0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #60 -: Август 10, 2010, 16:14:04 pm »
Здравейте д-р Бърди!

Пиша Ви по повод лечението на на моята малка дъщеричка /на 1г. 3 м./ от бактерии в урината. Преди месец откриха в урината Цитробактер и направихме 10 дневен курс на вливания с Амикацин, след което пи 14 дни Суметролим.Направихме консулт и с доц. Буева, която има прегледи и във Варна и каза,че всичко с бъбреците е наред.След антибиотика направихме изследване на урината, което беше чисто и нямаше бактерии. За съжаление миналата седмица реших да й пусна урина профилактично и се установи отново наличието на бактерия - този път Klebsiella pneumoniae ESBL (-) 10 на 5. Пуснах в още 2 лаборатории, бактерията се потвърди. Имаме антибиограма. Според нашата докторка не е нужно да пием антибиотик, каза да вземем само Имунобор Уро и Лактофлор Био.
Много моля за Вашето компетентно мнение относно възможностите за лечение на тази бактерия и изобщо за по-нататъшна профилактика.
 Благодаря Ви предварително!
Моля да не пускате едни и същи неща и на л.с. и тук. Прочетох л.с.  от Вас.
Ще Ви отговоря когато имам възможност, или ако имам какво да Ви кажа. Така или иначе въпросът Ви може да изчака малко.
Моля също да не използвате думата "спешно имам нужда". Отговарям според възможностите си.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #61 -: Август 10, 2010, 16:26:55 pm »
Не насилвайте с този разтвор за перорална рехидратация! Може само да провокирате повръщане! Ако детето в тази възраст не ги харесва, и не може само и само с течности да компенсира ( чай), така или иначе вливания ще са нужни.
Дайте само сухарчета за сега и до 1-2 ч.л чай. Не принуждавайте за хранене и пиене. Ако не иска сам- оставете го- колкото часа спечелите по-добре ще е.
Ако може да го приспите сега, и да поспи час, два ->> ще е още по-добре.
Много внимателно помислете НУЖЕН ли е изобщо този АБ? особено ако стабилно няма т-ра и следобед.
Ами той да се храни не иска, но много иска да пие вода, чиста вода. Дадох му глътка преди малко, много ми се примоли. И на чая много се нахвърля, ако не го спирам ще пийне доста, но ме е страх да не повърне, за това гледам през 10-15минути по глътка.
Ще питам пак за Аб, но доктора го изписа заради високите левкоцити и СУЕ. Да разбирам ли, че повишаването на тези две неща не са причина да се включи АБ?
Цял ден поддържа Т 37-1-37,4. Ето сега пак е 37,4, но не съм дала антиперетик, защото живна много и ме е страх пак да не повърне.


Ох, Докторе тази ситуация е просто абсурдна!
При наличие на личен лекар педиатър и частен лекар педиатър аз пак Вас занимавам с глупости!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #62 -: Август 10, 2010, 16:37:21 pm »
" Да разбирам ли, че повишаването на тези две неща не са причина да се включи АБ?"
Да, при положение че от прегледа няма нищо обезпокоително и  всички ваксини са направени!
Все пак и вирусните заболявания могат да дадат тези отклонения.

Или поне имаме 5-6 часа да се поогледаме преди АБ да дадем.
Нужно е много търпение, здрави нерви и повече оптимизъм.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #63 -: Август 10, 2010, 16:42:52 pm »
Докторе много благодаря за съветите, естествено вторите капки за очи, не се предлагат в българската аптечна мрежа :? за това ще започна с Тобрекс. Какво съдържа Окулозан, да потърся аналог евентуално.

Кроки, като те чета и се сещам за нашият ужас, когато Тони беше на 1,8 г.
Ако не успееш с чай да го оводниш, пусни му една система, ако при вас може, защото при нас не може. Колкото повече се обезводнява толкова по дълго ще се възстановява след това. При повръщане ползвах свещички Vomacur, че друго подходящо за деца няма на пазара, освен тези хомеопатичните Вомитусхил, но от тях полза никаква не видях.

Забелязала съм при Тони в началото на болестта, когато се налага да се нахрани преди да дам АБ, но има температура и апетит, след няколко хапки започва да му се гади и ако не спре, повръща. Овладея ли температурата, хапва по малко без връщане.Това в първите 1-2 дни.
« Последна редакция: Август 10, 2010, 16:47:40 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #64 -: Август 10, 2010, 17:21:05 pm »
Ами аз окупирах темата последните дни, ама  :oops:

Сега вече се връщам от личната педиатърка на Боян.
Каза ми абсолютно същото като Вас Докторе. За нея това е вирусно, посъветва ме да изчакам с антибиотика, поне до утре да видя как е детето. За ръцете и пъпките пак каза същото като Вас - Фусидин Н.
Детето изглежда много по-добре, не е повръщало от 3ч и половина. Пийва по глътка чай и вече започна да разказва приказки  :lol:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #65 -: Август 10, 2010, 18:29:17 pm »
Коки, има такъв вирус в момента във Варна. Малкият го изкара. Започна точно така с повръщане и температура. На третия ден имаше и разстройство. Всички деца покрай нас го минаха.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #66 -: Август 10, 2010, 18:35:13 pm »
Здравейте д-р Бърди!

Пиша Ви по повод лечението на на моята малка дъщеричка /на 1г. 3 м./ от бактерии в урината. Преди месец откриха в урината Цитробактер и направихме 10 дневен курс на вливания с Амикацин, след което пи 14 дни Суметролим.Направихме консулт и с доц. Буева, която има прегледи и във Варна и каза,че всичко с бъбреците е наред.След антибиотика направихме изследване на урината, което беше чисто и нямаше бактерии. За съжаление миналата седмица реших да й пусна урина профилактично и се установи отново наличието на бактерия - този път Klebsiella pneumoniae ESBL (-) 10 на 5. Пуснах в още 2 лаборатории, бактерията се потвърди. Имаме антибиограма. Според нашата докторка не е нужно да пием антибиотик, каза да вземем само Имунобор Уро и Лактофлор Био.
Много моля за Вашето компетентно мнение относно възможностите за лечение на тази бактерия и изобщо за по-нататъшна профилактика.
 Благодаря Ви предварително!
Направете АБиограма на Клебсиелата.
Дайте въз основа на нея химеопрофилактика и направете контролни посявки. Ако са добре ще е нужно да дадете профилактика за около 4-5 месеца. Ако не са, ще е нужно да лекувате нормално.
Нужно е още да направите микционна цистеоуретрография.

От тези неща >> Имунобор Уро и Лактофлор Био, няма никакъв ефект.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #67 -: Август 10, 2010, 18:50:09 pm »
Здравейте, Докторе!
Забелязах на моите момчета подутини зад ушетата. И на двамата са по-подути зад дясното ухо. Утре ще ги водя при педиатърката, но ми е свито сърцето да не е нещо притеснително. Моля за вашето мнение, естествено ако от снимките можете да се види нещо. На пипане не са меки - наподобяват подуване на лимфен възел, но по-твърдо.
Благодаря ви предварително!
http://mimi0126.snimka.bg/baby/krisi-i-dani.258104.20053726
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #68 -: Август 10, 2010, 18:55:44 pm »
Не знам какво е това без да видя.Съжалявам... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #69 -: Август 10, 2010, 18:56:37 pm »
Нищо, все пак благодаря!
Забравих да ви попитам, има ли някакви изследвания, които трябва да направим, за да разберем какво е, или само преглед при педиатъра?
« Последна редакция: Август 10, 2010, 19:16:50 pm от mimi26 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #70 -: Август 10, 2010, 19:23:16 pm »
Здравейте д-р Бърди
Притеснена съм. След снощната безсънна нощ се очертава и тази да е такава. Накратко - дъщеря ми от вчера е с температура и зачервено гърло, като Т пада и се вдига най-високата която вдигна е 38.8. Днес беше паднала под 37 но сега е 37.9. Снощи бяхме на спешен кабинет изписаха ни АБ (Зинат) естествено опитах се още снощи да й го дам но тя го повърна. Днес я водих при педиатърката и тя каза да изчакаме с АБ но гърлото й било силно зачервено сливиците е почти били допряни една до друга.Изписа  някакви капки Умкалор немски билкова съставка е основната. А иначе за Т давам Ефералган свещички и Нурофен през устата. Пие само вода днес едва й дадох Нурофена почти насила. Въпроса ми е да й давам ли АБ и какво да й дам за зачервеното гърло?
Благодаря   :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #71 -: Август 10, 2010, 20:55:21 pm »
Нищо, все пак благодаря!
Забравих да ви попитам, има ли някакви изследвания, които трябва да направим, за да разберем какво е, или само преглед при педиатъра?
Не знам..зависи как ще се интерпретират находките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #72 -: Август 10, 2010, 21:00:42 pm »
Здравейте д-р Бърди
Притеснена съм. След снощната безсънна нощ се очертава и тази да е такава. Накратко - дъщеря ми от вчера е с температура и зачервено гърло, като Т пада и се вдига най-високата която вдигна е 38.8. Днес беше паднала под 37 но сега е 37.9. Снощи бяхме на спешен кабинет изписаха ни АБ (Зинат) естествено опитах се още снощи да й го дам но тя го повърна. Днес я водих при педиатърката и тя каза да изчакаме с АБ но гърлото й било силно зачервено сливиците е почти били допряни една до друга.Изписа  някакви капки Умкалор немски билкова съставка е основната. А иначе за Т давам Ефералган свещички и Нурофен през устата. Пие само вода днес едва й дадох Нурофена почти насила. Въпроса ми е да й давам ли АБ и какво да й дам за зачервеното гърло?
Благодаря   :)
Не мога да кажа без преглед дали е нужен АБ, или не е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #73 -: Август 10, 2010, 21:05:15 pm »
Стефания отново вдигна Т, този път изчаках и дадох на 37,9 панадола и стигна до 38,5. Твърди, че я боли гърлото, гърдичките, коремчето- по-скоро не може да локализира болката. Измих я под душа с приятно топла вода, температурата падна до 37,2 половин час след панадола. Поне за ушите твърди, че не я болят. Забелязох розови петна отгоре на главичката, но не можах да снимам добре, видимо не е олющено, по-скоро като изгоряло от слънцето, но пък толкова светло розово  :(
ще се пробвам пак да снимам и да пусна снимки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #74 -: Август 10, 2010, 21:13:57 pm »
Благодаря! Лека вечер!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #75 -: Август 10, 2010, 22:36:08 pm »
Здравейте д-р Бърди - имам един малко глупав въпрос, но...възможно ли е урината на дъщеря ми /на 1,4 години/ да има неприятна миризма от някаква храна или напитка? В петък сутрин забелязах, че памперса й мирише доста неприятно. Такава беше и миризмата при предишна уроинфекция и затова много се притесних. Пуснахме посявки - стерилни са. Бях писала преди време, че изкара 2 уроинфекции в рамките на 2 месеца. При поредният преглед при нефролог /аномалии на бъбреци не са установени при ехографски преглед/ ни бе назначена терапия с фуролин за 6 м. Ако и при тази ситуация уроинфекцията рецидивира препоръчва микционна цистография. Знам, че и вие сте на мнение, че е добре да се направи. На мен обаче ми се иска малко да я поотложим. А какво е вашето мнение за фуролина? Добре ли е да го пие? Ще се радвам да споделите мнение по въпроса!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #76 -: Август 10, 2010, 22:43:05 pm »
http://picasaweb.google.com/stirianowa/Razni#

това успях да снимам, дали ще свърши работа за коментар  :(

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #77 -: Август 11, 2010, 01:21:50 am »
Здравейте д-р Бърди - имам един малко глупав въпрос, но...възможно ли е урината на дъщеря ми /на 1,4 години/ да има неприятна миризма от някаква храна или напитка? В петък сутрин забелязах, че памперса й мирише доста неприятно. Такава беше и миризмата при предишна уроинфекция и затова много се притесних. Пуснахме посявки - стерилни са. Бях писала преди време, че изкара 2 уроинфекции в рамките на 2 месеца. При поредният преглед при нефролог /аномалии на бъбреци не са установени при ехографски преглед/ ни бе назначена терапия с фуролин за 6 м. Ако и при тази ситуация уроинфекцията рецидивира препоръчва микционна цистография. Знам, че и вие сте на мнение, че е добре да се направи. На мен обаче ми се иска малко да я поотложим. А какво е вашето мнение за фуролина? Добре ли е да го пие? Ще се радвам да споделите мнение по въпроса!
Furolin е "тежък" препарат. Бих предпочел друго, ако изобщо има нужда от профилактика.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #78 -: Август 11, 2010, 01:22:26 am »
http://picasaweb.google.com/stirianowa/Razni#

това успях да снимам, дали ще свърши работа за коментар  :(


Това са обикновени кожни инфекции в основата на косъма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #79 -: Август 11, 2010, 09:45:18 am »
Здравейте д-р Бърди!

Пиша Ви по повод лечението на на моята малка дъщеричка /на 1г. 3 м./ от бактерии в урината. Преди месец откриха в урината Цитробактер и направихме 10 дневен курс на вливания с Амикацин, след което пи 14 дни Суметролим.Направихме консулт и с доц. Буева, която има прегледи и във Варна и каза,че всичко с бъбреците е наред.След антибиотика направихме изследване на урината, което беше чисто и нямаше бактерии. За съжаление миналата седмица реших да й пусна урина профилактично и се установи отново наличието на бактерия - този път Klebsiella pneumoniae ESBL (-) 10 на 5. Пуснах в още 2 лаборатории, бактерията се потвърди. Имаме антибиограма. Според нашата докторка не е нужно да пием антибиотик, каза да вземем само Имунобор Уро и Лактофлор Био.
Много моля за Вашето компетентно мнение относно възможностите за лечение на тази бактерия и изобщо за по-нататъшна профилактика.
 Благодаря Ви предварително!
Направете АБиограма на Клебсиелата.
Дайте въз основа на нея химеопрофилактика и направете контролни посявки. Ако са добре ще е нужно да дадете профилактика за около 4-5 месеца. Ако не са, ще е нужно да лекувате нормално.
Нужно е още да направите микционна цистеоуретрография.

От тези неща >> Имунобор Уро и Лактофлор Био, няма никакъв ефект.
Благодаря Ви за отговора!