0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #120 -: Януари 20, 2011, 23:00:46 pm »
Жасмин, ако искаш хомеопат, знам, че една моя приятелка има много добър такъв, но е някъде в Горубляне. Ако решиш, пиши ми, ще я питам.
За 8 месеца май книжките от плат са подходящи, а най-много играеше моят син с ето това просто нещо:

В началото ги слагаше една в друга. Едва преди месец взе да прави кули.

За това с формичките още е рано, но е добре нещо голямо, което да го пълни с разни неща. При нас най-любимата играчка са тенджерите, които се пълнят с части от дървения строител.  :lol:

Иначе и кучето и ние го имаме (подарък-мъжът ми като го видя щеше да припадне, хич не одобрява играчки с музика и светлини, както и пластмасови  :lol:). Детето много добре знае кое е копчето за музиката и почват едни танци.  :wink:


Докторе, аз често купувам книги от амазон, а понякога и други неща. Нямам оплаквания.

Попадна ми една интересна статия: http://ide.li/article4327.html
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 23:40:33 pm от blue_sky »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #121 -: Януари 20, 2011, 23:45:48 pm »
за страните от ЕС ако се пазарува от европейските Амазон-и /.ко.юк или .де/ не се дължи мито на стоките
ако се пазарува от американския обаче се обмитява, и не всеки артикул може да се достави
много често от Английския амазон начисляват разликата в ДДСто /до скоро в Англия беше 17 процента/, доставката е фиксирана плюс допълнителна такса от мисля 0,5 паунда на кг стока

... Ох, Деси, кога ще ги стигнем ...
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 23:55:08 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #122 -: Януари 20, 2011, 23:56:19 pm »
Мини, при нас ако пазаруваш от американския амазон, директно доставчика на стоката ни го обмитява - Юпиес ни оформя документите, както и плащането и ние получаваме крайната сума за плащане. Те се разправят с митници и посрещане на стоката. В пакетите получаваме фактура с крайна цена и разбивки кое какво е.
Ние специално сме много доволни от амазон, до сега не сме имали проблеми и редовно поръчваме от там.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #123 -: Януари 21, 2011, 00:00:14 am »
Цитат
Попадна ми една интересна статия: http://ide.li/article4327.html

Страна, която има 300млрд долара САМО резервен пенсионен фонд за население от 5млн души, може да има всичко, което си поиска.
Държава, притежаваща най-богатите нефт-газ ресурси в Европа-също.
Е, факт е също че са дълбоко демократични,отворени, ИЗВЪН ЕС (защото могат да си го позволят, и защото не граничат с отрепки държави, постоянно поставящи под заплаха оцеляването на когото и да е било в близост. Както например бедната Бг граничи с Турция, Сърбия). И успяха да разпределят натуралните си богатства в полза на всички в обществото, вместо в полза на единици ( виж пребогатата УК с 50-60% от населението в крайна бедност).

Но много други държави в Европа са подобно благоденстващи- Финландия, Швеция, Дания, Австрия... .
Само бедна Бг е " на опашката" с тези "управляващи" отрепки... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #124 -: Януари 21, 2011, 00:02:43 am »
Мини, при нас ако пазаруваш от американския амазон, директно доставчика на стоката ни го обмитява - Юпиес ни оформя документите, както и плащането и ние получаваме крайната сума за плащане. Те се разправят с митници и посрещане на стоката. В пакетите получаваме фактура с крайна цена и разбивки кое какво е.
Ние специално сме много доволни от амазон, до сега не сме имали проблеми и редовно поръчваме от там.
Германия, Германия...
В Гърция стоката отива в локалната "митница". За да я  извадиш от там, освен че ще платиш подкуп на митничаря, ще му платиш и "надбавката" за отпуска и пенсия. И ще ти излезе книгата с 60% по-скъпа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #125 -: Януари 21, 2011, 00:09:41 am »
Ами освен да я поръчате при нас, пък аз да ви я пращам :D Ще ви излезе доста по-евтино, пък и пари за пенсия ще ви останат :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #126 -: Януари 21, 2011, 00:12:36 am »
Хе, хе хе...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #127 -: Януари 21, 2011, 08:02:30 am »
Аз като бивш митнически агент, мога да кажа, че всеки гражданин на ЕС има право на безмитен внос до 50 евро или приравнено в съответна валута. В това число влизат и разходи за доставка, застраховка и всички разходи по доставката до входна граница + цената разбира се. Тук в България, би трябвало да важи и за всички страни членки на ЕС, има единна ставка за пощенските пратки, извън ЕС, не зная колко % е, но хората плащат всичко в пощата, тоест има си пощенско митническо гише. Друг е въпроса колко бързо и изгодно става освобождаването на пратката.
« Последна редакция: Януари 21, 2011, 10:00:27 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #128 -: Януари 21, 2011, 08:38:42 am »
ох, само в Амазона не съм тръгнала да харча пари, ама скоро май и това ще се случи  :lol: Горкия ми мъж  :lol: Любимата ми шега е, че ми направи 2 деца, за да нямам време да ходя по магазините, а аз започнах да пазаря по Интернет  :lol: Свате, и за теб се отнася  :lol:
Гледам играчките оправяте, имаме какви ли не, най-любимото им е обаче да играят с кутийки (от кремове например) и лъжички - правят ни кафе, едната брава на вратата пуска кафе, другата бира  :wink: , а дръжката на шкафчето в хола пуска вода,  да си измият чашите след това. Правят баници, супа - горките ми деца гладни ги държа и сами си готвят. Водя преговори с моя мъж сега кухня да им купя, поне да не се тормозят с подръчни средства, обаче това не било мъжка играчка  :? Не мисли за мен, че ми трябва помощ  :lol:
Много обичат да редят и пъзели, вече сами се справят с пъзел от 9 и 12 части, за по-големите помагам малко.
Забравих, строят си кораби и самолети с конструктора, обаче те са някакви супер нови технологии - все още няма такива произведени  :lol:
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #129 -: Януари 21, 2011, 08:49:46 am »
д-р Бърди, ако питате за английския амазон - пазарувам с обикновена, дебитна Виза електрон, издадена от българска банка. Не съм имала проблеми с тях, доста неща съм си купувала. За ЕС - нищо допълнително не се дължи върху цената на стоката (мита, такси), така че пратките си идват в пощата и няма разправяне с митници.

Специално на амазон доставката до България е доста скъпа, така че аз ползвам т. нар. посредници - фирма, която има адрес в Лондон, стоките се доставят там на мое име (често безплатно), после посредникът ги кара до София за 2.20 лв./кг. За приблизително 2 седмици нещата се доставят. Играчките на Фишър прайс обаче ги има в повечето магазини за играчки и тук, по мои наблюдения - на същите цени или с минимална разлика.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #130 -: Януари 21, 2011, 08:54:55 am »
за цените- освен ако не е търг в Ибей от ниска стойност почти няма разлика дали от там или от тук ще ги вземеш
пък и друго си е детето ти да слуша българските думички /специално за говорещите играчки/
наскоро моя позната ми пусна линк към книга в Амазон, същата такава й намерих и в Ибей, на по-ниска цена и прилична доставка /нова естествено/, така че Ибей според мен е добра алтернатива
особено ако става въпрос за търговци, те винаги пускат нещата и в двата магазина
« Последна редакция: Януари 21, 2011, 09:24:33 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #131 -: Януари 21, 2011, 09:15:06 am »
mini е напълно права! Дори ми се е случвало стока, която е "изложена" в амазон да я намеря в ибей (пак нова) на значително по-изгодна цена. И за българските песнички и думички е точно така!
Рядко, но понякога има неща, които не намирам в други сайтове или поне не на по-добри цени.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #132 -: Януари 21, 2011, 09:15:52 am »
Напълно подкрепям mini за Ebay
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #133 -: Януари 21, 2011, 09:40:50 am »
На мен доставката и в амазон и в ибей ми е без пари и затова не мога да направя сравнение. В амазон обаче има опция да ти го доставят възможно най-бързо и тогава може да се получи леко оскъпяване. Ние пазаруваме с кредитна карта.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #134 -: Януари 21, 2011, 09:55:00 am »
АААа, играчки от ибей или амазон нямам наблюдения.
Ники в момента е във фаза хвърли-тресни-лапни, та му давам да хвърля всичко нечупливо.
Ако поръчвам от интернет поръчвам основно козметика за мен, дрехи за Ники и нас.

Ще видя в амазон какво се предлага :wink:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #135 -: Януари 21, 2011, 10:02:20 am »
аз съм на мнение, че в последно време у нас има достатъчно голямо разнообразие от подходящи играчки за бебета и много малки деца, адаптирани на български и на сходни цени с тези в Европа. преди 4-5 години не беше така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #136 -: Януари 21, 2011, 10:59:27 am »
Мда, обаче много майки на малки деца нямат време да обикалят магазини, а могат да отделят 30 мин вечерта да купят по интернет. Когато моите деца бяха много малки, не съм си позволила никога да вляза в МОЛ или голям магазин с тях през зимата - страх ме беше от разни въздушно-капкови болести. Та има си предимства онлайн пазаруването.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #137 -: Януари 21, 2011, 11:26:19 am »
Когато моите деца бяха много малки, не съм си позволила никога да вляза в МОЛ или голям магазин с тях през зимата - страх ме беше от разни въздушно-капкови болести.

о, да, категорично!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #138 -: Януари 21, 2011, 11:52:03 am »
Здравейте,

Аз пазарувам от ибей, през фирма-посредник, и съм много доволна до момента.
Има и хубави играчки на старо. Купих на Никол активна гимнастика на Чико и ми излезе около 30 лева с доставката. Тук тази играчка струва 150 лева.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #139 -: Януари 21, 2011, 12:05:43 pm »
Здравейте,

Аз пазарувам от ибей, през фирма-посредник, и съм много доволна до момента.
Има и хубави играчки на старо. Купих на Никол активна гимнастика на Чико и ми излезе около 30 лева с доставката. Тук тази играчка струва 150 лева.

да беше писала в нашата тема за Борса Зачатие - и аз щях да ти я продам за 30 :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!