0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #60 -: Октомври 13, 2009, 15:28:33 pm »
Мнението ми за градските легенди е преди да разбера (а дори не съм искала да знам) чия пациентка е Таня и продължавам да стоя зад думите си. А за наблюденията ми че там се правят повече коремни - да, не е от първо лице, но е информация която съм добила от тук, форума на Зачатие.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #61 -: Октомври 13, 2009, 21:25:56 pm »
Много се притесних от прочетеното,защото и аз имам проблем с тръбата и ходя при Д-р Савова,но коремна операция си направо стряскащо.Моля ви,който е правил лапароскопия там,нека да пише.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #62 -: Октомври 14, 2009, 17:52:53 pm »
Момичета, спокойно! Всички добри лекари във всички добри клиники правят лапароскопии. А клиника Щерев несъмнено е от тези клиники.Аз обикновено разчитам на мнението на лекарите и ако те са преценили - заради здравето и в полза на пациента, че коремната операция е по-оправдана, и аз смятам, че е така. И не се тревожа за това. На тях това им е работата - да преценяват добре и да изпалняват добре. Ако някой неспециалист се съмнява в моята работа например, съм готова да обясня, но ако започне да ми дава съвети, които не почиват на професионална преценка и обмисляне - ще ги пренебрегна без да им обърна внимание.И затова си мисля, че нашата работа е да се доверим!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #63 -: Октомври 14, 2009, 18:43:31 pm »
Аз обикновено разчитам на мнението на лекарите и ако те са преценили - заради здравето и в полза на пациента, че коремната операция е по-оправдана, и аз смятам, че е така. И не се тревожа за това. На тях това им е работата - да преценяват добре и да изпалняват добре.........
 И затова си мисля, че нашата работа е да се доверим!

В такива ситуации се търси второ и трето мнение, а не се доверяваме безрезервно!
И да, за премехване на маточни тръби се прибягва до Лапаротомия в много крайни случай, а не рутинно. В 99% от случаите Лапароскопията е възможна!

С коментара не визирам щеревата клиника, говоря принципно.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #64 -: Октомври 16, 2009, 11:54:23 am »
аз след две коремни операции преди години, съм се срастнала, доста
никакъв проблем нямаше да ми направят две лапароскопии през последната една година, и никой изобщо не ми е и намеквал, че може да има проблем и за това да се наложи коремна операция.
единствено при втората, понеже се наложи да почакам 3 дни почивни, ме предупредиха, че ако се случи по спешност да ме оперират ще е класически, защото по спешност само така оперирали
въпрос на умения на доктора!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #65 -: Октомври 17, 2009, 12:48:44 pm »
При мен двете операции (за двете тръби) бяха коремни, но бяха по спешност и мисля, че това е причината.
*

    mori22

  • *
  • 8
  • Бог напред и аз след Него!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #66 -: Октомври 20, 2009, 01:53:07 am »
Здравейте мили момичета!Благодаря,че ви има и давате кураж и адекватни съвети!Август направих цветна снимка и имам запушени тръби и се стягаме за ин-витро.Бих искала да ви попитам ако имам хидросалпинкс-открива ли се при снимката или се правят други изследвания?Сърдечно ви благодаря всички сте невероятни сладури и раздавате много надежда!!!
Чакам те детенце!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #67 -: Октомври 20, 2009, 07:14:28 am »
Привет Мори.Да хидросалпингс се вижда при цветна снимка-да не говорим че моя още на ехографа се видя.Другият начин е лапароскопия,но щом твоят лекар ти е казал че са само запушени значи би трябвало да е така.Късмет ти желая и успешно инвитро :crossfingers:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #68 -: Октомври 20, 2009, 13:57:53 pm »
много често при запушени тръби хидросалпинкса се активира по време на стимулация.
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #69 -: Октомври 20, 2009, 14:32:48 pm »
Здравейте и от мен! В момента обмисляме дали е наложителна лапароскопия! От прочетеното до тук разбирам,че при запушване на тръбите не е необходимо да се премахват! Греша ли????
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #70 -: Октомври 20, 2009, 14:44:44 pm »
Ами Гери какво да ти кажа....Зависи.Ако прочетеш горния пост на  ocean можеби ще решиш че е по-добре да ги махнеш. Според мен също е по-сигурно да се махнат точно поради причината която спомена  ocean .Но ...незнам трябва да се обсъди с лекар-който най-добре би трябвало да прецени ситуацията.Успех


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #71 -: Октомври 20, 2009, 14:56:51 pm »
Благодаря за бързия отговор! Утре имам среща с лекаря си и ще решим какво да правим!
П.С. Несъм го видяла,извинете ме!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #72 -: Октомври 20, 2009, 15:08:49 pm »
Няма за какво да се извиняваш  :D Кажи какво е положението при теб-запушени са ти тръбите ли?И как го установихте?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #73 -: Октомври 20, 2009, 16:49:10 pm »
Да,запушена е едната, а другата слабо проходима каквото и да означава това! Утре всичко ще разпитам,правих ЦС,но не помня точно какво ми казаха след това :oops:! Знам,че не ми спомена за отстраняване,но след всичко прочетено се замислих за това! Ще се разбере :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #74 -: Октомври 20, 2009, 18:29:03 pm »
Здравейте мили момичета!Благодаря,че ви има и давате кураж и адекватни съвети!Август направих цветна снимка и имам запушени тръби и се стягаме за ин-витро.Бих искала да ви попитам ако имам хидросалпинкс-открива ли се при снимката или се правят други изследвания?Сърдечно ви благодаря всички сте невероятни сладури и раздавате много надежда!!!
Освен че ще се съглася напълно с ocean, ще допълня, че има случаи, в които и на снимка не се вижда. Рядко се случва, но се случва. Според мен, когато се пристъпва към ин витро, е по-добре да се направи лапароскопия, за да се знае точното състояние на тръбите и да се предотвратят евентуални проблеми или да се премахнат съществуващи пречки. Да не забравяме, че и при ин витро може да се получи извънматочна бременност, за жалост. Проблем при тръбите би спомогнал за това. Разбира се, става въпрос за преценка на лекаря и личен избор, но нека не забравяме, че лапароскопията е най-точния метод за диагностика в случая!
Ще дам за пример моя случай. Първа лапароскопия - запушени тръби, за хидросалпинкс не се споменава. Възможно лечение - ин витро. Аз обаче не бях убедена, че трябва да пристъпя към емоционално натоварваща и скъпоструваща процедура, без да съм сигурна, че тръбите няма да направят проблем. С втория ми лекар решихме, че трябва да се направи второ лапаро/една година след първото/, за да се знае какво е състоянието ми към момента. Е, имах хидросалпинкс - и на двете тръби, като на едната се видя дори на ехографа, което е рядкост и е признак за огромен дебелостенен хидросалпинкс. Сами си направете изводите ако не бях направила второто лапаро... В момента съм без тръби. Но това е по-добрия вариант в случая.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #75 -: Октомври 21, 2009, 22:19:40 pm »
Здравейте момичета,много се лутам по проблема ми,а виждам че вие сте минали по този път.Помогнете,моля.Направиха ми пролетта лапароскопия и са ми отрязали двете тръби,открили са и гной,която дори да са я изчистили тя пак се разпространявала след време и атакувала останалите органи.Докторите ми казаха да правя веднага инвитро.получих номер от новия фонд за финансиране,но трябвало да чакам да ми се обадят,за да започне процедурата.Страх ме е да не е вече късно когато го направят.какво да правя?
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #76 -: Октомври 21, 2009, 22:40:24 pm »
как така ще открият гной, която продължава да се разпространява!? ако действително е имало, то говори за инфекциозно възпаление което трябва да се лекува.
потърси второ мнение.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #77 -: Октомври 22, 2009, 07:32:00 am »
 iinli_379_ данеби да не си разбрала  :? и да става въпрос за хидросалпингс.Да са ти казали нещо като токсична течност в тръбите?Аз като гледах диска от моето лапаро и като видях как изглежда хидросалпингса направо се хванах  за главата  :? огромна удебелена тръба с тъмно синя течност  :? и като нищо ако не ми бяха обяснили на пръв поглед можеше и аз да изтърся нещо от рода.."това да не е гной".Данеби това да са имали впредвид?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #78 -: Октомври 22, 2009, 08:32:41 am »
Здравейте момичета.Пускам тази тема с надеждата да пишат тук много момичета с проблем като моя.Отчаяна съм защото с всеки изминал ден научавам неща които не са в мой плюс.Ще ви разкажа моята история.
Миналата година януари месец видях чаканите от две години две чертички.За жалост след обикаляне на доста лекари бремеността ми се оказа извънматочна  :( От уплаха и неосведоменост попаднах в болница където никой не ми обясни и предложи да ми направят лапароскопия.В резултат на това на 12 февруари ми направиха коремна операция на НЕРАЗСТРОЕНА извънматочна бременност.След операцията док ме увери че е направил пластика на тръбата и е махнал само част от нея където е бил ембриона.Последваха кални бани и физиотерапия и залъгване че всичко е наред и ще си забременея нормално следващия път.Да ама не.Даже и ЦС не бях правила.Мина година докато преживея случилото се до някаква степен и да събера смелост да потърся адекватно мнение и решение на проблема.И така попаднах на Д-р Александров Варна.На ехограф той се осъмни че в дясно където ми беше извънматочната тръбата просто я няма, че останалата тръба е с хидросалпингс  и не видя левия яйчник,който по принцип трябва да си е там.Пълен ужас.Направихме цветна снимка която беше едно ужасно изживяване , при която се потвърди хидросалпингс на останалата ми тръба :( При последвалия ни разговор док ми предложи следното -"Ще направим лапароскопия при каято ако искаш да оставиш на мен да преценя до колко е увредена тръбата и ако има някакйв шанс да изчистя хидросалпингса и да ти оставя 6 месеца да опиташ по нормален път.Което не дава големи шансове.Но ако преценя че тръбата е неспасяема да я махнем." И сега трябва да взема това важно решение момичета.
Кажете ми момичета какъв ми е шанса за успешно инвитро ако се наложи да ми махне тръбата?Сега разбирам че при отстраняването на тръбите яйчниците не се кръвоснабдяват добре което от своя страна пак се явява пречка при инвитро.А сякаш нямам големи надежди да се получи при изчистване на тръбата да се получи естествено,защото много бързо можела пак да се напълни с течност..И тогава само ще се наложи второ лапаро.
Много се надявам темата да се напълни с момичета успели при тази ситуация.Мисля че би била полезна на много момичета които са в подобно положение.Моля ви дайте съвет.
Благодаря ви предварително и се извинявам за дългия ми пост просто в момента съм обезкуражена :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #79 -: Октомври 22, 2009, 09:34:31 am »
Здравейте момичета,много се лутам по проблема ми,а виждам че вие сте минали по този път.Помогнете,моля.Направиха ми пролетта лапароскопия и са ми отрязали двете тръби,открили са и гной,която дори да са я изчистили тя пак се разпространявала след време и атакувала останалите органи.Докторите ми казаха да правя веднага инвитро.получих номер от новия фонд за финансиране,но трябвало да чакам да ми се обадят,за да започне процедурата.Страх ме е да не е вече късно когато го направят.какво да правя?
Сактосалпинкс
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_glossary&func=view&Itemid=80&catid=187&term=%D1%E0%EA%F2%EE%F1%E0%EB%EF%E8%ED%EA%F1

Добре са направавили докторите, дерзай напред и успех в процедурата!
Да е късно - за какво?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com