0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #140 -: Август 31, 2010, 22:42:08 pm »
На каква възраст е поставена първата доза "Превенар"? от това зависи броят дози, нужни Ви.
Да, може Инфлексал, Ваксигрип, Флуарикс.
Обаче възникнаха от известно време въпроси около странични ефекти с ваксината от "новият тип" грип вирус.
Затова, ако ваксината съдържа "новият" щам- не Ви препоръчвам да я ползвате.

Не мисля че има нужда от "илачи".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #141 -: Август 31, 2010, 23:12:52 pm »
На каква възраст е поставена първата доза "Превенар"? от това зависи броят дози, нужни Ви.
Да, може Инфлексал, Ваксигрип, Флуарикс.
Обаче възникнаха от известно време въпроси около странични ефекти с ваксината от "новият тип" грип вирус.
Затова, ако ваксината съдържа "новият" щам- не Ви препоръчвам да я ползвате.

Не мисля че има нужда от "илачи".

Първата доза Превенар е поставена на година и половина, следващата след четири месеца.
Простете, кой е "новия тип грип вирус"?
Образовам се из нета и че, ако на детето не му е поставяно преди това противогрипна ваксина, следва да се реваксинира 4 седмица след първата. Тоест, в случая на Вики трябва да поставя две ваксини. Вярно ли е това?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #142 -: Август 31, 2010, 23:26:11 pm »
Да, Мангъров е прав- имате завършена ваксинация с Превенар, защото сте направили нужните Ви дози, но препоръчват към тези две дози Превенар 7 да се постави една доза Превенар 13! Не е препоръчително обаче да смесвате Превенар 7 със Синфлорикс (който е 10 щамова ваксина). МОЖЕ, но аз не Ви го препоръчвам. Тоест, ако в Бг няма Превенар 13, е по-добре да оставите нещата с две дози Превенар 7.

H1N1 е щамът. Не знам наистина колко е сериозна темата със страничните ефекти на  H1N1 ваксината, но преди няколко дена получих известна информация... .

Да, деца никога в миналото не ваксинирани с противогрипната ваксина, трябва да получат 2 дози през минимум 4 седмици една от друга.
« Последна редакция: Август 31, 2010, 23:28:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #143 -: Август 31, 2010, 23:27:16 pm »
Образовам се из нета и че, ако на детето не му е поставяно преди това противогрипна ваксина, следва да се реваксинира 4 седмица след първата. Тоест, в случая на Вики трябва да поставя две ваксини. Вярно ли е това?


Лейди вярно е, но не го практикуват джипитата, както тези от РИОКОЗ.
Като ги попитах ми отговориха да права сте, но не практикуваме ние така. А на въпроса ми защо, останах без отговор. На листовката също е написано.


опс. писали сме едновременно с д-р Бърди
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #144 -: Август 31, 2010, 23:30:42 pm »
Как сте Перденце?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #145 -: Август 31, 2010, 23:42:23 pm »
За сега сме ОК, благодаря че попитахте. :D
Гастроентероложката отмени часа и сега очаквам потвърждение от медицинският център за новата дата. Определено от морската вода започва да хълца и оригва, но отшумява бърза. Слава богу поотмина и манията му с тези батути и вече 2 месеца не сме скачали, няма и да го кача повече ако питате мен. Остана само хълцането при смях, но той си го имаше и преди това и не знам дали трябва това да ме смущава.

Подготвяме се за градината отново, та съм на вълна ваксини и за това надникнах тук. Миналата година слагахме Ваксигрип, защото Инфлексала не го внасяха, обаче сега с този "нов щам" ако го има във Ваксигрип, мога ли друга да сложа. Зачудих се и аз за реимунизация с Превенар 13, дали има смисъл. С две дози Превенар7 сме и сме почти на 4 години. Обаче ми се щеше и ваксина против Мораксела да сложа ако може :wink: :D

Всичко добро докторе.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #146 -: Септември 01, 2010, 08:59:05 am »
Добро утро, Докторе!
Снощи Криско ми вдигна Т 38.5 и 20 мин след като дадох панадола повърна на фонтан, преди това беше крив, но след като повърна се поуспокои. Има и леко разстройство. Легна да спи и след като се изпоти му спадна Т. През нощта не е вдигал, спа спокойно, но сутринта отново 38.2. Съмнявам се за стомашно-чревния вирус, който обикаля в последно време. Какво да предприема? С педиатърът чак след 13 и 30 мога да се консултирам.
Благодаря предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #147 -: Септември 01, 2010, 12:31:46 pm »
Привет д-р Birdie !
Д-р Birdie, има ли разлика между кремът на А-дерма екзомега, ето този:http://www.framar.bg/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-400-%D0%BC%D0%BB.-pid30014355.html и млякото http://www.framar.bg/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE-400-%D0%BC%D0%BB.-pid30062135.html
До сега сме ползвали крема, но днес се опитах да си купя и ми предлагат навсякъде само млякото. Има ли някаква съществена разлика между тях и мога ли да ползвам и млякото? Или кремът е по-добър?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #148 -: Септември 01, 2010, 12:45:12 pm »
Няма.
Но са два различни продукта по механизъм на действие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #149 -: Септември 01, 2010, 12:50:47 pm »
Благодаря Ви за бързият отговор!
А Вие кой продукт препоръчвате? Сега се чудя върху това дали да продължа да търся кремът или да купя това мляко. Най-вече заради това, че ако за известен период спра да овлажнявам кожата, започват да излизат лишейчета. Сега има няколко по крачетата, там където кожата е била дирекно изложена на слънце и е по-суха. Мисля, че като почна да мажа редовно и овлажнявам кожата, лишейчетата се скриват. Та затова сега толкова мисля кой продукт да взема.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #150 -: Септември 01, 2010, 13:04:01 pm »
Крем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #151 -: Септември 01, 2010, 14:07:02 pm »
Тъкмо писах, че сме ОК и днес Тонино е със запушен нос и много лека хрема с температура до 37.1 градуса, но на моменти е 36.7. Киха обаче прекалено на цесто, явно ще търпи развитие още хремата.За сега слагам разтвор NaCl 0.9% от банка, че този Стеримар ми идва прекалено солено. Ще трябват капки за нослето, че не може да спи, имам само Виброцил и за сега с тях. Лошото е, че имаше контакт с хора болни от вирусна пневмония, който  в момента са доста зле. Наблюдавам за сега, на лекар по на татък ще го водя, дано да няма нужда.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #152 -: Септември 01, 2010, 14:23:04 pm »
Д-р Birdie, благодаря!
Ще търся кремчето.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #153 -: Септември 01, 2010, 15:58:59 pm »
Докторе, аз с малко страничен въпрос, но какво ви е мнението за климатиците и ползването им при отглеждане на деца и ако е /както мога да предположа/ негативно какво отопление препоръчвате? Питам от гледна точка на дихателните проблеми, които можем да провокираме с използването на климатик за отопление и охлаждане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #154 -: Септември 01, 2010, 17:37:08 pm »
Парното е най-добрия вариант.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #155 -: Септември 01, 2010, 22:16:10 pm »
Докторе, аз с малко страничен въпрос, но какво ви е мнението за климатиците и ползването им при отглеждане на деца и ако е /както мога да предположа/ негативно какво отопление препоръчвате? Питам от гледна точка на дихателните проблеми, които можем да провокираме с използването на климатик за отопление и охлаждане.
Докторе, моля разяснете за климатиците, защото постът Ви ще бъде прехвърлен на текстови файл и н с възможно най-големия шрифт, ще го принтирам, а листа ще го завра в носовете на мъжа ми и бабата на Вики.

Да, Мангъров е прав- имате завършена ваксинация с Превенар, защото сте направили нужните Ви дози, но препоръчват към тези две дози Превенар 7 да се постави една доза Превенар 13!
Доколкото се осведомих Превенар 13 все още не се внася в БГ. Кога най-късно мога да я поставя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #156 -: Септември 01, 2010, 22:21:05 pm »
Климатиците много изсушават въздуха. Освен това е много скъпо да се отопляваш на ток- тук.
Не мога да препоръчам нещо- зависи от възможностите на всеки.

Превенар 13? 5г възраст ( според някои- 6г).
« Последна редакция: Септември 01, 2010, 22:35:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #157 -: Септември 01, 2010, 22:34:37 pm »
Аааа в очите на майка ми сте нещо като божествено същество. Когато изречението започва с "Бърди каза ..." се слуша и изпълнява. :D. Много често чувам: "Питай Бърди", "Бърди какво каза?". :D
Имате също и респекта на мъжа ми. Основния ми спор за ефекта на климатика е с него.
« Последна редакция: Септември 01, 2010, 22:40:57 pm от lady_11 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #158 -: Септември 01, 2010, 23:18:27 pm »
При нас в Бг що годе е поносимо отоплението с инвертор климатик, тоест на ток. Изключвам разни печки, духалки, радиатори ... Парното също изсушава въздуха, ако това е основният аргумент. Ние винаги сме били на климатик, де факто нон стоп работи /най много месец, два през годината сме без/, но дихателни проблеми не сме имали /да чукна на дърво/
Апропо ако се почистват и редовно с препарат, няма и да бъдат обвинявани като причинители на бактерии и прочие си мисля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #159 -: Септември 03, 2010, 00:52:14 am »

Здравейте, д-р Бърди!
В съседната тема видях снимките, които сте публикувал за петната тип "кафе с мляко".
Синът ми има две такива, едно на гръбчето, което е по-бледо, и едно на ръчичката. Може ли малко повече информация за този вид петна? Досега не се бях замисляла за тях...