0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #60 -: Юни 13, 2010, 10:18:02 am »
Ще го намериш д-р Лалев, бъди по-упорита, не се отчайвай толкова лесно, инфекциите ще ги преборите и ти желая успех на финала :)
По слънчевата страна на улицата
Re: за срока от фонда.
« Отговор #61 -: Юни 13, 2010, 13:23:38 pm »
Благодаря на всички които се отзоваха на въпроса ми.Желая ви успех.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #62 -: Юни 14, 2010, 13:26:29 pm »
Стефи, за съжаление не получих разбиране от страна на служителките от фонда. Днес ми се обадиха че съм удобрена за втори опит. Аз им казах моите притеснения, че д-ра от клиниката ще отсъства от 26 юни до края на август и че искам по-късна дата за стартиране на заповедта, за да не губя 2 месеца и половина, но служителката каза че не записват още за септември и че все пак заповедта е с продължителност 6 месеца и аз ще имам време да започна опита в рамките на срока. Какво бих могла повече да направя.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #63 -: Юни 14, 2010, 17:33:14 pm »
Аз също се опитах да си отложа вземането на заповедта за септември, когато днес ми се обадиха. Отговора беше същия. Поне ще я взема преди от клиниката да излязат отпуска и ще успея да я занеса. И живот и здраве септември се почваме.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #64 -: Юни 15, 2010, 09:31:00 am »
Разбира се нека е живот и здраве и дано не възникнат някакви усложнения за оставащите 3 месеца и половина. Късмет на всички.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #65 -: Юни 17, 2010, 15:27:11 pm »
Здравейте,момичета :DИскам да попитам какво се прави със заповедта от фонда в случай,че жената забременее преди нейното изтичане?Подготвят ли се някакви документи от обслужващата опита клиника,който се връщат във фонта или просто заповедта изтича и с това се приключва опита?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #66 -: Юни 17, 2010, 15:47:43 pm »
Да поясня,че става въпрос за естествено забременяване.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #67 -: Септември 13, 2010, 16:31:29 pm »
И аз имам почти аналогичен въпрос - ИКСИ-то, което спонсорирахме сами, докато чакаме Фонда, беше успешно.

Съответно, не зная какво да предприема с вече подадените документи: от една страна, ако нещо се случи с тази бременност, не бих искала да чакам наново още 6 месеца; от друга, много се притеснявам, че заради моята за момента ненужна молба може би бавят някой друг сега...

Идеи какво да предприема?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #68 -: Септември 13, 2010, 17:54:26 pm »
Надин, според мен не си оттегляй документите. Имаше едно момиче, бях чела по форума, с одобрена молба и брем, мисля че нещо се разбраха с фонда, така че звънни - те имат опит с такива случаи вече. Дано не ти потрябва тази заповед :wink:
По слънчевата страна на улицата
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #69 -: Септември 13, 2010, 18:21:27 pm »
:-) 10x!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #70 -: Септември 15, 2010, 11:16:41 am »
Искам да споделя с какъв проблем се сблъсках в клиниката в Плевен.
Значи имам получена  заповед от фонда за втори опит през април месец, която изтича октомври месец.Преди да излезе клиниката в отпуск през август месец се разбрах с доктора да пусна всички необходими изследвания преди процедурата. Отивам да пусна и микробиология и познай те: Доктора ме моли да отложа още процедурата, защото фонда не отпускал пари и клиниката закъсала за пари. Да отложа ама за кога? Заповедта изтича октомври месец. Съгласих се. 
Искам да Ви попитам ако не използвам заповедта за втория с опит, мога ли да подам молба за друг втори опит?
Ако пък подам молба за удължаване на срока от фонда кога най рано трябва да я подам? Заповедта ми изтича на 30.10.2010г.
Лек и усмихнат ден на всички от мен!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #71 -: Септември 15, 2010, 12:08:51 pm »
3004, разбирам, че си много притеснена, това обяснява публикуването на един и същ пост в няколко теми. Съжалявам, че този път ще съм по-рязка с теб, но докато се чудиш какво да правиш и търсиш съвети във форумите, ще ти изтече срока на заповедта. Няма да ти казвам какво да правиш, имаш си глава на раменете и можеш сама да прецениш. Ще ти кажа какво бих направила аз:

1. Бих отишла в клиниката и бих поставила въпроса ребром - или започвам процедура, или си искам документите, за да сменя клиниката.
2. Съответно пиша две молби - за удължаване на срока на заповедта (ако не започна процедурата в срок) и за смяна на клиника.

Това е. Желая ти да намериш правилното решение и успешна процедура!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #72 -: Септември 15, 2010, 12:18:47 pm »
Благодаря на всички за съветите.
Извинявам се, ако по някакъв начин съм Ви притеснила или изнервила.
Повече няма да Ви занимавам.
Лек и усмихнат ден на всички от мен!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #73 -: Септември 15, 2010, 12:25:33 pm »

Извинявам се, ако по някакъв начин съм Ви притеснила или изнервила.
Повече няма да Ви занимавам.

Никого не си притеснила или изнервила  :)
Лично аз съм възмутена от нехайството на клиниката към пациент, на когото му изтича срока на заповедта. Затова си позволих да те съветвам да си по-твърда в изискванията си, това е твое право.

И да, трябва да ни занимаваш с този проблем, защото може да не си единствената. Пиши какво решение сте намерили.
« Последна редакция: Септември 15, 2010, 12:29:15 pm от Елфи »
Re: за срока от фонда.
« Отговор #74 -: Септември 20, 2010, 17:16:20 pm »
Здравейте момичета. Имам един въпрос.Ако в рамките на шестте месеца + удължаването на срока от 3 месеца не се започне процедура какво става. При мен нещата отиват натам, защото срокът на удължаването изтича на 15 декември, а все още лекувам хламидии, гъбички и бактерии.Започнала съм лечение от началото на май и досега съм изпила осем антибиотика + още няколко вагинални.Ходя на контролни изследвания и нещата се повтарят. Току що научих че след контолни изследвания, освен ,че хламидията е завишена отново, имам бактериална вагиноза и гъбична инфекция, които уж лекувах. Дали лечението което ми назначават е неправилно. Незнам какво да правя. Постоянно ходя до Плевен за изследвания и само тъпча на едно място, а разстоянието е 200 км. При доктор Емин съм.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #75 -: Септември 20, 2010, 20:29:12 pm »
Искам да споделя с какъв проблем се сблъсках в клиниката в Плевен.
Значи имам получена  заповед от фонда за втори опит през април месец, която изтича октомври месец.Преди да излезе клиниката в отпуск през август месец се разбрах с доктора да пусна всички необходими изследвания преди процедурата. Отивам да пусна и микробиология и познай те: Доктора ме моли да отложа още процедурата, защото фонда не отпускал пари и клиниката закъсала за пари. Да отложа ама за кога? Заповедта изтича октомври месец. Съгласих се. 
Искам да Ви попитам ако не използвам заповедта за втория с опит, мога ли да подам молба за друг втори опит?
Ако пък подам молба за удължаване на срока от фонда кога най рано трябва да я подам? Заповедта ми изтича на 30.10.2010г.
Лек и усмихнат ден на всички от мен!


dnes.dir.bg/news/in-vitro-zdravna-reforma-7122005?nt=4

Това обяснява отлагането на процедурата. Успокой се 3004 и всичко ще се нареди.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #76 -: Октомври 05, 2010, 15:55:25 pm »
Здравейте и от мен!
 Да споделя и с мен какво се случва.
На 12 март тази година отивам в София да си получа заповедта.През това време се случиха здравословни проблеми.Удължиха ми заповедта с 3 месеца по медицински причини.Заповедта ми изтича на 12 декември.
 На 1 октомври щях да започвам със стимулациите,но уви.Имам задържан фоликул и малко високо ФСХ.Предписаха ми Фемостон  за два месеца.Фемостона ми свършва на 26 ноември от втората опаковка.Тогава трябва да отида в клиниката.Но разбрах и друго.Клиника Малинов ще почиват декември месец,зимна ваканция.
При това положение от няколко дни съм леко поизнервена.Дали ,защото няма пари от Фонда ме върнаха мен,започвам да си мисля.
Та ако всичко е наред с хормоните ми и ако нямам задържани фуликули ,ще започна евентуално на 27 или 28 ноември.Да ,но ако клиниката излезе в отпуск декември месец,аз губя правото си на този опит финаснсиран от Фонда.А и навършвам съвсем скоро 40 години.
Извинете ме за дългия пост,но доста съм притеснена и имах нужда да си го излея на хора ,които ще ме разбрат или да ми дадат някакъв съвет.
 Звънях на секретарките да ги питам кога евентуално ще излизат в отпуск декември месец,те не знаят още.Звънях на спешния телефон,нищо определено не ми казаха,звъннах дори и на личния телефон на Стаменов,но явно на непознати телефони директно затваря.Разбирам ги ,че са много натоварени,но аз се опасявам че ще си изтърва срока.
 Мисля след първата опаковка Фемостон направо да отивам в клиниката и да говоря с д-р Стаменов за моите притеснения.
Успех на всички момичета!
Re: за срока от фонда.
« Отговор #77 -: Октомври 05, 2010, 16:10:57 pm »
Здравейте и от мен!
 Да споделя и с мен какво се случва.
На 12 март тази година отивам в София да си получа заповедта.През това време се случиха здравословни проблеми.Удължиха ми заповедта с 3 месеца по медицински причини.Заповедта ми изтича на 12 декември.
 На 1 октомври щях да започвам със стимулациите,но уви.Имам задържан фоликул и малко високо ФСХ.Предписаха ми Фемостон  за два месеца.Фемостона ми свършва на 26 ноември от втората опаковка.Тогава трябва да отида в клиниката.Но разбрах и друго.Клиника Малинов ще почиват декември месец,зимна ваканция.
При това положение от няколко дни съм леко поизнервена.Дали ,защото няма пари от Фонда ме върнаха мен,започвам да си мисля.
Та ако всичко е наред с хормоните ми и ако нямам задържани фуликули ,ще започна евентуално на 27 или 28 ноември.Да ,но ако клиниката излезе в отпуск декември месец,аз губя правото си на този опит финаснсиран от Фонда.А и навършвам съвсем скоро 40 години.
Извинете ме за дългия пост,но доста съм притеснена и имах нужда да си го излея на хора ,които ще ме разбрат или да ми дадат някакъв съвет.
 Звънях на секретарките да ги питам кога евентуално ще излизат в отпуск декември месец,те не знаят още.Звънях на спешния телефон,нищо определено не ми казаха,звъннах дори и на личния телефон на Стаменов,но явно на непознати телефони директно затваря.Разбирам ги ,че са много натоварени,но аз се опасявам че ще си изтърва срока.
 Мисля след първата опаковка Фемостон направо да отивам в клиниката и да говоря с д-р Стаменов за моите притеснения.
Успех на всички момичета!

Да, наистина почиват декември месец някъде от 10-ти, но ако започнеш на 27 ноември имаш време.
Казвам го, защото миналата година стартирах на 21-ви ноември и приключих до почивката им, така че спокойно.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: за срока от фонда.
« Отговор #78 -: Октомври 05, 2010, 21:20:57 pm »
Здравейте и от мен!
 Да споделя и с мен какво се случва.
На 12 март тази година отивам в София да си получа заповедта.През това време се случиха здравословни проблеми.Удължиха ми заповедта с 3 месеца по медицински причини.Заповедта ми изтича на 12 декември.
 На 1 октомври щях да започвам със стимулациите,но уви.Имам задържан фоликул и малко високо ФСХ.Предписаха ми Фемостон  за два месеца.Фемостона ми свършва на 26 ноември от втората опаковка.Тогава трябва да отида в клиниката.Но разбрах и друго.Клиника Малинов ще почиват декември месец,зимна ваканция.
При това положение от няколко дни съм леко поизнервена.Дали ,защото няма пари от Фонда ме върнаха мен,започвам да си мисля.
Та ако всичко е наред с хормоните ми и ако нямам задържани фуликули ,ще започна евентуално на 27 или 28 ноември.Да ,но ако клиниката излезе в отпуск декември месец,аз губя правото си на този опит финаснсиран от Фонда.А и навършвам съвсем скоро 40 години.
Извинете ме за дългия пост,но доста съм притеснена и имах нужда да си го излея на хора ,които ще ме разбрат или да ми дадат някакъв съвет.
 Звънях на секретарките да ги питам кога евентуално ще излизат в отпуск декември месец,те не знаят още.Звънях на спешния телефон,нищо определено не ми казаха,звъннах дори и на личния телефон на Стаменов,но явно на непознати телефони директно затваря.Не е така,просто трябва да си много настоятелна.Разбирам ги ,че са много натоварени,но аз се опасявам че ще си изтърва срока.
 Мисля след първата опаковка Фемостон напра да отивам в клиниката и да говоря с д-р Стаменов за моите притесненияУспех на всички момичета!
Мисля, че ще имаш време да започнеш ако си без блокаж, ако пък си със ще имаш достатъчно времв.
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 21:27:35 pm от mira_mimi »
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #79 -: Октомври 06, 2010, 08:02:59 am »
 Мира_мини по къс протокол ще съм. Но ме викат на последните 4 или 5 хапче от Фемостона.Никой не ми даде обяснение защо.Казаха да идвам и те ще ми кажат какво да правя.
 Дано всичко мине добре,че много ми дойдоха притесненията относно този срок , а и това че ФСХ ми е малко завишено.
 И да рипам и да скачам ,кавото трябва да стане ще стане.Божа работа!
Благодаря на всички за отговорите!
Хубав и усмихнат ден ви желая,макар и дъждовен.