0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: за срока от фонда.
« Отговор #120 -: Юни 23, 2011, 15:08:03 pm »
migra, щом пътува мъжът ти защо не минете към варианта да замразите сперма, така смятам, че е най-добре.
А иначе, 6 месеца е срока за процедурата от дата на заповедта, и може да се удължи по медицински причини с още 3 месеца /мисля/. Като обясниш на докторите, мисля, че ще ти измислят някоя основателна медицинска причина и няма да има проблем.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #121 -: Юни 23, 2011, 15:17:03 pm »
Знае ли някои, при одобрение от фонда мога ли да си взема заповедта например след 12 месеца и какво се случва с одобрението?
Re: за срока от фонда.
« Отговор #122 -: Октомври 09, 2011, 22:44:54 pm »
 Какви документи са необходими за удължаване на срока на заповедта, освен епикризата от клиниката? Вярно ли е, че от Фонда искат касови бележки , че пациента е закупил лекарствата за лечение, ако това е свързано с епикризата.
 При мен се налага удължаване заради хламидиална инфекция( утре ще излязат резултатите).
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #123 -: Октомври 14, 2011, 16:28:02 pm »
Зададох въпроса си в друга тема и съвсем правилно ме насочиха към тази тема:

Проблема е следния: С диагноза причина за стерилитет - мъжки фактор сме получили заповед от фонда за трети последен опит. Аз съм с Хашимото, уж добре контролирано през годините и стойности винаги под 2.00, но... сега малко преди опита ТСХ рязко започна да се покачва и вече е 9.6! За пореден път ми сменят дозата, сега следват нови 45 дни чакане и контролно изследване, после идва Коледа - клиниката не работи и после януари ще ми изтече заповедта. В нашият случай понеже сме с мъжки фактор, а не мога да започна опит поради медицинска причина при мен, възможно ли е да бъде удължен срока на заповедта?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #124 -: Октомври 17, 2011, 12:57:48 pm »
да, възможно е :)
успех!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #125 -: Октомври 17, 2011, 20:44:11 pm »
Благодаря!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #126 -: Октомври 21, 2011, 16:42:01 pm »
Здравейте,момичета!Знам,че в рамките на 6м. срок трябва да сме започнали процедурата,но не мислите ли,че това е много кратък срок?!След взимането на заповедта,се започват едни изследвания-край нямат!Все нещо не е в граници и трябва първо да се лекува, и едва тогава да се стартира!Ето,аз например,взех заповедта,чаках цели 2 седмици,за да си запиша час за преглед.До тук -добре!След прегледа стана ясно,че трябва да направя цветна снимка.Изчакахме цикъла,направихме снимката.Резулатът не е добър,та следва и оперативна хистероскопия!До тук минаха 2 месеца.Ще мине още един до като чакам следващия цикъл(за хистероскопията).След това още 1-2 и то срока ми мина!Имунологичните също са ми завишени! :(Според мен срокът трябва да се удължи!Не са достатъчни тези 6 месеца!Вие на какво мнение сте?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #127 -: Октомври 21, 2011, 21:07:48 pm »
Sole,значи 1-во се оплакваме че е много дълго времето докато ни одобрят от фонда,а сега пък че не ни стига срока от 6 месеца за да започнем опита :lol:
Е ,хайде де ,стига само сме ги упреквали и търсили причина за недоволство.Все пак този фонд го има и помага на голяма част от нас да сбъднат мечтата си,трябва да сме малко и благодарни че го има този шанс.
Мисля че абсолютно всички изследвания който споменаваш можеше да си ги направиш в периода в който чакаше одобрението  и сега след като ти е излязла заповедта да пуснеш само хормоните и другите необходими за които се изисква да са не по стари от 6 месеца.Успех момичета и повече позитивизъм!Нека не търсим само кой да обвиним и упрекнем и кой да ни е виновен :P
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 21:09:37 pm от Mikona »
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #128 -: Октомври 21, 2011, 23:44:29 pm »
Соле, срокът може да бъде удължен с още 6 месеца, именно в случаи като твоя, когато по една или друга обективна причина не може да бъде направен опита. Доколкото съм чувала са толерантни и в случаи на забременяване докато излезе номерът. Тогава заповедта се прибира, и се изчаква до появата на бебчето, което им прави чест за човещината.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #129 -: Октомври 22, 2011, 10:28:04 am »
Mikona,никого не упреквам и не съм неблагодарна!Напротив,благодарна съм на хората,които създадоха фонда!Просто изказах мнение,че срокът за започване на процедурата е кратък!В клиниката,в която направих първия опит,не са ми искали имунологични и цветна снимка.Правила съм само изследванията,които са необходими преди стимулацията.Сега  ще съм в друга клиника и изискванията на този доктор са коренно различни от другия.За това не съм правила имунологични.Аз не съм лекар,за да знам какви изследвания да си пусна!!!Както и да е,явно тук ,в този сайт,не всички са добронамерени(визирам тези,които ми писаха на лични :().Мислех,че тук ще срещна само добри хора,но за съжаление има доста злобни и арогантни!Дори в мъката ти,ще се намери някой,който да те оплюе и наругае! :(
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #130 -: Октомври 22, 2011, 10:34:13 am »

Кedar,благодаря ти, мила.Надявам се да успея да се включа в срока,ако пък ли не,ще подам за удължаване.Важното е да не се отчайваме.УСПЕХ НА ВСИЧКИ НИ!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #131 -: Октомври 23, 2011, 21:01:17 pm »
Както и да е,явно тук ,в този сайт,не всички са добронамерени(визирам тези,които ми писаха на лични :().Мислех,че тук ще срещна само добри хора,но за съжаление има доста злобни и арогантни!Дори в мъката ти,ще се намери някой,който да те оплюе и наругае! :(

Препрати ни обидните бележки и ще отправим предупреждение към съответните потребители.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #132 -: Октомври 26, 2011, 11:29:53 am »
Изтрих ги още щом ги получих.Както и да е.Не искам да им отделям чак такова внимание.Те не го заслужават!По-добри няма да станат,така,че да не им обръщаме внимание.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #133 -: Октомври 27, 2011, 14:52:02 pm »
Аз също имам питане за срока на заповедта  :oops: Кога се подават документите за удължаване, примерно един месец преди да е изтекла заповедта? И колко време се чака за решение за удължаване  :oops: И другото ми притеснение е какво се случва ако не се вместим в удължения срок  :?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #134 -: Октомври 28, 2011, 21:05:01 pm »
1-2 месеца предварително, преди да изтече срока се подава, обаждане - до 20 дена май се обадиха. А за 3ия въпрос не знам.
По слънчевата страна на улицата
Re: за срока от фонда.
« Отговор #135 -: Ноември 07, 2011, 00:06:54 am »
  Аз подадох документите за удължаване на срока 2 дена преди да ми изтече заповедтта. Нямах проблеми никакви.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #136 -: Ноември 09, 2011, 10:25:19 am »
Аз имам един друг въпрос - от кога почва да тече удължената заповед: от датата на удължаване, от датата в която изтича първия срок или от датата в която си я вземаме?
Вчера говорих с фонда отговорно ми заявиха че ще си загубя опита ако не се вместя в удължения срок. На въпроса ми че ще ме ощетят защото съм се разболяли ли? Ми отговориха че такъв случай до сега нямали такъв бил правилника, от клиниката също ми казаха, че не знаят какво ще се случи защото друг такъв случай нямали. Как на бремените им се пазят заповедите на болните не!!!!! На въпроса ми ще мога ли да говоря с Лалев по моя проблем служителката ми каза - че не :(
Re: за срока от фонда.
« Отговор #137 -: Януари 01, 2012, 20:45:44 pm »
Колко е максималния срок с който може да се удължи заповедта?
Re: за срока от фонда.
« Отговор #138 -: Януари 02, 2012, 17:15:19 pm »
6 месеца
Re: за срока от фонда.
« Отговор #139 -: Януари 02, 2012, 21:11:38 pm »
Това е много добре.  :lol: :lol: :lol: