0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #100 -: Август 14, 2010, 23:17:50 pm »
:)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #101 -: Август 14, 2010, 23:23:07 pm »
Докторе, аз отдавна не съм писала. Но за мое съжаление, пак съм тук.
На 6-ти август тръгнахме за почивка - Черноморец /моя много груба грешка/.
Още на същия ден, след първия плаж се появи обрив по лявата страна на  лицето и зад едното ухо - ситни дребни пъпки, детето го сърбеше, имаше обрив и в косата. Предположих, че е от горещината и от пот. Едни пъпки завяхваха /преди това бяха с бял връх/, други се появяваха, на сгъвката на лявата ръка. Мазах с Фенестил - ефект нулев.
Малко пояснение: местихме квартира на втория ден, в първата беше непоносима жега, по-висока от температурата на открито, а морето беше мръсно и след една морска буря си меришеше на фекалии и отходен канал.
На четвъртия ден от нашата почивка се появи хрема - първо водниста и прозрачна, в последствие жълто-зелена. Нямаше температура. Започнах със стандартни неща - Стеримар и помпа, Нурофен, профилактично Отипакс. Не вярвам на лекари, лепещи обяви из аптеките или по плажа в стил "Доктор Х, само домашни посещения, мобилен номер".
На следващия ден хремата се задълбочи, детето се давеше в сополи. Дистанционно от моята педиатърка - Аугментин , но ме предупреди, че може изпражненията да са по-редки. Както знаете, Вики е със хроничен запек, та дадох Аугментина. И се започна едно неистово растройство - напрво вода. На 11/12-ти започна и повръщането.Редувах Хидрасек и Натриев цитрат. От Вас знам, че диетата не трябва да бъде  съвсем строга, но ограчих до запичащи и по-леки неща храни - морков, картоф, сиране, сухар, пилешки бульон.
Вече сме в София - преглед при лекар.До четвъртия ден на АБ - имаше повичеша температура  - между 37.5 - 38 градуса. Всичко е правилно, продължаваме с аугментина. Предписа редуване на Хирдасека с Ентерол и Смекта - не мисля да ги давам, няма полза поне според мен. Междувременно има и хрема, но не чак толкова обилна.
Притеснява ме вида н изпражненията - Вики направо вода изкарва, въпреки лекарствата. Кожния участък около ануса е силно зачервен . Не е ли редно да се направи посявка на изпражнеието? Някакви други насоки на лечението?


П.П. Пъпките напълно завяхнаха, след като си дойдохме в София.

Вероятно вирусен гастрентерит...  . Съмнения за Салмонела? може да е чревна инфекция, имайки пред вид условията,които описвате.
Кажете и да не дава АБ "по телефона",  без да е видяла детето ( или поне други да са го видели и да има точно описание на проблемите).

Естествено че ще спрете Аугментина при тази диария - ако изобщо има нужда от АБ - попитайте за друг.
« Последна редакция: Август 14, 2010, 23:24:56 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #102 -: Август 14, 2010, 23:43:43 pm »
Вероятно вирусен гастрентерит...  . Съмнения за Салмонела? може да е чревна инфекция, имайки пред вид условията,които описвате.
Кажете и да не дава АБ "по телефона",  без да е видяла детето ( или поне други да са го видели и да има точно описание на проблемите).

Естествено че ще спрете Аугментина при тази диария - ако изобщо има нужда от АБ - попитайте за друг.
Ами, това което можех най-много да разчитам, е някой да "види детето ми по телефона". Докторката ми е в отпуска, но поне тя се отзова.
При прегледа - личен и непосредствен от нейната заместничка в София - тя потвърди Аугментина. Попитах за смяна на Аугментина - каза, че не е нужно и да продължавам да го давам.
Събота срещу неделя е. На крачка съм от стъпката да го заведа в инфекионза болница или да се обадя на доктор Мангъров.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #103 -: Август 14, 2010, 23:47:37 pm »
Не може да продължавате с Аугментин при тази диария... това е ясно.
Винаги може да смените с друг, ако изобщо има нужда от АБ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #104 -: Август 17, 2010, 14:38:54 pm »
Доктор Бърди, моля за съвет... От близо 2 седмици дъщеря ми, на 4 и половина, започнаха да и се подуват клепачите, не всеки ден, но стоят някак странно подпухнали. Според личната пие много течности, а и във Варна е нечовешки влажно и задържала течности..... не знам... възможно ли е това според вас и може ли да е сигнал за нещо по-сериозно, някакви изследвания да направя ли?Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #105 -: Август 17, 2010, 14:49:44 pm »
Трябва да направите общи изследвания на урина и посявки.
Плюс биохимични с оглед бъбречната функция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #106 -: Август 17, 2010, 14:57:09 pm »
Моля ви, кажете, какви са тези биохимични изследвания за бъбречната функция
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #107 -: Август 17, 2010, 15:03:31 pm »
CBC, урея, креатинин, йони, серумен албумин, белтъци.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #108 -: Август 17, 2010, 15:56:11 pm »
Докторе, само да се отчета: В неделя бяхме на преглед при доктор Мангъров. Категорично каза да спрем антибиотика, няма нужда от смяна с друг. Изписа Хидратин Алфа само - без смекти, хидрасеци и прочие. След 24 часа има огромно подобрение - изпражненията вече не са редки.
Бгагодаря ви за съвета!

П.П. Като слушах доктор Мангъров, все едно, че слушах Вас. Защо няма повече такива лекари в бг?

Имам само един друг въпрос: Доктор Мангъров обясни, че дозировката на панадол-а е 1 мл на 1 кг тегло на детето. Тоест ако дедето е 13 килограма, дозата е 13 милилитра, а не както пише на опаковката. Вярно ли е това? Човекът ми го обясни подробно, но моля и за вашето мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #109 -: Август 17, 2010, 16:02:53 pm »
Парацетамол се дозира 12-13 мг/кг/  на ДОЗА.
2 до 3 такива дневни дози.

>> за 13 кг ->>  156 мг/доза = 6.5 мл ( ако сиропчето е 120мг/5мл). 6.5мл е половината от теглото на детето в мл. Но по-добре е да ползвате дозата  >> мг/кг.

Да, правилно Ви е посъветвал. Оставете Д-р Мангъров Ваш постоянен Педиатър и се избавете от грижи и Интернет. :)
« Последна редакция: Август 17, 2010, 16:06:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #110 -: Август 17, 2010, 20:11:56 pm »
Доктор Бърди, моля за съвет... От близо 2 седмици дъщеря ми, на 4 и половина, започнаха да и се подуват клепачите, не всеки ден, но стоят някак странно подпухнали. Според личната пие много течности, а и във Варна е нечовешки влажно и задържала течности..... не знам... възможно ли е това според вас и може ли да е сигнал за нещо по-сериозно, някакви изследвания да направя ли?Благодаря
Извинявайте докторе,само да питам..........днес пуснахме стерилна и обща урина, но още не са излезли, кръвна картина не пуснахме, утре. - Само не се разбрахме в лабораторията какво е CBC. Бях пуснала урина преди околко месец, сега я погледнах, просто за справка и видях че има урина-седимент - кристали пикочна киселина. Какво означава това, много се притесних, да не са песъчинки
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #111 -: Август 17, 2010, 23:42:29 pm »

Да, правилно Ви е посъветвал. Оставете Д-р Мангъров Ваш постоянен Педиатър и се избавете от грижи и Интернет. :)


Докторе, не е толкова просто. Все пак "не работя цар". Тоест, при доктор Мангъров трябва да отиде детето ми на платен прием. Ако ме прети при друг специалист - той също е платен.

И на темата здравни осигуровки и полученото срещу тях изпадам в бяс, защото ето на, бате Бойко е решил да си пълни хазната с наказание на такива като мен, които повече от три месеца не са си плащали здравните осигуровки. За какво да ги плащам? На мъжа ми скенера при съмнение за инсулт или менингит - аз си го платих, при все че е здравно осигурен. ЯМГ и ЕЕГ-тата след това, пак си ги плащаме.
Детето - не мога да разчитам на читав лекар по ЗК - тъй го връткат, изчели са си всички договори, наредби и инструкции, че си източват касата.
Аз самата - по-добре съм си като не внасям осигуровки и когато имам нужда отивам на платен прием при избран от мен доктор, който няма интерес да ме вкара в графа "диспансерезирани".

Извинявам се за офф-а.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #112 -: Август 25, 2010, 14:29:38 pm »
Здравейте, Д-р Бърди!
Обичам нещата да са ми ясни,затова ще Ви помоля за малко разяснение.
Сина ми е на 5г. от 2 дни с Т, 38 до 39 гр. При първи преглед вирус със зачервено гърло, виждат се 2, 3 бели точици, но то и като е здрав си ги има.Днес сутринта Д-ра ни пусна изследвания ПКК, СУЕ и ЦРП, защото все още няма подобрение и Т не спада и за да се разбере дали ангината е вирусна или бактериална и да минем на АБ. Обадих се  по тел. Д-ра ми каза, че ПКК и СУЕ са добре, но ЦРП е увеличено на 83 при норма до 6, което говори за инфекция, но въпреки това да изчакаме с АБ до утре и ако няма подобрение започваме с АБ. Смятате ли, че високото ЦРП може да се дължи на вирусна ангина и дали е оправдано това изчакване.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #113 -: Август 25, 2010, 15:26:52 pm »
Здравейте д-р Бърди,
тъй като нашата кашлица вече 2ри месец, че и повече не спира, направихме рентгенова снимка. Да, но докторите са на две мнения и вече се чудя на кого да се доверя, какво да правя. Според лекарът, който разчета снимката му няма нищо, според GPто има  :(
Много ви моля, кажете какво е вашето мнение? Мислите ли, че има някаква инфекция? Налага ли се АБ? Споменаха също, че имал увеличен Тимус - вие какво мислите?
Много разчитам на вашето мнение докторе. Ще съм ви благодарна за всяка насока, възможно лечение.
Благодаря ви.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #114 -: Август 25, 2010, 18:13:22 pm »
Докторе, снощи Преслава /18 месеца/ се подхлъзна на мокрите плочки у нас и си удари доста лицето- поду й се нослето и горната устничка, от носа тече малко кръв /не обилно, примесено беше със секретите, който отдели с реването от случилото се/
днес вече устната спадна, нослето е с лек оток, но не виждам синина, нужно ли е при такава травма да правим снимка

п.п. за да е интересно днес я е ударила и люлка в парка, голям невървеж, има си цицинка на челото
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #115 -: Август 25, 2010, 20:41:01 pm »
Здравейте д-р Бърди,
тъй като нашата кашлица вече 2ри месец, че и повече не спира, направихме рентгенова снимка. Да, но докторите са на две мнения и вече се чудя на кого да се доверя, какво да правя. Според лекарът, който разчета снимката му няма нищо, според GPто има  :(
Много ви моля, кажете какво е вашето мнение? Мислите ли, че има някаква инфекция? Налага ли се АБ? Споменаха също, че имал увеличен Тимус - вие какво мислите?
Много разчитам на вашето мнение докторе. Ще съм ви благодарна за всяка насока, възможно лечение.
Благодаря ви.
Какво мисли че има Дж.П от снимката?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #116 -: Август 25, 2010, 20:41:23 pm »
Докторе, снощи Преслава /18 месеца/ се подхлъзна на мокрите плочки у нас и си удари доста лицето- поду й се нослето и горната устничка, от носа тече малко кръв /не обилно, примесено беше със секретите, който отдели с реването от случилото се/
днес вече устната спадна, нослето е с лек оток, но не виждам синина, нужно ли е при такава травма да правим снимка

п.п. за да е интересно днес я е ударила и люлка в парка, голям невървеж, има си цицинка на челото

Не знам- зависи от прегледа на детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #117 -: Август 25, 2010, 22:50:02 pm »
Здравейте д-р Бърди,
тъй като нашата кашлица вече 2ри месец, че и повече не спира, направихме рентгенова снимка. Да, но докторите са на две мнения и вече се чудя на кого да се доверя, какво да правя. Според лекарът, който разчета снимката му няма нищо, според GPто има  :(
Много ви моля, кажете какво е вашето мнение? Мислите ли, че има някаква инфекция? Налага ли се АБ? Споменаха също, че имал увеличен Тимус - вие какво мислите?
Много разчитам на вашето мнение докторе. Ще съм ви благодарна за всяка насока, възможно лечение.
Благодаря ви.

Смята, че има инфекция някаква....аз обаче се чудя дали да вярвам, защото си мисля, че това го каза с цел да оправдае АБ, който изписва и тъй като 2 месеца не намираме причина за кашлицата му. Изписа ми Азатрил 100 за 6 дни и Флудитек.
Какво мисли че има Дж.П от снимката?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #118 -: Август 25, 2010, 23:31:10 pm »
Д-р Бърди здравейте, на дъщеричката ми ( година и девет месеца почти)направихме три приема на превенар – съответно на 2,3 и 4 месеца.Но за съжаление поради ред причини четвъртия доста се отложи. Мисля сега да я направим. Но все пак искам да ви попитам късно ли е за това и ще се отрази ли по някакъв начин.
Благоаря ви.
п.с Простете ако въпроса ми звучи глупаво, но чух какво ли не за отлагането на ваксините.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #119 -: Август 26, 2010, 00:32:32 am »
Здравейте д-р Бърди,
тъй като нашата кашлица вече 2ри месец, че и повече не спира, направихме рентгенова снимка. Да, но докторите са на две мнения и вече се чудя на кого да се доверя, какво да правя. Според лекарът, който разчета снимката му няма нищо, според GPто има  :(
Много ви моля, кажете какво е вашето мнение? Мислите ли, че има някаква инфекция? Налага ли се АБ? Споменаха също, че имал увеличен Тимус - вие какво мислите?
Много разчитам на вашето мнение докторе. Ще съм ви благодарна за всяка насока, възможно лечение.
Благодаря ви.

Смята, че има инфекция някаква....аз обаче се чудя дали да вярвам, защото си мисля, че това го каза с цел да оправдае АБ, който изписва и тъй като 2 месеца не намираме причина за кашлицата му. Изписа ми Азатрил 100 за 6 дни и Флудитек.
Какво мисли че има Дж.П от снимката?
Снимката е завъртяна. Азатрил обикновено се дава 3 дена. Може и повече, но по специална схема и показания.
Може ли по-подробно за симптомите, как е започнало всичко, с какво сте лекували досега, как е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.