0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #320 -: Октомври 22, 2010, 10:32:09 am »
Д-р Бърди, синът ми е на 10 м., но е роден много недоносен в 28 г.с., кор. възраст 7 м. Преди около месец изкара хрема,която продължи 2 седмици, но само един ден имаше темература 37.3. И по време на заболяването, и след това беше много жизнен. В неделя обаче му напипах на тила два подути лимфни възела един до друг, единият едва се усеща,но другият е колкото малко бобено зърно. Направихме кръвни изследвания. Неонатоложката ни каза,че са в норма,но всъщност постфактум открих, че не са. Левкоцитите му са 10.3, но лимфоцитите са 7.3, от друга страна CRP e 0.36, хемоглобин 125, RBC - 5.08, HCT - 0.362. Освен това му биха ваксина Синагис, след откриването на подутите лимфни възли. Неонатоложката ни убеди,че няма риск от ваксината в момента, а е много важно да я започнем, защото вече е активен сезон за RSV инфекции. Детето няма видими странични ефекти от ваксината. Много ви моля да ме посъветвате необходими ли са други изследвания и какви за лимфните възли? Благодаря предварително!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #321 -: Октомври 22, 2010, 22:44:36 pm »
Здравейте,Д-р Бърди,
синът ми е на 1 год и 10 мес. От 3 седмици има влажна кашлица със секрети. Без никакви други симптоми. В началото беше почти само нощем, напоследък е предимно сутрин след ставане,през деня не много често. Навън като сме почти не кашля.
Водих го при двама педиатри.
Първата лекарка каза,че му се стича секрет от нослето, гърдички чисти и гърло не червено. Изписа му 5 дни Хюмекскоф, Виброцил и Кситизал. Давах му само Хюмекскоф без резултат няколко дни, за Виброцил знам,че разранява лигавицата.
Втората лекарка каза също чисти гърди и гърло,но не виждала секрет. Не знам как прецени, че е начален стадий на бронхит и веднага изписа антибиотик, който също прецених да не давам. Изписа и Проспан, давах го няколко дни без резултат. Преди тях бях давала Флавамед на своя глава пак няколко дни без ефект. От няколко дни му давам само ВИТ С,мед и чайчета и пръскам Стеримар.
Мисля, че все пак кашля от секрет от нослето (сополи няма),защото нощем му е леко запушено нослето,а и като кихне някой път излизат жълтеникави сополки навън през нослето.
Много моля за съвет как се лекува такава упорита кашлица?
Благодаря предварително!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #322 -: Октомври 22, 2010, 23:14:26 pm »
Д-р Бърди, синът ми е на 10 м., но е роден много недоносен в 28 г.с., кор. възраст 7 м. Преди около месец изкара хрема,която продължи 2 седмици, но само един ден имаше темература 37.3. И по време на заболяването, и след това беше много жизнен. В неделя обаче му напипах на тила два подути лимфни възела един до друг, единият едва се усеща,но другият е колкото малко бобено зърно. Направихме кръвни изследвания. Неонатоложката ни каза,че са в норма,но всъщност постфактум открих, че не са. Левкоцитите му са 10.3, но лимфоцитите са 7.3, от друга страна CRP e 0.36, хемоглобин 125, RBC - 5.08, HCT - 0.362. Освен това му биха ваксина Синагис, след откриването на подутите лимфни възли. Неонатоложката ни убеди,че няма риск от ваксината в момента, а е много важно да я започнем, защото вече е активен сезон за RSV инфекции. Детето няма видими странични ефекти от ваксината. Много ви моля да ме посъветвате необходими ли са други изследвания и какви за лимфните възли? Благодаря предварително!
Кое от изследванията според Вас не е наред?
Не е необичайно да има леко увеличени лимфни възли при вирусни заболявания... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #323 -: Октомври 24, 2010, 00:01:04 am »
Много се извинявам, писала съм в темата за по-големите деца, но ще довърша въпросите си тук.
Кое от изследванията според Вас не е наред?
Не е необичайно да има леко увеличени лимфни възли при вирусни заболявания... .
Лимфоцитите не са ли много над нормата - 70% от левкоцитите? Имам и още два въпроса (за съжаление детето ми е с множество проблеми  :()
1) Обиколката на главичката на сина ми нараства в норма, сега е 43 см (7 м кор. възр.), на 3 м.кор.възр. беше 39 см, но фонтанелата му вече се затвори. Имаме поставена диагноза ДЦП, двойна хемипареза, повече вляво, като поне засега няма данни за интелектуално изоставане. Тъй като фонтанелата се смали много на 2-3 м. кор. възраст, ни посъветваха да спрем Вигантола и от юни досега не съм давала. Изследванията ни за рахит от миналата седмица са със следните резултати:
Кaлций - 2.73 mmol/l
Фосфор - 2.04 mmol/l
ALP - 483 U/l
Тези стойности означават ли, че е препоръчително да започнем прием на витамин Д?
Детето е захранено и на АМ около 600-700 мл.
2) Във връзка с диагнозата ДЦП ни предписаха Ноотропил. Знам,че вие имате много отрицателно мнение за медикамента, бихте ли ми дали повече подробности защо лекарството не се ползва за малки деца и евентуално къде бих могла да прочета медицинска информация за това (може на англ. или френски). Много ви благодаря!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #324 -: Октомври 24, 2010, 00:08:19 am »
1. Стойностите не показват нужда от Вит Д. Можете да вземете 1,25 дихидрокси-холекалциферол като по-точен маркер.
http://en.wikipedia.org/wiki/1,25-Dihydroxycholecalciferol

2. Няма научни доказателства че този препарат работи при ДЦП. А нещо, което не работи- не се дава. Вижте показанията му:
http://en.wikipedia.org/wiki/Piracetam
Няма ДЦП там.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #325 -: Октомври 24, 2010, 00:58:00 am »
Още веднъж благодаря!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #326 -: Октомври 24, 2010, 23:12:21 pm »
Докторе, гръцките деца ходят ли на ДГ? Каква е профилактиката за вирусни заболявания? Не ваксинирах с противогрипна ваксина, заради съдържанието на H1C1 компонента, не давам "илачи" - тинктури, хомеопатии, Бронховаксон, дори и от Рибомунила съм пас. Та имам усещането, че оставих незащитено детето си срещу всички ония гадинки дето се множат в мястото, наречено ДГ. Ето, преди седмица беше болен и на десет дневен крус на Клацид и от вчера пак е със същата гадна хрема. Педиатърът, прегледал го днес ми обясни, че на всяка цена трябва да се овладее хремата, защото иначе ще повтори отита. 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #327 -: Октомври 24, 2010, 23:20:01 pm »
Ходят. И много боледуват. Както в Бг.
В дг тук е хаос, безпорядък, условията в повечето градини извън частните са много лоши- стари сгради, абсолютно безхаберен персонал. В държавните ДГ деца с памперс не приемат- защото ги мързи да им ги сменят и да ги обслужват.
Това е вкратце картината тук.
За гърците "карантина" като понятие няма. Скарлатина има от Септември до Май непрекъснато. Въшки- също често има.
Извън частният сектор, тук ДГ са "паркинг за деца". Персоналът е много лошо обучен- често крещят на децата като ненормални.
Картината на ДГ в Гърция, макар и лишена от БГ "военни порядки", е отчайваща- тя отразява като в огледало най-характерните Гръцки национални черти- безхаберие, невиждан, огромен мързел, психична неуравновесеност със склонност към истерия, абсолютно безразличие към другите в обществото и непукизъм.
Частните са добри и уредени. Да, така е. Но са около 400Е/месец.
« Последна редакция: Октомври 24, 2010, 23:30:41 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #328 -: Октомври 24, 2010, 23:34:51 pm »
Докторе, това което описвате звучи отчайващо зле. А аз си мислих, че при нас нещата са зле. Дори ми се струва, че при нас положението е съвсем малко по-добре. Поне въшки не се срещат.
При нас положението е същото, както при Лейди, откъм превенция имам предвид. Ваксина тази година не сложихме, поради същата причина, на хомеопатия и др. подобни не вярвам. Единствено давам витамини. Напоследък много се говори за пчелното млечице. Много майки около мен дават и казват, че са доволни, дори от гледна точка на повишаване на апетита само. При нас това - апетита си е голям проблем. На 6г. е 17кг. Та честно да си кажа се замислям. Вие какво ще кажете за въпросното пчелно млечице?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #329 -: Октомври 24, 2010, 23:39:54 pm »
Оставете децата на спокойствие- следете да се хранят добре и да нямат железен дефицит.
Едно дете на 6г възраст тежи около 18 кг.
« Последна редакция: Октомври 24, 2010, 23:48:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #330 -: Октомври 24, 2010, 23:44:30 pm »
Оставете децата на спокойствие...
Докторе, нали знаете колко ги обичам тези Ваши думички... : :)
Лека и спокойна вечер от нас!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #331 -: Октомври 25, 2010, 07:16:06 am »
Докторе, това което описвате звучи отчайващо зле. А аз си мислих, че при нас нещата са зле. Дори ми се струва, че при нас положението е съвсем малко по-добре. Поне въшки не се срещат.
Да де, въшки не се срещат, но в групата на детето ми имаше дете, наядено от бълхи.  :D
Благодаря на доктора за включването.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #332 -: Октомври 25, 2010, 14:14:27 pm »
Здравейте, д-р Бърди,

извинявам се, че публикувам отново питането си от по-горе, но наистина не знам какво да предприема и Ви моля за съвет. Прегледах предишните странички на темата,не намерих подобно питане.

Цитат:
Здравейте,Д-р Бърди,
синът ми е на 1 год и 10 мес. От 3 седмици има влажна кашлица със секрети. Без никакви други симптоми. В началото беше почти само нощем, напоследък е предимно сутрин след ставане,през деня не много често. Навън като сме почти не кашля.
Водих го при двама педиатри.
Първата лекарка каза,че му се стича секрет от нослето, гърдички чисти и гърло не червено. Изписа му 5 дни Хюмекскоф, Виброцил и Кситизал. Давах му само Хюмекскоф без резултат няколко дни, за Виброцил знам,че разранява лигавицата.
Втората лекарка каза също чисти гърди и гърло,но не виждала секрет. Не знам как прецени, че е начален стадий на бронхит и веднага изписа антибиотик, който също прецених да не давам. Изписа и Проспан, давах го няколко дни без резултат. Преди тях бях давала Флавамед на своя глава пак няколко дни без ефект. От няколко дни му давам само ВИТ С,мед и чайчета и пръскам Стеримар.
Мисля, че все пак кашля от секрет от нослето (сополи няма),защото нощем му е леко запушено нослето,а и като кихне някой път излизат жълтеникави сополки навън през нослето.
Много моля за съвет как се лекува такава упорита кашлица?
Благодаря предварително!!!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #333 -: Октомври 25, 2010, 14:40:22 pm »
Извинявай BIBI_SZ, че се меся, но след толкова продължително време без подобрение, това са 3 седмици, аз бих пуснала един секрет за изследване. Ние преди години имахме идентичен случай, продължително време кашлица, без никакви др.симптоми и неповлияваща се от сиропчета. На секрет излезе пневмокок, който лекувахме с АБ по АБ-ма.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #334 -: Октомври 25, 2010, 20:41:21 pm »
Докторе,
днес синът ми се прибра от ДГ и забелязах по врата му 3 пъпки, след като го разгледах видях, че има още две на гръбчето и няколко на ръцете, ще приложа снимки.
Реших да намажа с фусикорт, защото ми заприличаха на пъпки от нещо облазено, но видях, че този крем не се използва при варицела и гъбични и бактериални инфекции и се спрях. Ще съм Ви благодарна, ако по снимките ме насочите какви са според вас пъпките и с какво да ги третирам.
Благодаря ви, предварително.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #335 -: Октомври 25, 2010, 20:52:15 pm »
Оставете децата на спокойствие- следете да се хранят добре и да нямат железен дефицит.

Тъй като и друг път сте казвали колко е важен железният дефицит, аз преди 3 седмици, след като един месец на синът ми всяка седмица му се случваше някакво разболяване (макар и леки), но говореха за спадане на имунитета вкл. и ечемика за който ви бях питала, реших да пусна изследвания в това число и желязо. Резултата беше хемоглобин 121 при реф.111-168 и желязо 8.1 при реф.9-25.
Давах две-три седмици(за толкова стигна) едно мултивитаминно сиропче с желязо вътре. В момента не давам нищо. Трябва ли според вас да продължа с приема на желязо под някаква форма при тези резултати.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #336 -: Октомври 26, 2010, 19:28:32 pm »
Докторе, вярно ли е че начин да се разпознае какъв е даден обрив, е да се натисне с пръст и ако кожата изсветлее / побелее, значи е алергичен, ако не - става дума за шарка?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #337 -: Октомври 26, 2010, 21:42:17 pm »
Докторе, вярно ли е че начин да се разпознае какъв е даден обрив, е да се натисне с пръст и ако кожата изсветлее / побелее, значи е алергичен, ако не - става дума за шарка?
А ако е морав по тази логика - от ухапване ли е?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #338 -: Октомври 27, 2010, 15:04:54 pm »
Докторе, вярно ли е че начин да се разпознае какъв е даден обрив, е да се натисне с пръст и ако кожата изсветлее / побелее, значи е алергичен, ако не - става дума за шарка?

На мен това ми го е казвала бившият ни педиатър. Натисна обрива и ми показа, че избледнява и заключи, че по това се съди, че е на алергична основа.
И за мен ще е интересно, ако докторът вземе отношение по това твърдение.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #339 -: Октомври 27, 2010, 16:44:10 pm »
Много съм доволна от яслата, в която ходи синът ми. Макар да е държавна личи си, че се грижат за децата и ги учат на много неща. Болните ги връщат още на вратата. Детето отива с мерак на ясли.
Вчера поставихме Превенар на детето. Сега се питам до каква степена го защитава?
Само от пневмонии? Или и ангини? До сега не е имал зачервено гърло нито проблеми със сливиците.
Опасенията ми са относно бебето, което чакаме. Ако имаме болен батко - няма да е добре. Естествено преди да родя, докато е здрав, ще го спра от ясли.