0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Обърната матка
« -: Ноември 13, 2008, 09:19:36 am »
Здравейте, момичета
От доста време чета обсъжданите теми, но някак си все не мога да се включа в разговорите ви. Имам питане към всички, които знаят повече за проблема"обърната матка". Казаха ми,че имам такава още като бях на 18 години (Сега съм на 30 г.). От тогава насам нямам нито една , дори и случайна бременност. От 3 години дори не се предпазвам по никакъв начин и бременност все няма. Вярно е , че досега не съм следила много за фертилни дни, овулация, пози и т.н. , но все пак ме е страх. Срещам различни мнения за обърнатата матка и не зная дали тези, които казват че това не е проблем не са само за успокоение на другите? На мен лекарите са ми казвали, че не е проблем..но факт е че бременност не настъпва. Имам редовен цикъл на 27-28 дни, преди ми течеше по седмица, а от година две само по 3 дни ?! Краткия цикъл проблем ли е ? Благодаря ви предварително за отговорите. :oops:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Обърната матка
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2008, 09:25:09 am »
 А спермограма правили ли сте?
*

    meg4o

  • ***
  • 256
  • Бъди човек,а не човече,гори,но никога не тлей!!!
Re: Обърната матка
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2008, 09:30:20 am »
Здравей garga,
имам няколко приятелки,които са с обърната матка.Едната от тях си има 2 дечица.
Наистина не мился,че е проблем за забраеменяването.Един док.и беше казал при секс след това да ляга по корем,а не по гръб,както е при останалите случаи. Тя го е послушала и на следващия месец е била бременна. Пожелавам ти го и на теб,но ако не сте правили изследвания ,по-добре се обърни към момичетата,които са минали през доста такива.(в седм. тема)Успех
/917/dsc02479_95737_6503375.jpg[/img][/url]
*
Re: Обърната матка
« Отговор #3 -: Ноември 13, 2008, 09:32:04 am »
Здравей мила!
На мен също са ми казвали, че имам обърната матка, но и че това не е проблем за забременяване, сегашният ми лекар каза, че мисионерската поза с възглавничка под таза е много благоприятна за забременяване в подобни случаи и че доста жени били така. За да не настъпи бременност може да е друга причината.
    

*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Обърната матка
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2008, 09:33:01 am »
А спермограма правили ли сте?

, проходимост на тръбите, хормони?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2008, 09:50:39 am »
А спермограма правили ли сте?

, проходимост на тръбите, хормони?
Не сме правили спермограма, нито проходимост на тръбите, нито хормони, поради факта че досега не сме се старали особено за бебе(не съм следила овулация, пози и т.н.).Ще се радвам ако ми дадете насоки в тази област, за да не се лутам.Мога ли да си пусна хормони директно в лаборатория,без направление и какви по-точно?Моля да ме извините за невежеството, но ако мога да мина без всички перипетии по лекарите ще е по-поносимо на този етап.Моля ако някой знае къде се прави спермограма във Варна и по какъв начин се проверява проходимостта на тръбите да пише. Благодаря ви , момичета за бързите отговори. Страхотни сте ! Трогнахте ме !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Обърната матка
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2008, 09:57:48 am »
 Във Варна можеш да се насочиш към д-р Александров. Дано варненските момичета да се включат къде точно работи, но и ти можеш да провериш във форума. Използвай търсачката.
Първото изследване, което трябва да направите непременно е спермограма./задължително в специализирана клиника/
Ти си решила , че проблемът е при теб, и сте насочили вниманието изцяло натам, което може да е безсмислено, ако спермограмата е лоша.
След това са другите изследвания.
Ето ти тема, която ще ти помогне много.   ЦЪК
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2008, 10:48:12 am »
Днес ще отида при личния лекар за направление за хормонални изследвания, кръвна картина и урина, а също направление за гинеколог. С готовите резултати от изследванията ще ида направо при гинеколога, за да ги разчете, а и за да направим цитонамазка. След това първоначално с тестове, БТ и ЦС ще следя за овулация /паралелно със спермограма/.Лошото е,че тук пишете че хормоналните изследвания трябва да са на 3-я ден, а на мен днес ми е трети /понеже личния ми лекар е следобед на работа/ аз мога да ида за хормоналните изследвания най-рано утре-на 4-я ден. Това проблем ли ще е ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Обърната матка
« Отговор #8 -: Ноември 13, 2008, 11:34:51 am »
Не ,не е проблем,правят се на 3-5 ден хормоните.Давай смело и успех.
*
Re: Обърната матка
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2008, 12:04:55 pm »
Търси другаде причината. И аz съм с обърната матка, но zабременях почти случайно. А в клиниката ни по стерилитет иzобЩо не сметнаха zа необходимо да ми кажат, раzбрах го от нормалния си гинеколог.  :D
*
Re: Обърната матка
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2008, 13:10:51 pm »
здравейте аз също мисля,че не е проблем обърнатата матка,по-скоро защо не започнеш със следене на овулация,поне?Защото първото нещо ,което може да се окаже проблем,е че или нямаш овулация(т.е.не пукаш фоликули,стават на кисти),или е ранна,или късна,.....допитай се до специалист по репродуктивно здраве,ако искаш-това си е дълъг период!А,и спермограма,разбира се,както вече са те посъветвали момичетата :wink:
Аз пък винаги съм си мислела,че хормони се следят в по-напреднал стадий на изследванията......но не е едно от първите неща,защото ако се проследи,далиима овулация,това автоматично изключва поне две проследявания на хормони(ако имаш ОВУ,значи хормоните са наред)
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 13:13:40 pm от ДИМ »
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2008, 17:41:08 pm »
Днес бях при личния лекар-даде ми направление за гинеколог и за кръвна картина, урина и кръвна захар, но КАТЕГОРИЧНО ОТКАЗА да ми даде направление за изследване на половите хормони ! Тук пише,че те се поемат от касата? Както и да е реших, че няма да чакам и да се разправям и си ги пуснах за своя сметка - трябваше да реша бързо, защото днес ми е 3 ден от цикъла. Верно,че 70 лв. не са малка сума, но реших че все пак трябва да започна от някъде. Утре на гладно ще си пусна кръв и урина и остава в понеделник с всички изследвания да посетя някой гинеколог, който работи със здравната каса. Знаете ли някой подходящ /във Варна/ като за първи преглед, а също и да ме посъветвате в кой ден от цикъла е най-добре да го сторя?
 Много ви благодаря момичета-наистина нямате представа колко е ценен за мен вашия опит и съвети !
Желая на всички ви сбъдване на най-съкровената мечта - да бъдем майки !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #12 -: Ноември 13, 2008, 18:55:44 pm »
Хормоналните ми изследвания са готови. Моля по-опитните от вас да коментират резултатите ми. Да припомня, че са правени на 3 ден от началото на цикъла, около 17 часа.
Testosteron 0.74  nmol/l
Prolactin  181.38 mlU/l
LH       4.82  IU/l
FSH       4.08  IU/l
Estradiol  0.310  nmol/l

Може ли по тях да се разбере дали при мен настъпва овулация и въобще за какво говорят ? Благодаря ви, отново !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Обърната матка
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2008, 19:29:41 pm »
На пръв поглед иzглеждат добре, но дай референтни стойности. Особено zа пролактина. Че при него понякога са от 70 до 600, друг път от 4 до 20. Неzнам дали и естрадиолът не е нисък.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2008, 19:37:53 pm »
референтни ст-сти /така както са дадени на листа с изследванията/ :
за фолик. фаза /нали нея трябва да гледаме? /

тестостерон 0,18 - 2,55
пролактин 90 - 523
LH 1,9 - 8,0
FSH 2,4 - 9,3
Estradiol 0,08 - 0,79
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Обърната матка
« Отговор #15 -: Ноември 14, 2008, 14:05:38 pm »
Аз все пак ще си кажа :lol:това,че е засечен лутеинизиращ хормон,не значи,че има овулация,защо не я проследиш с фоликулометрия?Той може да се покачва и да е в нормални граници,но....
Ох,хайде стига съм се месила и аз като много разбираща,момичетата най-добре ще те посъветват :wink:
А иначе поздравления за екпедитивността,бързо направи изследванията,аз обикновено се мотаммммм много!
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2008, 15:10:54 pm »
Днес ми излезе кръвната картина и урината. Моля да ми ги разчетете и тях.. Благодаря предварително..
левкоцити 5,56 /4-11/
еритроцити 4,05  /4-5,5/
хемоглобин 129  /120-160/
хематокрит 0,396 /0,35 - 0,55/
ср.обем на еритроцита 97,8  /82-98/
ср.хемоглобин в еритроцита МСН 31,8  /28 - 33 /
ср.хемогл.конц. в еритр МСНС 326 /330-350/
тромбоцити 288  /140-440/
глюкоза 5,35  /3,8-6,1/
белтък отрицателен /отрицателен/
белирубин отрицателен /отрицателен/
уробилиноген неувеличен /неувеличен/
урина седимент   плоски епителни клетки
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Обърната матка
« Отговор #17 -: Ноември 14, 2008, 16:48:37 pm »
Никой ли не ти каза че хормони се изследват сутрин на гладно? Иначе направление за хормонални изследвания се дава от гинеколог или ендокринолог. Личния не може да ти даде.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Обърната матка
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2008, 16:55:00 pm »
Навсякъде ми обясниха,че хормони НЕ СЕ ДАВАТ НА ГЛАДНО. Глада има значение само за кръвната захар, а нея я пуснах на гладно! Хормоните са хормони и тях не ги касае дали си ял, пил и т.н.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Обърната матка
« Отговор #19 -: Ноември 16, 2008, 14:05:16 pm »
Никога не са ми иzследвали хормоните сутрин и на гладно. Нито преди в България, нито сега в Германия. Сега даже ходя в обедната почивка да ми вzемат кръв, zаЩото zапочвам работа в 6 сутринта и в клиниката няма никой преди това.

ДИМ е права, че е най сигурно е да се проследи цикълът на ехограф, но иначе мисля, че хормоните са ти наред.