0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #120 -: Август 26, 2010, 00:33:28 am »
Д-р Бърди здравейте, на дъщеричката ми ( година и девет месеца почти)направихме три приема на превенар – съответно на 2,3 и 4 месеца.Но за съжаление поради ред причини четвъртия доста се отложи. Мисля сега да я направим. Но все пак искам да ви попитам късно ли е за това и ще се отрази ли по някакъв начин.
Благоаря ви.
п.с Простете ако въпроса ми звучи глупаво, но чух какво ли не за отлагането на ваксините.
Може да я поставите. Няма "късно" тук, ако детето е под 59м възраст. Просто поставяте липсващата Ви доза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #121 -: Август 26, 2010, 07:27:49 am »
Ами всичко започна в началото на юни. Изкара някакъв вирус - 1 ден с много висока Т и никакви други симптоми. Постепенно на следващия ден Т спадна, появи се хрема. Няколко дни след това направи ларингит. Назначиха ни инхалации с Вентолин, Флудитек сироп и се появи и влажна кашлица.
Постепенно детето оздравя, но остана леко да кашля - основно през нощта като се събуди, суха кашлица. GPто му каза, че била кашлица на алергична основа (откакто е роден го е "нарочил" за алергичен, то не бе АБКМ, не бе чудо, но детето НЕ е проявявало де факто алергия към каквото и да е). Та, тази алергична кашлица лекувахме с Флудитек и Ериус, но не спря цял месец, когато татко му донесе нов вирус. Отново 1 ден много висока Т (мерих до 39.7), силна хрема и засилване на кашлицата. Постепенно симптомите отшумяха, но кашлицата остана. АБ не съм давала. Заведох го на друг лекар - алерголог, диагнозата която поставиха беше "заден ринит", от там кашля. Лекувахме го с капки Макситрол и сироп за кашлица. Нещата отшумяха за 2-3 дни и след спиране на капките се започна отново. Смениха капките на Гаразон - никакъв ефект.
Постепенно последните дни започна да кашля по-силно, започна кашлица и през деня, иначе беше основно през нощта, при заспиване и при ставане от сън. Последния път, преди снимката уж се чуха и хрипове, до сега на слушалка никой нищо не чуваше.
Това е историята до тук. GPто спомена нещо, че и Тимуса му бил увеличен и за това кашлял нощем??
Извинете, стана малко дългичко.
Вие докторе какво мислите? Има ли някаква инфекция? Снимката така ни я дадоха на диск е.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #122 -: Август 26, 2010, 10:29:43 am »
Има ли сърдечни шумове детето чути?

Аз бих дал Фликсотайд за 4-5 дена и се бих въздържал от АБ без допълнителни изследвания. Особено Азатрил, и то за 6 дена.
Може би е добре да направите рентгенография на синуси.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #123 -: Август 26, 2010, 14:48:07 pm »
Благодаря ви, докторе.
А какви изследвания са необходими според вас?
Относно шумове на сърцето - не, не са чути такива. Според вас има проблем някакъв ли? Нещо не е наред?
А мислите ли, че Тимусната жлеза е увеличена?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #124 -: Август 26, 2010, 17:46:44 pm »
Аз бих дал Фликсотайд за 4-5 дена и се бих въздържал от АБ без допълнителни изследвания. Особено Азатрил, и то за 6 дена.
Може би е добре да направите рентгенография на синуси.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #125 -: Август 26, 2010, 23:21:56 pm »
Благодаря ви за бъзия отговор д-р Бърди. Утре ще сложим липсващата ни доза.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #126 -: Август 27, 2010, 16:35:06 pm »
Д-р Бърди,
как бихте коментирали резултатите от изследване на специфични IgE- антитела на дъщеря ми на 3г11м. Предварително много Ви благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #127 -: Август 27, 2010, 17:31:08 pm »
Какви проблеми има детето Ви?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #128 -: Август 27, 2010, 18:09:05 pm »
Много често боледува,като почти винаги започва с хрема,зачервено гърло,висока температура, налага се често да пие антибиотик. В момента пие Сингулер 3-ти месец и приемаше 2 месеца- Хysal.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #129 -: Август 27, 2010, 18:15:44 pm »
Това,което описвате, за никаква "алергия" не говори. Така започват и протичат всички вирусни заболявания в детската възраст.
Не виждам и защо Сингюлер ще ползвате.

Тестовете, които давате, при отсъствие на пряка връзка с алергични симптоми, могат да се отчетат като "без съществени отклонения".

Това на Мустаков "мирише", простете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #130 -: Август 27, 2010, 18:23:34 pm »
Май месец дъщеря ми беше с бронхит с обструкция,даже първоначално ни казаха , че е пневмония.Лежахме 5 дни в Детска белодробна болница с астматичен пристъп на инхалации с вентолин и урбазон венозно,водят я с астма и от там ни изписаха сингулера и ксизала и да изследването е при д-р Мустаков.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #131 -: Август 27, 2010, 18:28:26 pm »
Сингюлер е последна стъпка в лечението на една Астма, и то само ако е доказана пряка връзка с алергичен провокативен фактор. И както виждате от вашите резултати, към инхалаторните алергени детето не реагира изобщо.
Общо взето, при деца Сингюлер е с много, много "скромни" резултати. Основата на лечението на детската Астма са инхалаторните КС препарати.
Ксозал няма никаква роля и място в лечението на БА. Понякога се ползва за да се "купира" пристъп на алергичен ринит, от който често започва един пристъп, но да се дава 3 месеца е крайно погрешно. Ксозал не е лекарство за профилактика.

Само по един пристъп едва ли може да се говори за Астма при едно дете.
Мисля, не е зле да посетите опитен педиатър, или педиатър-пневмонолог. Чувал съм добри отзиви за Д-р Куфарджиева.
И след прегледа,  да осмислите нуждата от това, което в момента давате.
Простете, давате Сингюлер, пък без инхалаторен КС (Фликсотайд, или аналог)?
Това няма никаква логика,и ако е така >>  е тотално погрешно.
« Последна редакция: Август 27, 2010, 18:38:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #132 -: Август 27, 2010, 18:41:17 pm »
Д-р Бърди,
тогава какъв е вашият съвет.Какво да направим и къде да отидем за правилна диагноза и лечение,наистина вече сме объркани от лекари и диагнози и лечение. Детето просто боледува често,имала е само веднъж астматичен пристъп със затруднено дишане,кашлица и свиркащи гърди.Има и назначено лечение от д-р Мустаков: aerius и xyzal по-схема,nasonex,biogaia gtts, bronchovaxom /всичко по-схема за 3 месеца + сингулер за още 4 месеца - 3 месеца вече е пила/ да пие ли всичко това? Благодаря ви!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #133 -: Август 27, 2010, 18:43:28 pm »
докторе, като чета в темата в Бгмамма за деца с Астма, масово се приема Сингюлер и всички майки са убедени, че е много безобиден и правилния пред Фликсотайд избор  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #134 -: Август 27, 2010, 18:50:38 pm »
Д-р Бърди,
тогава какъв е вашият съвет.Какво да направим и къде да отидем за правилна диагноза и лечение,наистина вече сме объркани от лекари и диагнози и лечение. Детето просто боледува често,имала е само веднъж астматичен пристъп със затруднено дишане,кашлица и свиркащи гърди.Има и назначено лечение от д-р Мустаков: aerius и xyzal по-схема,nasonex,biogaia gtts, bronchovaxom /всичко по-схема за 3 месеца + сингулер за още 4 месеца - 3 месеца вече е пила/ да пие ли всичко това? Благодаря ви!
Основа на лечението на детската БА са инхалаторните КС ( Фликсотайд, например) дадени в подходяща доза и за логично време.
Ако сте сигурни че детето има БА, най-правилно е да дадете САМО Фликсотайд в подходяща доза. Дали да добавяте други медикаменти тук зависи от отговора на детето към Фликсотайд-а.

"Честото боледуване" може да значи дефицит на желязо и анемия от това ( като най-чести причини). Или недобро ваксиниране (липса на Хиб ваксината и/или Превенар). Или ред други неща. Не виждам защо "алергиите" изобщо може да са тема тук. И то първа?

Простете, ще бъда откровен.
Моето мнение е да игнорирате изцяло Г-н Мустаков и да посетите добър педиатър или педо-пневмонолог. Простете пак.
Ако смятате че има данни за Астма, дайте Фликсотайд и следете.
Направете противогрипната ваксина през м. Септември.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #135 -: Август 27, 2010, 18:53:36 pm »
докторе, като чета в темата в Бгмамма за деца с Астма, масово се приема Сингюлер и всички майки са убедени, че е много безобиден и правилния пред Фликсотайд избор  :?
Сингюлер е добавъчен медикамент в лечението, и то при много специални случаи.
Сингюлер ИЗОБЩО не е проучван при деца под 9-10 годишна възраст добре. Препаратът е потенциално доста опасен.

Основата на лечението на детската БА са инхалаторните КС препарати. Само те осигуряват ефект и предпазват дихателната система на детето от трайни и необратими поражения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #136 -: Август 27, 2010, 19:15:56 pm »
Благодаря ви д-р Бърди.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #137 -: Август 31, 2010, 17:09:41 pm »
Здравейте д-р Birdie,
Синът ми е на 1 година и 1 месец и от вчера е със силна хрема и температура до 38.5.Днес го заведох на преглед при личната ни педиатърка, която установи, че е със силно зачервено гърло, гърдите са чисти. Изписа ни Сумемотрил 2Х5 мл. Прочетох във Вашите теми, че Сумометрила е неподходящ за лечение при такива случаи и тъй като възнамерявам утре да заведа малкия на частен педиатър, необходимо ли е да настоявам за някакви изследвания и какви. Детето не е боледувало досега и по Ваша препоръка съм направила 3 дози Превенар, като предстои и последната.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #138 -: Август 31, 2010, 18:33:01 pm »
докторе, като чета в темата в Бгмамма за деца с Астма, масово се приема Сингюлер и всички майки са убедени, че е много безобиден и правилния пред Фликсотайд избор  :?
Сингюлер е добавъчен медикамент в лечението, и то при много специални случаи.
Сингюлер ИЗОБЩО не е проучван при деца под 9-10 годишна възраст добре. Препаратът е потенциално доста опасен.

Основата на лечението на детската БА са инхалаторните КС препарати. Само те осигуряват ефект и предпазват дихателната система на детето от трайни и необратими поражения.

Изцяло подкрепям мнението на д-р Бърди, като майка минала през 7годишно лечение на БА на сина ми. Започнахме с инхалатори - по схема, алергени (тъй като беше нужно и имаше много добра реакция на организма) и чак накрая дойде Сингулер-а (сина ми беше вече на 8г), като състоянието беше овладяно, и нямаше кризи поне една година. Сингулер-а имаше много добър принос към крайното лечение. Сега сме в т.нар."ремисия" (вече сме на 11г)и се надявам така да остане.
Това е моето скромно мнение и опит.
« Последна редакция: Август 31, 2010, 18:38:36 pm от Birdie »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #139 -: Август 31, 2010, 22:34:30 pm »
Докторе, здарейте отново.
Имам въпрос: каква противогрипна ваксина да избера за Вики /след като оздравее, разбира се/. Абсолютно съм убедена в необходимостта от поставянето й при все, че в края на септември ще тръгне на детска градина. Инфлексал V може ли?
Отделно на това, понеже сега е болен, както вече писах - колко време трябва да измине от оздравяването му до поставяне на ваксината.
Нужно ли е противогрипната ваксина да се комбинира с Бронховаксом или Рибоунил? Отправям този въпрос, въпреки че принципно знам мнението ви за тези два препарата, но простете, искам максимално да защитя детето си.
На детето ми са поставени две дози Превенар. Личната твърди, че не следва да се поставя трета ваксина, а доктор Мангъров , че следва да се реваксинира със Синфлорикс.