0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #140 -: Декември 21, 2012, 19:53:12 pm »
да ви кажа честно много сме объркани , Фонда ще функционира ли изобщо, или сега ни замазват очите, че уж всичко щяло да бъде по старо му или чакането ще е много дълго време ?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #141 -: Декември 21, 2012, 20:24:08 pm »
Единственото по-различно е, че кандидатстващите трябва да са здравноосигурени. Структурата си остава същата както до сега, а плащането към клиниките ще се извършва от НЗОК след представяне на съответните отчетни документи.

Тема за притесненията и вълненията свързани с фонда:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48089.260

Отговор на отвореното писмо от МЗ:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48994.0
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: за срока от фонда.
« Отговор #142 -: Януари 04, 2013, 10:36:39 am »
Здравейте,аз отдавна не съм чела тук и доста съм изостанала,но преди да прочета всички теми свързани със ФАР,ми се ще да попитам,срока за изпълнение на заповедта остава ли си 1 год.?Понеже аз я взех мес.юли 2012г. и тъй като ми е последен опит решихме да си починем по-дълго и да започнем към края на февруари.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #143 -: Януари 04, 2013, 15:17:32 pm »
Да, Марина, срокът за използване на заповедта е 1 година. Ако има някакви нови промени, Стефка задължително ще пише.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 15:19:16 pm от Мецани »
Re: за срока от фонда.
« Отговор #144 -: Ноември 14, 2013, 07:24:23 am »
Момичета как стой сега въпрос с удължаване на срока на заповедта.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #145 -: Април 08, 2014, 21:45:52 pm »
Здравейте, да побутна темата със същия въпрос като на pepi77 - може ли да се удължи заповедта когато изтече 1 година и ако да, каква е процедурата - епикризата от клиниката и молба за удължаване ли се подава или има още нещо? Също за колко време е удължението след 1-та година?
« Последна редакция: Април 08, 2014, 21:59:51 pm от buba_ste »
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #146 -: Април 09, 2014, 09:46:12 am »
Момичета, цитирам ви отговор на момиче по този въпрос, от друга тема.
Miriam,  не се притеснявай за заповедта, дори и да не успееш да стартираш.  Ако изтече съвсем си направи нов набор документи от новата клиника или където си в момента, правят нова етапна епикриза, където ще пишат, че поради лични причини не си стартирала. Отиваш във Фонда подаваш пакета документи+ изтеклата заповед + там на място пишеш молба за преразглеждане на заповед поради лични причини. В много кратък срок най-много до месец /при мен отне само седмица/ получаваш обаждане за нова заповед с нов срок.  Все пак е важно не само да се усвоят парите, а да се действа на спокойстве без пришпорване.