0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #20 -: Януари 17, 2011, 17:14:24 pm »
ЪЪЪ, започва ме бъбречна колика, та се надявам пръстите да са ми последна грижа.
По-малко ме болят за смека на бъбреците от два часа насам.
Но-шпа и Спазмалгон ще са ми първи дружки тия дни.
Дайте съвет за още нещо. Нещо с червена боровинка?
За всеки случай ще пратя мъжо за ампула но-шпа и сринцовка.
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #21 -: Януари 17, 2011, 17:28:10 pm »
Имам спешно питане. Водата Девин розова за приготвяне на АМ трябва ли да се кипва или ври, или може да се полза направо за новородено?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #22 -: Януари 17, 2011, 17:29:46 pm »
Ох, Вени, мила, не е истина - сега и бъбреци. Сутринта даваха по Гала за бъбреците. Казаха, че бъбрекът обича топло. Слагай там топли кърпи, тухли, каквото знаеш.


Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #23 -: Януари 17, 2011, 17:33:33 pm »
Имам спешно питане. Водата Девин розова за приготвяне на АМ трябва ли да се кипва или ври, или може да се полза направо за новородено?

Не се преварява, питала съм.

Раши, преди РД-ти си съм в сатурнова дупка явно.
Следващата година се барикадирам в нас докато не мине.
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #24 -: Януари 17, 2011, 17:34:35 pm »
Вени,червената боровинка действа мнооого добре при бъбречни кризи.Има в аптеките.

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #25 -: Януари 17, 2011, 17:35:43 pm »
Раши, преди РД-ти си съм в сатурнова дупка явно.
Следващата година се барикадирам в нас докато не мине.

Дано тази година ти е последната сатурнова дупка :)


*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #26 -: Януари 17, 2011, 18:19:12 pm »
Ani4ka изключения са само задочно и вечерно обучаващите се, ти си ми болднала и оцвветила всичко  :wink:  така че спокойно, можете да сключите застраховката в ДЗИ.
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 18:21:50 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #27 -: Януари 17, 2011, 18:41:01 pm »
Аз знам за бъбреци билка "Брош" . Много е гадна на вкус ( прави се чай ) но много помага!

За второто лекарско мнение - въпросния лекар ми хареса, показа ми на ехографа за какво става въпрос, а и не съм отишла точно при него случайно. Не ми е казал нещо страшно, до този етап, ако се стигне до нещо по-сериозно тогава ще търся втори лекар.
А разтягането - аз го правя много внимателно и наистина си мисля че не я боли...но се дразни, омръзва и... :) Благодаря ви !
Все пак ще питам Д-р Бърди .
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #28 -: Януари 17, 2011, 20:03:09 pm »
Ani4ka изключения са само задочно и вечерно обучаващите се, ти си ми болднала и оцвветила всичко  :wink:  така че спокойно, можете да сключите застраховката в ДЗИ.
И аз щях да питам кой застраховател я предлага тази застраховка, защото другите, които проучих не са чак толкова изгодни. Аз копнах на един лист написаното от теб и го дадох на лелките в яслата, ама те щели да питат директорката, тааа дълга и широка :( Пфу, много ме е яд, че не мога да сключа застраховката индивидуално само за Дара, ами трябва да се занимавам с тях.
Пердето, ако все пак се навият повече хора можеш ли ти да ни я направиш застраховката - ще се разберем как да ти изпратя данните и парите?
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #29 -: Януари 17, 2011, 20:23:02 pm »
ЪЪЪ, започва ме бъбречна колика, та се надявам пръстите да са ми последна грижа.
По-малко ме болят за смека на бъбреците от два часа насам.
Но-шпа и Спазмалгон ще са ми първи дружки тия дни.
Дайте съвет за още нещо. Нещо с червена боровинка?
За всеки случай ще пратя мъжо за ампула но-шпа и сринцовка.
Пий много вода. Колкото можеш повече.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #30 -: Януари 17, 2011, 20:51:37 pm »
Аз написах офертата за да ви е полезна, не за да я сключвам. За това още в първият пост, писах да се съберете зачатска група по градове и направите. Има вариант за сключване, дори ако не са от една градина/група. Важното е да се съберат минимум 2 лица, независимо в кое учебно или детско заведение посещава/работи. Така, че гледам софиянки проявяват интерес, съберете се и направете, ако не ви се занимава мога и аз, но мисля най добре на място. Най лесно и удобно е, офиси има на много места.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #31 -: Януари 17, 2011, 21:07:26 pm »
Аничка, давай бе човек
и Стеф не е карала шарки /не, че горя от желание де/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #32 -: Януари 17, 2011, 21:46:28 pm »
Перде, аз съм взела част от текста, който си пуснала миналата седмица, а съм удебелила тази част, която изброява изключенията. Към тях са посочени, освен задочниците и вечерното обучение, яслите и детските градини.  Та оттам ми става малко неясно. Питах една приятелка, която работи към TBI и тя не е чувала за такова нещо, та сега явно в ДЗИ трябва да звънна...
В нашия случай, второто дете, което неминуемо "ще намаже", може ли да се включи към застраховката, при положение, че е на домашно гледане  :lol: ?

Мини,като искаш-няма, като не искаш-бол! Търся варицелени деца, ама няма  :lol: И аз не горя, но по-добре сега, отколкото незнайно кога, не дай си Боже пък, като възрастни!

jasmin_veni,
точно днес при Гала казаха, че чай от дръжки на череши много помага за проблеми с бъбреците, аз досега съм го пила само при цистит, с много добро действие.
Неоренал също повлиява добре.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #33 -: Януари 17, 2011, 22:00:13 pm »
Привет и от нас!
Здрави деца и здрави майки (и послушни бащи  :lol: )!
Имунобор Уро съдържа червена и черна боровинка. Дядо ми едно време за бъбреците пиеше и чай от мечо грозде.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #34 -: Януари 18, 2011, 07:44:36 am »
В нашия случай, второто дете, което неминуемо "ще намаже", може ли да се включи към застраховката, при положение, че е на домашно гледане  :lol: ?

Съжалявам, но домашно отглеждане, не може  :wink:

Застраховат се лица - учащи се от основни, средни, полувисши и висши училища, преподаватели и персонал, зает в учебните заведения, деца от детски градини и ясли, учители и обслужващ персонал на детските заведения, изключения са задочно и вечерно обучаващите се.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #35 -: Януари 18, 2011, 09:57:50 am »
Перденце, мерси! В поста от 14.01 (12:24:04 pm) на втора седмична тема явно текстът е объркан и оттам недоразумението.

Съжалявам, но домашно отглеждане, не може  :wink:

но не пречи да потърся подходящ вид здравна застраховка  :wink: Май ставам нахална  :lol:
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #36 -: Януари 18, 2011, 10:04:42 am »
Мдаа...както и предположих лелките не пожелаха да съдействат за застраховката. Нямали такава практика, щото децата някои стояли по година в яслата, други по-малко..Все едно искам да ги заколя децата, егати :x
Та ако има желаещи софиянки да сключим обща застраховка, моля, пишете ми на лични.
Хубав и спорен ден желая!
Мини, сетих се за бани с лайка и смрадлика, имат антисептично действие. Може да опиташ, със сигурност няма да навредят :wink:
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #37 -: Януари 18, 2011, 10:47:13 am »
Перденце, мерси! В поста от 14.01 (12:24:04 pm) на втора седмична тема явно текстът е объркан и оттам недоразумението.

Съжалявам, но домашно отглеждане, не може  :wink:

но не пречи да потърся подходящ вид здравна застраховка  :wink: Май ставам нахална  :lol:

На мен не ми изглеждаше объркано, но явно е, щом ти така си го разбрала в крайна сметка.
Може да направите допълнителна здравна семейна застраховка, разпитай за нея.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #38 -: Януари 18, 2011, 11:48:35 am »
Ние си имаме второ зъбчеее osi_5
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #39 -: Януари 18, 2011, 16:23:47 pm »
Привет и от нас!

jasmin_veni , за премазаните пръсти,
можеш да вземеш Арника крем, тъкмо ще имаш и за Ники!
У нас това е вълшебното кремче, наскоро спаси на Калина главата
от хематом след удар в ръба на шкафа на телевизора!
Не вярвах, но от както си мажа сутрин и вечер с него ръцете,
започнах да спя нощем и ме болят много по-малко.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)