0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #40 -: Юни 05, 2010, 13:26:52 pm »
на мен ми се обадиха до двайсетина дена
Двайсетина дни  8O /благодаря за бързия отговор/Моята заповед изтече вчера/4 юни/,а подадох молба за удължаване една седмица преди това.Ако не удължат срока какво ли следва-наново може ли да се подадат документи във фонда?
elena763 ,твоята заповед от коя дата е и знаеш ли откога започва да тече 6-месечния срок,от датата на заповедта или от датата на получаване? Защото на мен ми се обадиха,че е готова месец април,но поради причини неможах да я взема тогава и ще ходя да си я получа този месец.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #41 -: Юни 05, 2010, 13:33:50 pm »
срока на заповедта започва да тече от датата на получаване.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #42 -: Юни 05, 2010, 13:48:07 pm »
Благодаря ти StefiZ! Значи независимо,че неможах да я получа април,сега като отида на 16 юни оттогава започва да ми тече срока така ли?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #43 -: Юни 05, 2010, 13:56:40 pm »
Да
Re: за срока от фонда.
« Отговор #44 -: Юни 05, 2010, 19:52:10 pm »
Моята заповед я взех на 4.12.2009 г.Отидох и я занесох в клиниката веднага,но ми дадоха час за първичен преглед чак в началото на февруари/новогодишни и коледни празници,ваканции,препълнени списъци и т.н./.Знаете как върви времето-един цикъл-хормони,друг-цветна снимка и изведнъж проблем с щитовидната жлеза,и изтече срока... :? Много ми е мъчно...
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #45 -: Юни 05, 2010, 19:59:34 pm »
Не се притеснявай elena763 и аз не съм много в час с тези срокове,но ти пожелавам от сърце нещата да се оправят и да удължат срока! УСПЕХ!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: за срока от фонда.
« Отговор #46 -: Юни 06, 2010, 19:22:18 pm »
Моята заповед я взех на 4.12.2009 г.Отидох и я занесох в клиниката веднага,но ми дадоха час за първичен преглед чак в началото на февруари/новогодишни и коледни празници,ваканции,препълнени списъци и т.н./.Знаете как върви времето-един цикъл-хормони,друг-цветна снимка и изведнъж проблем с щитовидната жлеза,и изтече срока... :? Много ми е мъчно...
а кой ти подготви документите  :dontknow: нормално е доктора, който ги е подготвил да е наясно с положението при теб и да не ти се набага първичен преглед. :?
ако си сменила клиниката в последния момент не направи ли сметка, че то не става отиваш със заповед и хоп процедура - все пак нормално е около 6 месеца да протече първоначалните изследвания, ако има лечение и т. н.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: за срока от фонда.
« Отговор #47 -: Юни 06, 2010, 19:24:58 pm »
elena763 , не ти ли предложиха удължаване на срока от клиниката , в която си?
Re: за срока от фонда.
« Отговор #48 -: Юни 06, 2010, 22:31:21 pm »
Да-от клиниката се погрижиха за това-изготвиха необходимите документи.Подадох ги във фонда и сега чакам да ми се обадят за решението,което са взели.Знам,че не става с "хоп",но проблема,който възпрепятства започването на процедурата изскочи преди месец,а изисква малко време за лечение...
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 22:33:39 pm от elena763 »
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #49 -: Юни 07, 2010, 10:29:43 am »
Ели, не се притеснявай, от фонда също са хора, не вярвам да не ти продължат срока.
По слънчевата страна на улицата
Re: за срока от фонда.
« Отговор #50 -: Юни 09, 2010, 09:07:58 am »
Обадиха ми се от фонда-удължили са срока на заповедта ми :D
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #51 -: Юни 09, 2010, 14:01:57 pm »
Имам въпрос към Стефи.Току що научих, че д-ра в клиниката която посещавам ще бъде в отпуск от 26 юни до края на август. Това са повече от два месеца. Като следя как вървят номерата на одобрените от фонда ми се струва ,че в най-скоро време може би ще ми се обадят за заповед. Аз какво да направя в този случай? Ако взема този месец заповедта ще загубя близо три месеца от срока й.Бих ли могла да помоля Директора на фонда по причината, която изтъкнах по-горе заповедта да я получа в началото на м. септември?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #52 -: Юни 09, 2010, 14:19:00 pm »
Да, като ти се обадят за получаване на заповед, обясни какво ти е притеснението и помоли да ти дадат дата за получаване например август-септември :)
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #53 -: Юни 09, 2010, 14:23:59 pm »
Стефи, много ти благодаря за отзивчивостта. Да така и ще направя, дано да има разбиране от страна на служителите на фонда. Приятен и успешен ден.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #54 -: Юни 09, 2010, 14:25:34 pm »
ще има, сигурна съм, не се притеснявай :)
Re: за срока от фонда.
« Отговор #55 -: Юни 11, 2010, 12:55:05 pm »
Здравейте момичета.За първи път пиша във форума.Някой знае ли дали удължаването на срока по фонда трябва да става лично или може и с пълномощник.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #56 -: Юни 12, 2010, 14:48:01 pm »
Доколкото разбарх в клиниката срокът за започване на процедурата може да бъде удължен с до тримесеца със специална молба която може да се подготви от клиниката. Предполагам че подаването е лично
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #57 -: Юни 13, 2010, 09:56:12 am »
Аз си подадох лично, но не пречи да се обадите и да попитате,както и не виждам логика да има пречка молбата да се подаде чрез пълномощник, но трябва да се уточни има ли изискване за съдържанието на пълномощното и формата.
По слънчевата страна на улицата
Re: за срока от фонда.
« Отговор #58 -: Юни 13, 2010, 10:07:07 am »
Документите ми за първи и втори опит, както и молбата за удължаване на срока ги подаде моя роднина, която живее в София.Не съм писала никакво пълномощно и не е имало проблем.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #59 -: Юни 13, 2010, 10:11:13 am »
Обадих се във фонда за да питам за пълномощното, но ми казаха че трябва да попитам лично доктор Лалев, но в петък цял ден не можах да го открия. Не ми се бие толкова път и отново разходи, ако може да се направи с пълномощник. Вече на два пъти бях на крачка да се откажа от всичко.То какви ли инфекции не ми излязоха от изследванията и все с продължително лечение. На 15.септември ми изтича срока но доктор Емин ми каза , че времето няма да ми стигне и ми даде епикриза за удължаване.