0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #80 -: Януари 19, 2011, 20:15:02 pm »
Момичета, както живееща на северно американския континент, и където застраховките са за всичко и навсякъде, искам да ви кажа, да си четете много добре, много пъти полиците, да питате колкото е нужно за вашите права, да не бързате да се поддавате на изгледжащи добри условия на застраховане.Това е една машина/мафия за много пари...
нещата са наистина сериозни.
Не казвам това, за да се заяждам.
Просто знам повече, отколкото бих искала.

иначе и на мен ми направи впечатление колко много лекарства са на пазара в България, и как масово се прилагат на малки дечица.
тук при нас няма нищо,освен за температура, което да купя без рецепта, до 4 години дори сироп за кашлица нямат, нито пък капки за нос, Олинт има, но за по-големи деца - мисля, че го дават от 10 години.

не разбирам как може да има такава разлика.

Много здраве на всички

« Последна редакция: Януари 19, 2011, 20:17:25 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #81 -: Януари 19, 2011, 22:26:51 pm »
Абе и вие сте прави за застраховките и шанса да получа обезщетение, но пък от друга страна, като ми цъфне Вероника с една варицела и аз не съм и направила застраховка, ще си бия главата в стената. От 18 лв няма да обеднея и мисля, че си струва риска да опитам, хем да знам за друг път ;)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #82 -: Януари 19, 2011, 23:02:12 pm »
Абе и вие сте прави за застраховките и шанса да получа обезщетение, но пък от друга страна, като ми цъфне Вероника с една варицела и аз не съм и направила застраховка, ще си бия главата в стената. От 18 лв няма да обеднея и мисля, че си струва риска да опитам, хем да знам за друг път ;)

Аничка така е!
 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #83 -: Януари 19, 2011, 23:32:25 pm »

И аз да изместя малко темата...
Някой ползвал ли е надуваем детски батут?
Коко обожава да скача, като види матрак и полудява...
Събирам мнения и препоръки :wink:



*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #84 -: Януари 20, 2011, 07:34:18 am »
Неда, моето дете беше маниак на тема батути. Обикаляхме всеки ден всички в града ни, познаваха ни и пускаха аванта часове. Моето дете беше невероятно щастливо, сънуваше ги даже, само за тях говореше буквално по цял ден. Едва миналото лято сам се отказа поради рефлукса, който получи. Не е ясно от какво, но приключихме с батутите. Моят съвет е да внимаваш с тези надуваеми съоръжения, защото крият доста рискове. Костната им система е крехка и сме били свидетили, на доста неприятни инциденти. И аз обмислях за дома, но се отказах. Иначе нашият матрак беше превърнат разбира се на батут, то скачане, то премятане, абе луда работа и слава богу премина. Ще видим това лято как ще е, но определен няма да е както преди си мисля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #85 -: Януари 20, 2011, 10:08:28 am »
Nedda,  ние имаме ето такъв. (ако на това се вика батут)


първата седмица го заобикаляха от страх, но после Никол им показа за какво се ползва:) сега скачат, хвърлят се вътре, играят на вид криеница, един вътре двама отвън го плашат. Наскоро Алекс разбра, че може от дивана да се мята вътре и ще му сменям местото защото все едни лошотии ми минават през главата:)
Недостатъка му е, че мирише на... найлон. Първите дни като се влезеше в стаята беше ужас. Сега се усеща само като се доближиш.
На нас ни върши много хубава работа:)
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #86 -: Януари 20, 2011, 10:33:46 am »
Лиско, мен ако питаш, у вас мирише на море. Точно като надуваем дюшек и пояс  :lol:
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #87 -: Януари 20, 2011, 10:37:43 am »
Аничка, не само на море  :wink:
У тях мирише на.... щастие  :D
Лис, скоро ще дойда пак да душа  :lol:
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #88 -: Януари 20, 2011, 10:51:33 am »
Лисано спорим с Боян кой е това. Той казва Дани, аз - Алекс.
Я, се произнеси по въпроса  :wink:
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #89 -: Януари 20, 2011, 13:36:19 pm »
Привет момичета,
Искам да споделя нашия проблем, или по-скоро дивотия, за да ми кажете дали се случвало на някого, или аз бъркам в нещо. Ще се опитам да обясня:
Моето момиченце (1г. 3м.) яде почти всичко, или по-скоро ядеше, с голямо желание и дори рев след като свърши. От известно време, по-скоро откакто яде хляб, започнаха някакви "капризи" - иска да яде само хляб, или по-скоро да й се подава с ръка в устата, а не с лъжица. Т.е. налага ми се да бъркам с ръце в супата например или в течни ястия, за да се поема нещо и от тях заедно с хляба. Всяка вечер целия блок разбира кога вечеряме, защото започват едни ревове и писъци - не иска дори да опита какво има за ядене. След 10-тина минути тръшкане опитва след като бръкна в храната, а към края започва да яде дори и от лъжицата. И това всяка вечер, а напоследък започна и на обяд. За закуските няма проблем - вероятно защото следобедната е сладка (плодова).
Да добавя, че в началото слагах парченце хляб върху лъжицата с яденето така, че да го вижда, но сега този номер не минава.
Някакви предложения?
Благодаря.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #90 -: Януари 20, 2011, 14:23:10 pm »

Перденце, ние Коко още не сме го водили на тези големите батути, не знам как ще реагира там. Но вкъщи, или някъде на гости, където има матрак е...чудо...

Лиско, точно нещо подобно и аз имам предвид.

http://www.best.bg/pics/000/000/000/070/70485.file

http://www.best.bg/pics/000/000/000/065/65460.file

или това http://www.best.bg/pics/000/000/000/047/47899.file

Двете са производство на "Bestway", третото на "Intex". Някакви мнения за фирмите?



*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #91 -: Януари 20, 2011, 14:33:52 pm »
Лиско, мен ако питаш, у вас мирише на море. Точно като надуваем дюшек и пояс  :lol:
:)Аничка, ама на замърсено море миришеше да си призная:)))))

Мими, доведи и децата този път, че с теб да можем да се видим:))))))

Лисано спорим с Боян кой е това. Той казва Дани, аз - Алекс.
Я, се произнеси по въпроса  :wink:
Един път и ти да познаеш:) Алекс е:)май:)



Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #92 -: Януари 20, 2011, 14:42:35 pm »

А разтягането е друга тема  :( Водихме сладкиша на ортопед, на 1.5 месеца, при Д-р Кехайов. Има, цитирам :
" Умерено изразена двустрана дисплазия" .
Доктора каза, да купя кенгуро и да я нося, също така всеки ден да и правя разтягане на крачетата настрани, тип "жабка" . На преглед сме пак, когато Дара стане на 4.5 месеца. До тогава трябва крачетата да се отварят до степен колената да опират в земята  :? Трудна работа е това разтягане и на бебето хич не му се харесва...Доктора каза, че не я боли, но не й е приятно...Разсейвам я и така плаче по-малко. Лоша майка  :(
Ако на следващия преглед няма подобрение ще й сложат някакви каиши...Затова съм толкова упорита с разтягането..и реве не реве - правя всичко стриктно.

Раиска, а не слагате ли допълнително парче между крачетата?

Дъщеря ми се роди с висока степен на луксация и носи 8 седмици специални гащи за да стоят крачетата й раздалечени. Всичко се оправи за около 2 месеца,
Сина ми има съвсем лека едностранна - за целта слагаме допълнително, сгънато парче плат над пелената за да му стоят крачетата раздалечени. Той вече се оправи, но слагаме все още за всеки случай.

За разтягане, тук /в Германия/, никой не ни е говорил

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #93 -: Януари 20, 2011, 14:51:10 pm »
Мими, доведи и децата този път, че с теб да можем да се видим:))))))
Хаха, аз викам този път вие четиримата у нас, оставяме ги на Иво, а ние си хващаме багажа и по магазините  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #94 -: Януари 20, 2011, 15:10:36 pm »
Ема, във връзка с това което каза за Канада, ще ти кажа какво ни се случи миналата година. Племенника ми имаше обривче на дупето и крачетата. Водиха го къде ли не. Изписваха им доста неща. Не съм я питала какво е и какво го причинява, но бяха две петна и не минаваха. Така беше около две седмици. Заминаха за Австрия сега. Малкия вдигнал температура и отишли на лекар. Баща му каза, че лекаря се е взирал около 30 минути удивен в плика с мазила които са му изписвали. Явно, човека се е опитвал да го възприеме. Казал е само да свалят температура при нужда и нищо друго. На въпроса за обрива, само с вода и никакви мазила. Родителите се бяха притеснили, но чудото стана. След седмица нямаше нито обрив нито хрема или температура. Аз изводи не си правя, просто ми става малко тъжно. А тук се носят хомеопатии(Инфлуцид, Цинабсин...),витамини (марсианци, животни и какво ли не), вече разбрах, че имало и  серия за нос :lol: освен прословутия Стеримар, с които така и не успях да прежаля носа си  :lol:.  Разни патешки черни дробое за имунитет май беше Осцилококциум или ..нум , не се сещам точно.  :) Когато си погледна рецептата на моменти ми става смешно.  :) Имам чувството, че ако отида и не ми напише нищо, се притеснява, че ако се влоши, ще си кажа, че тя е виновна. И понеже не иска да ми пише пък нещо, защото не сме много болни, започва с Инфлуцид и сие.  :lol: 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #95 -: Януари 20, 2011, 15:28:13 pm »
Просто е - когато не знаеш, не можеш ( в рамките на състояния за които има лечение), няма правила, нито знаеш какво да дадеш, нито знаеш какво ефективно "работи". Някои даже не знаят кое е "нормалното" ( кърмено бебе с "диария") и кое- не е. Дават хаотично купища лекарства, които толкова объркват, че накрая самите Педиатри не знаят какво става. Тоест, изкуството на наблюдение, толкова важно за специалността, го няма. Няма инстинкт КОГА и ЗА КАКВО да се намесваш- те действат като "нинджи" гасящи пожар. А то в повечето случаи няма какво да се гаси, и се стига вместо да гасят, да наливат масло в огъня.


Това води до отчаяние у родителя, обикаляне в търсене на помощ, и накрая попадане при "хомеопати", обещаващи "чудеса". Неща, които не биха се случили, ако Педиатричната помощ бе БЪРЗА, ЕФЕКТИВНА, РЕЗУЛТАТНА. Просто е. "БЪРЗА, ЕФЕКТИВНА, РЕЗУЛТАТНА" гради доверие, освен всичко друго.

Ще попитате "защо педиатрите ползват тази Хомеопатия"? Защото с традиционните методи нито могат, нито знаят, нито умеят да се справят с обикновената, всекидневна детска патология и са в плен на Руски идиотии от 50-те години. И това не защото нямат умствените възможности за корекция, или защото са "глупави", а защото Бг Педиатрична школа е в такова ужасно състояние на перманентен хаос и объркване, че бедните НЯМА откъде да почерпят правилни насоки и СТАБИЛНИ основи. Тоест в Бг, никога няма да срещнете две ЕДНАКВИ мнения за обикновени детски състояния- всеки ще си "бае" своето, и който може да вика по-силно ( "фирми", Мустаков и т.н.) него ще слушат. Нищо че може именно те да са ужасно не прави. Освен това, меркантилността и алчността на Бг здравно съсловие минава вече всякакви разумни граници и скоро ще ги погълне както кита Пинокио. Всякакви разумни граници минава и крайно мизерното официално заплащане на лекарският труд в Бг.

На мен лично ми трябваха около десетилетие за да забравя всичко научено в Бг и да се "пренауча" ( доколкото това изобщо е възможно) в специалността. И пак има много недостатъци... . Не съдете за нивото на здравното обслужване и първична помощ в другите страни мислейки си за Харвард, Кеймбридж и т.н. Масовата Педиатрия във всички цивилизовани страни е приблизително еднаква, с изключение на САЩ и някои Европейски страни, където е безобразна. Американци, Канадци, Англичани обичат когато говорят за "качество" да си избутват водещите Университети напред в опит да представят това за "стандарт". Да, но това не е. Първичната здравна помощ в УК например е ужасяваща. Не това, което можете да купите с пари- това, което ви дава държавата. Същото важи за САЩ, страна, която ако изключим водещите и центрове е толкова първобитна в своята периферия и "забравена провинция", че НЯМА да го повярвате. Разбира се до ужасът в Бг не са стигнали още... . Дълга тема е тази... .

Искам и нещо друго да Ви споделя от опит и контакти- не боготворете Американците и изобщо Англо-Саксонците.  НЕ мислете че тези страни са световния рай. Добре живеят имащите средства, и ако сте здрави. Това не е социално адаптираната Европа- Дания, Норвегия, Швеция, Швейцария, Холандия... . Това са в буквален смисъл- джунгли. И това не е политическа а социална констатация.
Обективно гледайте на нещата, и вземайте само това, което Вие мислите че ще Ви е от полза. Не мислете че са безгрешни. Води се борба за надмощие в Медицината, където тези две групи ползват всякакви морални и неморални методи за да се самоизтъкват, за да унижават другите, или да ги бутат в калта. Също така, тези две групи по Макиавелизъм, блюдолизничество, престъпен морал и продажност, Не отстъпват на най-ужасните примери от човешката история. Просто школи, които има собствен ръст, могат да  "пазят и лице"- немци и Австрийци понякога публично осмиват Американци по Конгреси- особено тези "напърхани млади бойс"  от "добро потекло" и с "добро бъдеще".
Но осмива и има лице този, който може да се справя И сам, и не са му нужни  Американци, Англо-Саксонци. Какво може Бг Педиатрична школа сама? си задайте и отговорете сами на тези въпроси.


Ето например вижте какво пише майката на детето с тазобедрените стави, и какво пише А. Делчева.
Ами това, което пише Г-жа Делчева, това е правилното- ВСЯКАКВО подозрение за проблеми с тазобедрените стави се уточнява (ръчни прийоми, УЗ по Граф, рентгенография) до 1.5-2м възраст,и при най-малкото съмнение се слагат Павлик стремената. Какво казват на майката в Бг? да прави глупости-  НИКОЙ и НИКЪДЕ не слага двойни памперси, плънки, не препоръчва "профилактични гащички". Или е за лечение, или се следи по показания, методи, протокол. Тоест, майката в Бг губи време, което за тези състояния е от ключово значение. Аз и писах, но май полза няма да има, както се вижда. Кой е виновен? защо в Бг не знаят основни неща? или 5% знаят, другите- не? Защото нещата са отчайващо назад. Опасно назад... . И това е , повярвайте ми, тъжна за мен и болезнена констатация.

Но да не Ви вземам темата. Тук поне мога да "опипвам пулса на реалния живот".
Докато в здравната тема всеки ходи като че ли да си "напазарува нещо" от Бърди.
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 16:24:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #96 -: Януари 20, 2011, 15:37:58 pm »
За съжаление наистина това е българската действителност!

Докторе, благодарим Ви, че от време на време ни "отрезвявате", защото в притесненията си като са болни децата все забравяме, че все пак живеем в БГ и нещата, които ни сервират тукашните лекари не са баш действителните! Като взема рецептата от доктора и кажа на мъжа ми купи само 1- 2 неща от написаната на 2 те страни рецепта, той ме пита "що ходихме на лекар  тогава?" Как да му обясня, че коремчето на детето не е аптека?!?
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #97 -: Януари 20, 2011, 16:18:33 pm »
Мда Ванче и моят мъж казва, защо ще ходиш на лекар като не ги слушаш, чети д-р Бърди и се започва ...  :? Аз гледам да си спестявам вече ходенията, че то и без други имаме едни и същи рецепти всяка година. А и Тони вече е голям, друго е. Бебешкото ни време, беше една истерия и параноя, буквално.

Да си дойда на думата за надуваемите батути за дома. Покрай големите на вън, у нас имахме всичко надуваемо, което естествено беше надуто. Не можехме да се разминем то фотьойли, лодки, басейни, топки, делфини малки и големи, абе цирк. Исках да си спестя воденето по големите, да ама не. И на вън скачаше и у дома, че и си ги надуваше сам с помпата. Сгъваше си ги, както ги прибират чичковците от навън. Едни ритуали си имаше, хем ми беше смешно, хем му се радвах. Но имахме няколко пъти по опасни последици от скачанията у нас, за това ако питате мен, надуваеми само на морето. Те и за там са предназначени де.
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 16:23:00 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #98 -: Януари 20, 2011, 16:23:34 pm »
За съжаление наистина това е българската действителност!

Да, така е...А какъв избор имаме?
Може би, да се изнесем дружно от България?

Повечето от пишещите тук оценяват съветите и следват препоръките, давани от Бърди.
Какво правим обаче, когато имаме нужда от реален преглед?

М/у другото замислих се за нещо... Има ли някъде статистика за това, колко по-болни сме като нация в сравнения с Гърция напр., или Германия?



Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #99 -: Януари 20, 2011, 16:39:05 pm »
Повечето от пишещите тук оценяват съветите и следват препоръките, давани от Бърди.
Какво правим обаче, когато имаме нужда от реален преглед?

Ми, какво правим - ходим. Въпреки че не се смятам за майка, която лесно се паникьосва (чук чук на дърво, ама до момента не ми се е случило), отивам при лекаря с въпросите си - за пръв път гледам бебе и от къде да знам как трябва да му изглеждат изхожданията (намигане към Бърди ;) ). И лекарят обаче, щото съм отишла при него, трябва да ми каже нещо - и изписва там разни неща. Ако не го направи, аз може и да си помисля, че не ни е обърнал достатъчно внимание. Друг е въпросът, че ако седне да ми обясни кое е нормално и кое - не, ще се разминем без рецепти, Био Гая и др. под. Но на никой не му се занимава - битува разбирането, че майките, които се информират, са някакви луди и само "четат глупости". Ние си взимаме рецептите и не ги изпълняваме, но не казваме нищо, за да не засегнем самочувствието на професионалиста отсреща. И така, в затворен кръг...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.