0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Обърната матка
« Отговор #120 -: Септември 20, 2010, 05:41:07 am »
Ходих на доктор и той потвърди, че матката ми е обърната. На 5 часа, каквото и да означава това. Обясни ми, че тази анатомична особеност прави цикълът ми много по - болезнен, както и първоначалните болки при забременяването са много по - силни. Не спомена нищо за износването на бебче, а със забременяването не съм имала никакъв проблем. Каза, че обърнатите матки ги имали толкова жени, колкото са левичарите по света :)
Успех на всички и много пухкави бебета  :bori_007: :bori_004:
*
Re: Обърната матка
« Отговор #121 -: Септември 20, 2010, 07:59:57 am »
Ама аз въобще не знам защо го споменават този факт :x, те и за моята и то само един док ми го каза ,де,че била много назад 8O и т.нНо има разлика от различно положение на матката и от недоразвита матка и още мн.др.Успех момичета :grouphug:

Re: Обърната матка
« Отговор #122 -: Октомври 02, 2010, 11:09:18 am »
moniks_s ей защо не се похвали :jump12: сега влизам и виждам.
Ма ле колко се радвам.
Пиши на лична.
Обърната матка
« Отговор #123 -: Февруари 27, 2013, 20:28:10 pm »
zdr.ot 3 godini sam jenena i nemoga da zabremeneq hodih  kade li ne sega sam pri edin mn dobar doktor  napravihami svetna snimka i se okaza 4e matkata me e na edna strana i se vijda 4e ediniqt mi q6tnik trabi4kata mi e otvorena a na drugiqt ne se vijda ni6to i sega doktorat mi kaza sled drugiqt mi sikal me iska pak pri nego da mi pravqt nqkolko pati Produhvane ISKAM DA ZNAM I AKO MOJE DA MI KAJETE 6TE IMALI NQKAKV SMISAL OT SVI4KITE TIQ RABOTI MOLQVI PI6ETE MI NA SKYPE PATETO_90 ILI NA E-MAIL ILI TUK 6TE SAM VI MN AAMAA MN MLAGODARNA :(

Бел. мод. Моля пиши на кирилица или използвай Кредор
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 22:17:38 pm от radosttinka »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Обърната матка
« Отговор #124 -: Февруари 27, 2013, 22:23:33 pm »
nina_90,

кой е този много добър доктор?
по принцип, ако тръбата е запушена, с продухване нищо няма да се постигне. ама нали едната тръба ти е проходима, все пак? ако всичко друго е наред, това трябва да е достатъчно.

но пък ти пишеш, че 3 години не си забременяла. значи, нещо друго не е наред.
или са ти запушени и двете тръби - въпреки видяното на снимката, или има друг проблем.
спермограма на мъжа ти правихте ли?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Обърната матка
« Отговор #125 -: Март 02, 2013, 11:04:28 am »
napravih me na majim isledvaniyata i se okaza 4e e v otlicno sastoyanie a doktorat koyto me preglejda se kazva ivan ivanov ie specyalist po tezi raboti i taka kakto kazah imam mn golyam problem i zaradi tova iskah dami kajete dali ima smisal ot tezi raboti sa6to takami kaza 4e o6te ot dete sam bila taka i ima veroytnost dasam se rodila taka :( :( :(

Бел. мод - Пиши на кирилица или ползвай Кредор!
« Последна редакция: Март 02, 2013, 12:16:09 pm от radosttinka »
*
Re: Обърната матка
« Отговор #126 -: Март 03, 2013, 23:16:52 pm »
здр. Нина,от това ,което разбрах е ,че едната ти тръба е отпушена,а другата не!аз бих потърсила и друго мнение,като изпатила знам,че колкото доктори,толкова и диагнози,и това е защото не всеки разбира от репродуктивни проблеми гинеколог....мой съвет като препатила е да отидете в специализирана клиника и да не вярвате на всеки лекар,който си прави опити,не бързай да ти продухват тръби и прочие....все пак това е твоето тяло....успех и пиши,аз не бихх се подложила на никъкви процедури без 2-ро и 3-то мнение

*
Re: Обърната матка
« Отговор #127 -: Март 03, 2013, 23:32:01 pm »
Нина, подкрепям моникс. Обърнете се към репродуктивен специалист! Вероятно има нещо, което до момента убягва на лекаря ти. Джам е права - дори и с една проходима тръба, би трябвало да си забременяла след 3 години опити, ако няма друг проблем.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Обърната матка
« Отговор #128 -: Март 04, 2013, 05:09:32 am »
doktorat koyto me preglejda se kazva ivan ivanov ie specyalist po tezi raboti i
По кои работи е специалист - в клиника по стерилитет ли работи? И аз подкрешям мнението на джам, ако беше само едната тръба, за 3 години щеше да си забременяла.


  
Re: Обърната матка
« Отговор #129 -: Март 05, 2013, 13:06:23 pm »
Здравейте момичета,

И аз реших да споделя с вас. Аз също съм с обърната матка. Имам една бременност и едно раждане от преди 7г. Забременях от раз, но имах проблеми с износването, важното е, че края беше успешен. Сега пробваме с приятеля ми почти година вече, но не се получава. Всякакви пози сменихме, възглавници, вдигнати крака и какво ли не...не става и не става. Решила съм ако и този месец не стане да ходя на лекар. Отлагахме до сега, защото той има 2 деца, а и аз имам, но явно или не му е времето или има проблем. направо нз къде да отида на лекар и от къде да започнем.
Успех на всички, които така искат да видят :bfp:
« Последна редакция: Март 05, 2013, 13:07:57 pm от draga_d »


*
Re: Обърната матка
« Отговор #130 -: Март 05, 2013, 13:24:49 pm »
draga_d, време е да се ориентирате към изследвания.Моят съвет е първо мъжа ти да си ги направи и след това ти.При него е само спермограма, докато при теб хормони и засичане на овулация, евентуално снимка за проходимост или хидротубация и т.н.
И задължително спермограмата в клиника по стерилитет!
Успех! yahoo_33 

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Обърната матка
« Отговор #131 -: Март 07, 2013, 08:42:51 am »
zdr.momi4eta mojebiste pravi mojebi tryabva dase dopitam i s drugi speciyalisti mn  vi blagodarya za vsi4ko koeto mi kazahte blagodarya i za savetite dobre 4e vi ima :wink: :wink: :wink: