0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #140 -: Януари 21, 2011, 13:52:27 pm »
Малко се замотавам с отговора, но имам изпити и чета...

Албена за подложката за която попита - тук в БГ ме посъветваха да слагам затворен памперс върху вече сложения такъв на бебето. Все едно подложка...
Отказах. Грешна или не, реших да слушам повече себе си . Ще видим до къде ще го докараме.
За сега ми казаха изрично, че бебето не е за стремена. Казаха ми, че  ставата "остава под наблюдение".

Здрави дечица!

Д-р Бърди...много закостеняла история...
Напрекъснато чувам " ти лекарите ли ще слушаш или в интернет ще четеш " ... Започна се още от самото начало, когато отказах да давам на 1 месечното си бебе Калциум не знам какво си ...Още докато бях бременна педиатъра ни ми обясняваше, да не съм чела никакви книги и т.н., като се роди детето, каквито въпроси изникнат - да я питам. И какво ли още не, даже мъжа ми ме дразни с подмятания, че не слушам леля му ( педиатъра ни ) а интернета...
Идеята ми беше, че за кофти ситуациите допринасят не само лекарите у нас, а и роднините...Все има някой много компетентен по всички въпроси.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #141 -: Януари 21, 2011, 15:42:00 pm »
Ние пък си имаме ешерихия коли.Ще лекуваме с АБ и после ще видим :(.

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #142 -: Януари 21, 2011, 16:10:23 pm »
Парси, лоша работа е тази е.коли...Ние доста време се борихме с нея. Дано при вас да е само инцидентна инфекция. Гледали ли са ви на УЗ за аномалии на отделителна система? Ако не са го направете задължително, защото ако се окаже, че има проблем АБ е само временно решение.
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #143 -: Януари 21, 2011, 16:48:37 pm »
Здравейте,

Аз пазарувам от ибей, през фирма-посредник, и съм много доволна до момента.
Има и хубави играчки на старо. Купих на Никол активна гимнастика на Чико и ми излезе около 30 лева с доставката. Тук тази играчка струва 150 лева.

да беше писала в нашата тема за Борса Зачатие - и аз щях да ти я продам за 30 :)


Мъц, хъъц, ми не се бях сетила  :oops:
Ама то ибейът краста бре, затуй го поръчах  :)
Я кажете сега задължително ли е бебефонът да е с дисплей? Все си мисля, че е достатъчно да я чувам само.


Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #144 -: Януари 21, 2011, 17:05:35 pm »
Раши, зависи какво ти показва дисплеят - моят ми е полезен с това, че ми показва температурата в стаята на дребния. Ако падне под някаква граница, която задам, почва да пищи. Трикът е да се сетиш за кво, аджеба, пищи тва чудо ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #145 -: Януари 21, 2011, 17:11:36 pm »
Я кажете сега задължително ли е бебефонът да е с дисплей? Все си мисля, че е достатъчно да я чувам само.

4 години и половина оцеляваме някакси с бебефон без дисплей  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #146 -: Януари 21, 2011, 17:16:26 pm »
Нуну,благодаря за съвета.Педиатърката каза че след 10-дневната терапия с АБ,и като минат още 10 дни ще пуснем пак урина.След това ще правим УЗ.А да имате идея на какво се дължи.Възможно ли е да е от това че всичко бута в устата?Докато съм при него го контролирам,но не мога нон стоп. :?

*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #147 -: Януари 21, 2011, 18:35:01 pm »
Я кажете сега задължително ли е бебефонът да е с дисплей? Все си мисля, че е достатъчно да я чувам само.

4 години и половина оцеляваме някакси с бебефон без дисплей  :D

И на мен така ми си чини - ще оцелеем и без дисплея :)


*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #148 -: Януари 21, 2011, 18:36:14 pm »
не, едното няма нищо общо с другото.
Причините могат да са много, но като си мините леченито, а то не пречи и преди това да направиш консултация с детски уролог или нефролог и да го погледнат на ехограф.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #149 -: Януари 21, 2011, 19:39:34 pm »
Аз пък изобщо нямам бебефон. Като се разкрещи бебето го чуват и съседите...пък камо ли аз. Не знам защо толкова го харесват майките, на мен ми изглежда удобен само ако сте в мезонет или къща...А и през деня бебето е с мен във всекидневната.

Раши, защо пазаруваш през посредници ? Те взимат бая голяма комисионна...
Аз пазарувам доста от ибей и не съм имала никакви проблеми, плащам през пейпал. Ако доставката е на по-висока сума ( май беше 200 евро ) отива на митница. Но аз се разбирам с продавачите да ми пишат по-ниска факура и така...
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #150 -: Януари 21, 2011, 21:23:45 pm »
На мен пък видео-бебефона ми е най-полезният подарък от приятелите. Вместо всеки да купува по дрешка, се събраха 10 човека и ми го купиха. Трудно си представям как ще живеем без него, с този мушмурок, който обича като се събуди първо да направи някоя беля, като например да се опита да докопа нещо от шкафчето.
Въпрос на свикване според мен.
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #151 -: Януари 21, 2011, 21:36:28 pm »
Раиско, няма никаква комисионна. Плащам само доставката от Анлия - 2.20 лв. на кг. И аз плащам през пейпал :)
Никол също е с мен по цял ден. Но ще си купя бебефон в бъдеще, понеже в един момент тя ще проходи, ще я учим да спи и си стои в нейната стая :)
« Последна редакция: Януари 21, 2011, 21:40:22 pm от Раши »


Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #152 -: Януари 21, 2011, 22:04:48 pm »
Обикновен бейбифон ползвам, че даже и на почивка като сме, стоим на верандата на съседното залепено бунгало и само слушам. Как ли са оцелявали майките ни :lol: :lol: :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #153 -: Януари 21, 2011, 23:32:48 pm »
Ние си купихме, но така и не го ползвах. Та оцелява се и без бебефон :D Сега брат ми ще намажат, че са с две :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #154 -: Януари 21, 2011, 23:35:35 pm »
Аз пък нямам, а детето спи само в стая. Нашата е залепена за неговата и се чува, ако заплаче през нощта. Виж, ако сме на почивка, би свършил работа, но за момента и така е ок.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #155 -: Януари 21, 2011, 23:46:55 pm »
Раиса, а  каква ти е мотивацията да откажеш подложката /втори памперс, което е същото/?
При проблеми от този род е много важно крачетата на бебето да стоят за известно време постоянно раздалечени.  От собствен опит говоря, и при двете ми деца това помогна много бързо да се корегират нещата.
А и особено с подложката няма никаква причина да не се поставя, нито на бебето му е некомфортно, нито е нещо трудно като изпълнение.

Бейбиифон зависи от това в какво жилище жиеете. Дъщеря ми спи от 1годишна сама в собствена стая, задължителен ми е.
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 00:58:43 am от albenanedelcheva »

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #156 -: Януари 22, 2011, 01:02:00 am »
Ние си купихме, но така и не го ползвах. Та оцелява се и без бебефон :D Сега брат ми ще намажат, че са с две :D


Е мацка, ама при вас няма никакъв смисъл,нали сте заедно

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #157 -: Януари 22, 2011, 01:39:45 am »
Бени, той Алекс като се роди бяхме в доста по-голяма къща. А и като се прибирам в БГ там сме в къща и е по-трудно. Да, ама като го сложихме, той пращеше, улавя други сигнали, изобщо не стана това, което си мислех, та съм го ползвала 1 път. И сега чака племенниците :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #158 -: Януари 22, 2011, 09:25:33 am »
Братовчетката на мъжа ми даде нейния бебефон. След това и го върнах. Живи и здрави, ако Моника се сдобие с братче или сестричка(дай боже и с двете  :lol:), то тогава със сигурност ще си купя. Ползваше се при нас почти постоянно. Ние сме в къща с двор. Имаме си беседка с каминка и лятото любимото ми занимание е да си метна нещо на каминката и да си седна под бесетката. Детето си спи вътре а мама не скача през 3 минути да виси като паяк на прозореца. :) Също и като сме на почивка. А един хубав ден чух, че Мони плаче и изтичах. Влизам и гледам спи. 8O Пак се върнах и пак се разплака, тъкмо тръгнах към спалнята и няма да ви казвам какво изпитах, като чух: Шшшш спинкай маме, спинкай  :lol:. Застанах с бебефона на прозореца, Мони блажено си спеше. Така и не разбрах коя от всичките съседки Ш-каше  :lol:. Та в този ред на мисли мисля дисплея би ми бил полезен, но ако като парички е до 100-120 лв максимум. Не съм се интересувала от цената на подобно нещо.
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 10:03:13 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #159 -: Януари 22, 2011, 10:33:01 am »
И аз смятам бебефонът за полезна вещ - сигурно зависи и от това как плаче бебето, де. Бобо първо мрънка и, ако успея да го успокоя веднага, всичко приключва бързо. За да го чуя от другата стая, значи трябва да реве силно, което означава, че вече е ядосан и успокояването трае по-дълго. Не дай си Боже това да е през нощта - вече се е разсънил и почваме с приспиването от начало. А и ми е по-спокойно да го подслушвам :)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.