0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #40 -: Август 10, 2010, 00:16:43 am »
Ягодите и мъхестите праскови са едни от най-силните хранителни алергени. Понякога деца само от допир с мъха правят тежки алергични реакции.
Това беше първото, на което се опитах да обърна внимание при доктора. Не ми се обърна внимание, казах с какво ме обори. Не ме убеди, обаче!

Второ, значителното редуциране на обривите след дори няколко приема на антихистамин са категорично в полза на тезата.
Площите са много обширни за да се маже със силни КС кремове- ако има нужда- прави се КС в база.
Точно за това давам и Зиртека все още, въпреки че Доктора каза, че от него файда няма да видя.
И с крема не съм мазала все още, прочетох че има КС в него и не посмях. Много ми се видя площта.

Сложете таблетки против комари.
Може да продължите с антихистамина общо до 5 дена, по изключение седмица.
И овлажняващото кремче.

От друга страна, деца с атопична кожа от обилно потене много лесно се обриват на широки площи.
В тези случаи овлажняващото кремче и Авеено с трици е най-доброто.
Но тук имаше и двете съставки - и уртикариалната и атопичната.
Това по ръцете са комари или други дребни летящи гадинки.

За т-та- не знам от какво е, но тук вече има случаи на варицела.
Температурата е от?
С антихестамина и овлажняващия крем и аз смятам да продължа, макар и на своя глава.
Само таблетки против комари не съм сложила, ще се поправя още утре!

За атопичната кожа, Боян е с такава. Това поне тук сме го обсъждали 100 пъти, смятам не стои под въпрос.

Най-сложния въпрос с температурата се надявам да го уточним утре след изследванията.
Доктора каза - уши, гърди, гърло - чисти! Най-вероятно е вирусно. Пускаме изследвания, за да отхвърлим нещо с бъбреците, за това е и само кръв и урина, без назален и гърлен секрет.

Дано се окаже просто съвпадение на кожните неволи с вируса. Докторът беше категоричен - няма връзка между температурата и пъпките.
Утре следобед педиатърката по здравна каса е втора смяна, сигурно и през нея ще мина  :oops:
Детето е в завидно състояние поне за сега. Давах два пъти антиперетик, в момента спи и според мен няма температура.

Ще пиша пак!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #41 -: Август 10, 2010, 00:28:55 am »
Не е практика, поне тук, да се правят изследваноя за обикновени т-рни състояния.
Ако детето няма анамнеза за уроинфекции, на тази възраст да има уроинфекция и то без други оплаквания, е по принцип възможно, но рядко.

Мисля е добре да намажете с хидратантното кремче тялото. Трябват особени грижи за кожата през лятото при тези деца.
За комарите- без да ги пропъдите все нови пъпки ще има, но забелязвате че това по челото и тялото няма общо с пъпките по ръцете поне като тип и вид.

Сега, да мажем с гол Бетаметазон/ Гентамицин е малко множко като подход. Кое ще намажем? целите ръце? не става... . А  гентамицин? по добре локално с Фуцидин да тампонирате най-големите комарни петна. Точково, върху тях, с клечка за уши, а не да мажете на голяма площ с Фусидин.

Единствено възможна връзка т-ра с обривите ( т-та СЛЕД обривите) е Микоплазма или Мораксела инфекции.
В този аспект, посявка на носен и фарингеален секрет е уместно да се направят.
« Последна редакция: Август 10, 2010, 01:54:09 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #42 -: Август 10, 2010, 00:42:50 am »
и Стефания вдигна Т днес следобед, изчаках до 37,7 и дадох доза панадол /към 16 часа/
в момента няма, на няколко пъти регистрирах малко над 37 /37,2-37,4/, но сваля сама
последно преди час беше с 36,2
докторе, чела съм че дишането се ускорява при вдигане на температура, до колко е нормално да се ускори, нейното в момента е над 20 пъти в минута, следобед броих около 27-28 в минута /предвид нейните състояния/
най-вероятно е вирус, сутринта след сън не е имала апетит, хапнала е съвсем малко и е повърнала, корема я наболява и има по-рядко изхождане
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #43 -: Август 10, 2010, 00:44:06 am »
детето е на? точно...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #44 -: Август 10, 2010, 00:49:06 am »
3 г, 6 месеца, 13 дена  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #45 -: Август 10, 2010, 01:52:49 am »
Нормалната дихателна честота е в диапазона 22-34/мин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #46 -: Август 10, 2010, 07:00:29 am »
мерси, Докторе
успокоих се  :) снощи като заспа падна до 24/мин , сега даже е още по-спокойно дишането
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #47 -: Август 10, 2010, 09:57:11 am »
Докторе да споделя вече, че Тонино е добре. Омепразола си свърши работата, много благодаря на вас за което. Трябва да го пие 14 дни /до събота/ мислите ли, че е много или и 10 дневен курс стига? Омепразола лекува или е симптоматично лекарство за рефлукса? В този ред на мисли и да попитам, от кога мога да давам домати, пъпеш ... батути :wink:? Детенце вече отказва да яде "бели" ястия  :?, а пъпеша е един от най любимите му плодове.

От седмица може би, склерата от вътрешната страна на едното оче е зачервена /мисля от морето/ Не ми разрешава Тони да видя по обстойно, както и да снимам. До колкото можах да видя като, че ли е по уплътнено някак си, не знам как да обясня. На моменти зачервеното е като една линия, на моменти е по силно зачервено /най вече след сън и плаж/. След сън също така това око има лек оток, който след време отминава. Личната ме изуми с реакцията си, за това се допитвам до вас. Не мисля, че е нормално детенце да има зачервено око от седмица. Цитирам "разсипа го това дете, все  по доктори да го водиш" Все едно аз искам детенце да не се чувства добре, думи нямам ...  :( :x
Удачно ли е да ползвам Тобрекс за няколко дни?


Благодаря.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #48 -: Август 10, 2010, 11:35:47 am »
10 дена са добре. Но доматите ще трябва да позабравим поне до края на Септември.
Преди да почнете с батута, дайте малко мляко, или кисело, или аналог млечно ( течно).

Може да ползвате Тобрекс, но нещо "съдосвиващо" подходящо за деца би било по удачно- тук има "Окулозан", например.

Личната?
Има проблеми с децата винаги. Зад тях се крият хората, тревожещи се как да ги решат. Това е истината.
Омепразола силно снижава киселинността на стомашното съдържимо. От там и подпомага ( без да спира рефлукса) да зараснат раните в долната част на хранопровода, предизвикани от рефлукс на киселинно съдържимо ( което след Омепразол вече не е толкова). Просто казано... .
« Последна редакция: Август 10, 2010, 11:38:08 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #49 -: Август 10, 2010, 12:22:10 pm »
Още развитие при нас.
Снощи имаше 39,8 Т, днес е 37,1-37,4
От изследванията урината е добре ,но има повишени левкоцити и някои други не в граници.
Детето започна и да повръща.
Изписаха му Аугментин и ако продължава да повръща в 5ч ще го водим за система.

Вече и частния педиатър не го разбирам хич, уж вирусно пък антибиотик, защото левкоцитите били високи, пък нямало нужда от МБ  :?.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #50 -: Август 10, 2010, 12:33:40 pm »
Аугментин може да  усили повръщанията !
Може би е вирусен гастрентерит това? Може би си струва да изчакаме с АБ още 4-5 часа?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #51 -: Август 10, 2010, 12:41:53 pm »
Преди малко говорих с Доктора, излезе и Суе-то /25е/ и каза давай антибиотика.
Дадох го. За пръв път Боян повръща и на мен за пръв път не ми стиска да изчакам с антибиотика.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #52 -: Август 10, 2010, 12:46:11 pm »
Хм... . Да не се влошат повръщанията от Аугментин само... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #53 -: Август 10, 2010, 13:01:01 pm »
Ами то май на там вървят нещата.
Първите два пъти е повърнал в 9 и 9,30 при баба си, докато му чаках изследванията. Третия път беше към 11,30. Сега преди 10 минути повърна пак.
Обаче последния път си мисля е защото хапна парче краставица. Детето е много гладно и жадно, а каквото хапне повръща. Сложих му Вомакур свещичка, сега му давам и хидратин алфа.
Чудя се дали антибиотика е имал време да подейства, той повърна 20тина минути след като го пи. Ох, не трябваше да му давам да яде, ама той много ми се моли. Ето сега пак с един жален глас ме моли поне някаква храна да съм дадяла  :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #54 -: Август 10, 2010, 13:13:02 pm »
Дайте сухарчета, не направо вода. Половинка. Може с трохичка сирене отгоре.
Направете липов ( или друг леко подсладен чай).
Първо дайте сухарчетата през 10-15 минути, два, три пъти. Изчакайте 10 минути и дайте 1 ч.л. чай. НЕ повече.
Изчакайте малко. Пак едно, две сухарчета, пак 1-2 ч.л. чай. После 1/2 час нищо.
Ако давате чиста вода ще я повръща непрекъснато.
Ако детето повръща непрекъснато ще е нужно или да се даде Примперан ( Церукал, Мтоклопрамид), или да се изчака 1 час преди да спре само да повръща и ЧАК тогава да се почне ПЪРВО с твърдата храна и после с чай.
Всичко това ако диагнозата е вярна. Все пак от каква "инфекция" ( вид, тип)  повръща детето, не ми стана много ясно, простете.

Обадете се на Кирязов и попитайте:

* Аугментин няма ли да усили повръщанията? да сменим с друг?
« Последна редакция: Август 10, 2010, 13:19:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #55 -: Август 10, 2010, 15:07:00 pm »
Не съм видяла редакцията  :oops:

Голяма мъка е даването на хидратин алфа и чая. Последно го излъгах, че е сокче и пийна една малка глътка.
Преди час и половина повърна пак без да е ял и пил. Звънях на лекаря, но вече беше излязъл в почивка до 5ч. Личната му лекарка пък още не е започнала работа и така.
В 5ч ще искам да му направят вливане дори да спре да повръща, защото детето е отпаднало, само лежи и много отдавна не е ходил до тоалетната. Не ми се рискува влошаване през нощта, тогава ще трябва да ходя по спешни центрове и да го хоспитализират, най-вероятно.
Надявам се, че една такава система ще е от полза.
Тогава ще попитам и за антибиотика.
Сега ще му дам малко сухар, до преди малко спа.

Ако позволите един въпрос - покрай премеждията се сетих, че днес не съм дала зиртек-а. Да давам ли сега се чудя с това повръщане...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #56 -: Август 10, 2010, 15:36:56 pm »
Оставете Зиртек за сега.
Много внимателно преценете дали си струва да мъчите детето с описваните от Вас подходи ( системи и т.н.). Все пак не е бебе на 4м... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #57 -: Август 10, 2010, 15:43:21 pm »
Мисля, мисля. Така не съм се шашкала от 2 години.
За пръв път повръща, а нали все чета колко е опасно обезводняването при децата...
Ето, преди половин час съм пуснала предния пост, сега от 5 минути детето сякаш светна. Започна да бърбори да става и да се разхожда по малко. Иска да пие чай.
Не е повръщал от два часа. Дано се задържи така, тогава само ще звънна да попитам за смяна на антибиотика.

Отново съм Ви безкрайно благодарна!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #58 -: Август 10, 2010, 15:53:35 pm »
Здравейте д-р Бърди!

Пиша Ви по повод лечението на на моята малка дъщеричка /на 1г. 3 м./ от бактерии в урината. Преди месец откриха в урината Цитробактер и направихме 10 дневен курс на вливания с Амикацин, след което пи 14 дни Суметролим.Направихме консулт и с доц. Буева, която има прегледи и във Варна и каза,че всичко с бъбреците е наред.След антибиотика направихме изследване на урината, което беше чисто и нямаше бактерии. За съжаление миналата седмица реших да й пусна урина профилактично и се установи отново наличието на бактерия - този път Klebsiella pneumoniae ESBL (-) 10 на 5. Пуснах в още 2 лаборатории, бактерията се потвърди. Имаме антибиограма. Според нашата докторка не е нужно да пием антибиотик, каза да вземем само Имунобор Уро и Лактофлор Био.
Много моля за Вашето компетентно мнение относно възможностите за лечение на тази бактерия и изобщо за по-нататъшна профилактика.
 Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #59 -: Август 10, 2010, 16:11:02 pm »
Мисля, мисля. Така не съм се шашкала от 2 години.
За пръв път повръща, а нали все чета колко е опасно обезводняването при децата...
Ето, преди половин час съм пуснала предния пост, сега от 5 минути детето сякаш светна. Започна да бърбори да става и да се разхожда по малко. Иска да пие чай.
Не е повръщал от два часа. Дано се задържи така, тогава само ще звънна да попитам за смяна на антибиотика.

Отново съм Ви безкрайно благодарна!

Не насилвайте с този разтвор за перорална рехидратация! Може само да провокирате повръщане! Ако детето в тази възраст не ги харесва, и не може само и само с течности да компенсира ( чай), така или иначе вливания ще са нужни.
Дайте само сухарчета за сега и до 1-2 ч.л чай. Не принуждавайте за хранене и пиене. Ако не иска сам- оставете го- колкото часа спечелите по-добре ще е.
Ако може да го приспите сега, и да поспи час, два ->> ще е още по-добре.
Много внимателно помислете НУЖЕН ли е изобщо този АБ? особено ако стабилно няма т-ра и следобед.
« Последна редакция: Август 10, 2010, 16:18:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.