0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #80 -: Август 11, 2010, 09:51:38 am »
На мен ще ми е по-спокойно ако направим тази профилактика за да не съм постоянно на тръни ще има ли бактерии или не. Първият пиелонефрит беше на 1 год и 1 мес. Все си мисля ако има някакви аномалии на пикочните пътища не би ли трябвало до се проявят преди годинката? Съмнява ме, че е и от външно замърсяване, защото, особено след първия случай спазвам много стриктна хигиена.
Какво значи "тежък" препарат? Назначено й е по 10 мг. дневно - вечер. Ако смятате, че има по-добра алтернатива какво може да приема според вас? Първият път ни беше изписана профилактика със суметролим, но в последствие се оказа, че бактерията /е.коли/ е резистнетна на бисептол.
Предварително благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #81 -: Август 11, 2010, 14:41:00 pm »
д-р Бърди,

за Клебсиелата днес ни изписаха Суметролим за 7 дни + пробиотици. Според Вас 7 дни достатъчни ли са? Освен това според докторката нямало нужда от профилактика след това, ако урокултурата, която пуснем след приема на Суметролима е чиста.
Благодаря Ви!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #82 -: Август 11, 2010, 14:51:37 pm »
д-р Бърди,

за Клебсиелата днес ни изписаха Суметролим за 7 дни + пробиотици. Според Вас 7 дни достатъчни ли са? Освен това според докторката нямало нужда от профилактика след това, ако урокултурата, която пуснем след приема на Суметролима е чиста.
Благодаря Ви!
При първата уроинфекция първо бяхме 6 дни на амикацин /венозно/, след това ни предписаха домашно лечение - 5 дни със Зинат, след което 14 дни суметролим...Според мен 7 дни е крайно недостатъчно, нто нека и доктора си каже мнението...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #83 -: Август 11, 2010, 15:27:22 pm »
Може да ползвате Фусикорт още 3 пъти дневно днес. Ако подобрението продължава и днес- ще сме добре.
И Зиртек също за още 2-3 дена.

Калциев глюконат?  8O не спряха ли с това нещо още? Май не... .  :( 8O

Не,не са спряли. На всяко боледуване като прави ларингит ми напомнят за калцивия глюконат.  :lol: Никой не ми обясни за какво служи и не го и давам вече. Ама витамин С на ампулка и калциев глюконат, както и оскилокоциум /или както там се пише това/ са  сред задължителните неща в рецептата.

Детето е добре, отоците още вчера бяха напълно спаднали. Сега има само завехнали малки пъпчици. Днес не съм давала зиртек и не съм мазала с фусидин.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #84 -: Август 11, 2010, 17:13:29 pm »
Докторе с две накапвания Тобрекс се оправи оченцето, още 1 ден достатъчно ли е или ...?

Другото нещо което ме смути днес е, че Тони днес за първи път се престраши да влезе в морето с мен и естествено му хареса, поизпи малко морска водица и после започна отново онова мощно оригване. Това само до като бяхме на плажа, след това уж нямаше проблем ама знам ли, да не обръщам ли внимание или?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #85 -: Август 12, 2010, 09:42:08 am »
Докторе, здравейте!
Водих вчера единия младеж да видят подутината за ушето. Лекаря каза запушена мастна жлеза (спомена и латинското наименование но не запомних  :oops: М... L...) Каза също, че не се прави нищо и сама ще се разнесе след време. Понеже била върхо костта, затова изпъквала така. Според вас, ако е това, да оставя ли децата на мира или да ги водя при друг лекар (Лицево-челюстен хирург или друг)?
От няколко дни като наблюдавам колко майки се оплакват, че децата са им с обриви по ръцете (моите в това число) си мисля, дали няма връзка със слънчевото изригване на 7.08. Нали тогава UV лъчите са по-силни, а  те достигат Земята след няколко дни (на 9-10.08) Нашите обриви са от 10ти и само на откритите части. Според вас дали има нещо вярно в размислите ми  :lol: Питам, защото ако има връзка, при следващо такова явление, ще мога да взема мерки предварително и евентуално да избегна повторна алергична реакция.
Лек ден!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #86 -: Август 12, 2010, 09:46:03 am »
Хм, и ние сме с обрив от 10.08 по ръцете само, но мисля са от комарите/носекоми не от слънцето, че точно тогава бабата се "излъга" и изведе детето на разходка за един час, без да го намаже със спрея против комари.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #87 -: Август 12, 2010, 09:56:02 am »
Перденце, то ухапаното от комари и този обрив се различават. По ръчичките на малчовците са ситни пъпки, само на откритие части, имат и на главата под косичката и на челото. Имаха и на бузките, но там минаха за 2-3 дни. На крачетата имат по-малко (само по 4-5 пъпки, които са малко по-големи, подобни на комарени, но без връх). Сигурна съм, че нашите не са от ухапано, защото Дани ми е алергичен към ухапвания и положението става страшно (метнал се на майка си).
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #88 -: Август 12, 2010, 10:17:53 am »
Здравейте д-р Бърди! :)
Най-накрая успяхме да вземем стерилна урина след сутрешен тоалет направо във стерилното шишенце и смених лабораторията :) И най-накрая задоволителен резултат - "не се изолира бактериална флора". Няма нито Протеус нито Посейдомос (не помня точното име). :)
Явно Протеуса го преборихме с Неледикс-а. Сега всичко е чусто и наред. Много бързо махнехме пампераса, сега се надявам да няма проблеми за напред. :)
Благодаря Ви много за споделеното мнение и опит в случаите на уроинфекции!!!
Лек и слънчев ден!
Морски поздрави от Варна!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #89 -: Август 12, 2010, 13:46:14 pm »
Здравейте докторе! Нощес около час след като си беше изпила нощното мляко /3-4 часа/ Дара повърна много обилно. На вечеря не беше яла много - малко мусака, след което отказа да пие мляко както обикновено...Аз го отдадох на това, че преди това беше яла плодове и солети, а и в тая жега не я натискам много да яде. Друг път не ми е правила така - повръща в изключително редки случаи, когато има температура или давам антибиотик. След като повърна не е повръщала повече, дадох малко водичка и повече нищо до сутринта. Детето няма температура или разстройство, видимо е добре, играе. Сутринта хапна малко попара с обезсолено сирене, без краве масло, на обяд супичка от картоф и морков също с малко обезсолено сирене, не съм я насилвала да яде много, но хапна...Това нощно повръщане повод ли е за притеснение, нужно ли е да я водя на лекар?
Предварително благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #90 -: Август 12, 2010, 18:52:04 pm »
Здравейте докторе, моя въпрос е свързан с моториката на момиченцето ми,което е на 13месеца и 2 седмици( 12м коригирана в.).  Притеснява ме факта,че все още не може сама да се изправя от седнало положение,лази така наречения army style(с коремче прилепено за земята и почти неподвижни крачета).

Като я държим за две ръце ходи и то бързо. Иначе е здрава,много енергична, храни се перфектно, никога не е боледувала дори и за ден,весела е,казва някои думички и тн. 

Доктора ни, тук в Ирландия казва че всичко е наред и ми е трудно да се добера до педиатър, та бих искала да знам вашето мнение; има ли място за притеснение и има ли някакви упражнения които можем да правим?

Благодаря Ви предварително.
<script type="text/javascript" src="http://cdn.widgetserver.com/syndication/subscriber/InsertWidget.js"></script><script>if (WIDGETBOX) WIDGETBOX.renderWidget('4dfed795-c39f-4876-bce5-5507b62ec46e');</script><noscript>Get the <a href="http://www.widgetbox.com/widget/pregnancy-calendar">Baby & Pregnancy Countdown Ticker</a> widget and many other <a href="http://www.widgetbox.com/">great free widgets</a> at <a href="http://www.widgetbox.com">Widgetbox</a>!</noscript>
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #91 -: Август 13, 2010, 11:26:03 am »
Не мога да Ви кажа- зависи от пряката оценка от прегледа.
Но това,което описвате е ок за възрастта.

Ирландия е една от най-напредналите страни в Европа по отношение този вид проблеми.
Иска ми се да вярвам че всичко казано на Вас е коректно, и оценката на детето-също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #92 -: Август 13, 2010, 11:29:13 am »
Докторе, здравейте!
Водих вчера единия младеж да видят подутината за ушето. Лекаря каза запушена мастна жлеза (спомена и латинското наименование но не запомних  :oops: М... L...) Каза също, че не се прави нищо и сама ще се разнесе след време. Понеже била върхо костта, затова изпъквала така. Според вас, ако е това, да оставя ли децата на мира или да ги водя при друг лекар (Лицево-челюстен хирург или друг)?
От няколко дни като наблюдавам колко майки се оплакват, че децата са им с обриви по ръцете (моите в това число) си мисля, дали няма връзка със слънчевото изригване на 7.08. Нали тогава UV лъчите са по-силни, а  те достигат Земята след няколко дни (на 9-10.08) Нашите обриви са от 10ти и само на откритите части. Според вас дали има нещо вярно в размислите ми  :lol: Питам, защото ако има връзка, при следващо такова явление, ще мога да взема мерки предварително и евентуално да избегна повторна алергична реакция.
Лек ден!
Повече на лимфен възел прилича това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #93 -: Август 13, 2010, 11:37:42 am »
Благодаря за отговора!
А при лимфен възел какво трябва да правя, как да реагирам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #94 -: Август 13, 2010, 11:48:26 am »
Ако е инфекция- ще е нужен АБ.
Как е сега положението?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #95 -: Август 13, 2010, 11:55:05 am »
Положението е същото, няма промяна. Скоро пиха АБ заради херпангина. Преди това единия заради уроинфекция. Зад левите им ушенца напипвам съвсем леки топчета - по 1, колкото леща. Според общото им състояние са изключително добре - без секрет от носа, кашлица или червено гърло. В момента вадят и последните 2 кътника - отгоре. Дали има връзка?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #96 -: Август 13, 2010, 12:01:15 pm »
Не, няма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #97 -: Август 14, 2010, 14:08:56 pm »
Здравейте искам да помоля за съвет,преди около 2 седмици на дъщеря ми която е на 2 г и 9м,и излязоха някакви обриви личната каза че било уртикарии и каза да пием зиртек по 10 капки,една седмица след това пак се обрина имаше и оток на горната устна,изпратиха ни на алерголог,там казаха че са уртикариални обриви и вероятно е направила алергия към нещо,но понеже била малка и неможело да се направи тест защото нямало да е достоверен,каза да продължим със зиртека.4 дни нямаше нищо и сега пак се появиха пъпки но само по крачетата и корема.и сега незная какво да правя как да разбера към какво е алергията
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #98 -: Август 14, 2010, 22:59:02 pm »
Докторе, аз отдавна не съм писала. Но за мое съжаление, пак съм тук.
На 6-ти август тръгнахме за почивка - Черноморец /моя много груба грешка/.
Още на същия ден, след първия плаж се появи обрив по лявата страна на  лицето и зад едното ухо - ситни дребни пъпки, детето го сърбеше, имаше обрив и в косата. Предположих, че е от горещината и от пот. Едни пъпки завяхваха /преди това бяха с бял връх/, други се появяваха, на сгъвката на лявата ръка. Мазах с Фенестил - ефект нулев.
Малко пояснение: местихме квартира на втория ден, в първата беше непоносима жега, по-висока от температурата на открито, а морето беше мръсно и след една морска буря си меришеше на фекалии и отходен канал.
На четвъртия ден от нашата почивка се появи хрема - първо водниста и прозрачна, в последствие жълто-зелена. Нямаше температура. Започнах със стандартни неща - Стеримар и помпа, Нурофен, профилактично Отипакс. Не вярвам на лекари, лепещи обяви из аптеките или по плажа в стил "Доктор Х, само домашни посещения, мобилен номер".
На следващия ден хремата се задълбочи, детето се давеше в сополи. Дистанционно от моята педиатърка - Аугментин , но ме предупреди, че може изпражненията да са по-редки. Както знаете, Вики е със хроничен запек, та дадох Аугментина. И се започна едно неистово растройство - напрво вода. На 11/12-ти започна и повръщането.Редувах Хидрасек и Натриев цитрат. От Вас знам, че диетата не трябва да бъде  съвсем строга, но ограчих до запичащи и по-леки неща храни - морков, картоф, сиране, сухар, пилешки бульон.
Вече сме в София - преглед при лекар.До четвъртия ден на АБ - имаше повичеша температура  - между 37.5 - 38 градуса. Всичко е правилно, продължаваме с аугментина. Предписа редуване на Хирдасека с Ентерол и Смекта - не мисля да ги давам, няма полза поне според мен. Междувременно има и хрема, но не чак толкова обилна.
Притеснява ме вида н изпражненията - Вики направо вода изкарва, въпреки лекарствата. Кожния участък около ануса е силно зачервен . Не е ли редно да се направи посявка на изпражнеието? Някакви други насоки на лечението?


П.П. Пъпките напълно завяхнаха, след като си дойдохме в София.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #99 -: Август 14, 2010, 23:07:43 pm »
Докторе, само с две думи да напиша как се развиха нещата при Боби.
Още на следващия ден детето беше видимо мнооого по-добре, на обед повърна еднократно, но имам подозрение че е защото се метна на леглото  :lol:
Съответно на третия ден беше като нов. Това без АБ, без нищо. Кара на чайче и сухар със сирене.
До днес, съответно и аз и баща му минахме през същото - един ден ад, на следващия нищо.

Мисълта ми беше - детето е добре.
За стотен път съм Ви безкрайно благодарна!