0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
то като гледам май на там отиват нещата всеки да се оправя сам и да търси начини да си набави парите,ако разчитаме на държавата да ни помогне за нещо просто сме обречени!и да протестираме какво от това никой няма да ни чуе и да ни обърне внимание..те така грубо се изказват за нас с репрудоктивните проблеми :( просто нямам думи

Преди 4 години момичетата от Зачатие протестираха с празни бебешки колички.След техния протест и вдигнатия шум се създаде ЦФАР, от който се нуждаят хиляди семейства.Сега има проблем и Зачатие в лицето на председателя си е на всяка среща, за да може по-бързо да се започне отново работа.Ако се наложи нов протест вярвам, че ще излезем повече хора от предния път и ще защитим правата си.

то като гледам май на там отиват нещата всеки да се оправя сам и да търси начини да си набави парите,ако разчитаме на държавата да ни помогне за нещо просто сме обречени!и да протестираме какво от това никой няма да ни чуе и да ни обърне внимание..те така грубо се изказват за нас с репрудоктивните проблеми :( просто нямам думи

Преди 4 години момичетата от Зачатие протестираха с празни бебешки колички.След техния протест и вдигнатия шум се създаде ЦФАР, от който се нуждаят хиляди семейства.Сега има проблем и Зачатие в лицето на председателя си е на всяка среща, за да може по-бързо да се започне отново работа.Ако се наложи нов протест вярвам, че ще излезем повече хора от предния път и ще защитим правата си.
Ще излезем разбира се. За съжаление, без протест явно няма да се оправят нещата.
*
Простете ако не съм разбрала от предишните постове, но моля да информирате за дата, място и час на евентуален протест.
За мен е добре да се мисли в посока протест (предвид случващото се), но не е добре да се отказваме, отчайваме и да се отдаваме на злъчни постове - няма да помогнем на никого - дори и на себе си.
Re: Отворено писмо от Сдружение "Зачатие" до МЗ и НЗОК относно прехвърлянето на ЦФАР
« Отговор #39 -: Днес в 10:09:43 »

Момичета и момчета пиша в тази тема надявам се повечето от вас да прочетат и да изкараме вече едни спокойни и весели празници
Последните новини, които предполагам всички телевизии ще излъчат в емисиите си. Но аз да ви кажа все пак и от първа ръка  Току що се връщам от пресконференция в МЗ на която бяха министър Атанасова, д-р Цеков и д-р Дариткова. Пресконференцията беше свикана, за да се обясни как ще се процедира в така създалата се ситуация, а именно, предвид това че БЛС не подписа НРД, парламентарната група на партия ГЕРБ са взели решение да внесат искане за законодателна промяна в Закона за здравното осигуряване, където да влязат интензивната помощ, инвитрото, ваксините, консумативите за петскенера за онкоболните и още нещо имаше ама не го помня .т.е тези които до сега са се финансирали от МЗ, а сега минават към касата, но ги няма в стария рамков договор. Очаква се на първо четене днес да се приемат промените, а на 8.01.2013г. да минат и на второ четене, така че в средата на януари всичко да е ок.
Подготвени са и измененията на другите нормативни актове за промяната на статута на фонда - постановлението на МС и правилника за функционирането му. Като, за да не се повтарям казвам само че структурата си остава същата както до сега, а плащането към клиниките ще се извършва от НЗОК след представяне на съответните отчетни документи.
*
Извинявам се, ама някой дали може да ми каже при положение, че имам заповед дали мога да я ползвам януари? Според консултантите от ФАР не мога. Според клиника мога. Или мога но само в клиника , която има договор със ЗК. Ако е последното трябва да ги прозвънявам всички клиники по телефона, защото тази в която съм в момента с големи букви пише, че не работи със ЗК.
И в крайна сметка при получена заповед от фонда - фонда ли плаща при това заварено положение .... не са ли това пари които образно казано са дадени в касата на фонда и те се изплащат от тази каса - тогава защо избраната от мен клиника трябва да има договор със ЗК.
Объкана работа. Въртим се като пумпали и не знаем какво да правим. На кой му пука обаче. И информация никаква, за добро или за лошо, но поне да знаем.
« Последна редакция: Декември 18, 2012, 20:20:59 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Avallon и аз си задавам въпроса ,кога ли ще мога да ползвам получената си заповед?
*
Авалон, от 1 януари Фондът минава към ЗК. За да използваш заповедта си, клиниката, в която ще правиш опита си трябва да има сключен договор със ЗК . Клиниките, които ще работят с ФАР трябва да имат сключен договор със ЗК, в противен случай при тях няма да могат да се правят ин витро процедури с отпуснати средства от ФАР.

И в крайна сметка при получена заповед от фонда - фонда ли плаща при това заварено положение .... не са ли това пари които образно казано са дадени в касата на фонда и те се изплащат от тази каса - тогава защо избраната от мен клиника трябва да има договор със ЗК.
Разплащането с клиниките ще става през ЗК, ето затова клиниките, които искат да работят с ФАР трябва да имат сключен договор със ЗК.

щом всичко ще минава през здравната каса изследванията,които се правят преди инвитрото пак тя ли ще ги поема или както до сега ние ще си ги плащаме?
*
Освен че ФАР минава към ЗК и че кандидатстващите трябва да са здравно осигурени, всичко останало е непроменено.

Прочети поста на Стефи:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48092.200#lastPost

И този от днес:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48931.20
благодаря за отговорът!желая на всички Ви весели празници и дано през новата година се сбъднат най искрените ни желания  :bori_002: :bori_003: :bfp:
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Момичета, има ли някой инфо, дали само жената трябва да бъде здравно осигурена, или и мъжа в двойката. officespace
Нема начин да нема начин!
*
мисля само жената, защото заповедта се издава на нейно има, т.е. касата плаща за извършен опит за нея.
Линк към групата на ФАР във Фейсбук:

https://www.facebook.com/groups/305401209570888/


*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
мисля само жената, защото заповедта се издава на нейно има, т.е. касата плаща за извършен опит за нея.
Благодаря, Стефи! :occasion10:
Нема начин да нема начин!
*
мисля само жената, защото заповедта се издава на нейно има, т.е. касата плаща за извършен опит за нея.
Ние подавахме документи миналата седмица и от клиниката разпечатаха и на двама ни справка за здравноосигурителния статус. Във фонда приеха и двата листа. Не знам това има ли отношение или само за справка приемат информацията и за мъжа.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Да попитам и аз нещо :) Моя приятелка е кандидатствала за фонда през лятото. В момента се води с непрекъснати здравноосигурителни права, но дължи суми за доста месеци назад (за повече от две години, когато не е работила), ще има ли право на финансиране?
Благодаря предварително!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Здравейте, момичета! Бихте ли ми казали какво става с раздадените до този момент входящи номера на молбите за финансово подпомагане от ФАР? - Запазва ли се реда или ще трябва да подаваме нови документи? Кога ще възобновят процедурата по разглеждане на молбите? Извинете ме, ако вече има публикувана информация по въпроса.   
Весели празници на всички и дано Новата 2013 година сбъдне дългочаканата ни мечта! 
 :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:
« Последна редакция: Декември 27, 2012, 13:56:51 pm от disi22 »
*
Здравейте, момичета! Бихте ли ми казали какво става с раздадените до този момент входящи номера на молбите за финансово подпомагане от ФАР? - Запазва ли се реда или ще трябва да подаваме нови документи? Кога ще възобновят процедурата по разглеждане на молбите? Извинете ме, ако вече има публикувана информация по въпроса.   
Весели празници на всички и дано Новата 2013 година сбъдне дългочаканата ни мечта! 
 :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:
Много хубав въпрос , да се надяваме някой да отговори !
*
Да попитам и аз нещо :) Моя приятелка е кандидатствала за фонда през лятото. В момента се води с непрекъснати здравноосигурителни права, но дължи суми за доста месеци назад (за повече от две години, когато не е работила), ще има ли право на финансиране?
Благодаря предварително!


Не мисля, че ще има проблем след като се води с непрекъснати здравноосигурителни права. Проблем може да възникне, ако сега от 01.2013г., когато са планирали от НАП всички осигуровки да се плащат по една сметка, тогава ще се разпределят плащанията по реда в който са възникнали. Така може внесени пари за осигуровки за момента, системата да ги препрати за покриване на стари задължения.
Ако има пропуск в ЗОВ преди януари 2008 г. системата ще покрие първо тях. 

Ако задълженията на твоята близка са преди януари 2008 г., няма нужда да ги плаща, ще отпаднат по давност. Днес вадих справка за задължения на задължено лице,  засичат 5 години назад.
Тара, благодаря ти за информацията! Тя има доста години неплатени вноски, но така или иначе в момента наистина се води с непрекъснати права (проверено в нета, ако може да се вярва). Това за 5 години ми е странно, защото когато проверих моите преди седмица ми излизат неплатени вноски от преди 9-10 години. Това са няколко месеца, 2 от които съм била студентка и ми казаха да си занеса студентската книжка, за да ги отметнат, но така и не ми е останало време :oops: Иначе и аз доста се зачудих, защото си мислех, че отпадат по давност :? Отделно е въпроса, че имам няколко години, в които са ми отдържани пари за здравни осигуровки от 3 места, но тези неплатените не са ги погасили :x Егати системата имаме :x
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]