0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: за срока от фонда.
« Отговор #80 -: Октомври 06, 2010, 10:27:47 am »
Здравей geko!Явно сме доста момичета като теб,с изтичащи заповеди и натоварени да правят различни други неща/като изследвания,биопсиии,лекарства.../,но само не и да си започваме стимулациите.Моята заповед изтича на 10.11. и аз се чудя и тормозя от великия въпрос-ще започна ли, ще има ли пари,ще удължаваме ли срока???Разбирам те напълно и бих те посъветвала-да,трябва да насочиш вниманието на лекарите към себе си.Отиваш ,хващаш ги на място и говориш,защото иначе ние просто се сливаме в масата.Те са добри лекари,но не могат да ни запомнят всички и понякога ние сме тези които често трябва да им напомняме за себе си.
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #81 -: Октомври 06, 2010, 12:12:20 pm »
Ивет,абсолютно си права.
 От къде да помни Док.Стаменов аз по фонда ли съм или не,или дали ми изтича заповедта.
Не ми се ще да рискувам да чакам последния момент и затова края на този месец,живот и здраве като ми дойде цикъла отивам.А дали ще почна ноемви месец ,Божа работа!
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: за срока от фонда.
« Отговор #82 -: Октомври 21, 2010, 15:10:43 pm »
Стефи, имам въпрос към теб. При мен на 30.10 ми изтича заповедта от фонда, а през това време правих пункция на киста, после слагахме инжекции лукрин депо, след това чаках цикъла и като се появи на 03.10 отидох за започване на стимулация, да ама не оказах се с висок FSH и сега съм на Фемосто този месец и щом ми дойде цикъла пак за изследване ако е наред хормона почваме. Обаче цикъла незнам дали ще ми дойде до 30.10. Въпроса ми е следния: ако подам молба за удължаване на срока с дата 01.11 - два дни след изтичането на заповедтта ми дали ще е проблем, защото ми се иска да си изчакам до 30.10 - ако на 30 ми дойде точно и хормона ми е наред няма да подавам молба, но ако не е, а 30 е събота ще ми се наложи в понеделник да подам молба, но незнам, може да не може при положение че срока е изтекъл, а не ми се изка да си изпусна одобрението. Извинявай за дългия пост и предварително благодаря!!!
Re: за срока от фонда.
« Отговор #83 -: Октомври 21, 2010, 18:39:18 pm »
Здравейте момичета,
знаете ли за колко време одобряват молбата за удължаване на срока на заповедта.
Вчера подадох такава молба,защото няма да мога да се вместя в срока до края на ноември и сега се чудя колко ли време ще отнеме? :(
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #84 -: Октомври 21, 2010, 18:53:39 pm »
молбите за удължаване се разглеждат на всяко заседание, т.е. твоята ще бъде разгледана на 26.10.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #85 -: Октомври 22, 2010, 09:24:34 am »
Благодаря много,
значи все пак по бързо ще я разгледат  :wink:
Re: за срока от фонда.
« Отговор #86 -: Ноември 03, 2010, 07:05:24 am »
Здравейте, искам да попитам срока от 6 месеца за одобрение на молбата дали важи още? Успех на всички!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #87 -: Ноември 03, 2010, 07:32:24 am »
vera9896,
Не знам точно колко време отнема разглеждането и одобряването на молбите, но получаването на заповедта от момета на подаването на документите е околко 5-6 месеца. В момента има малко забавяне на връчването на одобрените заповеди.
Иначе имаш срок от 6 месеца да използваш заповедта.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #88 -: Ноември 03, 2010, 08:09:42 am »
Мерси за информацията!
Re: за срока от фонда.
« Отговор #89 -: Ноември 08, 2010, 10:41:58 am »
Момичета , някой знае ли дали мога да изпратя по куриер молба за удължаване на заповед или задължително се подава на място и колко време преди да изтече срока на заповедта трябва да се подаде молбата (най -късно)
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #90 -: Ноември 08, 2010, 12:13:34 pm »
Момичета , някой знае ли дали мога да изпратя по куриер молба за удължаване на заповед или задължително се подава на място и колко време преди да изтече срока на заповедта трябва да се подаде молбата (най -късно)
Re: за срока от фонда.
« Отговор #91 -: Ноември 08, 2010, 13:21:50 pm »
Здравейте,обръщам се към вас с молба някой компетентен по въпросите за срока от фонда да ми отговори.Значи проблема е следният днес трябваше да започна стимулация за ин витро,обаче от клиниката ми казаха, че не могат да ми започнат стимулацията защото срока на заповедтта ми изтичал на 13.11 до тогава има още 4 дни това ми го казват в последният момент според тези в клиниката трябвало цялата процедура да е приключила до 13.11, а това няма как да стане за 4 дни. Интересува ме мога ли да си подам документи за удължаване на срока в този случай и кога най късно мога да го направя? В клиника Малинов съм.Благодаря предварително за отговора!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #92 -: Ноември 08, 2010, 13:25:37 pm »
Отговарям по ред.
1. Молба за удължаване може да се подаде с куриер, не е проблем.
2. Относно срока на заповедта която изтича на 13.11, няма проблем да се подаде за удължаване и да се започне процедурата, т.е. хубаво е днес да подадете, за да може да се разгледа на заседанието на ОС утре.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #93 -: Ноември 08, 2010, 14:00:51 pm »
Нямам физическата възможност да стигна днес в София, за да взема документите от клиника Малинов и да ги занеса във фонда проблем ли ще е да си подам молбата за удължаване утре или най късно в сряда сутринта? В смисъл дали ще може да ми я разгледате на заседание след като вече и е изтекъл срока?
« Последна редакция: Ноември 08, 2010, 14:02:56 pm от Proletina »
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #94 -: Ноември 08, 2010, 14:19:09 pm »
Да, важното е да се подаде преди изтичане на срока.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #95 -: Ноември 08, 2010, 15:09:00 pm »
StefiZ много благодаря за бързия отговор !
Re: за срока от фонда.
« Отговор #96 -: Ноември 11, 2010, 12:53:14 pm »
здравейте,момичета
Аз съм с продължение от фонда,което изтича на 8.12.2010г,на 6.11 правих биопсия,която не с добри резултати,но от клиниката ми отговориха,че нямаме време за лечение и ако не мога да я продължа пак или губя опита или тръгваме на сляпо.Другата седмица като ми дойде МЦ ще ида в клиниката и се надявам да имат яснота по въпроса дали ще мога пак да продължа заповедта.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #97 -: Ноември 11, 2010, 16:37:34 pm »
Nadi-77, съжалявам! Моето удължение също изтича на тази дата (какво съвпадение), но вероятно няма да успея да стартирам... Стискам ти палци! До колкото знам удължаването на заповед се извършва еднократно...
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #98 -: Ноември 11, 2010, 20:08:15 pm »
Подадох документи за удължаване срока на заповедта  и когато попитах служителката с колко време удължават ми отговори,че при всеки било индивидуално. В крайна сметка с колко време се удължава не можах да разбера,какъв е максималния срок и от какво зависи,как определят?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #99 -: Ноември 11, 2010, 21:57:13 pm »
разбира се, че не е индивидуално при всеки. до 09.11.2010г. срока на удължаване беше 3м., на заседанието на тази дата се взе решение срока да се увеличи на 6м., предвид ситуацията със забавяне на плащанията.