0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
обърната матка
« -: Септември 15, 2007, 16:58:48 pm »
Здравейте, момичета! Бих искала да попитам от какъв преглед или изследване може да се разбере дали имам обърната матка - ултразвук, преглед на тръбите? Вярно ли е, че момичетата с обърната матка забременяват по-трудно?
*
Re: обърната матка
« Отговор #1 -: Септември 15, 2007, 17:03:16 pm »
Разбира се от гинекологичен прегред
*
Re: обърната матка
« Отговор #2 -: Септември 15, 2007, 17:06:04 pm »
Благодаря за бързото инфо - явно аз нямам обърната матка щом никой от гинеколозите не ми е споменал :lol:
*
Re: обърната матка
« Отговор #3 -: Септември 15, 2007, 17:55:43 pm »
Авре, мога да кажа, че аз не забременях лесно. Много се притеснявах дали въобще мога да имам деца. И двата пъти опитите бяха около половин година. Бях се скъсала да ходя на прегледи и никой нищо не ми е казвал за "обърната матка". Едва след като забременях, при една ехография докторката ми обесняваше нещо и между другото ми каза "това е защото имаш обърната матка, но това не е проблем". Така, че и на мен никой не ми беше казал, но това не означава, че ти имаш, т.е. не си втълпявай глупости, искам да кажа. Успех!!!!!!!
Re: обърната матка
« Отговор #4 -: Септември 15, 2007, 22:11:55 pm »
Че то и при нормална матка може да не стане за половин година, мисля че ако няма други приблеми обърната матка не е такъв проблем.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: обърната матка
« Отговор #5 -: Септември 16, 2007, 07:48:48 am »
Аз също съм с обърната матка,от много време опитвам да забременея,но немисля че това е причината за неуспеха.Моята позната е с обърната матка ,и има вече момиче и близнаци... :DИ двата пъти забременя до няколко месеца :D
*
Re: обърната матка
« Отговор #6 -: Септември 17, 2007, 09:06:54 am »
И аз съм с обърната матка и съм забременявала два пъти без проблем от раз. Това разбиране с обърната матка явно няма да се промени скоро :wink:
Re: обърната матка
« Отговор #7 -: Септември 17, 2007, 09:35:25 am »
И аз съм с обърната матка ,всички док ми го казват при преглед ,но не са ми казали че няма да мога да забременея а само че може да стане по трудно ,и ме съветват след полов контакт да си вдигам краката на стената ,досещаш се защо . :lol:
Re: обърната матка
« Отговор #8 -: Октомври 05, 2007, 16:25:57 pm »
Здравейте и от мен
аз съм нова тук и много се радвам, че има такива форуми, където всеки може да сподели притесненията, проблемите и радостите си и да намери отговор на въпросите си.
Аз също съм с обърната матка, казват ми го на всеки преглед, но винаги са ми казвали,че не е страшно и че е нещо като козметичен дефект.
*
Re: обърната матка
« Отговор #9 -: Октомври 05, 2007, 21:16:02 pm »
И аз съм така. Единствено имам болки при мензис. Лекар ми е обяснил че е нормално при това положение на матката.