0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #80 -: Февруари 23, 2012, 11:07:13 am »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #81 -: Февруари 23, 2012, 11:41:40 am »
Аз имам особено отношение към диетите. До сега не съм видяла човек, който с диета да си е решил проблема с колограмите. За мен ограничението води до психическо натоварване. 
Истината е в движението. Мноооого движение. Редовен спорт. Като имам в предвид всичко това да не е преко сили. Преди години качих 20 кг. в рамките на 3 месеца- от нерви (ядях с двете ръце и постоянно). Резултата беше паднал свод (нося малък номер обувки за ръста си), целулит, корем, паласки и какво ли не още.
Свалих ги. Как? Започнах да намалям храната - слагах си в чиния с една идея по-малко от колкото по принцип ядях по това време. Хапвах си всичко. Постепенно и бавно намалях количеството на погълната храна, но с толкова малко, че не страдах. От нищичко не съм се лишавала. Започнах да ходя на плуване само в събота и неделя (в останалото време нямам възможност). Увеличавах метрите малко по малко, толкова малко че да не ми става неприятно, нито да се задъхвам. В момента спокойно, без никакъв зор си плувам по 2 км., като на 2 пъти излизам за по 10 минути в сауната. Свалих килограмите бавно, не съм се теглила на кантар ежедневно, даже кантар у дома нямам. Дори не се и интересувах кога и колко свалям. По важнот е че това ми стана начин на живот. Имам забележки, но и знам че човек от гена си не може да избяга.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #82 -: Февруари 23, 2012, 11:43:33 am »
http://www.dieti-otslabvane.com/90-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

като напишете в гугъла 90дневна диета и ви излиза цялото инфо за нея
в Бг мамите може и да видите снимки на момичета до и после  :wink:
иначе супер лесна, важно да ядеш храната в определени дни определена храна и през 3 дена имаш ден само на плодове и на всеки 29 ден само на вода(ееее, малко гадничко)ама нали искаме да отслабнем бавно и трайно  :wink:
аз за седмица свалих 1кг...днес ми е плодов ден, утре се надявам да видя още 1кг минус за тая седмица.... :D
важно което ядеш на обяд, същото да ядеш и за вечеря!

Исе...ти щом си фен на вафлички, малко трудно ще ги съчетаеш с диета, аз ям само черен шоколад и на сладко рядко налитам, така че не осещам никакъв глад към сладкото, аз повече съм фен на домашен хляб, погачи..пърленки....абе тестянко ми дай, в тази диета има ден дето мога да ям пици, спагети и т.п. тестени работи  :D
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 11:45:39 am от marigri »
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #83 -: Февруари 23, 2012, 11:51:11 am »
Аз имам особено отношение към диетите. До сега не съм видяла човек, който с диета да си е решил проблема с колограмите. За мен ограничението води до психическо натоварване.  

права си по принцип и аз съм на мнение, че движението му е майката  :?
ама тази диета бих я нарекла по скоро режим, защото е на основа разделно хранене....ден дето ядеш само плодове е хубаво нещо, защото всеки организъм се нуждае веднъж седмично да се пречисти, а всеки 29 ден на вода е пак вид пречистване.
не стоя гладна и не ми е гадно, защото това което не мога да ям днес, ще го изям утре :wink:, няма какво да ми страда психиката.........повече психясвам като се погледна в огледалото  :lol:
иначе след раждането свалям....не съм качила нито кг на горе, аз съм упорито куче  :lol:
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #84 -: Февруари 23, 2012, 12:13:08 pm »
marigri всеки знае сам себе си разбира се. На мен ако днес ми е ден само на плодове това автоматически ще значи че зверски ще ми се прияде пържола и цял ден мозъка ми ще се превърне в една сочна вратна пържола, че даже и ще ми замирише на скара  8O. А да изкарам 1ден само на вода - това пък ми е наистина напълно мевъзможно. Сестра ми е постоянно в някакви филми с диети и цял живот е спазвала при това стриктно, постоянно следи килограмите и а се е изпуснала - лепи от въздуха. Проблема е при нея че конструкцията й предразполага към ренесансово напълняване, малко си е запъртък и не може да спортува поради сърдечен проблем. Та - пред очите ми е една вечна борба с килограмите - вярно е че успява, но е с цената на огромни усилия и много много воля, шапка й свалям , аз не бих се справила, за това намерих моя начин. И го споделих.
Някак си не става една диета и хоп готово, че диетата върши чудеса т.е. го няма йо йо ефекта. Спре ли се диетата или се трябва да се промени начина на хранене и двигателната активност след нея или се връщат килограмите.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #85 -: Февруари 24, 2012, 22:23:53 pm »
avallon права си, всичко е до човека и психиката......

иначе да се похваля с още едно кило минус :D, за 13 дена 2кг  :wink:
чуствам се страхотно, супер енергия ме гони и никаква умора няма при мен, с количката направо хвърча,а тя има няма е около 35кг натоварена  :lol: :lol:
остават ми още 8кг до заветната цел  :wink:
и корема почва да се прибирааааа......урааааа!! :D
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #86 -: Февруари 25, 2012, 23:06:16 pm »
Здравейте,мамчета!Аз съшо спазвам 90 дневната диета и съм много доволна.Започнах я на 01.02 и до момента/24-ти ден/съм -6кг.Имам още 4кг да свалям и почти два и половина месеца диетуване.
Успех на всички,които са решили да се справят с излишните килограми! :)
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #87 -: Февруари 26, 2012, 11:30:44 am »
От вчера и аз започнах прословутата диета. Учудващо, но днес сутринта бях минус 1кг.!!! Възможно ли е това?! Иначе съм спортен тип, фитнес, гимнастика, но в момента с бебето нямам тази възможност и компенсирам с разходки...... когато времето позволява.
Ще пиша пак при резултат.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #88 -: Февруари 26, 2012, 13:46:34 pm »
От вчера и аз започнах прословутата диета. Учудващо, но днес сутринта бях минус 1кг.!!! Възможно ли е това?! Иначе съм спортен тип, фитнес, гимнастика, но в момента с бебето нямам тази възможност и компенсирам с разходки...... когато времето позволява.
Ще пиша пак при резултат.

Възможно е, аз също се повлиявам още от първите дни.
Къди ако кърмиш пропусни водния ден, а през плодовия хапвай и ядки.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #89 -: Февруари 26, 2012, 15:53:39 pm »
Момичета, има тема за тази диета (дадоха ви линк по-горе), моля, не спамете тук
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #91 -: Май 04, 2012, 11:51:39 am »
Наскоро научих нещо, от което при мене има голям ефект и реших да споделя... :)

От известно време насам тренирам отново един вид танци и даскалката ни каза, че бихме могли да правим нещо и извън залата... А именно, като се разхождаме (у дома или навън) да се опитваме да "ходим" върху тазобедрените си стави. Звучи странно, ще се опитам да го обясня, но не знам, дали ще успея... Двете страни на дупето се свиват така, че тазобедрените ябълки да са под него, бедрата стават "дълги" и коремът автоматично се прибира и стяга... И човек като заеме тази стойка, ходейки се опитва постепенно да отпусне мускулите - те работят (за да се запази стойката), но не са силно стегнати... И това е... Интересното е, че така дори и раменете автоматично се изправят, всичко... :)

Аз нали тикам детска количка, реших да опитам зад нея...  :lol: Правя го това вече от един месец, в началото много осъзнато, но в момента то почти е станало част от мене, много по-лесно ми е и има голяма положителна промяна и в корема и в дупето...

Не знам, специалистите какво мислят за подобно упражнение, но аз съм впечатлена! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #92 -: Май 04, 2012, 15:42:59 pm »
Наскоро научих нещо, от което при мене има голям ефект и реших да споделя... :)

От известно време насам тренирам отново един вид танци и даскалката ни каза, че бихме могли да правим нещо и извън залата... А именно, като се разхождаме (у дома или навън) да се опитваме да "ходим" върху тазобедрените си стави. Звучи странно, ще се опитам да го обясня, но не знам, дали ще успея... Двете страни на дупето се свиват така, че тазобедрените ябълки да са под него, бедрата стават "дълги" и коремът автоматично се прибира и стяга... И човек като заеме тази стойка, ходейки се опитва постепенно да отпусне мускулите - те работят (за да се запази стойката), но не са силно стегнати... И това е... Интересното е, че така дори и раменете автоматично се изправят, всичко... :)

Аз нали тикам детска количка, реших да опитам зад нея...  :lol: Правя го това вече от един месец, в началото много осъзнато, но в момента то почти е станало част от мене, много по-лесно ми е и има голяма положителна промяна и в корема и в дупето...

Не знам, специалистите какво мислят за подобно упражнение, но аз съм впечатлена! :)


Брех! Аз също тикам количка в момента, но освен, че си изкривих гърба нямам други промени. Прочетох внимателно два пъти описаното упражнение, обаче май не го разбрах добре. :oops:
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #93 -: Май 04, 2012, 17:04:48 pm »
Наскоро научих нещо, от което при мене има голям ефект и реших да споделя... :)

... И човек като заеме тази стойка, ходейки се опитва постепенно да отпусне мускулите - те работят (за да се запази стойката), но не са силно стегнати... И това е... Интересното е, че така дори и раменете автоматично се изправят, всичко... :)


Брех! Аз също тикам количка в момента, но освен, че си изкривих гърба нямам други промени. Прочетох внимателно два пъти описаното упражнение, обаче май не го разбрах добре. :oops:

И аз така, а откакто Марко удари осемте кила, носенето на ръце ме изкриви още повече. Но ако рецептата на Чандра наистина оправя стойката, ще я пробвам.

Чандра, нещо не ми се връзва я анатомията, я геометрията: моите тазобедрени стави са над задника :lol: и позата не работи във вертикалната плоскост. Да не би да има нещо по хоризонтала, което да се прави?
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #94 -: Май 04, 2012, 18:23:46 pm »
Записвам се в темата ,доста ми стана интересна относно борбата с "уплътненията",които ,мила Чандра ,май са си баш от хилядите стимулациии  и хормони и вероятно от годинките  :(.При мен едните са 3 /предстои четвърта/,а вторите 34/почти 35/.Заслабването става все по-трудно, а килцата отгоре са може  би към десетина от преди да започне цялата ми "одисея".
А относно тази стойка -и аз не можах много да си я представя,макар че не бутам още количка :?
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #95 -: Май 05, 2012, 02:03:18 am »
Ох, знаех си аз, че сложно го обясних... :lol:  А е нещо толкова елементарно, но трябва да се види...  8) И с тази количка съвсем ви обърках... :oops: - аз всъщност просто я използвах за "параван" - даваше ми сигурност...

Цигу, много се зачудих, как тазобедрената ти става е над задника...  :P Може би си мислила за хълбока? Въпросната става е точно под д-то (там са тазобедрените ябълки и ями... И точно в тази част от тялото не малко хора добиват една грешна стойка - тазът отива назад, счупват се в кръста и мускулите заспиват зимен сън... "Упражнението", което правя и от което виждам огромен ефект е просто, да вървя в правилна позиция. Ето, на тази импровизирана схемичка със зелените стрелки е показано, какво трябва да се прави, а в синьо е (вероятно) грешната стойка, от която тръгваме:



Човек може да разбере, кои мускули се напрягат и като направи упражнението в легнало положение от следващата схемичка. На същата илюстрация в ляво е показано и как се "килва" неправилно тазът...



Важно е, като заемете стойката, да не вървите стегнати и сковани, а да се опитате просто да я задържите (чрез работа на мускулите, разбира се :wink:)... С времето човек се отпуска все повече , запазвайки и подобрявайки позицията...

ivette, и аз съм се чудила, дали е от годинките ИЛИ от стимулациите, а виж, хич не се бях сетила, че може да е и от двете... :) Стискам палци за процедурата, пък поясчето може да почака... :)
« Последна редакция: Май 05, 2012, 02:09:19 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #96 -: Май 05, 2012, 07:20:44 am »
Хм, доста подробно обяснение и схема, почнах лекоо да схващам.
В една от сериите "Двама мъже и половина" Алън обясняваше как се стяга дупето и упражнението беше т.нар. пощенска кутия. Стягаш дупето затворено, отпускаш - отворено. Имам чувството, че при стягането мускулите попадат под ставата, а?
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #97 -: Май 05, 2012, 09:11:19 am »
Чандра,благодаря ти за пожеланието  :) Но пък трябва да сме напети мами, а не изтормозени лелички  :wink: Абе истината е, че трябва с нещо да се ангажирам.А ти си голяма работа  :D-дори и схеми намери на тази стойка.Аз ще взема да я пробвам от изходното легнало положение  :D :D :D, пък ако даде Господ да бутам количка, ще я пробвам и "от горе"  :)
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #98 -: Май 05, 2012, 12:05:32 pm »
В една от сериите "Двама мъже и половина" Алън обясняваше как се стяга дупето и упражнението беше т.нар. пощенска кутия. Стягаш дупето затворено, отпускаш - отворено. Имам чувството, че при стягането мускулите попадат под ставата, а?
Да, но да стягаш само дупето е едно, а ако се опитваш да преместиш таза в правилна позиция, тогава освен седалищната мускулатура автоматично се стяга и прибира коремът, напрягат се и мускули от хълбока и бедрата, гърбът става дълъг, раменете се изправят...

Мила ivette, схемите аз вчера сама ги доработвах по нощите...  :lol: :oops: Но ми се стори по-добрия вариант пред опасността да пускам видео с моята особа...  :D 8)

Относно "упражнението" - това нашата учителка по танци го даде като вариант за нещо, което човек може да прави между другото... При мене специално има ГОЛЯМ ефект, тъй като изглежда страдам от проблема с "хлътналия кръст" (не знам, дали има специален термин на български). Предполагам, че не за всички е актуално, но все пак неправилната позиция на таза е един аспект от проблемните дупе-корем-бедра, затова си е силно за тази тема... Още повече, че четох, че точно бременност предизвиква подобна промяна в стойката. Въпреки, че често се случва и по други причини (аз, например не съм бременяла, което не пречи да имам проблема)... Ето една картинка, която показва, какво се случва:


Предполагам се досещате, че по този начин мускулите се отпускат, а корема се "изсипва"... На следната илюстрация добре се вижда, как изглеждат корема и бедрата в грешната стойка (в ляво) и в правилната (в дясно)... *Много е важно да си представите тази ос, която минава през средата на тялото:


И тъй, още веднъж, какво правим ние на танците:
Краката и ходилата са почти събрани, ходилата са паралелни.
1. Стягаме дупето така, сякаш искаме да влезе под таза.
2. Стягането преминава в мускулите на бедрата така, сякаш целим да ги разтворим (до коленете), НО единствено чрез напрягане НА: мускулите на дупето и тези на бедрата отзад.
3. Едновременно с това се опитваме "гърбът да е дълъг", тазът - изправен
4. Коремът е стегнат.
5. Като почувстваме, че сме заели позиция като тази в дясно от горната схема, се опитваме да отпуснем мускулите доколкото е възможно, но да задържим позицията. И така ХОДИИИИИИМММ  :D

Следващата илюстрация показва: (1) в червено, кои мускули работят и (2) в лилаво, как трябва да изправим костите на таза:


Може пак да е неясно, но поне аз едва ли бих могла да обясня по-добре... :)
Хубави почивни дни на всички! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #99 -: Юли 15, 2012, 10:00:15 am »
Много интересна тема - чак сега я видях. Благодаря за информацията, Чандра. И аз май имам проблема с хлътналия кръст. Но вече неправилната стойка взе да се отразява и на раменете.
Плюс това съм сигурна, че това се отразява зле на кръвоснабдяването на таза.
Трябва да положим усилия и да ходим правилно.
Поставям си го за цел!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."