0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #420 -: Март 25, 2014, 23:21:53 pm »
Момичета имам един въпрос поемат ли се тези изследвания при инвитрото или не, ще ги напиша както ми ги е написал доктора, те трябва да се направят на мъжа ми и значи това са те OLLpp, MAP, HBA? Благодаря ви предварително


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #421 -: Март 26, 2014, 10:42:37 am »
Имам въпрос относно изследването на ФСХ - тук е дадено в едни мерни единици , а ако в лабораторията работят с други тогава какво се прави?
спокойно не са други единиците...успех
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #422 -: Март 26, 2014, 10:46:11 am »
Здравейте ,
В кои дни са заседанията на фонда?Колко пъти в месеца?И кога се актуализира информацията в сайта?
заседанията на комисията обществен съвет са почти винаги всеки петък, а информацията от както следя аз ФАР се актуализира постоянно, ако има нови неща. Относно за връчването на заповеди в Правилника на ФАР е записано че по 400 заповеди на месец е максимума който раздават. дано не греша, може да има момичета с по точна информация нека и те споделят
« Последна редакция: Март 26, 2014, 10:49:22 am от diamanta »
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #423 -: Март 26, 2014, 10:59:01 am »
Здравейте, относно номерата към фонда понякога стигат и до 600, както в момента продължават да се обаждат и на номерата след обявената цифра. Късмет момичета дано скоро всички станем мами :)


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #424 -: Март 26, 2014, 11:35:06 am »
Здравейте, относно номерата към фонда понякога стигат и до 600, както в момента продължават да се обаждат и на номерата след обявената цифра. Късмет момичета дано скоро всички станем мами :)
ДАНООО :) ДАНО :)ДАНОООО
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #425 -: Април 07, 2014, 10:51:55 am »
Здравейте, не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, нов момента не разполагам с много време и затова ще го задам тук, пък дано някой ме упъти ако съм сбъркала.  :D
Имаме заповед от фонда от 05.08.2013г. Поради финансови причини не сме стартирали до този момент. Ще ми се да опитам още варианти преди напълно да се откажем. Хрумна ми, че ако сменим клиниката (като чета темите за доплащане и като гледам цените, ние сме в скъпичка клиника). Въпросът ми е: как става смяна на клиниката в нашия вариант? И дали  изобщо има смисъл, защото ако трябва да чакаме за първичен преглед дълго време, определено ще си изпуснем срока? Благодаря предварително на всички, които ще се включат!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #426 -: Април 07, 2014, 21:30:30 pm »
 Miriam,  не се притеснявай за заповедта, дори и да не успееш да стартираш.  Ако изтече съвсем си направи нов набор документи от новата клиника или където си в момента, правят нова етапна епикриза, където ще пишат, че поради лични причини не си стартирала. Отиваш във Фонда подаваш пакета документи+ изтеклата заповед + там на място пишеш молба за преразглеждане на заповед поради лични причини. В много кратък срок най-много до месец /при мен отне само седмица/ получаваш обаждане за нова заповед с нов срок.  Все пак е важно не само да се усвоят парите, а да се действа на спокойстве без пришпорване.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #427 -: Април 08, 2014, 09:47:49 am »
Тара, много ти благодаря за изчерпателния отговор. Значи има надежда все пак. :D Доста сме се омотали с финансите, а така не ми се иска да се отказваме - аз съм на 38г., мъжът ми на 39г. - няма закъде да отлагаме повече.
Искам и да те попитам нещо: всичко това само документално ли се оформя? Трябва ли пак да се правят ФСХ и спермограма?
И аз разбира се мисля като теб, че не усвояването на парите е първостепенно, но все пак живеем в БГ и по принцип не съм с големи очаквания към държ. институции...
Обнадеждих се. :D Благодаря ти отново!
« Последна редакция: Април 08, 2014, 09:51:07 am от Miriam »
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #428 -: Април 08, 2014, 19:20:20 pm »
задравейте , имам въпрос , поправете ме ако бъркам темата
Подали сме документи от клиника , но в последствие решихме да правим процедурата в друга , как става смяната на клиниката , все още не сме получили заповдта

Благодаря
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #429 -: Април 08, 2014, 19:32:58 pm »
Shnap_Apple, ще ти е необходима бележка от втората клиника, че си техен пациент. С тази бележка отиваш във Фонда, в стаята където приемат документи и попълваш декларация за смяна на клиниката.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #430 -: Април 08, 2014, 20:46:57 pm »
Miriam, да нужно е  актуално ФСХ,  от клиниката ми приложиха бележка от уролог, спермограма не са ми искали, с мъжки фактор сме. Всичко друго само документално, обичайните декларации.
Като си готова и решиш, отиваш  във Фонда и чистосърдечно им казваш  защо не си ползвала заповедта, молиш за преразглеждане и така.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #431 -: Април 09, 2014, 00:09:28 am »
Shnap_Apple, ще ти е необходима бележка от втората клиника, че си техен пациент. С тази бележка отиваш във Фонда, в стаята където приемат документи и попълваш декларация за смяна на клиниката.

благодаря ви :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #432 -: Април 09, 2014, 10:57:46 am »
Тара, благодаря ти отново! Ох, дано се подредят нещата! :balk_103:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #433 -: Април 29, 2014, 11:15:00 am »
Здравейте!
Приключих втори си опит по ФАР, но за съжаление резултата отново е отрицателен. Бихте ли ми казали какви документи трябва да подготвя за ново кандидатстване, както и какви изследвания трябва да направим.
РР: Кандидатстваме с мъжки фактор.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #434 -: Април 29, 2014, 15:29:54 pm »
Аз да споделя - от клиниката, която сме избрали ни дадоха един документ, който мъжът ми занесе във ФАР. Оттам (ФАР) му дадоха 3 бланки за попълване. Попълнихме и подадохме миналата седмица. Днес е минал съвета и преди малко ми се обадиха да ми кажат, че на 08.05 можем да си получим новата заповед (само смяна на клиниката, датата пак си е същата). Слава Богу и в новата клиника успяха да ни вместят в график - записаха ни час за 04.06. Ако всичко е наред с изследванията ни - може и да успеем да стартираме процедура до 05.08. Надявам се.  :D
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #435 -: Април 29, 2014, 20:16:39 pm »
Disi, задължително FSH за теб, ако не сте подавали бланка от уролог ще ви я поискат /т.е. Силвия - един празен лист за подпис от уролога и картонче за касата на стойност 30 лв. Добре, че същия ден бяхме на преглед при д-р Макки та минахме действително преглед/.

Miriam,  при вас е имало само преразглеждане на заповед за смяна на клиниката.  Заповедта ти е в срок и няма фактически основание за нова с нов срок и съответно нови документи.  Аз по-горе писах какъв е реда за изтекла заповед, т.е. ако не смогнеш до август, тогава във ФАР с нов пакет документи и нова заповед с нов срок.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #436 -: Април 29, 2014, 20:38:35 pm »
момичета, когато успееш по ФАР как се процедира за следващ опит?
кога трябва да подадеш документи и как се брои - ако си полвал веднъж колко пъти ти остават?
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #437 -: Април 30, 2014, 06:27:43 am »
момичета, когато успееш по ФАР как се процедира за следващ опит?
кога трябва да подадеш документи и как се брои - ако си полвал веднъж колко пъти ти остават?

Аз лично не разбирам въпроса. Имаш право на три опита, независимо дали си успял или не.
Документи за следващ опит подаваш, когато си готова - от теб зависи.

Стискам палци и следващият ти да е успешен!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #438 -: Април 30, 2014, 10:33:57 am »
Благодаря за отговора Тара!
Днес /на 3-ти ден от МЦ/ пуснах FSH. При подаването на документи за втори опит /м.септември 2012год./ бяхме на консултация при уролог и тогава ни издадоха някакъв документ /вече не си спомням какво беше епикриза или становище/. Дали няма да ни искат актуален документ за състоянието на мъжа, предвид мъжкия фактор. Спемограмата обикновена ли трябва да бъде или разширена?
Кои от декларациите от сайта на ФАР трябва да попълним отново?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #439 -: Април 30, 2014, 10:44:14 am »
щом вече сте давали становище от уролог не е нужно ново. спермограмата може да си приготвиш тази от опита, на нас не ни поискаха. декларациите имат промяна, защото нали Фонда пак мина към МЗ. Виж на сайта на ФАР дали са сменени, тегли попълвай и при Силвия за епикриза.