0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #80 -: Октомври 22, 2009, 20:28:54 pm »
 Благодаря Еvro,това е -за първи път ми се случва ,а тези сложни имена не ги разбирам,а в днешно време докторите много не се напъват да обясняват.
"Страх ме е да не е късно"-имах впредвид че докато фонда ми придвижи одобрената вече кандидатура,докато дойде моя ред(казаха ми че най-вероятно януари-февруари 2010г ще започнем процедурата)гнойния процес да не се възобнови до тогава.даже ми казаха че напред във времето може да се наложи да ме изчистят цялата.доста страшничко звучи а аз съм само на 22г.и незная какво да мисля.Бебенце искам от цялата си душа,защото съм сгодена и обичам мъжа до себе си.била съм лишена от много неща в живота и това е моя стимул да дам нов живот,човече което ще живее нормално.
Благодаря момичета ,че ми отговаряте.
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 20:33:37 pm от iinli_379_ »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #81 -: Октомври 22, 2009, 20:36:44 pm »
Олеее, не си блъскай главата с подобни вероятности!
Нали са ти прекъснати тръбите, ин витро-то ще е успешно ще видиш!
Сактосалпинкса означава гной или гноен процес в тръбите, а като ги няма?!
Готви се за успешна процедура!
:D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #82 -: Октомври 22, 2009, 20:41:07 pm »
OCEAN ,то вече няма какво да лекувам,защото ми отрязаха и двете тръби.надеждата ми е само в инвитрото и с голямо желание и хъс ще тръгна по този път. 
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #83 -: Октомври 22, 2009, 20:47:52 pm »
EVRO БЛАГОДАРЯ  за окуражаващите думи.не съм вярвала че ще ми блесне надеждата от толко малко внимание(от твоя страна)Благодаря от сърце.
*

    mori22

  • *
  • 8
  • Бог напред и аз след Него!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #84 -: Октомври 22, 2009, 23:18:07 pm »
Мили момичета,благодаря за отговорите и подкрепата.Ние не живеем в България и сме планирали ин-витрото за пролетта,а сега зимата ще се прибираме за да направим микробиология.От всичко прочетено до тук разбирам,че е най-добре тръбите да бъдат отстранени за да няма усложнения.Аз ще се консултирам с лекаря ни,но бих искала да ми кажете малко повече за лапарото-след него възтановяването бързо ли е и процедурата болезнена ли е след упойката?Много ви благодаря предварително :)
Чакам те детенце!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #85 -: Октомври 22, 2009, 23:21:41 pm »
mori22, повече за лапароскопията можеш да прочетеш тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=19129.0

И това:

Какво е лапароскопия
*

    mori22

  • *
  • 8
  • Бог напред и аз след Него!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #86 -: Октомври 22, 2009, 23:24:48 pm »
Елфи благодаря ти мила за бързата реакция.
Чакам те детенце!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #87 -: Октомври 22, 2009, 23:27:59 pm »
Здравей, morri22!
В тази тема ще намериш всичко, което те интересува за лапароскопията. Ако имаш въпроси, можеш да ги зададеш там!
Ето още една тема по въпроса и още една.
Надявам се да намериш отговорите, които те интересуват, ако не - питай!
Успех!

П.С. Оп, Елфи ме е изпреварила! :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #88 -: Октомври 23, 2009, 09:34:04 am »
iinli_379_, ако проблема е само в премахнатите тръби с хидросалпинкс, то няма място за притеснение. Тук половината форум сме с такава диагноза. Озадачи ме коментара, че ще се възобнови процеса и ще се стигне до "изчистване". В такъв кратък срок /ако става въпрос за хидросалпинкс/ не може да се стигне до такива крайности! Търсихте ли първопричината? Изследвахте ли хламидия, микоплзма, уреаплазма...?

*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #89 -: Октомври 24, 2009, 22:23:14 pm »
Ocean,първо ти благодаря за отговора и за това че ме караш да се замисля за първоизточника.казаха ми,че е  нелекувано възпаление-но мисля че нещата са по дълбоки,но ме е страх да се ровя в проблема,гледам да мисля само за инвитрото-каквото станало-станало.
Евала правя на всички момичета от този форум,че имате положителния заряд след всичко случило ви се, и успявате да го предадете на останалите,за което БЛАГОДАРЯ МНОГО.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #90 -: Декември 10, 2009, 18:30:41 pm »
Привет момичета. Вчера минах диагностично лапаро в Майчин дом. Възстановявам се , но ме съсипа резултатът- непроходими тръби с препоръка да бъдат отстранение преди да минем към ин витро. Ужасяваме мисълта ,че отново трябва да мина през операция.И в същото време се питам защо трябва да се махнат тръбите преди да правим ин виро.Всъщност задължително ли е?Моля ви ,дайте мнения. Предстои ми да чуя какво ще ме насочи моят лекар, но дотогава все се надявам да има начин да направя ин витро и без да са ми отстранени тръбите.Благодаря за отговорите предварителано.
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #91 -: Декември 10, 2009, 18:43:13 pm »
Привет момичета. Вчера минах диагностично лапаро в Майчин дом. Възстановявам се , но ме съсипа резултатът- непроходими тръби с препоръка да бъдат отстранение преди да минем към ин витро. Ужасяваме мисълта ,че отново трябва да мина през операция.И в същото време се питам защо трябва да се махнат тръбите преди да правим ин виро.Всъщност задължително ли е?Моля ви ,дайте мнения. Предстои ми да чуя какво ще ме насочи моят лекар, но дотогава все се надявам да има начин да направя ин витро и без да са ми отстранени тръбите.Благодаря за отговорите предварителано.

Миличка, много съжалявам за този резултат  :(
Мисля, че е трябвало с доктора да говорите преди операцията и при този резултат да ги отстрани по време на същата операция, а не да те оперират втори път????
Ако тръбите са запушени и имаш хидросалпингс, трябва поне да се прекъснат преди ин витро, защото течността която се събира вътре е токсична за ембриона и опита е предварително обречен. Горе главата и смело напред! Господ ще ти помогне! За съжаление пътят е много труден, но ти пожелавам да гушнеш своето детенце!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #92 -: Декември 10, 2009, 18:54:13 pm »
Премахването на тръбите преди ин витро процедура е желателно и препоръчително, а в някои случаи и задължително. Щом са непроходими и увредени, могат да ти направят проблем - например извънматочна бременност - случва се дори и при ин витро, за жалост. Също така, тръбите могат да образуват хидросалпинкс, който е абсолютно противопоказен при ин витро - течността в него е токсична за ембрионите. С две думи, увредените тръби могат да обрекат процедурата на неуспех.
Знам, че е стряскащо и подтискащо. Аз също минах през това. Но се оказах с хидросалпинкс и задължително трябваше да ги отстраним. Вярно, понякога се чувствам странно, неприятно е...сякаш съм осакатена...но се свиква. Приех нещата и продължих напред. Все още съм жива :lol: Това беше правилното решение за мен. Така или иначе, и да имаш тръби, не можеш да разчиташ на тях. Те са безполезни. Щом са ти казали да ги махнеш, по-добре послушай лекарите.
Между другото, защо не обсъдихте предварително нещата? Можеха да те предупредят за такъв развой и да ти поискат разрешение да действат ако се налага. Така диагностичната лапароскопия щеше да премине в оперативна и щеше да се разминеш с една операция. Ама защо ли се чудя, като и мен ме пати същото в Майчин дом. И аз трябваше втори път да лягам на операционната маса. Но ако това ще ме приближи до сбъдването на мечтата ми, и трети път ще легна!
Успех!

П.С. Ето тук - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7102.0 има подобна тема, прегледай я. Хидросалпинкс и ин витро - прочети и това.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #93 -: Декември 10, 2009, 20:10:04 pm »


sixsens ,anmar ,благодаря ви за окуражаващите думи. Още не съм излязла от шока на миналата вече операция , а вече  трябва да се настройвам за следващата. Подлудява ме мисълта ,че никой не обсъди с мен предварително вариант за отстраняване на тръбите , ако се открие проблем по време на операцията. Но явно това е практика в Майчин дом!! Кажете ми що за операция ми предстои тогава- отново ли е лапароскопска? И как върви възстановяването при нея? Започвам вече да се чудя и къде да я правя, защото май няма да е в Майчин дом :( :(
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 20:12:52 pm от raya07 »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #94 -: Декември 10, 2009, 20:27:50 pm »
Практика в повечето държавни здравни заведения... уви.

Да, прекъснвето на тръбите ти отново ще е/може/трябва да е лапароскопски.
Мнението ми е че тази процедура ако е свързана с репродуктивен проблем трябва да се извърши от компетентен лекар, специалист в областта.
Изгубеното време, нерви, страхове, средства... на никому на са в повече.
Избора на екип е от голямо значение за решаването на репродуктивния проблем, за това е по-добре да сме "проучили", разговаряли и "оторизирали" избрания от нас екип. Трябва да сме информирани за вероянтните изходи от тази процедура.
Съжелявам че отново трябва да минеш пред това, но уви това е бил твоя път към твоето бебе. Хубавото е че изход има! Насочи се към клиника по стерилитет или лекар добър в лапароскопските процедури.
Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #95 -: Декември 10, 2009, 20:28:17 pm »


sixsens ,anmar ,благодаря ви за окуражаващите думи. Още не съм излязла от шока на миналата вече операция , а вече  трябва да се настройвам за следващата. Подлудява ме мисълта ,че никой не обсъди с мен предварително вариант за отстраняване на тръбите , ако се открие проблем по време на операцията. Но явно това е практика в Майчин дом!! Кажете ми що за операция ми предстои тогава- отново ли е лапароскопска? И как върви възстановяването при нея? Започвам вече да се чудя и къде да я правя, защото май няма да е в Майчин дом :( :(
Да мила. Прави се оперативна лапароскопия. Същото, което са ти направили, но с три дупчици. Тръбите се отстраняват, а ако има прекалено много сраствания само се прекъсват. Възстановяването е почти същото. Не знам обаче колко време трябва да се изчака след първото лапаро. Възмутена съм, че не е обсъдено с теб и не е действано според състоянието ти. Обхваща ме една ярост, но не можем да върнем времето назад. Горе главата мила! И твоето чудо ще дойде! Прегръщам те с много вяра и обич!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #96 -: Декември 10, 2009, 21:36:40 pm »
Evro и anmar вече са ти отговорили, при това доста изчерпателно. Но да допълня и аз, от личния си опит :lol: След отстраняването на тръбите се възстанових също толкова бързо, както и след първото лапаро. Дори ми се струва, че по-бързо се оправих. Дали защото вече бях минала през това и знаех кое как е, не знам. Но е факт, че 2 часа след лапарото си станах като пичка от леглото и тръгнах да обикалям коридорите. Докато първия път повече ме беше страх да се разхождам първия ден - цял ден лежах и спах. А при второто лапаро пътувах от Варна до Бургас по обяд на другия ден /процедурата беше в 15:00 часа предния ден/. Всичко мина много добре.
Но твърдо подкрепям Евро, че трябва много внимателно да се подбере оператора. Задължително в клиника по стерилитет. Можеш да поразровиш из форума, има теми по въпроса, с отзиви за различни лекари. Проучи, помисли и избери! Ние с каквото можем ще помогнем. Ако те интересува къде аз правих втората лапароскопия, пиши ми на лични, ще ти разкажа подробно всичко.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #97 -: Декември 11, 2009, 12:07:43 pm »
Здравейте,момичета.
Чета тази тема и започвам да си задавам въпроса ....,дали пък първото инвитро ,което направих  беше неуспешно и е точно ,поради това че имам част от тръба и тя по някакъв начин ми е пречела.Оххх,незнам ,но ще съм благодарна ,ако някой ми отговори. С две думи да обясня: миналата година ми правиха лапаро и хистероскопия. Отвориха ме уж да ми правят пластика на едната тръба/имам само една,след извънматочна бременност/ и лекарката е видяла че имам множество страствания и тръбата ми също е запушена  в единият край.Не са ми я махнали изяло,защото не ме били питали. Та сега имам малка час от нея и се питам ,дали пък това не ми пречи да достигна така желания положетелен резултат.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #98 -: Декември 11, 2009, 12:54:32 pm »
sixsens ,anmar ,evro ,
Прегръщам ви и от сърце ви благодаря !Днес съм една идея по- позитивно настроена и вече взела решение- продължавам напред! Сега започвам да се допитвам за екипа на когото да се доверя. ЗА ПЪРВИ ПЪТ УСЕЩАМ каква сила има в това , да споделиш и получиш подкрепа и искрен ,съпричастен съвет от хора , минали (или минаващи )през сходни ппроблеми и преживявания. Още веднъж ви благодаря и стискам палци за всички ни да идва една успешна и вълшебна нова година!
Ще ви държа в течение!
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #99 -: Декември 11, 2009, 14:18:31 pm »
Не се тревожи без тръби имаш много по голям шанс.Аз съм с два неуспешни а преди всеки опит ми предлагаха да ми махнат тръбата,понеже другата беше махната преди това.Сега вече много съжалявам,че не съм ги послушала.Но преди третия опит ще я махна задължително,явно прави някакъв проблем.Стискам ти палци!В много добри ръце си така че не се притеснявай.Д-р Александров ще направи най-доброто за теб. :balk_602:
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html