0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #100 -: Юли 27, 2012, 16:21:14 pm »
О дааа,... аз със сигурност имам скъсени мускули на раменете... Много е трудно... Мира, чак сега видях, че си писала... но пък мога да попитам (от светлината на времето ;)), успяваш ли да се придържаш към поставената цел?  :D
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #101 -: Август 02, 2012, 17:51:05 pm »
Не поглеждам често тук..... Чандра, опитвам се. Опитвам да си създам навик да се сещам за това като тръгна да ходя пеша - а когато се сетя - поне 10-15 минути ме се получава, но докато мисля за позата и докато нещо друго не ми отвлече вничанието.
Мисла че има ефект, пък макар и малък. Ще продължавам - дано се превърне в навик заемането на позата и нейното спазване при ходене.
Но пък това ме насочи да разглеждам хората - наистина много имат този проблем.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #102 -: Ноември 29, 2012, 19:55:24 pm »
Здравейте. Мина раждането и вече 2 месеца след секциото и при мен коремът не ще да спада... На прегледа при доктора, на въпроса ми: "Кога ще се махне този корем?" доки ми отговори категорично: "Ми, няма да се махне!". Очите ми се облещиха и попитах: "Ама, как така?" и той ми показа: "Виж сега." хвана с ръце коремът докато лежах и ме попита какво е това?. Аз, клепаща с очи, попитах: да не би да е мас, а той ми отговори, че мас имат животните, а това е масна тъкан... И от тук нататък от мен зависи да я махна. Питах с какво и той ми каза, че с движение, диета и коремни преси в необозримото бъдеще може и да имам положителен ефект, като всичко вече зависило само от мен... И така, се сетих, че преди пих този продукт по време на пости и определено с него свалих доста килца. Сега се чудя дали да не го започна отново. Но, преди имах натрупвания и то не големи в областта на бедрата и раменете (свалих към 5-7кг.), а сега са мнооогоо повече и то навсякъде(сега съм 70 кг., а трябва да съм най-много 60 кг., бях 78 кг. в края на бременността и след раждането веднага свалих 8 кг.)... Някой приемал ли е в борбата с тлъстените след раждането този продукт и имало ли е някакъв ефект от него:  http://pharma.kendy.com/bg/product/%D1%81%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D1%82-%D1%84%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B8/ ?
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #103 -: Ноември 29, 2012, 23:27:25 pm »
Не съм пила никакви добавки, защото кърмех до скоро, но пък много си държа на плоския корем и едва изчаках да минат 30 дни след секциото, та да започна с леки натоварвания. Един месец по-късно резултата беше видим, а 8 месеца след раждането корема ми е даже малко по-добре от преди да забременея, но все още не съм доволна :wink:

Истината е че корем се маха само с упражнения, успявам да го махна вече за трети път - веднъж след като се бях отпуснала с яденето и мързелуването в пубертета и имах три ката сланини, втори след спонтанния аборт в 5-я месец и трети сега, и то само с много коремни преси.

За паласките от страни, горещо препоръчвам cross cranch (кръстосани коремни преси).
За долната част на корема - събиране на лакти и колена на корема, не знам как по-точно да го обясня.

Но все пак всичко зависи от индивидуалните особености на структурата/мускулатура/физика. Аз вече почти 10 години ставам като лудите сутрин 30 минути по-рано за да правя коремни преси и може би и това си оказва влиянието да вляза бързо във форма.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #104 -: Ноември 30, 2012, 00:07:16 am »
Не съм пила никакви добавки, защото кърмех до скоро, но пък много си държа на плоския корем и едва изчаках да минат 30 дни след секциото, та да започна с леки натоварвания. Един месец по-късно резултата беше видим, а 8 месеца след раждането корема ми е даже малко по-добре от преди да забременея, но все още не съм доволна :wink:

Истината е че корем се маха само с упражнения, успявам да го махна вече за трети път - веднъж след като се бях отпуснала с яденето и мързелуването в пубертета и имах три ката сланини, втори след спонтанния аборт в 5-я месец и трети сега, и то само с много коремни преси.

За паласките от страни, горещо препоръчвам cross cranch (кръстосани коремни преси).
За долната част на корема - събиране на лакти и колена на корема, не знам как по-точно да го обясня.

Но все пак всичко зависи от индивидуалните особености на структурата/мускулатура/физика. Аз вече почти 10 години ставам като лудите сутрин 30 минути по-рано за да правя коремни преси и може би и това си оказва влиянието да вляза бързо във форма.


Ох, много имах нужда да прочета точно това. Благодаря  :flower:! Килата отдавна се махнаха, но тая бабуна над шева много ме дразни. Започвам от днес  :D!
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #105 -: Ноември 30, 2012, 08:44:20 am »
Точно така, истината не е в добавките, а в намалените порции и спорта. Лично аз каквито и диети да правех и да се опитвах да спортувам първите 6м. всичко беше безрезултатно. Мисля, че нещата се отключиха едва след като Елиа навърши 8м., но определено си е зор и трябва да има силна мотивация.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #106 -: Ноември 30, 2012, 10:24:33 am »
дайте си време, момичета. 9 месеца тялото се е променяло, трябват му горе-долу толкова, за да се върне обратно към нормалното си състояние.
Скачане на въже много помага, да знаете.
Но истината е, че си трябва натоварване поне 3 пъти седмично и ще се върнете във форма.
[/url][/url]
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #107 -: Ноември 30, 2012, 13:20:46 pm »
Благодаря ви за идеите и успокоението. Коремните преси започвам от началото на новата година, а сега - от този месец - си сложих ластичен колан за стягане и той доста ми помага. Наистина, постепенно коремът маааалко се прибра след като махна колана. Зор си е дори с колана в началото, защото първо ми се повръщаше, но след няколко дни вече свикнах. Тъй като имам проблеми със сърцето и физическите натоварвания са ми противопоказани, ще се наложи да се огранича само с коремните преси и пилатес, но пилатес в града няма, така че ще е само първото. Мисля, да ги почна сега тези добавки през поста, пък да видим какво ще стане :)

Жасминче, аз време си давам, но милото още в края на първия месец започна да ми прави забележки за корема. Майка ми и тя постоянно натяква, че видеш ли съседското момиче, което роди близнаци няколко дни след мен, все едно не е раждала, а аз като, че ли съм в 5-тия месец. Да не говорим, че познати и непознати, като ме видят и те започват със селската си простотия... И така, се принудих да сложа колан, който доста прибира корема и явно това за момента задоволи простолюдието....
« Последна редакция: Ноември 30, 2012, 13:26:04 pm от rosefromstars »
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #108 -: Ноември 30, 2012, 15:41:18 pm »
С ластичния колан правиш изкуствено поддържане и мускулатурата няма да закрепне толкова бързо, тоест няма да има дори натоварването от собствените ти движения. Така много по-бавно ще си възвърнеш формата, лекарите не ти ли обясниха? С това ме изпратиха от родилното :)

Роуз, я им кажи да износят и родят бебе след твоите премеждия и после да ти говорят, а?
[/url][/url]
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #109 -: Ноември 30, 2012, 15:48:20 pm »
Роуз, с какви хора си заобиколена, момиче...
Не им позволявай това.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #110 -: Ноември 30, 2012, 21:53:46 pm »
Ластичните колани наистина не помагат, привидно само прибират корема.
Пък за хората.......нямам думи!
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #111 -: Декември 05, 2012, 15:44:43 pm »
Аз имам друго мнение за ластичния колан и то е, че прибира корема по-бързо от колкото ако си без него. Разбира се не знам след секцио как стоят нещата, там гинеколозите да казват. Отделно са си коремните преси и хранителния режим (ащото хич не обичам думата диета). Колана прибира по-бързо корема, но не го стяга. След като качих 26 кг, с 10 се разделих в болницата, а с другите 16 се поузорих. Приложих само хранителния режим на разделното хранене (60 дневна диета) и ги свалих килата, но трябваше да правя преси за да се стегне корема.
Така, че моят съвет е ластичен колан, хранителен режим и коремни преси.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #112 -: Януари 16, 2013, 13:10:36 pm »
Привет:)
Преди 20 дни родих със секцио и имам в добавка 10 килограма за сваляне.
Според вас към кой момент бих могла да почна с упражненията и по-конкретно с коремните преси. Естествено, чудеса от храброст няма да правя на първо време, но и нямам много възможност за излизане, така че килограмите и липсата на движение са си фактор.
Кърмя, но ми се иска да направя някаква умерена диета, не мисля, че това ще навреди на кърменето.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #113 -: Януари 16, 2013, 20:22:38 pm »
Аз до 6-7м. от раждането каквото и да правех не мърдах. Според мен се дължеше на хормоните, постепенно те се регулираха и почнах да свалям.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #114 -: Януари 17, 2013, 15:38:59 pm »
Аз започнах с коремните преси след 40-я ден. Но пак всичко си е индивидуално, аз се чувствах добре след секциото и започнах с леки натоварвания, като постепенно увеличавах броя на повторенията, сериите и упражненията. Въпреки че кърмех, след месец килограмите започнаха да намаляват, а резултат от пресите, видим, имаше след около 2 месеца.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #115 -: Януари 19, 2013, 11:34:29 am »
И аз да споделя от опит.Имам две деца.С първото -момиче, качих 34 кг., но ги свалих.Молех се да родя седмица две по рано, че да не стана 100 кг. :D :D :D.Респективно от 64  станах 98. 8OПосле стигнах до 59 кг.С диета и движение.
С второто дете-момче, тръгнах от 58 станах 77 кг.В момента съм 58 -пак.С диета- 90 дневната-препоръчвам!И движение!За колана да кажа, на мен гинеколожката, която ме изражда ме посъветва веднага след свалянето на шевовете,(раждах естествено-нормално), да слагам колан, за да не увисне коремната стена от все още голямата матка.Така, че е важно това!След две раждания смея да твърдя, че грам коремче нямам...,въпреки преклонната ми възраст... :lol :D:Също важно нещо-кърменето, много помага за прибиране на матката и за изразходване на калории.
Супер за бебо супер за вас.
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 11:38:31 am от Misty »


Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #116 -: Януари 19, 2013, 19:20:07 pm »
Мисти, много зависи дали си тренирала нещо преди и колко е стегната коремната стена.
Ако по принцип не е, коланът само би спомогнал  коремните мускули да станат по-мързеливи, защото ги подкрепят и стягат изкуствено. Така пречат и на съкращаването им.
Най-добрата тренировка за корем, освен коремни преси и натоварване е да вървите много, много изправени. Опитайте да стоите супер изправени като седнете и като ходите и ще си усетите много добре коремните мускули.

Вижте тук, една добра за мен статия, относно коремите след раждане:
http://www.tialoto.bg/a/3-sport/17880-istinskiiat-i--edinstven-pat-kam-stegnatiia-korem/

[/url][/url]
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #117 -: Април 30, 2013, 11:14:59 am »
И идването на летния сезон, аз започнах да карам колело за да сваля малко корема!
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #118 -: Януари 06, 2015, 09:46:24 am »
А през зимния сезон какви упражнения трябва да правим за стегната корем ?
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #119 -: Януари 06, 2015, 10:44:10 am »
Коремни преси с друго няма как да стегнеш корема :lol: