0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #180 -: Септември 05, 2010, 22:14:25 pm »
Да, струва си.
Надявам се сте ваксинирани срещу Хеп А и Б.
« Последна редакция: Септември 05, 2010, 22:32:44 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #181 -: Септември 05, 2010, 22:18:21 pm »
Не сме ваксинирани...само задължителните ваксини им правя.....май тези не са включени

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #182 -: Септември 05, 2010, 22:19:08 pm »
Благодаря за отговора!
Въпреки, че пак ми стана тъжно, докато четях.
Тук, знаете, стреп-тест няма  :( Много педиатри и уши не гледат /добре, че нашата го прави  :lol:/

Разбрах, това което ме интересуваше. Благодаря!

П.П. Все по-често мнението на педиатърката на Боян съвпада с Вашето, което може само да ме радва.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #183 -: Септември 05, 2010, 22:23:29 pm »
@mila71
Хм... Хеп Б и А трябва да направите.
Хеп Б е задължителна и би трябвало да я имате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #184 -: Септември 05, 2010, 22:28:03 pm »
Да, ако е задължителна, значи я имаме, но явно има какво да обсъждам с лекарката и да предприема....Благодаря Ви за това....

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #185 -: Септември 10, 2010, 15:18:57 pm »
Здравейте Докторе,

кожата на пръстите на ръцете на дъщеря ми се бели от няколко месеца, според педиатърката ни не било проблем и се дължи на изпотяване от жегите. Но времето захладня, а ръчичките са все така и започнах да се притеснявам. Ще съм благодарна на мнението Ви.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #186 -: Септември 11, 2010, 14:23:49 pm »
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #187 -: Септември 12, 2010, 13:00:56 pm »
http://picasaweb.google.com/maiastancheva/201009#5515960665474440482 - след много опити това е най-доброто което успях да докарам с фокус и от близо, дано се вижда достатъчно.

*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Оцветяване на зъбките след лекарства?!
« Отговор #188 -: Септември 12, 2010, 15:53:46 pm »
Здравейте, след последните две боледувания на сина ми/4год./ забелязвам,че зъбите му се оцветяват доста сериозно от някое от лекарствата? Първо започва да се оцветява цялата уста - както, когато ние /големите/ пием червено вино :D. А после...остава по зъбките като мръсно, все едно сериозен зъбен камък се е образувал. А мие зъбите по два пъти на ден, и когато сме в нас - по три пъти/и на обяд/.
Водих го на зъболекар, даже.Той предполага че е от антиперетиците, но дали от всички?
Предишният път пи Панадол, в редуване с Хексалгин.Сега пи Нурофен, в редуване с Хексалгин.Оцветяването започва да личи още на третия ден, а изчезва чак след 15 и повече дни след оздравяването на детето....
някой да е забелязал нещо подобно при дедето си?! в кои случаи? при кои лекарства?!
Моята Вселена се казва Дани

Re: Оцветяване на зъбките след лекарства?!
« Отговор #189 -: Септември 12, 2010, 16:12:26 pm »
Оцветяването или по-скоро пожълтяването на зъбите се получава от Хлорхексидина, който се съдържа в доста от таблетките за смучене за гърло - например Трахисан, Хексоралетен.
В разтвора Септадин за жабурене, в доста от водите за уста - Корсодил, а и в някой пасти за зъби.
Така без да усетите зъбите ще си пожълтяват.
В конкретният случай в Хексалгина има Хлорхексидин и от там идва пожълтяването, защото по незнайни какви причини този проблем е констатиран и при възрастни и то от смучене само на 1-2 табл. При гореизброените препарати това пожълтяване е сведено до минимум, но в българският Хексалгин е в повече.
Хлорхексидина също променя временно и усещането за вкус т.е. обърква вкусовите рецептори.
По-добре детето да смуче други таблетки по-подходящи за неговата възраст.
 :P
Re: Оцветяване на зъбките след лекарства?!
« Отговор #190 -: Септември 12, 2010, 16:16:03 pm »
При нас зъбите се оцветиха след антибиотика Цефзил.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #191 -: Септември 12, 2010, 21:33:07 pm »
Хм, и при Боби се оцветиха при последните му боледувания. В листовката на Аугментина пише, че е възможен такъв ефект. Е, аз не мога да се сетя дали при всички от тези случаи е бил на аугментин, но дни след пълното му оздравяване жълтото /при него/ оцветяване изчезва.
Re: Оцветяване на зъбките след лекарства?!
« Отговор #192 -: Септември 13, 2010, 08:06:30 am »
В конкретният случай в Хексалгина има Хлорхексидин и от там идва пожълтяването,
Това не е вярно. В Хексалгина има само Метамизол, т.е най-обикновен Аналгин.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #193 -: Септември 13, 2010, 17:13:56 pm »
Здравейте, нуждая се от помощ за дневното спане на сина ми. Все още спи по два пъти на ден - сутрин около 2-2.30 часа след ставането и след това отново след 3-3.30 часа от събуждането от преди обеден сън. От седмица сутрин заспива без проблем, но след обяд не иска да спи. Към 18, 19 часа вече е ужасно уморен и кисел и едва издържа до 20.30-21, когато заспива. Други дни се приспиваме от 16 до 18 и все пак заспива, но 18 си  е странно време за сън. Ако не го сложа сутрин (отново е кисел и уморен, но по-кратко време), а направо след като обядва спи не повече от 1-1.30 часа и отново трудно издържа до вечерното спане. Тези дни ще опитам отново да го слагам направо на обяд да спи, за да разбера това ли се опитва да ми каже, че иска  :D

На каква възраст децата ви започнаха да спят по веднъж на ден? И колко време спят след обяд?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #194 -: Септември 13, 2010, 17:18:05 pm »
Относно пожълтяването на зъбите - и при двамата ми се появи след аугментин. На девойката предните горни зъби бяха почнали да кафенеят. Освен АБ приемам и за възможна причина даването на по-голямо количество чай, с цел оводвянане когато има температура.
Отмина с нормална хигиена за около две седмици.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #195 -: Септември 14, 2010, 16:04:31 pm »
Здравейте! Имам нужда от съвет и напътствия и ако др. Бърди се включи ще съм изключително благодарна.
Синът ми на 2г. и 1мес. от средата на м. юли започна да прави бронхити /според педиатъра/. Всичко започва с кихне, хрема и след ден-два кашлица. Температура не е повишавал. Лечението, предписано от педиатъра е Flavamed, Ventolin, и антибиотик. При първия бронхит пи Цефзил, при втория - Клацид /тук имаше и възпалени уши, гърлото се възпали два дена след започване на лечението и секрета от носа беше жълтав и ни предписа правени капки за нос, които съдържат мукосептонекс и дексторбин/, при третия - беше предписан Панцеф. Изпрати ни на пулмонолог. Той направи снимка, преслуша гърдите, погледна гърлото и заключи, че това е астматичен бронхит. Предписа Вентолин, Амброксол, Бромхексин, Новфелин, капки за нос хидрокортизон и нагревки. Аз съм озадачена - това ли е диагнозата, на какво се дължи този астматичен бронхит - алергия? Досега не е правил реакция към нищо. Правилно ли е предписаното лечение, може ли нещо да направим за да избегнем следващото разболяване след 10-тина дни - профилактика?
Стана дълго, за което се извинявам. Ще се радвам на коментари и насоки за необходими изследвания, профилактика и лечение. Благодаря!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #196 -: Септември 14, 2010, 22:22:40 pm »
Здравейте! Имам нужда от съвет и напътствия и ако др. Бърди се включи ще съм изключително благодарна.
Синът ми на 2г. и 1мес. от средата на м. юли започна да прави бронхити /според педиатъра/. Всичко започва с кихне, хрема и след ден-два кашлица. Температура не е повишавал. Лечението, предписано от педиатъра е Flavamed, Ventolin, и антибиотик. При първия бронхит пи Цефзил, при втория - Клацид /тук имаше и възпалени уши, гърлото се възпали два дена след започване на лечението и секрета от носа беше жълтав и ни предписа правени капки за нос, които съдържат мукосептонекс и дексторбин/, при третия - беше предписан Панцеф. Изпрати ни на пулмонолог. Той направи снимка, преслуша гърдите, погледна гърлото и заключи, че това е астматичен бронхит. Предписа Вентолин, Амброксол, Бромхексин, Новфелин, капки за нос хидрокортизон и нагревки. Аз съм озадачена - това ли е диагнозата, на какво се дължи този астматичен бронхит - алергия? Досега не е правил реакция към нищо. Правилно ли е предписаното лечение, може ли нещо да направим за да избегнем следващото разболяване след 10-тина дни - профилактика?
Стана дълго, за което се извинявам. Ще се радвам на коментари и насоки за необходими изследвания, профилактика и лечение. Благодаря!
Микробиология на носен и гърлен секрет?
Това , което описваш може и да е недолекувана вирусна история, преминала в бактериална инфекция, а може и да е и астматичен бронхит. Ако е второто - Кетотифен?

П.П. Не си спомням точно, но май Вентолина и Нофилина са с едно и също предназначение - бронходилататори. Може и да бърка, де.
Лично аз Флавамед не го харесвам като препарат. 
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #197 -: Септември 14, 2010, 22:57:07 pm »
Здравейте, нуждая се от помощ за дневното спане на сина ми. Все още спи по два пъти на ден - сутрин около 2-2.30 часа след ставането и след това отново след 3-3.30 часа от събуждането от преди обеден сън. От седмица сутрин заспива без проблем, но след обяд не иска да спи. Към 18, 19 часа вече е ужасно уморен и кисел и едва издържа до 20.30-21, когато заспива. Други дни се приспиваме от 16 до 18 и все пак заспива, но 18 си  е странно време за сън. Ако не го сложа сутрин (отново е кисел и уморен, но по-кратко време), а направо след като обядва спи не повече от 1-1.30 часа и отново трудно издържа до вечерното спане. Тези дни ще опитам отново да го слагам направо на обяд да спи, за да разбера това ли се опитва да ми каже, че иска  :D

На каква възраст децата ви започнаха да спят по веднъж на ден? И колко време спят след обяд?
Мойта дъщеря на 10 мес отказа сутрешното спане.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #198 -: Септември 16, 2010, 15:21:00 pm »
Искам да отбележа,че според БГ педиатрите диагноза "астматичен бронхит" не съществува. Това е начин да се смекчи за пред родителите диагнозата астма,за да не се стресират,но мисля че казването на нещата директно водят до по-добри резултати. Не казвам , Боболина, че синът Ви е с астма,защото трудно се постява дистанционно и от кратко описание такава диагноза, но възможността е голяма.По определение астмата е "повтарящи се епизоди на обратима бронхиална обструкция" ,т.е . това което ви се случило. Другия важен критерии е как реагира детето на приложено бронходилататорно и противовъзпалетилно лечение. Най-добре да се консултирате в центъра за алергии и астма на Медицинска академия. Предполагам сте чули името на д-р Тихомир Мустаков ,той само с това се занимава - детска астма и алергии. В Токуда добър детски пулмолог - д-р Галина Стойчева. Ако решите - имам им координатите.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #199 -: Септември 16, 2010, 15:27:19 pm »
Цитат
"...Предполагам сте чули името на д-р Тихомир Мустаков ,той само с това се занимава - детска астма и алергии."

Без да прибягвам към "квалификации", които така или иначе не са нужни, считам за нужно да кажа следното:

Да, да,чували сме го. Това е господинът, който раздава напечатани на лист хартия стандартни "лечения" така, както се раздават карти за игра. И който поставя диагнози АБКМ "под път и над път". И за когото 3 месечни "лечения" със Зиртек/Аериус са нещо "обичайно". И който има огромен опит с кравето, овчето и козето сирене, което дава в разнообразни дозировки. Всички тези "подходи" работят за една част от Бг население, защото просто то по-добро нито е видяло, нито познава. И защото ако на едно дете дадеш 10 лекарства вместо 2, все някъде "в десятката" ще попаднеш. Нищо че свестният "глупак" така лекарства не дава. Но как "фирмата" ще потвърди резултатността си, ако няма ефект? Затова и дава... и колкото повече, толкова шанса нещо да улучи е по-голям. Нищо че  това Педиатрия не е. "Паричките" са важни, и да сме "фирма".  Че колкото повече "фирма" сме, и "паричките" са повече.

Вместо търпеливо и внимателно да предписваш според нуждите.

Чувството ми за почтенност ме възпира да цитирам повече факти, или да давам повече примери. Многократно съм писал за него, за Маринова и за Чавдаров като за три примера КАК НЕ може, не трябва, и не бива да се работи. Опитът ме е научил също, че да се опонира на "фамозни" е безплоден - човек е странно създание, и единствено късметът МУ може да го спаси в много случаи из жизнения му път. И в никакъв случай аргументи, "убеждаване", "примери".

Фалшивият морал "да не казваш лошо за други колеги" важи само ако те действат поради незнание, неопитност, естествено нестечение на обстоятелствата. Неща толкова характерни за всички НАС, работещи тази специалност. И ЗА МЕН, включително.
Но не важи за умишлено практикуващите неща, в ПЪЛЕН разрез с морала на тази професия. Не важи и за тези, безсрамно използващи болните с търгашки подходи, кръщавайки всяко здраво дете с "предразположение, предиспозиция към ДЦП", КАКВАТО ВСЪЩНОСТ НИТО ИМА, НИТО ДЕЦАТА СТРАДАТ ОТ.

Който ме е прочел, е схванал смисъла. И че не е лично, а дълбоко обективно!
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 17:25:17 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.