0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #220 -: Септември 27, 2010, 22:24:49 pm »
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #221 -: Септември 29, 2010, 10:44:24 am »
Д-р Birdie, независимо от причината поради която се пие АБ, той се пие не по-малко от 7 дни? Виктория е с болно зъбче, има оток и гной. Пие Аугментин 600ЕS. Изписаха й го за 5 дни. От Вас зная, че АБ се пие не по-малко от 7 дни. И за в този случай ли важи това правило?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #222 -: Септември 29, 2010, 10:47:34 am »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #223 -: Септември 30, 2010, 15:50:53 pm »
Д-Р Бърди, детето ми е на 14м. От Неделя вечерта вдига температура(до 39.4) без никакви други симптоми. Във вторник бехме на GP,който прегледа гърлото,ушите,гърдите и коремчето,всичко ок.Даде ни писмо за болницата за бъбречна инфекция ако на другия ден има още темп. Вчера(сряда)в болницата ни взеха урина,която също се оказа нормална.Дадоха на Криси комбинация от калпол и ибопруфен(беше с 39.4 тогава) и ни пратиха да си ходим с диагноза; вирус.

Днес е четвъртък, снощи дадох панадол към 10ч, цяла нощ спа и не вдигна темп. събуди се в 9ч и към 11 темп започна да се покачва пак и пак дадох панадол. сега е 13.30, до вчера беше в мн добра форма,храни се нормално, смее се,...днес от сутринта или спи или като е будна е раздразнителна,но пак се храни нормално.

в болницата ми казаха да изчакам седмица т.е до неделя, ...не е ли много време на температура без изяснени причини?

ако отида днес пак при GP за какви изследвания да настоявам?

благодаря

<script type="text/javascript" src="http://cdn.widgetserver.com/syndication/subscriber/InsertWidget.js"></script><script>if (WIDGETBOX) WIDGETBOX.renderWidget('4dfed795-c39f-4876-bce5-5507b62ec46e');</script><noscript>Get the <a href="http://www.widgetbox.com/widget/pregnancy-calendar">Baby & Pregnancy Countdown Ticker</a> widget and many other <a href="http://www.widgetbox.com/">great free widgets</a> at <a href="http://www.widgetbox.com">Widgetbox</a>!</noscript>
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #224 -: Октомври 01, 2010, 11:23:00 am »
Здравейте, д-р Бърди!
Дъщеря ми е на 2г.и 6м, като до преди 3 месеца имаше много спокоен сън, слагах я към 21.00ч в кревата, загасвах лампата, затварях вратата и на другия ден в 09.00 я чувах, че се е събудила и отивах да я вдигна.Мечта за всяка майка!Да, но отидохме на почивка това лято и една нощ, в която имаше силна вятърна буря, тя се събуди с истерични писъци и започна да се хвърля от леглото надолу с главата. От този момент нататък, все някой трябва да я приспива, буди се през нощта по няколко пъти и спи с около час и половина по-малко.Изобщо, нощите ни се превърнаха в кошмар. Следобедният сън също се промени - от 2-3 часа, стана на половин-един час максимум. Дали се дължи на силната уплаха или просто е "фаза", която ще отмине? Какво ли не изчетох по темата, но явно май няма начин да се преодолее проблема. Трябва сигурно да мине доста време.Ще ви бъда благодарна, ако можете да ми помогнете със съвет.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #225 -: Октомври 01, 2010, 12:35:05 pm »
Докторе, позволих си да ви притесня с лично съобщение, но не получих отговор. Позволявам си да го постна и тук и да уточня някои неща:

"Детето ми е на 2 годинки и 9 месеца (10 кг.). Направи почти последователно 2 бронхиолита, 1 остър отит на средното ухо, установиха алергичен ринит, а от 2 седмици само пиртъпяваме (без да лекуваме)  силни коремни болки, които първоначално не бяха придружени с други симптоми. От 2 дена обаче вече сме температура, почти 39,5 градуса, сериозна диярия, но пък болките в коремчето спряха. При последното заболяване приемахме последователно черен въглен, капки Ентерокинд, Дуспаталин. В момента приема Дуспаталин (при болка - 1/2 хапче от 135 мг.), Ентерол (3х1/2 саше), Хидрасек (3х1 саше от 10 мг.), Суметролим (2х7мл.), Електролит на Хумана - 1 саше, разтворено в 250 мл. вода..

Тъй като 4-ма доктори не можаха да поставят диагноза на детето, включително бяха правени прегледи в Пирогов за остър корем и вмъкнати черва (б.о.) на своя глава аз дадох за изследване носен секрет, гърлен секрет, изпражнения за микробиология, стерилна урина, кръв. Не можахме да се справим със скоча (защото ака много често и често я мием), за ротавирус не съм давала материал, защото не повръщаме..
Днес станаха готови първите резултати от изследването на носен и гърлен секрет - изолираха пневмококи в носа, но доктора, назначил изследването е забравил да ни даде направление за антибиограма и тепърва предстои да се прави. Останалите изследвания ще станат готови следващата седмица. Кръвната картина показа леко завишени левкоцити в размер на 12, утайка - 12.

Като цяло въпросът ми е следния: Може ли да поставим Преванар на детето в момента или трябва първо да излекуваме пневмококите с АБ (доколкото съм запозната, ваксините се прилагат на здрави деца), според вас има ли връзка наличието на пневмокока с направените вече бронхиолити, отити и пр. и относно последното боледуване какво бихте ме посъветвали. Клиничната картина беше - 10 дни почти нетърпими болки в корема, без диярия, без температура, без повръщане. 3-4 дни видимо подобрение, наличие на апетит и липса на коремни болки и изведнъж 40 градуса температура и жестока диярия. Сега се сещам и, че по време на коремните болки един лимфен възел (шиен) се поду почти с размери  2х4 см. (понастоящем спадна).

Много съм притеснена да няма някакво вътрешно възпаление (възпалени лимфни възли) или нещо по-лошо (даже не смея да си помислям за лимфом) и притеснението ми се дължи на липсата на яснота в диагнозата, още повече, както споменах след многото прегледи от джипи-то, УНГ в Исул, скенер в Пирогов и раздуване на червата, ехо на коремни органи и пр. Диагноза няма!
Лекуваме коремни болки, в момента вече диярия и температура. Всъщност нищо не лекуваме, защото не знаем причината - само притъпяваме резултатите.
Какво ще ме посъветвате?   :( "

Към днешна дата детето е с изолирани пневмококи и салмонела. По стечнение на обстоятелствата се оказа, че антибиограмата на салмонелозата е позволила приема на бисептол и както се вижда по-горе, детето ми приема Суметролим вече 9 дни.
В понеделник следва да дадем материал за изследване всички, които сме имали контакт с хигиената на дъщря ми.

Искам да ви попитам каквомислите за назначеното лечение (Суметролим 2х7мл.), необходимо ли е да се пие втора опаковка и да се продължава още това лечение, каква диета да спазваме и изобщо какво да правим с тези две изолирании бактерии в носа и в изпражненията!?

Много съм притеснена!  :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #226 -: Октомври 01, 2010, 13:49:19 pm »
Скорпиа, защо не се свържеш с д-р Атанас Мангъров, тук мнозина сме на мнение, че човекът е наистина добър лекар. Мисля че е инфекционист като специалност, т.е. подходящ избор за вашия случай. Негови координати има в интернет. Искрено се надявам детето ти да е добре съвсем скоро!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #227 -: Октомври 01, 2010, 14:00:44 pm »
Докторе, позволих си да ви притесня с лично съобщение, но не получих отговор. Позволявам си да го постна и тук и да уточня някои неща:

"Детето ми е на 2 годинки и 9 месеца (10 кг.). Направи почти последователно 2 бронхиолита, 1 остър отит на средното ухо, установиха алергичен ринит, а от 2 седмици само пиртъпяваме (без да лекуваме)  силни коремни болки, които първоначално не бяха придружени с други симптоми. От 2 дена обаче вече сме температура, почти 39,5 градуса, сериозна диярия, но пък болките в коремчето спряха. При последното заболяване приемахме последователно черен въглен, капки Ентерокинд, Дуспаталин. В момента приема Дуспаталин (при болка - 1/2 хапче от 135 мг.), Ентерол (3х1/2 саше), Хидрасек (3х1 саше от 10 мг.), Суметролим (2х7мл.), Електролит на Хумана - 1 саше, разтворено в 250 мл. вода..

Тъй като 4-ма доктори не можаха да поставят диагноза на детето, включително бяха правени прегледи в Пирогов за остър корем и вмъкнати черва (б.о.) на своя глава аз дадох за изследване носен секрет, гърлен секрет, изпражнения за микробиология, стерилна урина, кръв. Не можахме да се справим със скоча (защото ака много често и често я мием), за ротавирус не съм давала материал, защото не повръщаме..
Днес станаха готови първите резултати от изследването на носен и гърлен секрет - изолираха пневмококи в носа, но доктора, назначил изследването е забравил да ни даде направление за антибиограма и тепърва предстои да се прави. Останалите изследвания ще станат готови следващата седмица. Кръвната картина показа леко завишени левкоцити в размер на 12, утайка - 12.

Като цяло въпросът ми е следния: Може ли да поставим Преванар на детето в момента или трябва първо да излекуваме пневмококите с АБ (доколкото съм запозната, ваксините се прилагат на здрави деца), според вас има ли връзка наличието на пневмокока с направените вече бронхиолити, отити и пр. и относно последното боледуване какво бихте ме посъветвали. Клиничната картина беше - 10 дни почти нетърпими болки в корема, без диярия, без температура, без повръщане. 3-4 дни видимо подобрение, наличие на апетит и липса на коремни болки и изведнъж 40 градуса температура и жестока диярия. Сега се сещам и, че по време на коремните болки един лимфен възел (шиен) се поду почти с размери  2х4 см. (понастоящем спадна).

Много съм притеснена да няма някакво вътрешно възпаление (възпалени лимфни възли) или нещо по-лошо (даже не смея да си помислям за лимфом) и притеснението ми се дължи на липсата на яснота в диагнозата, още повече, както споменах след многото прегледи от джипи-то, УНГ в Исул, скенер в Пирогов и раздуване на червата, ехо на коремни органи и пр. Диагноза няма!
Лекуваме коремни болки, в момента вече диярия и температура. Всъщност нищо не лекуваме, защото не знаем причината - само притъпяваме резултатите.
Какво ще ме посъветвате?   :( "

Към днешна дата детето е с изолирани пневмококи и салмонела. По стечнение на обстоятелствата се оказа, че антибиограмата на салмонелозата е позволила приема на бисептол и както се вижда по-горе, детето ми приема Суметролим вече 9 дни.
В понеделник следва да дадем материал за изследване всички, които сме имали контакт с хигиената на дъщря ми.

Искам да ви попитам каквомислите за назначеното лечение (Суметролим 2х7мл.), необходимо ли е да се пие втора опаковка и да се продължава още това лечение, каква диета да спазваме и изобщо какво да правим с тези две изолирании бактерии в носа и в изпражненията!?

Много съм притеснена!  :(
Диагнозата е ясна- има Салмонела. И въз основа на клиничната картина- би трябвало да се лекува.
Пневмококите- също, и затова един общ за двете АБ би бил по-добър избор. И то венозен, за предпочитане. Бисептол добре покрива вероятно Салмонела, но дали е ефективен срещу Пневмококите?

Вероятно изначално е било Салмонела с генерализирана симптоматика. Затова е и правилото- диария повече от 3 дена при деца = посявка на изпражнения.
А първите оплаквания с отит и "бронхиолит" са били Пневмококова инфекция. И когато сте давали лекарствата за тези състояния, детето вероятно тогава се е заразило със Салмонела.
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 14:03:34 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #228 -: Октомври 06, 2010, 07:52:13 am »
Докторе, имам принципен въпрос /споря по него с друга майка/: ако едно дете има ринит, но лекаря се усъмни за бактериална инфекция и назначи МБ. Може ли детето след като отшумят острите симптоми на ринита да бъде в контакт с други деца и ако действително има носителство може ли да зарази други деца в такъв период? Малко объркано го написах, за което се извинявам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #229 -: Октомври 06, 2010, 08:51:14 am »
Лейди, аз ще ти кажа моето мнение- дете със сопол да си стои у тях 
няма такива фантасмагории като хронични сополи, диагноза "ясленски сопол" и т.н
за да има секрет, трябва да има нещо, което да го причинява и докато не се премахне причинителя не трябва детето да контактува с други деца

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #230 -: Октомври 06, 2010, 09:55:21 am »
Мини, абсолютно си права,100 % вярно. Но реалността е за съжаление друга. Сестрите в ОДЗ,които трябва да осъществят "филтъра" сутрин, са поставени под силен натиск. Има заплахи и за саморазправи,ако не допусне детето в градината. Други заплашват с връзки. А за малък град като моя има и фактора ,че всички се познават и става направо мисия невъзможна да спреш сополивците. Лекаря може само да препоръча на родителите,че детето не е за ДГ,но не може да го спре освен ако не е нещо,което по наредба подлежи на карантина /шарка,ентероколит,хепатит и т.н/. Е,остава да се разчита на разум и отговорност от родителите. А това е гооляяяма рядкост.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #231 -: Октомври 06, 2010, 10:19:20 am »
Въпросното дете е с родител фармацевт. Беше сополиво и след като минаха сополите го пуснаха на градина, но баща му като го доведе една сутрин сподели, че ще му носи след като го остави в градината МБ. Според мен не е редно при незнаен резултат от МБ детето да е в контакт. Доколкото ми е известно, де. За това исках да чуя мнението на Бърди. Щото и моето дете от сутринта е хремаво /въпросното чуждо дете преследва моя хубустник непрекъснато с прегръдки и целувки/. Преди малко оставих МБ на Вики, а детето ми е спряно от ДГ.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #232 -: Октомври 06, 2010, 15:29:07 pm »
Дааааа, за съжаление много родители смятат, че сополите са безобидни и заради такива като тях моите дечица от цял месец на ясла не можаха да изкарат и една седмица без разболяване. Сега съм ги оставила втора седмица в къщи и със страх от понеделник ще ги пусна отново да видим до кога. Друг е пък въпроса, че може би някой са принудени да заведат така децата си  :?
А незнам дали има смисъл от даването на разни имуностимуланти?!
« Последна редакция: Октомври 06, 2010, 15:32:41 pm от Svetlla »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #233 -: Октомври 06, 2010, 16:14:21 pm »
Ще ми се да пусна една МБ на носен секрет на мен и дребната.
Почвам да си мисля, че май нещо сме лепнали след като пак дребната има сополи.
Питането ми е в коя  Софииска лаборатория да ги пусна и там на място ли взимат секрета.

В рамките на 6 седмици за 3 път сме със сополи. Вярно може и да изстива щото в къщи търчи с чорапи по теракота(90% от настилката в къщи е теракота). Днес успях да и взема нови пантофи  :oops: че за едно лято сме 3 номера обувки напред  :lol: Досега не е боледувала освен един вирус лятото.

То и аз имам постоянно сополи, като ям топло или като влизам от топло на студено и обратно. Днес бях на профилактични прегледи и според УНГ след като и описах подробно симптомите които имам, съм имала алергия към студа ... е не бях чувала такова нещо ... Довечера ще се информирам по подробно, че в момента не ми е до това.



Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #234 -: Октомври 06, 2010, 18:49:55 pm »
По принцип има студова алергия и даже не е рядка, но е по-малко вероятно да се проявява със секреция от носа. Тя протича с кожни обриви отоци,съдови прояви,проблеми от храносмилатения тракт.Носа би трябвало евентуално да се запушва от оток на лигавицата,не толкова секрет. Но ще питам един приятел УНГ.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #235 -: Октомври 10, 2010, 22:55:14 pm »
Аз да помрънкам малко: Отвратена съм от бг системата на здравеопазването. Оказва се че в почивен ден за дву милионен град, европейска столица - село София има само един УНГ - кабинет, работещ за възрастни и деца,  в който да ми кажат по мои представи дали детето ми след х часа чакане има отит или не. Е оказа се, че отит няма, а ушните канали са само зачервени, единия повече . Каквото и да значи това.  Но доктора не пропусна да си напише мобилния на гърба на рецептата. А рецептата беше Макситрол + Ксизал. За мен това означава - чакам най-много два дена да ми се обадиш за частен прием или с талон, на който прием аз ще предпиша АБ. Нали капки за очи/уши не се капят в носа?  Нали Ксизал не се предписва без доказана алергия и не с цел само да се въздейства на лигавицата на носа? Оф, вече съм много объркана на кого и за какво да вярвам...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #236 -: Октомври 10, 2010, 23:47:17 pm »
Нали Ксизал не се предписва без доказана алергия и не с цел само да се въздейства на лигавицата на носа?

това не е съвсем вярно. предписва се. антихистаминовите препарати намалява отока на лигавиците и по-този начин помагат при различни състояния.

а Макситрола защо в носа, нали с ушен проблем сте отишли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #237 -: Октомври 11, 2010, 08:08:59 am »
Ами носните капки принципно и на нас ни ги изписват, като имаме зачервени уши  :wink: В смисъл, че Тони винаги след хрема, прави отит. Явно се задържа секрет в носоглътката ли и аз не знам къде и така винаги стигаме до АБ. При нас видима хрема няма, винаги е към носоглътката ии третата сливица. Но освен капки за нос, ни изписват и Отипакс, това само ако нямаме температура. А ако има такава и тези симптоми е ясно, че е редно да се даде АБ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #238 -: Октомври 11, 2010, 09:57:03 am »
Ами носните капки принципно и на нас ни ги изписват, като имаме зачервени уши  :wink: В


Потвърждавам. Ние отидохме също един път при педиатъра с оплаквания болки в ухото. Иначе имаше съвсем лека хрема. Предписа и само капки за отпушване на носа, като обясни, че болката в ухото идвала от хремата и запушен нос, от там налягане в тъпънчетата и т. н.

Не знам колко е истина, но Дара се оправи без никакви други лекарства тогава

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #239 -: Октомври 11, 2010, 11:31:21 am »
Причината , поради която ушолозите изписват носни капки и антихистамини е точно с цел отбъбване на лигавицата и отпушване на евстахиевата тръба,която съединява средното ухо с кухината на носоглътката. Ето кратка статия по въпроса http://www.pramed.com/otitis_media_acuta.htm . А Очните капки често се използват за нос и ухо,първо защото има по-голям избор напоследък, а те са много "чисти" ,тъй като са предвидени за чувствителното око