0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Обърната матка
« -: Октомври 22, 2009, 20:01:36 pm »
Здравейте на всички,аз съм ново лице във форума.И аз съм с обърната матка и правим бебе вече година и няколко месеца,не зная къди е проблема в матката или в позата,но взех да се отчайвам вече.Моя колежка също е с О.М ,но бебето станало  от раз,може би защото не са спирали цял месец със секса. :D вероятно не е проблема в матката а в секса  :wink:, така ,че не се отчайвате като мен , а не спирайте да правите секс, и аз така мисля да направя :D,успех на всички които правят бебе.И се надявам скоро да се похваля. :wink:
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 20:08:13 pm от Елфи »
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=tedi iska bebe][/url]
Re: Обърната матка
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2009, 21:20:05 pm »
Теди, щом опитвате повече от година вече е добре да се посъветвате със специалист по репродуктивна медицина.
А по въпроса с обърната матка ето някълко теми, където това се е обсъждало :)

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34261.msg579043#msg579043
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=16828.msg273650#msg273650
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31429.msg496102#msg496102
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Обърната матка
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2009, 22:07:48 pm »
Здравей Радост,много се надявам да ми няма нищо,ходя на генеколог и правя изследвания за хормоните , оказа се ,че  ми е висок пролактинът,е не много но е висок,предписаха ми да пия бромокрептин, но не ми действа добре има много странични действия и то много лоши и така продължавам напред и много се надявам да не сме уцелили момента.Ми това е за сега от мен , стискайте палци  :wink:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=tedi iska bebe][/url]
Re: Обърната матка
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2009, 12:48:13 pm »
Успех!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2009, 14:57:31 pm »
Здравей Радост,много се надявам да ми няма нищо,ходя на генеколог и правя изследвания за хормоните , оказа се ,че  ми е висок пролактинът,е не много но е висок,предписаха ми да пия бромокрептин, но не ми действа добре има много странични действия и то много лоши и така продължавам напред и много се надявам да не сме уцелили момента.Ми това е за сега от мен , стискайте палци  :wink:
Ако пролактинът ти не е много висок, го изследвай отново. Провери го пак, защото често и лабораториите грешат, а може би знаеш и че това е хормонът на стреса и не е хубаво да си била запъхтяна, да си бързала, да не си пила кафе и т.н. преди да го изследваш. Проверете и наличието на овулация. При висок пролактин доколкото съм запозната липсва овулация, както и МЦ е нередовен. Съветвам те всичко това, за да не пиеш лекарства, ако не е доказано че имаш нужда от тях. И както те е посъветвала Радосттинка, ако бебето не става повече от година посети специалист по стерилитет - не си губи времето с обикновени гинеколози. Има ред причини, които могат да доведат до незабременяване.
 Успех!
П.П: Обърната матка със сигурност не е причината. Матката има няколко позиции, които може да заема и всички те са нормални, но някои лекари я наричат "обърната", което не е много правилно.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Обърната матка
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2009, 22:02:57 pm »
Здравей,crow пролактина го изследвах рано сутрин,не бях пила кафе,но съм сигурна ,че ако го изследвам пак ще покаже друг резултат.Чувала съм и чела ,че не се изследва лесно и не зная до колко ми е верен резултата.Що се отнася до БТ меря я от скоро,защото се съмнявам ,че нямам овулация,започвам сериозно да обръщам внимание на това и се надявам до няколко месеца да имам някакъв сигурен резултат.Благодаря ви за вниманието и се надявам много скоро да съм от вашата партия :wink: с едно малко сладко  :sbabygirl:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=tedi iska bebe][/url]
*
Re: Обърната матка
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2009, 22:19:44 pm »
Теди, трябва и спермограма да се направи, но задължително в клиника по стерилитет, че обикновените лаборатории много често изкарват грешни резултати.
Както са ти казали момичетата, обърнатата матка не е проблем. Аз съм с такава, майка ми също, а и немалка част от жените (не мога да се сетя за какъв процент точно ставаше въпрос, но не беше малък).

Успех!

Re: Обърната матка
« Отговор #7 -: Януари 19, 2010, 16:27:22 pm »
Здравей те момичета.Включвам се в темата защото и аз съм с обърната матка.Знам че тя не е причината за липса на бременност.Аз забременях но за мое огромно съжаление, радостта ми беше кратка.Не се отчайвам и продължавам напред.
Re: Обърната матка
« Отговор #8 -: Януари 21, 2010, 09:42:07 am »
Аз забременях но за мое огромно съжаление, радостта ми беше кратка.
Ели, на мен също са ми казвали гинеколозите, че съм с обърната матка. Според една акушерка обърнатата матка не създава проблеми със забременяването, а с износването. Не знам дали трябва да й вярвам. Но аз имам два спонтанни аборта и една нормална успешна бременност(между двата спонтанни аборта), така че започвам да търся причина във всичко - включително и в обърнатата матка за проблема с износването. А колкото до забременяването ... смятам, че обърнатата матка трябва да създава проблеми. Накъде е обърната? Не създава ли някакъв проблем с гравитацията. Дали семенната течност може да достигне докъдето трябва? Много ме интересува темата, дано някой да отговори нещо разумно по въпроса.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #9 -: Януари 21, 2010, 11:27:52 am »
Какъв проблем с гравитацията  :lol:  :lol: Обърната означава няляво, надясно, напред .. ей такива неща, но това са нормални позиции на матката и съвременната медицина вече отбягва такова понятие "обърната".
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Обърната матка
« Отговор #10 -: Януари 21, 2010, 11:48:23 am »
Аз съм странен случай- двама лекари са ми казвали, че имам обърната матка (накъде е обърната не знам  :lol: ), а останалите- че е нормална.

Забременявала съм два пъти, причината в абортите не е в никакъв случай в обърната матка.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #11 -: Януари 21, 2010, 11:56:31 am »
Казвали са ти, че е нормална именно защото си има няколко позиции и всички те са нормални. Някои лекари все още смятат, че се делят на обърната и необърната. На мен преди повече от 10г. ми казаха, че матката ми е обърната. Казаха ми го колкото да си изкарам акъла и години наред да живея с мисълта, че нещо не съм наред. Но последните няколко години лекарите даже не считат за нужно да ми споменат каква е. Питала съм сегашния си лекар и той ми обясни, че си е съвсем нормална и на повечето жени им е такава позицията.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Обърната матка
« Отговор #12 -: Януари 21, 2010, 12:04:33 pm »
Какъв проблем с гравитацията 
Амииии, имах предвид дали семенната течност не изтича, вместо да се насочи накъдето трябва  :oops:
Възможно ли е матката да е обърната така, че семенната течност да не може да достигне до яйцеклетката. Такива размисли ме бяха обзели. Още повече, като видях, че тук пишат и за пози, при които се зачева по-лесно при обърната матка.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Обърната матка
« Отговор #13 -: Януари 21, 2010, 12:06:30 pm »
Приобърната матка збременяването си е нормано, но при определени пози при секс има по-голям шанс!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #14 -: Януари 21, 2010, 12:50:06 pm »
...но при определени пози при секс има по-голям шанс!
.. което не е доказано  :wink: Имам познати забременели без ниакакви специални пози, а някои от тях дори са се "пазили"  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Обърната матка
« Отговор #15 -: Януари 21, 2010, 13:00:33 pm »
Гардже казвам по-голям шанс
Re: Обърната матка
« Отговор #16 -: Януари 21, 2010, 13:09:05 pm »
Аз също знам че в определни ползи има по голям шанс за забременяване,при обърната матка или там както е правилно да се казва  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Обърната матка
« Отговор #17 -: Януари 21, 2010, 16:34:36 pm »
И аз да се включа,че и на мен все ме казват че матката ми е леко обърната ,но не са се уточнили накъде :DКъде ги има тези пози бе дами?Май ще ставаме и акробат :oops:Дайте линк :D

Re: Обърната матка
« Отговор #18 -: Януари 22, 2010, 16:59:09 pm »
Момичета и аз съм навита за позите само да стане,че напоследък ме е налегнало едно отчаяние.А за обърнатата матка казвам какво ми казаха.Няма проблем,само ,че когато имаме бебенце(както беше при мен) не може да се види с коремен ехограф и се използваше само вагиналния.
Държа на позите :oops:
Re: Обърната матка
« Отговор #19 -: Януари 23, 2010, 16:14:44 pm »
В линковете, които е дала radosttinka намерих мнения, че при обърната матка по-лесно се забременява при колянно-латътна поза, която още я наричаме "задна прашка". Много хора (сред които и аз) смятат, че по-сигурно се забременява, ако жената постои известно време с вдигнати крака след секс - е, става дума да ги подпреш на стената. Една госпожа по биология каза, че трудът, който полагат сперматозоидите, за да стигнат до целта, се равнява на това ЧОВЕК ДА ПРЕПЛУВА АТЛАНТИЧЕСКИЯ ОКЕАН, а океанът да е пълен не с вода, а с КАРАМЕЛ!!! Така че има някакъв смисъл да вдигнеш крака, за да им помогнеш да стигнат докъдето трябва.
Доцент Маркова, каза, че не е нужно да се вдигат крака, достатъчно е да полежиш половин час с възглавничка под дупето...

И е много важно да се провери с тестове за овулация кога точно е овулацията. Защото иначе цял месец да вдигаш крака след секс е страшна досада, особено ако няма никаква полза  :lol: