0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #140 -: Януари 12, 2015, 13:54:41 pm »
Moмичета от всичко, което съм чела относно спортуването и режима на хранене, мога да кажа, че съчетанието от глад и тежки тренировки е много опасно за организма. идеята е не да се спира храненето напълно, а да се активизира метаболизма максимално и да се намалят количетсвата храна и най-вече вида й. Ако не му се дава храна, но пък има тежки тренировки, тялото започва топи от мускулната маса, а не от мазнините, каквато е идеята. След първата бременност ми бяха останали 3-4 кг. дълго време, които много ме дразнеха. Направих 6 дневна диета при, която задължително се храниш 5 пъти на ден, но с определен вид храни, които са подходящи точно за твоя организъм. Съчетават се с определени тренировки, при които да се достигне едно ниво на натоварване, което да е оптималното съчетание с режима на хранене. И резултатът беше точно този, който исках. Така, че имайте едно наум с гладуването и динамичните тренировки.
<br />[link=http:
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #141 -: Януари 17, 2015, 15:24:12 pm »
М-и, първото упражнение е като половин коремна преса. Ръцете се движат по начина, който е показан във филмчето.

*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #142 -: Април 22, 2015, 17:25:25 pm »
Много интересна тема, как по-рано не съм я видяла :)

Чандра, дано не прозвучи тъпо, но правила ли си някога изследвания за глутенова нетолерантност. На мен последният път при консултация с репродуктивен специалист ми ги направиха. После прочетох, че издутост на корема може да е симптом (а може и да не е...). Други симптоми могат да бъдат автоимунни заболявания (диабет, проблеми с щитовидната жлеза, атрити, лупус и др).

Аз също си имам шкембенце и бях чела някъде, че въглехидратите правят шкембета :/

Моят въпрос е следният:

Аз не ям животински продукти и искам да мина на високо протеинова/мазна диета с почти никакви въглехидрати. Как да стане това? От животинските продукти мога да се пожертвам да ям единствено яйца, ако се наложи.

Иначе за мазните и ниски на въглехидрати растения, мисля кокосов орех, авокадо и всякакви зелении, като спанак, аспержи, броколи, глухарче, марули и т.н.

Струва ли ви се балансирана подобна диета и дали да експериментирам с нея и за колко време?

Поздрави.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #143 -: Април 22, 2015, 17:41:55 pm »
И млечните ли изключваш?
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #144 -: Април 22, 2015, 22:01:15 pm »
makiyaki не ми се струва балансирана диетата. То самото и име го изключва. Най-важно ми се струва да си знаеш какво точно е целта на диетата, ако си мислиш, че ще свалиш от точно желаното място-няма да стане. Не става и с упражнения само за това място.  Най-балансирана ми се струва 90 ДД, като реших, че ще диетувам прецених да е това, по време на диетата правих кръвни изследвания, чудесни са. Това е балансирано. Много са полезни бавните въглехидрати като боб, леща, нахут ти тях ми се струва, че тотално ги изключваш.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #145 -: Април 22, 2015, 22:49:06 pm »
М-и,

И на мен доста ограничена ми се вижда бъдещата ми диета :p

Аз не се интересувам от свляне на кг, имам за сваляне, но в момента не са на дневен ред.

Аз имам високи НК клетки и чета ИЗ нета, че диета богата на мазнини/протеини и ниска на въглехидрати, би помогнала за смъкването на НК клетки.

Също ме интересува диета за подобряване на качеството на яйцеклетките. Те яйцеклетките и те май обичат мазнини и протеини. В момента, гледам да не ям захар и вече два дни успявам без захар. Захарта е моят най-голям враг.

Ако знаете храни или режим за подобряване на яйцеклетката, пишете ми ...

Зайче, да, без млечни...

Ох, тотално оспамих темата :/ чак сега видях че пише "диета и упражнения за корем", а от главната страница само "диета и упражнения..." св вижда и аз кликнах и набутах и моят проблем тук...

М-и, аз ям главно бобови растения, зелеви растения, листа, картофи, семена и ядки. Ориз по рядко. И много захар... Идеята ми беше ако мина на ниско въглехидратен режим, ще трябва да изключа всичко освен листата, зелетата и да добавя авокадо и кокос...
« Последна редакция: Април 22, 2015, 22:57:05 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #146 -: Април 22, 2015, 23:52:19 pm »
Според мен прекаленото ограничаване на каквото и да е ще наруши нещо друго. Извади и разгледай една пирамида на храненето и нареди нещата според нея. Те протеините пак са голям дял. Това за захарта е добре, но хората, които обичат сладко трудно се ограничават и накрая се натъпкват за целия период ограничение на веднъж :)
Не съм запозната с НК клетки. Във форума има теми, примерно тази http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40440.400 ми се вижда прясна и момичетата могат да дадат съвети.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #147 -: Април 23, 2015, 05:48:56 am »
Изключването на бързите въглехидрати няма да наруши нищо, а напротив - ще подобри нещата. Точно за яйзецкелтике е идеално, но и за имунитет и за каквото се сетите.
Аз съм на модифицирана НВД, като не изключвам плодовете и бобовите. И, честно казано, имаше ефект за яйцеклетките. А килограмите - в самото начало 3 си заминаха сами, но други не се махнаха.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #148 -: Април 23, 2015, 12:47:27 pm »
Зайче, какво е НВД?

Много се радвам, че явно има начин да се подобрят айцеклетките :) може ли по-подробно за режима, който си спазвала и евентуални примерни менюта или просто идеи за какво може и какво не :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #149 -: Април 23, 2015, 13:55:32 pm »
Извинявай за съкращението. НВД е същото, за което питаше в другата тема - нисковъглехидратна диета.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #150 -: Май 25, 2015, 11:39:07 am »
Аз вече ограничих сладкото, опитвам и с хляба. Наблягам на плодовете, но съм в началото на подобряването на хранителния си режим. С трудност, но включвам и спорт.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #151 -: Май 25, 2015, 14:59:07 pm »
Успех, Freya_85

Аз мисля да се захващам пак с народните танци. Дано ми донесат пак такива резултати с корема и настроението като преди :)



   La vita è bella
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #152 -: Май 25, 2015, 15:53:51 pm »
Благодаря ти!
Народни танци и аз ще включа от другата седмица; тъй като тогава ми стартира групата.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #153 -: Май 25, 2015, 19:06:12 pm »
Момичета, извинете ,че нахълтвам в темата, но много бих искала да ви препоръчам една книга, която така да се каже беше единственото нещо, което ми е помагало трайно да отслабна. Става въпрос за режима на хранене на руската диетоложка Маргарита Королева. Книгата се казва "Отслабнете завинаги". Смея да твърдя, че ако се придържате към режима наистина ще свалите ненужното в желаните области. Има няколко прости правила, които се спазват като: изчисляване на погълнати калории, изпита течност на ден, хранене по малко на често и след 19(зимно време) и след 20(лятно) никакво ядене. За по-пълни хора препоръчва комбинация от режима + дни на монодиета( за всеки вкус има по нещо). Препоръчително е да има комбинация и със спорт или антицелулитни масажи. Режимът е изключително лесен за спазване и най-важното не гладуваш. В момента съм бременна в края на 6 месец и се придържам към някои от правилата на режима и съм + 4.5 кг.
Преди да забременея обаче се бях отпуснала(изпаднах в тежка депресия след мисед в 9 г.с.) и не спазвах основното правило за неядене след 20 и резултатът беше за 1 г 8 излишни кг.
П.П. Ето и линк към книгата http://www.book.store.bg/p53535/otslabnete-zavinagi-lesniat-pyt-kym-strojnata-figura-margarita-koroleva.html
« Последна редакция: Май 25, 2015, 19:08:49 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #154 -: Юни 19, 2015, 14:14:49 pm »
Ходя на леки кросове и правя по-малко коремни преси, какво друго трябва да правя за да стегна корема ?
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #155 -: Юни 19, 2015, 14:24:27 pm »
 В youtube  има страхотни 8-10минутни клипчета за стягане на корем. Пишеш на търсачката belly fit  и ще ти излезнат най-различни.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #156 -: Юни 24, 2015, 17:05:09 pm »
Рецептата за корем е само една, глад  :D.....твърде сложна за прилагане, обаче.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #157 -: Юни 24, 2015, 17:07:40 pm »
За лятото съм се убедила, че динената диета най-добре действа за корем. Не чувстваш глад, ама пък голямо пикане пада  :D


Всеки миг е още един шанс...
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #158 -: Юни 24, 2015, 19:09:09 pm »
И аз все повече се убеждавам, че за корем май само глад помага.





Бореща се за една мечта.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #159 -: Август 26, 2015, 14:18:11 pm »
Аз лично не ям след 6 часа вечерта и яко коремни преси :)