Вашия Педиатър смята Пневмокок-а, Мораксела и Стафилокок за "невинни" микроби и не ги лекува навреме, остро и агресивно. Не лекуваните деца с тези микроби заразяват всички и всичко наоколо, като тези индивиди после заразяват детето отново след АБ му лечение. Това е простата истина и това се нарича хоризонтално разпространение. Именно това разпространение прекъсна Првеенар и за това е толкова успешна ваксина, освен всичко останало.
*ако практикувате "спринцовки под налягане", сами си причинявате тежки синузити на децата (освен редица други екстра усложнения). Има изследвания че, налягането от рязко изпразване на 5мл спринцовка в нослето на детето, с оглед диаметъра на ноздрата и задният диаметър на същата е равно на налягането на въздуха, с който трябва да се напомпа гума на самолет. Сами помислете, дали това е ок за дете, и изобщо като "метод" на лечение. Това са първобитни неща. Така че, аз не "хокам" никого. Просто се стремя да Ви предпазя да не си създавате повече проблеми, отколкото имате.

90% от нещата, за които пишете, или питате, са проблеми създадени от Вашите Педиатри. Или с неразумно писане на лекарства, или с крайно ниска квалификация, или с неправилно тълкуване на ставащото. За какво Ви са тези Флудитек, Бий Гаи, Ентерол, Калциев глюконат, Вит Ц, Макситрол, Отипакс??? Отита се лекува с АБ. Може да опитате капки, но от ВСИЧКИ ВИДОВЕ капки, единствено Гаразон работи при деца. И то САМО при определени условия.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 14:12:41 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #64 -: Януари 19, 2011, 14:15:51 pm »
Момичета, без да съм медицинско лице и без да претендирам, че разбирам, но като човек страдащ от хроничен синузит и , особено като дете, от зверски продължителни хреми със загуба на обоняние и вкус, недейте слага нищо с растителни екстракти и особено с етерични масла/напр. евкалипт/, защото са ужасни алергени и не се знае дали няма да влошат положението. Баба ми се занимаваше с билки и си беше навила на пръста,че ще изнамери лек за хремите ми- редовно ми капеха лайка, пробвали са ме и с лук, спиртен разтвор на прополис и какви ли не други чудеса...Само влошиха положението. На 14-годишна възраст вече имах и алергичен ринит...
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 14:18:58 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #65 -: Януари 19, 2011, 15:42:05 pm »
Аз едно установих, физиологичният разтвор е достатъчен и при начало на заболяване. Поне при нас. Не знам дали това което практикувам аз, става въпрос за спринцовка под налягане, защото аз слагам половината от 2 мл. в едната ноздра, другата половина в другата, така няколко пъти. От както практикувам това, детенце не ми е правило отит, а хремите минават само с ксилометазолин капки 0.05% за няколко дни. Миналата година беше ад в това отношение и д-р Бърди много добре го написа, защо е така, става въпрос за ДГ.Стеримар не ни действа, а хвърлях маса пари, само при едно заболяване.

Верно е, че отит се лекува само с АБ, а капки Гаразон пробвахме, когато имахме рецидивиращи отити в рамките на месец и се опитвахме да отложим вторият АБ.

Просто е, трябва да има контрол в ДГ. Както приеха новият Имунизационен календар с включен Превенар/Синфлорикс, предпазващ от основни щамове бактерии, така трябва да не се допускат деца носители на такива. На никой не му се занимава обаче. Да не говорим за така наречените хомеопатии, масово в групата на сина ми, се разхождат "зеленясали" и кашлящи деца, лекувани обаче с хомеопатия. Е как няма да си менкат нон стоп и бактерии и вируси. Кой ги спира тези болни, никой... :x

Кажете къде да търся този крем с Арника, да си го заредя в домашната аптека.
Вече две деца от градината плюс на моя приятелка, са с прискрипани на вратата ръчички и се замислих, че аз нямам с какво да реагирам ако ни се наложи /да чукна на дърво/

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #66 -: Януари 19, 2011, 16:23:27 pm »
Перде, аз взимам Арника от аптеката до нас, "Марешки" също я предлагат.
Има две разфасовки - малка до 2.50 и голяма до 5 лв.
Действа добре и след ухапване от насекомо + цицините и ръцете ми.
Просто идея си нямате как ме поднася мъжа ми с тази Арника...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #67 -: Януари 19, 2011, 16:30:54 pm »
Стефи, понеже мнението ти е насочено към моя пост - никъде не съм писала, че ползвам някое от изброените. Проверявах в онлайн аптеката за Низита и ми излязоха всички тези резултати. От тях ползвам само Риномер бейби. И понеже, също като теб, не съм ги чувала повечето, исках малко информация. Не виждам нищо лошо в малко осведоменост по въпроса :) .

90% от нещата, за които пишете, или питате, са проблеми създадени от Вашите Педиатри.

Докторе, именно затова разчитаме толкова много на Вашето мнение, макар понякога да става дума за не толкова сериозни здравословни състояния  :oops: .
Правилната диагноза е мечта за всяка от нас :) !

Между другото - разбихте на пух и прах ентусиазма ми по отношение на сребърната вода, от която капя по 1-2 капки в ноздра всеки ден и умирах от кеф, че действа!  :lol:

Момичета, оказва се, че българите сме много скептично настроени към застраховките. Както всички станахме многократно свидетели на залетите от придошлите  реки БГ селища, чакаме лошото да се случи и тогава да мислим как е можело да се предотврати нещастието, и най-важното: започваме да обвиняваме другите за сполетялото ни! От 5-6 мои познати с малки деца, само една, след еднодневно размишление, реши да се включи към яслената застраховка  :lol:

Мише, да се надяваме, че те поднася най-много гарнирана с плодове., не за друго, ами за цвят ;)
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #68 -: Януари 19, 2011, 16:42:52 pm »
Аничка,относно училищните застраховки само ще споделя моя опит.Още от детската градина при нас идват да ми уговарят да ги правим.През ден ни се напомня да платим.Това се повтори и в училище.Когато Ива беше първи клас и имаше направена въпросната застраховка и счупиха пръста в училище.Уж застраховката покриваше нараняване от този тип.Ива вече е 4 клас-аз все още си чакам обещетението.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #69 -: Януари 19, 2011, 16:55:34 pm »
Аз малко да отклоня темата за носовете.
Имам въпрос - колко пъти трябва да се храни едно бебе на 8 месеца?
Ники  има 3 с храна различна от кърма и току-що бях публично обявена за ненормална, защото имаме 5-6 хранения в денонощието с кърма или общо 8 хранения:lol:
Въобще не коментирам изявленията, че ще го направя цицоман, много привързан към мен, после няма да се адаптира в яслата и ДГ, защото го кърмя толкова дълго. Притесни ме обаче, че някои хора изразиха мнение, че мога да му докарам стомашно-чревни проблеми, ако стомахчето му не почива поне 6 часа. Аз не искам да му махам хранене насила, не искам да спирам да го кърмя или да му давам сокче. Не мога да приема, че бебе на 5 месеца има 4 хранения ОБЩО в денонощието и така трябвало.
Стана ми много мъчно, защото преди да захранят въпросните 5 месечни бебета, специално разпечатах таблицата за захранване, надълго и нашироко обяснявах за сокчетата, за бавното захранванеи се оказва, че съм си говорила срещу вятъра :(


Като ме питаха за педиатъра и им казах с две думи, че на тукашните педиатри не вярвам, а се консултирам с Д-р Бърди ме гледаха като полезно изкопаемо.
[/url][/url]
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #70 -: Януари 19, 2011, 17:10:42 pm »
Жаси, да добавя към притесненията ти, че ще го направиш цицоман - също така, дълго кърмените бебета, особено момчетата, получавали "орален фокус", който предпоставял впоследствие по-голяма склонност към развиване на зависимости: пушене на цигари, пиене на алкохол, употреба на наркотици... Мани, мани, как е оцелял човешкия род при тези опасности, не ми е ясно. (Признавам, че не съм чела подробно гореспомената теория.)

Иначе, моето 5-месечно бебе категорично спада към тези, които имат (момент да преброя) 6-7 хранения дневно, от които 3 са по-стабилни с най-сериозно първото сутрешно след нощната пауза, а другите са по-скоро похапвания.

Правилно ли разбирам, че ти само добавяш нова храна, а не заместваш кърмене?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #71 -: Януари 19, 2011, 17:17:21 pm »
Точно! Добавям нова храна, яде колкото иска и после си търси цица. Може да са три-четири дръпвания на кърма, но ги има.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #72 -: Януари 19, 2011, 17:19:07 pm »
Жаси, аз мисля че се храни толкова начесто, понеже е на кърма. Сигурно му трябват по-големи количества, които си набавя за няколко пъти сукане.  :)
Аз не разбирам тези идеи за намаляване на хрананията...поне при мен не си го представям - да държа детето гладно ли ?  :)

Но аз не съм наясно, да кажат майките с опит.
До тук при мен - Дара се храни по график, на 3 часа, общо 6 хранения за денонощие.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 17:21:45 pm от Raissa777 »
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #73 -: Януари 19, 2011, 17:30:04 pm »
Жаси, ами аз не съм сигурна доколко това са истински хранения (говоря за кърменията). Може би човекът просто обича да суче и затова търси гърда, колкото за удоволствието?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #74 -: Януари 19, 2011, 17:32:21 pm »
Ето ! Ники вече Е цицоман !  :lol:
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #75 -: Януари 19, 2011, 17:32:45 pm »
Аничка,относно училищните застраховки само ще споделя моя опит.Още от детската градина при нас идват да ми уговарят да ги правим.През ден ни се напомня да платим.Това се повтори и в училище.Когато Ива беше първи клас и имаше направена въпросната застраховка и счупиха пръста в училище.Уж застраховката покриваше нараняване от този тип.Ива вече е 4 клас-аз все още си чакам обещетението.

Това не е критерии за сключване на застраховка, има казуси и казуси. Същото е и като при гражданската отговорност, има застрахователи и застрахователи, има и агенти и агенти. Няма да ставам защитник на застрахователите, но ето едното детенце с премазаното пръстче е направил застраховка и сега попълва документацията за обезщетението. на черното не можеш да кажеш бяло, а че всички искат да правят далавери е друг въпрос. Тук не визирам теб. Имало е нещо, което е попречило да ти се изплати сумата, не съм запозната и не мога да гадая, но такива кардинални изводи поради нечия грешка, не е коректно да се правят.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #76 -: Януари 19, 2011, 17:35:29 pm »
Аз малко да отклоня темата за носовете.
Имам въпрос - колко пъти трябва да се храни едно бебе на 8 месеца?
Ники  има 3 с храна различна от кърма и току-що бях публично обявена за ненормална, защото имаме 5-6 хранения в денонощието с кърма или общо 8 хранения:lol:
Въобще не коментирам изявленията, че ще го направя цицоман, много привързан към мен, после няма да се адаптира в яслата и ДГ, защото го кърмя толкова дълго. Притесни ме обаче, че някои хора изразиха мнение, че мога да му докарам стомашно-чревни проблеми, ако стомахчето му не почива поне 6 часа. Аз не искам да му махам хранене насила, не искам да спирам да го кърмя или да му давам сокче. Не мога да приема, че бебе на 5 месеца има 4 хранения ОБЩО в денонощието и така трябвало.
Стана ми много мъчно, защото преди да захранят въпросните 5 месечни бебета, специално разпечатах таблицата за захранване, надълго и нашироко обяснявах за сокчетата, за бавното захранванеи се оказва, че съм си говорила срещу вятъра :(


Като ме питаха за педиатъра и им казах с две думи, че на тукашните педиатри не вярвам, а се консултирам с Д-р Бърди ме гледаха като полезно изкопаемо.
М дааа. Нещата отиват на зле... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #77 -: Януари 19, 2011, 18:07:39 pm »
Мдам на зле отиват, щом дори, когато имаш информацията избираш старата школа.
След като ми обясниха колко ми е нехранителна кърмата след 8ми месец и за цицоманията, аз им обясних за всички имунни тела, които се съдържат в кърмата и как Слава Богу само веднъж сме имали хрема и сега всички болни, Ники здрав. Отговор "Е, кво пък толкова предпазва тая кърма". Мъчно ми е само, че толкова разказвах, обяснявах за вредата от сокчетата и водата и се зарадвах, че мога да дам информация за здравето на децата, кое е полезно, кое не и накрая...50мл.сок, което не било хранене, а между храненията "щото има витамини".
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #78 -: Януари 19, 2011, 18:08:41 pm »
Точно! Добавям нова храна, яде колкото иска и после си търси цица. Може да са три-четири дръпвания на кърма, но ги има.

Здравейте, момичета! Отдавна не съм се включвала, но често ви чета...
Жасмин, моето мнение е, че няма нищо лошо в това, че малкият иска да сучи след като си е похапнал друго. При много деца е така. Това, което търси е близост с теб, а не толкова, че е гладен. Кърмих Ивана до 9 месеца и след това трябваше да я отбия. До 6-тия месец беше изключително на кърма, а след това, макар че въвеждах различните храни, нейното любимо блюдо си остана кърмата. А аз с най-голямо удоволствие й го сервирах. Ако обаче бебчо е само на кърма вечер, е много вероятно, почти сигурно, че ще те потърси отново след 4-5 часа. Докато не започнах да й давам на Ивана вечер зърнени добавки, детето се будеше да сучи поне веднъж нощем. Иначе и на мен познати ми казваха, че трябвало да има интервал от минимум 6 часа между последното вечерно хранене и първото сутришно. Но педиатърът ни (живеем в Испания) винаги ми е казвал, че всяко дете има свой ритъм и кърмените бебета няма нужда да правят тази почивка. Кърмата се усвоява много по-бързо. Това е. Мисля че постъпваш добре. За твое улеснени може да подсилиш вечерята малко и така ще спите по-добре. Откакто Ивана започна да вечеря с добавка от зърнени продукти (не знам как точно е еквивалентът на български, и моля да ме извините, ако не е точен изразът) спи без прекъсване от 21.30 до 8.30 часа.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #79 -: Януари 19, 2011, 18:12:58 pm »
Перденце,аз само споделих как се развиха нещата при нас.Аз също попълвах документация за обещетение,колко пъти ме връщаха за документи,все нещо още трябваше да занеса.Когато вече занесохме всичко ми казаха,че ще ми се обадят да отида да си взема парите.