0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« -: Януари 17, 2011, 10:46:42 am »
Здрава и спокойна седмица желая!
Времето обещава да е пролетно с много слънце :).Сега и ние излизаме да се възползваме :).Хубав ден на всички!

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #1 -: Януари 17, 2011, 11:15:13 am »
Здрава и спокойна седмица и от нас :)
Като заговорихме за бабешки лекове, някой ако може да ми сподели лек за премазани пръсти, че вчера моите се оказаха между вратата на колата и другата врата и добре ги скълцах.
Мисля няма пукната кост, но ноктите ми посиняха на места и възглавничките ме болят.
Идея как да намаля болката?
[/url][/url]
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #2 -: Януари 17, 2011, 11:22:00 am »
    :D Усмихната седмиса и от нас! :D
Вени освен да правиш компрес ....с риванол или студен
  Бях писала преди време, 4е ве4е си ходим в тоалетната по голяма нужда,но от две седмици  насам 4овека се крие в спалнята зад вратата и се нааква, като вляза ме блъска и ми вика 4е съм му пре4ела  8O  ина4е от може би 5 месеца не съм сменяла наакан памперс  8O и просто не мога да го проумея пак ли някакъв етап  8O....казваше си "мамо аку,ходи там", и влизаше в тоалтната,а сега ....напрво незнам  8O
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 11:23:48 am от Виктория »
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #3 -: Януари 17, 2011, 12:45:07 pm »
Вени,слагай компрес със лед на отока.Боли докато го държиш,но после облекчава.

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #4 -: Януари 17, 2011, 13:12:41 pm »
Вени, миличка, сигурно много те боли!

Хубава седмица момичета!



*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #5 -: Януари 17, 2011, 13:35:44 pm »
Жаси, да ти мине бързо ! Дано се разминеш без да ти падне нокът...защото при мен така се получи преди години.  :?

Бях при баба ми и дядо ми и за пореден път ми обясняваха как държали сестра ми над мивката, на 2 месеца...и й викали "пиш-пиш"  :lol: и тя видиш ли, много бързо се научила! Всичко разбирала...Казах им че са големи хора, а сестра ми цял гений !
Забавни истории .

Аз понеже къпя много късно, изместих всички други занимавки ( гимнастика, масаж, разтягане ) за сутринта, че вечер е много кисела и реве...Така гледам бързо да свършим всичко в банята, да я нахраня и в 23.30  да е в леглото. По тази схема се спасих от дрането, а и вечер е весела и се забавлява . Само с това пусто разтягане е голяма драма.

Здрава седмица и хубаво време!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #6 -: Януари 17, 2011, 13:55:50 pm »
Ноктите :)

Раиса, какво разтягане бе душа 8O
Ники ревеше като изоглавен на опитите за гимнастика, затова спрях след третия.
Моля, виж тук разказ на д-р Бърди и в кометарите спри с тези разтягания щом реве:
http://stephen-kid.blogspot.com/2010/09/blog-post_08.html
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #7 -: Януари 17, 2011, 14:02:50 pm »
Вени, лоша работа с ноктите :(
На мен ми се случи същото на палец, но при мен набра и лекар ми махна нокътчето :( Няма такав болка или поне не съм изпитвала досега :(
Мой колега беше пострадал и майка му сложила тесто на пръста и спряло да го боли.
Замесваш малко тесто като за питка и слагаш на пръстите.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #8 -: Януари 17, 2011, 14:16:00 pm »
Ники как се разбира дали набира и имам нужда от лекар?Засега е само синьо-лилаво на места?
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #9 -: Януари 17, 2011, 14:19:55 pm »
Raissa777, защо е нужно да тормозиш детето си и да го разтягаш??? това по съвет на педиатър ли? странно  :? мислиш ли, че едно кърмаче има нужда от гимнастика? то си има достатъчно инстинкти за движение, съмнява ме да си го стегнала в повои като "едно време", че да се тревожиш за моториката му ...
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #10 -: Януари 17, 2011, 14:20:54 pm »
Отидох на лекар, за да проверя дали е счупен и той видя набирането.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #11 -: Януари 17, 2011, 14:26:45 pm »
Ноктите :)

Раиса, какво разтягане бе душа 8O

Прочетох мнението на Д-р Бърди.  :) Много ми допада, като идеи, принципно.

Правя стандартна гимнастика на Дара, сутрин - харесва й, даже се смее ( вече и с глас  :D ).

А разтягането е друга тема  :( Водихме сладкиша на ортопед, на 1.5 месеца, при Д-р Кехайов. Има, цитирам :
" Умерено изразена двустрана дисплазия" .
Доктора каза, да купя кенгуро и да я нося, също така всеки ден да и правя разтягане на крачетата настрани, тип "жабка" . На преглед сме пак, когато Дара стане на 4.5 месеца. До тогава трябва крачетата да се отварят до степен колената да опират в земята  :? Трудна работа е това разтягане и на бебето хич не му се харесва...Доктора каза, че не я боли, но не й е приятно...Разсейвам я и така плаче по-малко. Лоша майка  :(
Ако на следващия преглед няма подобрение ще й сложат някакви каиши...Затова съм толкова упорита с разтягането..и реве не реве - правя всичко стриктно.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #12 -: Януари 17, 2011, 14:30:22 pm »
Раиса, потърси друго мнение.
Мисля, че носенето в кенгуро или слинг е достатъчно, но аз бих потърсила още едно лекарско мнение. След като плаче, значи има някаква болка според мен. До степен, в която коленцата да опират пода ми звучи страшно болезнено. Попитай ако искаш д-р Бърди дали се налага.
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #13 -: Януари 17, 2011, 14:43:50 pm »
Раиса, защо не идете при д-р Райчев? силните приказки за каишите сме ги чували, не изпадай в паника. носи детето на хълбок или в кенгуру, както те е посъветвал, аз бих потърсила и друго мнение обаче. опитай с д-р Райчев. късмет
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #14 -: Януари 17, 2011, 15:44:45 pm »
Здрава и спокойна слънчева седмица и от нас!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #15 -: Януари 17, 2011, 15:49:37 pm »
Аз към пердето имам един въпрос, че нещо не мога да вдяна. В предната темичка си писала:
Застраховат се лица - учащи се от основни, средни, полувисши и висши училища, с изкл. на задочно и вечерно обучаващите се, преподаватели и персонал, зает в учебните заведения, деца от детски градини и ясли, учители и обслужващ персонал на детските заведения.

Как ще важи в нашите случаи тази далаверка :) , след като влизаме в групата на изключенията? И коя компания предлага този вид застраховка?
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #16 -: Януари 17, 2011, 16:05:42 pm »
Раиса, потърси друго мнение.
Мисля, че носенето в кенгуро или слинг е достатъчно, но аз бих потърсила още едно лекарско мнение. След като плаче, значи има някаква болка според мен. До степен, в която коленцата да опират пода ми звучи страшно болезнено. Попитай ако искаш д-р Бърди дали се налага.

При Бобо това е абсолютно възможно и безболезнено - в началото се стараех всеки ден да му правя гимнастика и подобно разтягане на крачетата, като жабка, настрани, се получаваше без никакво усилие. Друг е въпросът, че в един момент май му стана скучно това занимание - върти се и се опитва да достигне други работи, та се отказах. Но, мисля, че, ако има и най-малкото съпротивление, значи детето изпитва болка и не бива да се продължава. Сигурно е въпрос на гъвкавост, всеки човек е различен - не съм се опитвала да му разтягам ръчичките и крачетата, но въпреки това почти идеално може да си изправи краката от много малък.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #17 -: Януари 17, 2011, 16:27:19 pm »
Здравейте,

Раиска, ние бяхме на ортопед при Драганов миналата седмица. Питах го дали да правя гимнастика на бебка, освен масажчето. Той ми отговори, да правя гимнастика щом си нямам друга работа, но не било нужно. Но щом при Дария има дисплазия може би е добре да си се разтягате. Защо наистина не потърсите и второ мнение? :)


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #18 -: Януари 17, 2011, 16:38:41 pm »
Добра седмица момичета.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #19 -: Януари 17, 2011, 17:03:48 pm »
Успешна седмица и от нас :D Здрави дечица и весели майчета!

Вени, наистина много неприятно Ако имаш възможност направи снимка на ръката и се консултирай с лекар!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]